Starostlivosť o vlasy

Ktoré škodlivé chemikálie sú prítomné v Henne?

Ktoré škodlivé chemikálie sú prítomné v Henne?

Každý mesiac, bez zlyhať moja babička robí recept. Ide o pečení niektoré klinček, vriaca kávu, pričom niektoré tvaroh a miešanie to všetko s ňou henna prášok. Robí to pre jej vlasy, samozrejme. Do konca roka nej, jej vlasy sú lesklé a má krásny červený nádych. Nikdy kupuje premade henna. Čierny henna je kompletný nie nie. Prečo? Obávaný chemikálií. Tieto chemické látky, ktoré môžu mať za následok celoživotné problém s alergiami ia dôvod moja babička zostane preč od všetkého, pre-made a umelé.

Aké sú chemické látky v Henna?

Henna vo svojej čistej forme je veľmi dobré pre vlasy. To preto, že hydratuje vlasy, vyživuje ju a vždy vytvorí ochranný povlak tienenie vlasy z drsnej lúče slnka. Všetky tieto vlastnosti sú prítomné v prírodnom henny. Ale obchode kúpil, pre-robil henna je ideálny recept na katastrofu.

Ak ste vo zvyku používať čiernu hennu, mohli by ste mať problémy. Čierna hena obsahuje pridanú látku zvanú p-fenyléndiamín, tiež známy ako PPD. Táto chemická robí henna trvať dlhšie a schnú rýchlejšie. Niekedy sme ho používať, bez toho by to vedeli. Väčšina značiek dostupných na trhu je známe, že obsahujú túto látku.

load...

Henna tetovanie a mehendi označené značkou "zvláštnych vzorcov", obsahujú PPD. PPD je zvláštne Výpočet zvýšenie pigmentácie a leskom. Ale keď sa henna začne vyblednutiu, olupovanie kože začína. To je začiatok kožných strasti.

PPD môže spôsobiť bolestivé pľuzgiere a alergické reakcie. Pľuzgiere sú veľmi bolestivé. Môžu byť svrbivé a môžu tiež viesť k tvorbe hnisu, s príznakmi alergie vyrážok taky. So všetkými týmito informáciami je známe, že výrobcovia, obávaný PPD je ešte nájdený v mnohých henna farby na vlasy a mehendis. Mohlo by to byť tiež prítomný v henna z miestneho obchodu s krásu a možno ani nevie o tom! Pridal sa k tejto skutočnosti, že koncentrácia PPD je desaťkrát viac než to, čo je dovolené. Vystavujete sa desaťnásobku väčšie škody.

Podobne, ako každý problém má riešenie, pľuzgiere hojiť jazvy a vyblednutiu. Účinok PPD nekončí. Samotné alergie nie sú vždy nebezpečné, aj keď majú potenciál spôsobiť trvalé stmavnutie kože a jaziev. Olupovanie kože výsledky v súťaži, veľmi citlivú pokožku. Bude to trvať týždne intenzívnej starostlivosti a liekov, ktoré majú byť uvoľnený z nej. Akonáhle budete mať zlú reakciu na túto chemikáliu, vaše telo začne brať to ako alergén, po celú dobu, bez ohľadu na to, čo je koncentrácia. Vaše telo bude odmietať PPD a imunitný systém bude proti jeho prítomnosti v tele. Môžete sa stať natrvalo alergickí na PPD a jej chemických príbuznými. PPD sa vyskytuje v niektorých anestetiká a lieky na ochorenia srdca, vysoký krvný tlak a cukrovka. Predstavte si tú hrôzu z toho, keď je liek zaobchádzané ako alergénu v tele.

load...

Hoci PPD nemá vplyv na každého, je tu reálna šanca na to škodiť vám. Vyberte si múdro a drž sa ďalej od honosné pokušenia "instantné henna" a "dlhotrvajúca farba". Pokúste sa vyhnúť pouličné bočné henna stánky, nemožno im veriť ako dôverovať čistý henna. Nepoužívajte "čierna henna" na vlasy za každú cenu. Ak chcete, aby vaše vlastné bylinné lektvary, rovnako ako drahá stará Dadi robí. Existuje mnoho inštrukcie krok za krokom k dispozícii na internete, ich použitie a zostať v bezpečí.

Je vždy lepšie byť v bezpečí, ako neskôr ľutovať.

Vyhnúť a zabrániť. Súhlasíš? Do podeliť o svoje myšlienky s nami!

load...