Starostlivosť o vlasy

Stres spôsobuje lupiny?

Stres spôsobuje lupiny?

Už ste mal jeden z týchto fáz, kedy ste sa cítil nepokojný, neschopnosť sa sústrediť na prácu alebo nemohol spať v noci dobre? Časy, kedy môžete skutočne počul vaše srdce závodné cez košeľu? No, mal som svoj podiel stresových dňoch a prebudila cítiť môj skalp svrbenie a lupiny ukazovať na mojich šatách.

Podľa dermatológov, stres a zlá osobné hygiena môže spôsobiť lupiny do určitej miery. Stres je niečo, čo nemá nikto ozajstný záujem o, respektíve nemôžu starať o kvôli nedostatku času a všetko, ale áno, psychický stres môže spôsobiť lupiny. Iné príčiny zahŕňajú použitie šampóny, ktoré sú drsné na pokožku hlavy a vlasov.

Tak prečo je to, že keď sme v strese dostaneme lupiny? Je to len preto, že nemajú kúpať alebo umývať vlasy, keď sme zaneprázdnení? Alebo je tam niečo viac?

load...

Čítajte ďalej a dozviete, čo presne je súvislosť medzi stresom a lupín? Ako ich lupín spôsobená stresom?

Čo presne je lupiny?

Vločky lupín na pokožke hlavy nie sú ničím iným ako odumretých kožných buniek. Ako všetci vieme, naše kožné bunky zomrieť, aby noví môže rásť. Nie sú viditeľné, pretože tam sú takmer príliš veľa vločky a keď umývame vlasy, ktoré si vyčistiť preč. To je, keď sa kožné bunky na skalp zomrieť príliš že si všimneme, ako potrhlý ​​náš skalp je. Odborníci odhadujú, že viac ako 50 percent svetovej populácie dospelých trpí lupiny, a to je moc!

Takže tu je otázka znie: čo je príčinou nadmernej odumretých kožných buniek? Vedci zistili, že huba známa ako Malassezia je hlavnou príčinou lupín. Je to huba, ktorá je schopná žiť na ľudskej pokožke hlavy. To doteraz nebolo stanovené, prečo je príčinou tohto nepríjemný problém, ale zdá sa, že je pravda, že to je hlavnou príčinou, tak liečbu lupín s anti-plesňové opravné robí divy.

load...

The Million Dollar Otázka: Stres spôsobuje Lupiny?

To nemôže byť 100% preukázané, že stres spôsobuje lupiny, ale vedci považujú za to vysoko pravdepodobné. V roku 2007 bola vykonaná štúdia na 82 ľudí, ktorí trpia depresiou, rovnako ako úzkosť. Bolo zistené, že viac ako 80% pacientov malo skalpy že vločkách nadmerne. Štúdie týkajúce sa všeobecnej stres je ťažké nájsť vzhľadom k tomu, že stres je subjektívne tému. Najbližšie štúdia, ktorá sa týka stres lupinami je ten vyššie.

Podľa odborníkov, keď sme v strese, naše telo produkuje glukokortikoidy, čo je látka, ktorá nám pomôže upokojiť.

  • Glukokortikoidy majú schopnosť meniť make-up buniek, ktoré sú prítomné na naše skalpy. Je možné, že táto schopnosť nás opúšťa náchylné k huby Malassezia a samozrejme na lupiny, že to spôsobuje.
  • To doteraz nebol objavený vedci ako presne stres spôsobuje odlupovanie skalpy, ale nie je pochýb o tom s kontinuálnym výskumu a štúdií, možno nájsť spojenie medzi dvoma a nekonečná tajomstvo môže byť vyriešený.
  • Kým viac vedomostí sa zhromaždili na súvislosť medzi stresom a lupín, môžeme v medzičase boji tento nepríjemný problém s anti-plesňové ošetrenie a použitia šampóny a kondicionéry, ktoré sú určené na odstránenie problému. Ak sa vám nepáči, s použitím príliš veľa komerčných alebo medicinálnych výrobkov na pokožku hlavy a vlasy, existuje veľa skvelých prírodné prostriedky, ktoré môžete vyskúšať tak, že dostanete bezpečné, bez použitia chemických anti-lupín ošetrenie.
[Čítajte: lupinám spôsobiť vypadávanie vlasov]

Takže, odteraz sa snaží spať aspoň 8 hodín a získať zdravé masáž od niekoho vám vyhovuje, aspoň dvakrát do týždňa. Dostane lupiny spôsobené stresom out, verte mi!

load...