Starostlivosť o vlasy

Je bezpečné farba vlasov počas tehotenstva?

Je bezpečné farba vlasov počas tehotenstva?

Ste tehotná a chcete sa nechať hýčkať grooming relácie, ktorá zvyšuje svoj vzhľad a zdvihne náladu? Ste hre experimentovať s vlasmi odtieňmi poraziť tehotenstva blues? Je normálne, že majú rad pochybností, keď ste tehotná, a farbenie vlasov je jedným z nich!

Kozmetika sú plné toxických chemikálií, ktoré vedú k zdravotným komplikáciám. Rôzne farby na vlasy zoraďovať salóne police obsahujú veľa chemických látok, ktoré môžu predstavovať vážne zdravotné riziko pre telo, a to najmä počas tehotenstva. Avšak, nie je tam žiadny pevný dôkaz, že zakazuje farbenie vlasov počas tehotenstva. Výskum zameraný na prepojenie tehotenské riziká s farbenie vlasov je márne tak ďaleko.

Farbenie vlasov v tehotenstve:

Takže ak vás zaujíma, či je bezpečné farbiť si vlasy, keď ste tehotná, potom sa tento príspevok, že ste pod! Pozrite sa na rozporuplné názory na farbenie vlasov počas tehotenstva skôr, ako dodať, že pomlčka farieb na vaše lesklé zámky.

load...

Prípadová štúdia jedna:

Organizácia teratogénnosť Information Services (OTIS), čo je organizácia, ktorá poskytuje informácie o tehotenstve rizikách, pripúšťa, že nie je veľa správ o farbe vlasov vedie ku komplikáciám počas tehotenstva. Tieto štúdie zdôrazňujú skutočnosť, že farby na vlasy obsahujú chemikálie, ale iba zanedbateľné množstvo prestupuje pokožku hlavy a vstupuje do vášho systému. Preto farbenie vlasov predstavuje minimálne riziko pre rast a vývoj Vášho dieťaťa (1).

Avšak, existuje veľa ľudí, ktorí sa rozhodnú veriť ďalšiu štúdiu malého rozsahu, v ktorom sa hovorí o karcinogénnych chemických látok obsiahnutých v prípravkoch na farbenie vlasov.

Ak chcete hrať na istotu, môžete zvážiť experimentovať s farbami na vlasy iba v priebehu druhého trimestra tehotenstva, kedy sa vyvíja dieťa nie je tak zraniteľný. Farbivá do tela cez kožu a nie vlasového folikulu alebo hriadeľa. Avšak, ak ste stále nervózny o bezpečnosť vášho dieťaťa, nemusíte farbu celú hrivu. Namiesto toho, môžete sa rozhodnúť pre alternatívne farbenie vlasov technikami, ako je zvýraznenie, maľovanie, pruhy alebo poleva. Tieto procesy sú bezpečnejšie, pretože umožňujú malý alebo žiadny kontakt s chemickými látkami sa váš skalp.

load...

Prípadová štúdia Dva:

Nezávislá štúdia z roku 2005 naznačuje, že umierajúci vlasy počas tehotenstva zvyšuje šance na vzniku rakoviny dieťa, a najmä neuroblastómu. Avšak, ďalší výskum prebieha analyzovať presný spôsob použitia a chemického zloženia farieb na vlasy, ktorý môže spôsobiť rakovinu u detí (3). Vedci na celom svete majú pocit, že používanie farieb na vlasy a ďalších výrobkov pre starostlivosť o vlasy v priebehu tehotenstva nie sú špice rast nádorov u detí.

Záver:

Hoci výskum 2005 je upozorňované karcinogénny potenciál farby vlasov, štúdie realizované OTIS to popiera. Preto sa záver je, že použitie farby vlasov je úplne bezpečné počas tehotenstva, a to nepredstavuje žiadnu zjavnú hrozbu pre predsa-k-byť-narodené dieťa. Áno, je to bezpečné pre farbenie vlasov počas tehotenstva? A teraz, že odpoveď je rozhodne áno!

Natural Hair Možnosti Farba:

Ak ste stále na pozore pred syntetickými chemickými látkami, ktoré sú top značky farby vlasov obsahujú, môžete skúsiť nasledujúce prírodné alternatívy, ktoré pomôžu dodať, že náznak odtieň na vašu hrivu:

1. Rastlinné Farbivá:

Môžete skúsiť pomocou rastlinných farbív a prírodné farbivá na farbenie vlasov. Avšak, skontrolujte štítky, než si kúpiť nejaké prirodzené farby, pretože by to mohlo mať syntetické zlúčeniny, ako dihydroxybenzenového, p-fenyléndiamín a aminofenol, že všetky hlavné trvalé a semi-permanentné farby na vlasy obsahujú (4).

2. Čistý Henna:

Henna je najlepšia farba vlasov pre tehotné ženy. Henna alebo Lawsonia inermis je najpopulárnejší prírodný farbenie vlasov v Indii. To nemá žiadne vedľajšie účinky. Jediný problém s touto možnosťou je, že je to skôr chaotický a má dlhú dobu použitia. To zvyčajne dáva vlasy výraznú červeno-oranžový odtieň. Čistá henna nedáva okamžité výsledky, takže nezabudnite skontrolovať chemických prísad pred zdvihnutím balíček od supermarketu (5).

Opatrenia pri farbení vlasov počas tehotenstva:

Vieme, že farbenie vlasov nepredstavuje žiadne riziko počas tehotenstva. Avšak, to je vždy lepšie byť opatrní. Niektoré všeobecné bezpečnostné pravidlá dodržiavať, keď sa farba na vlasy počas tehotenstva patria:

  • Nosiť rukavice pri manipulácii s farbení vlasov.
  • Postupujte podľa pokynov na etikete prísne, pokiaľ ide o dobu aplikácie.
  • Opláchnite dôkladne pokožku hlavy potom (6).

Dúfame, že sme sa rozhodli svoje pochybnosti! Prečo oddialiť človeka? Chváliť svoju novú farbu vlasov a povedzte nám o komplimenty, ktoré ste dostali. Dajte nám vedieť možnosť si konečne vybral, aby si nový vzhľad. Komentovať v poli nižšie!

load...