Starostlivosť o vlasy

Ktoré hormóny sú zodpovedné za zvýšenie rastu vlasov a predchádzanie vypadávaniu vlasov?

Ktoré hormóny sú zodpovedné za zvýšenie rastu vlasov a predchádzanie vypadávaniu vlasov?

Tie by mohli byť zvedavý, ako vlasy a hormóny môžu byť možno príbuzný. Ale oni sú, a tento odkaz je kľúčom k mnohých vašich otázok o kvality a objemu vlasov.

Sú Hormonálna nerovnováha a vypadávanie vlasov súvisiace?

Existuje veľa rôznych dôvodov, napríklad, prečo človek trpí vypadávaním vlasov. Ak chcete zastaviť padanie vlasov, budete musieť siahnuť hlboko a odhaliť základné dôvodom vypadávanie vlasov. Hormonálna nerovnováha je jednou z hlavných príčin vypadávanie vlasov. Naše hormonálne cykly zmeniť na rôznych miestach nášho života, a preto to má priamy vplyv na kvalitu srsti na týchto miestach. To je veľmi časté a môžu nastať v živote nikoho. Jednou z mnohých časov žena skúseností hormonálna nerovnováha je počas tehotenstva. Ženské hormóny majú tendenciu byť všade možne počas tých deviatich mesiacov, ktoré vedú k vypadávaniu vlasov. Akonáhle porodí, jej hormóny pokúsiť vrátiť do svojej normálnu úroveň, a väčšinou, robí tak bez problémov. Menopauza je ďalším dôvodom, prečo ženy majú tendenciu mať hormonálnu nerovnováhu. A to netrvá dlho ukázať na vlasy. Ale samozrejme, menopauza a tehotenstvo neznamená, že nemôžete zastaviť vypadávanie vlasov a hormonálna nerovnováha. Samozrejme môžete. S liečebný plán na mieru, môžete si určite zastaviť vypadávanie vlasov. Tieto tri hormóny, ktoré prevažne ovplyvňujú rast vlasov sú tyroxín, estrogén a progesterón.

Vypadávanie vlasov a hormónov

Teraz sa odpovedať na otázku, z ktorých hormón je zodpovedný za vypadávanie vlasov, ktoré sme tiež vedieť, ako androgénnej alopécie.

load...
 • Androgénnej alopécie je bežný typ plešatějící vzoru vidieť u mužov i žien. Predtým sa malo za to, že táto podmienka bola spôsobená v dôsledku nadmerného prítomnosti testosterónu v tele. Testosterón je tiež prítomný u žien v nepatrných množstvách. Avšak, to bolo nedávno zistené, že DHT alebo dihydrotestosterón je zodpovedný za androgénnej alopécie.
 • DHT vedie k smrti vlasových folikulov a je známy ako ich primárny nepriateľa. Teda, ak sa vyvíja náhle holé miesta na pokožke hlavy a neviete základný dôvod, okamžite konzultovať endokrinológa. To je pravdepodobne problém príbuzný DHT.
 • Pokles vlasy je tiež spôsobené nerovnováhou v hormónu štítnej žľazy a počas tehotenstva, ako je uvedené vyššie.

Rast vlasov a hormónov

Teraz je čas hovoriť o hormóny pre rast vlasov.

 • Je zaujímavé, že nadbytok mužských hormónov androgénov alebo v ženskom tele môže tak viesť k mužskej vzorom plešatosti, rovnako ako nadmerný rast chlpov na tele. Táto podmienka je známa ako nadmerné ochlpenie. Hirzutizmus nie je problematický stav patologicky, ale nadmerná tváre a ochlpenia môže byť zdrojom rozpakov pre ženy.
 • PCOS alebo syndróm polycystických vaječníkov je hormonálny stav, ktorý ovplyvňuje veľký počet žien všade. Tieto ženy majú problém nadmerného ochlpenia. Ich rast vlasov na hlave je zvyčajne negatívne ovplyvnená kvôli hormonálna nerovnováha.
 • Chudnutie alebo získanie to alarmujúce rýchlosťou, menštruačné problémy sú aj sekundárne príznaky syndrómu polycystických ovárií. Nadmerné ochlpenie je častým problémom, kedy je rast vlasov priamo ovplyvnené hormonálne zmeny, a to je dlhodobý problém, keď existuje riešenie do nej vrátane trvalé odstránenie chĺpkov pomocou laserového ošetrenia.

Normálny rast vlasov a ako hormóny hrajú rolu

Majúce popisované ako výnimočné podmienky vypadávanie vlasov a nadmerný rast vlasov, je čas urobiť krok späť a zvážiť, čo ovplyvňuje normálny rast vlasov. Hormóny hrajú dôležitú úlohu v tom, ako dobre, a to ako priamo, tak nepriamo.

 • Gonadotropíny sú dôležité hormóny. FSH alebo folikuly stimulujúceho hormónu a luteinizačného hormónu sú produkované pohlavnými žľazami, a tie majú priamu úlohu v produkcii testosterónu a estrogénu u mužov a žien. Okrem toho, tieto hormóny tiež komunikovať s progesterónom a ovplyvniť spôsob, akým vlasy rastú, alebo nerastie. Gonadotropíny majú nepriamu úlohu pri raste vlasov, pretože produkujú hormóny je uvedené vyššie, ktoré priamo ovplyvňujú rast vlasov.
 • Tyroxín: Rovnako ako väčšina ostatných hormónov diskutovali, tyroxín príliš nemá priamy vplyv na tvorbu vlasov. Avšak, nedostatok tohto hormónu môže viesť k hypothyroxinemia a možnú stratu vlasov. Presný mechanizmus doteraz nebol uspokojivo vysvetlený v odborných časopisoch. Avšak súvislosť medzi týmito dvoma je úplne nesporná.
 • Androgény: Ako je uvedené vyššie, táto sada hormóny majú priamy vplyv na vlasy. Androgény sú mužské hormóny, ktoré sú vyrábané v rozdielnych množstvách v oboch mužov a žien. Nadprodukcia vedie k nadmerné ochlpenie a rast vlasov v iných častiach tela. Oni tiež viesť k ženskej a mužskej plešatosti vzorované.

Trávenie proteínov Poor môže tiež prispieť k vypadávaniu vlasov. V kombinácii s vysokou úrovňou napätia, ktorému je zlá strava môže spôsobiť žalúdka vylučovať menej kyseliny chlorovodíkovej, a žalúdok nemôže znížiť jeho pH metabolizovať proteín, ktorý zase spôsobuje vypadávanie vlasov.

load...

Ako liečiť vypadávanie vlasov v dôsledku hormonálna nerovnováha

Stačí sledovať jednoduché nápravy tu uvedené a som si istý, že budete vidieť výsledky hneď.

1. Pomocou Dámska Rogaine

Rogaine je skvelý spôsob, ako zaobchádzať s hormonálna nerovnováha a padanie vlasov. Tento výrobok bol schválený US Food and Drug Administration (FDA) a je to skvelý liek na všetky tie dámy, ktoré sú dochádza k padaniu vlasov. Môžete ho zakúpiť on-line; použiť ako šampón a skúste to trikrát týždenne. Dalo by sa tiež aplikovať priamo na vlasovú pokožku a starostlivo vmasírujte. Nepoužívajte viac ako jeden mililiter. Tento roztok by mal byť aplikovaný dvakrát denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

2. Piť veľa vody

Tí, ktorí nemajú piť vodu tendenciu čeliť hormonálna nerovnováha častejšie. Okolo 10 až 12 pohárov vody denne, je všetko, čo potrebujete k tomu. Nezabudnite si vziať pohár pred a po tréningu, pred vami spať, a akonáhle sa zobudíte. To bude odplaviť všetky toxíny z tela a budete cítiť svieži a živé.

3. Skúste Stress Reduction Terapia

Existuje mnoho terapiou redukcia stresu zbaviť vás stresu. Od plávania a joge meditáciu, ktorých zoznam je nekonečný. Len vybrať ten, ktorý vám nájsť pohodlnejšie a vyraziť. Jóga a meditácie, by však bolo skvelé voľby. Väčšina ľudí, ktorí meditujú každý deň mávajú zdravšie a silnejšie vlasy.

4. Mať cvičením

By ste mali vykonávať po dobu 30 až 40 minút a päťkrát každý týždeň po zdravom tele, vrátane vlasov. Kombinácia kardio a silový tréning by bolo skvelé. To by vyvážiť svoje hormóny a zvyšujú krvný obeh, aby vaše telo a pokožku hlavy.

5. Vzdať všetkých nezdravých návykov

Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je zbaviť sa všetkých nezdravých návykov. Prestať piť alkohol, fajčiť, neskoré nočné jedlá a navyše tukov a sacharidov v potrave. To bude určite pomôže váš životný štýl sa stal čistý a lepšie, pomáha vaše vlasy silnejšie.

6. Získať dobrý spánok

Za účelom vyváženia hormónov a zastaviť padanie vlasov, musíte sa dostať dobrý spánok. Sedem až osem hodín spánku v noci je všetko, čo potrebujete. To umožní, aby systém správne fungovať a aby sa cítite svieži.

7. Zmeňte svoj plán diétne

Zbavte sa červeného mäsa, ryže a alkoholu. Vymeňte ich za ovocia, zeleniny, celozrnných pšeničných zŕn a chudé mäso. S týmito malými zmenami, môžete pomôcť svoje telo lepšie vyvážiť hladiny hormónov, čo bude vaše vlasy zdravšie a zastaviť vypadávanie vlasov. A ak sa nič nefunguje, navštívte svojho lekára, aby bola vylúčená akákoľvek iná existujúce zdravotný stav a pre príslušnú liečbu.

Viac Nutričné ​​tipy

 • Použitie jablčný ocot v kombinácii s jedlom s vysokým obsahom bielkovín pre zníženie padanie vlasov a stimulovať rast vlasov.
 • Odstráňte všetky cukry, spracovaných potravín a mliečnych výrobkov, z vašej stravy, pretože by to mohlo zhoršiť vypadávanie vlasov.
 • Jesť vajcia, ale s žĺtku, aby sa udržala dobrú absorpciu biotínu.
 • Konzumovať potraviny bohaté na oxid kremičitý, ako je zeler, kel, a papriky.
 • Namočiť zrná, orechy a strukoviny v čistej vode predtým, ako spotrebuje. Pridá sa niekoľko kvapiek jablčného octu do nej a nechajte vsiaknuť po dobu 8 hodín.
 • Zahŕňajú kokosové mlieko, bio vajcia, hnedá ryža, bobule a konopných bielkovín vo vašej každodennej stravy.

Konzumovať zdravú a vyváženú stravu, je prvým krokom k lepšiemu zdraviu vlasov. Avšak, robiť stretnúť s dermatológom, ak máte pocit, že vaša strata vlasov je príliš vysoká a musí byť kontrolovaný na.

load...