Starostlivosť o vlasy

Čo vedie k predčasnému šediveniu vlasov a ako tomu zabrániť?

Čo vedie k predčasnému šediveniu vlasov a ako tomu zabrániť?

Bývaly doby, kedy šedivenie stalo len starších ľudí. Ale v našej súčasnosti, vzhľadom k vysokým úrovniam, stres a znečistenie, to vidíme aj u dievčat ako mladý ako 16. To sa stalo dôležitým záujmom a tisíce ľudí, mužov i žien, hľadajú lieky.

Tak ako sme sa zastaviť šedivenie vlasov? Umožňuje nám najprv zistiť, prečo sa vyskytujú vlasy šedej. V tej chvíli máme všetci - keď sme na mieste náš prvý šediny. Zatiaľ čo niektorí ľudia môžu nájsť to v poriadku, aby spot sivá, pre väčšinu, je to doba veľkého zamyslenie nad tým, čo by mohlo mať naraz sa stalo, aby o tom toľko obávané znamení starnutia. Bývaly doby, kedy bolo šedivé vlasy súvisí priamo k niečí veku a sú považované za prejav starnutia. Tie by sa objavil typicky okolo 40., a v niektorých prípadoch i neskôr. Ale dnes je situácia úplne odlišná. Zatiaľ čo väčšina ľudí na mieste ich prvý šedá okolo svojich neskorých 20s alebo skorých 30s, tam sú niektoré prípady, keď sa biele vlasy vidieť už v dospievania. Ide o trend, budete mať šťastie, ak ste hit strednej - 30s a stále majú len jeden alebo dva odtiene šedej. Vaše vlasové folikuly obsahujú pigmentové bunky. Tieto pigmentové bunky sa nazývajú melanín; ktorý je zodpovedný za to, že naše vlasy farby prirodzene nemá. Čím vyšší je obsah melanínu vaše vlasové folikuly bude generovať, tým tmavšiu farbu vlasov bude. A podobne, tým nižší obsah melanín generovať vlastné vlasové folikuly, svetlejšie vlasy budú. Ako starneme, dochádza k strate v týchto bunkách, čo má za následok zmenšenie intenzitu farby a nakoniec k strate farby. Ak je počet melanín významne znižuje už v ranom veku, predčasné šedivenie vlasov je skúsený. Než začneme hľadať spôsoby, ako ju a domáce opravné prostriedky zabrániť, nech je najprv nahliadnuť do príčin.

Aké sú príčiny?

My hovoríme, že príliš veľa stresu mýto na naše vlasy. Je pravda, ale existuje mnoho ďalších dôvodov:

1. Genetics

Áno, to je jedna vec, ktorú môžete samozrejme vinu na svojich rodičov, a oni na oplátku, môžete s najväčšou pravdepodobnosťou viniť ho z ich. Je vedecky dokázané, že predčasné šedivenie vlasov je väčšinou genetická v prírode. Takže ak vaši rodičia zažili rovnaké problémy a všimol ich šedej čoskoro, je pravdepodobné, budete robiť to isté rovnako.

load...

2. Vitamín B12

Ďalším dôležitým dôvodom, ktorý vedie k predčasnej sivé vlasy je nedostatok vitamínu B12. Absencia či nedostatok tohto vitamínu umožňuje proces šedivenia diať rýchlejšie a staršie. Z tohto dôvodu je šedivé vlasy začne objavovať v oveľa mladšom veku než by inak mohlo stať.

 [Čítajte: vitamín B12 potraviny bohaté zdroje]

3. Štítnej žľazy Problémy a zdravotné problémy

Ak ste bol diagnostikovaný s akoukoľvek významnou choroba alebo trpí nejakým zdravotným problému po dlhú dobu, potom môžete očakávať, že sa pozrieť na nejaké predčasné sivé. Aj ľudia, ktorí trpia štítnej žľazy majú tendenciu sivá skôr.

load...

4. Nedostatok výživy

Byť zdravý je všetko o zdravé stravovanie a doprava. Čo jete, je to, čo uvidíte, na kožu, na vlasy, a na celkový zdravotný stav. Správny druh diéty vám poskytne všetky živiny, ktoré vaše telo potrebuje, aby správne fungovali. Ak ste fit a zdravá, vaše vlasy príliš ukáže znamenie. A to tiež pomôže pri odložení príchode šedí.

5. Stres / Hektický životný štýl

To nie je niečo, čo je úplne opierajú o vede, ale to je známy fakt, že čím viac množstvo stresu máte, tým väčšia šanca na vaše zdravie dostať ovplyvnená. Tí, ktorí sú náchylní k boli vystavení stresu alebo sa zbytočným stresom vykazuje známky predčasného šediveniu skôr ako ostatní ich veku.

6. Fajčiarsky

Ak ste neboli schopní ešte nakopať zadok, je čas začať premýšľať. Štúdie preukázali, že ľudia, ktorí fajčia stoja štyrikrát väčšiu šancu čeliť predčasnému šediveniu, než tí, ktorí nemajú. Zakaždým, keď vidíme nové vlasy je to rovnako frustrujúce, nie je to? Samozrejme, nemôžete si pomôcť, ak sa to deje kvôli genetike, alebo niektoré zdravotné otázky. Ale aj pre všetky ostatné príčiny, môžete určite vyskúšať a odložiť vzhľad šedí. Postarať sa o seba, zostať fit a zostať šťastný.

Teraz, keď viete, dôvody, poďme sa pozrieť na niektoré domáce opravné prostriedky k šediveniu vlasov.

Takže aké sú kroky zabrániť predčasnému šediveniu vlasov?

1. Znížiť stres

Jedná sa o prvý vinník, ak sa náhle prechádza radikálnymi zmenami vo vašej farbe vlasov. Naučte sa zvládať stres a zvládnuť svoj čas. Vezmite krátku dovolenku často, aby sa vaše stresu pod kontrolou.

2. Jedzte Right

Tam je absolútna nutnosť pre nás k jedlu správny - balenie v mnohých proteínov, ako vaše vlasy a nechty sú tvorené bielkoviny zvanej Keratin. Patrí špenát, mliečne výrobky, ako sú syry, mlieko, maslo, atď, ak sa vám nepáči, mliečne výrobky, skúste s nízkym obsahom tuku zmrzlinu alebo ešte lepšie, proteínové doplnky.

3. Prestať fajčiť

Ak máte vo zvyku fajčenie, prestať to hneď. Cigarety sú známe, že obsahujú karcinogény alebo rakovinotvorných prvky, ktoré majú vplyv na vaše vlasové folikuly príliš.

4. Pozrite sa štítnou žľazou Úrovne

Ľudia s štítnej žľazy poruchy - hyper alebo nízkych sekrétov, sú tiež náchylnejšie šediveniu vlasov. Kúpte si na úrovni štítnej žľazy kontrolovaná.

5. Prestať drsnejšie Šampóny

Prepnutie do miernych šampónov a ešte lepšie, organické šampóny. Tieto chemikálie v šampónoch a kondicionér je známe, že ovplyvňujú produkt pigmentu a spôsobiť vypadávanie vlasov tiež.

6. Oil Your Hair

Niekedy, suché, dehydrované vlasy dáva cestu k šediveniu vlasov, ako je strata vlhkosti príliš. Olej vaše vlasy pravidelne alebo si doprajte vlasy kúpeľov vidieť lepší stav vlasov.

7. Vyhnite Využitie Oleje parfumovaný vlasy

Tieto vlasové oleje obsahujú parfumy, ktoré by mohli obsahovať silné chemikálie. Prírodné oleje, tým lepšie výsledky a menšie vedľajšie účinky, ako je šedivenie.

8. Hlavné prostriedky: Čo by ste mali jesť

 • Ridge tekvica, varené v kokosovom oleji, je známe, že pomáhajú nesmierne pri liečbe šediveniu vlasov.
 • Tiež použiť koncentrovaný čaj ako pláchanie, pretože pomáha predchádzať farba vlasov straty.
 • Spotreba karí listov nie je povedačky. Moja babička, vo veku 70 rokov, má krásne dlhé čierne vlasy. Dokonca aj dnes, ona varí kari listy v kokosovom oleji a aplikuje ju na vlasoch a robí si istý, že to isté. Môžete hádať, musím ísť čierne vlasy tu J je obrázok mňa a moje vlasy)
 • Rošt čerstvého zázvoru zmiešame s medom a zrušil v pohári. Jesť jeden lyžičky denník.
 • Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu kuchynskej soli (s jódom) a silného čierneho čaju. Vmasírujte do pokožky hlavy a vlasov. Odpočinku po dobu jednej hodiny alebo tak nejako, a umyť si vlasy.
 • Masírujte vlasovú pokožku každý večer s amla šťavy, mandľového oleja a pár kvapiek citrónovej šťavy. To zabraňuje predčasnému šediveniu.
 • Hena

Čo by ste mali jesť

Najlepší spôsob, ako získať výhody jednotlivých živín je prostredníctvom konzumácie výživné jedlá. Tu sú top 6 potraviny, ktoré môžete jesť znížiť a zabrániť sivé vlasy:

1. Trhané

Uistite sa, že vaša strava obsahuje dostatočné množstvo zeleniny. Zvýšiť spotrebu špenát, zeler, paprika, kapusta, uhorky a ďalšie zelenej listovej zelenine a ovocí. Ďalším dôležitým živiny bohatá strava je Spirulina (jedná sa o modro-zelené more riasa). Veľké sklo zelené smoothie každé ráno je dosť oživiť svoje ráno, rovnako ako si tú šedú farbu od vašich vlasov.

2. Chocolate

Teraz môžete zastaviť šedivenie jesť čokoládu. Môže existovať žiadna iná potravina, aby sa zabránilo sivé vlasy lepší ako toto? Čokoláda je bohaté na meď, ktoré zosilňuje produkciu melanínu v tele. Ale uistite sa, že jesť čisté tmavej čokolády. Tá bude poskytovať maximálne výhody, a stále nie je preťaženie systému s kalórií.

3. Triphala

Koľkokrát ste počuli o magické účinky Triphala? To má mnoho výhod. Triphala sa skladá z troch druhov ovocia, ako sú Amalaki, bibhitaki a hartaki. Každý z nich je dobré pre vaše vlasy, kožu a oči. Vypiť pohár vody Triphala zabraňuje šediveniu vlasov. To tiež robí vaše vlasy zdravé a silné.

4. Jahody

Patrí jahody, maliny, brusnice, černice, čučoriedky a moruše vo vašej strave. Bobule sú bohaté na vitamíny a minerály. Sú tiež bohaté na antioxidanty. Všetky tieto pomáhajú znižovať šediveniu vlasov. Jedným z najdôležitejších bobúľ zaradiť do svojho jedálnička je Amla a egreše. Amla je jedným z najdôležitejších potravín pre vaše vlasy a udržuje vaše prírodná farba vlasov neporušený.

5. Salmon

Salmon je bohatá na selén, ktorý pomáha pri produkcii hormónu. Losos je tiež bohatá na bielkoviny. To pomáha zabrániť šediveniu vlasov. Takže, získať nejaké ryby pre vás.

6. Mandle

Almond ponúka mnoho zdravotných výhod. Je bohatá na vitamín E, bielkovín, a medi. Patrí mandle a iné orechy do svojho jedálnička zvrátiť a zníženie šediveniu vlasov. Urobte si kokteil zahrnutím čokoláda, banány a mandle. Je to dobré tonikum pre vaše vlasy a pokožku.

Kým tieto potraviny pomáhajú v prevencii a zvrátenie šedivenie vlasov, uistite sa, znížiť príjem alkoholu, čaju, kávy, vyprážaných a mastnú potravín. Zlepšiť svoj jedálniček, zlepšiť svoje zdravie s týmito šiestimi potraviny, ktoré bránia šedivé vlasy.

Homeopatia Liečba bielymi vlasmi

Homeopatia, holistický systém medicíny je skutočným prínosom pre ľudí, ktorí trpia kvôli bielymi vlasmi a predčasné šedivenie vlasov. Homeopatické lieky sú založené na riedenie. Prostredníctvom tohto spôsobu sa spiace liečivá sila drog sa zvyšuje.

Homeopat lieči pacienta tým, že podrobnú anamnézu a na základe zistení, on alebo ona predpisuje homeopatické lieky na bielych chlpov, ktorý je mimoriadne bezpečné a účinné.

Tu je niekoľko Homeopatické lieky používané bežne pre odstránenie biele vlasy a zabraňuje predčasnému šediveniu:

 1. Lycopodium clavatum: To je hlavný liek na pre-senilita a je tiež užitočné pri liečbe predčasné šedivenie vlasov. To je tiež užitočné pri liečbe plešatosti.
 1. Phosphoricum Acidum: Používa sa pre zmiernenie únavy a slabosti, spolu s nervovým vyčerpaním a šedivými vlasmi. To je tiež užitočné pre prevenciu rednutie vlasov a padanie vlasov.
 1. Kyslé Phos: Pre liečbu šediveniu a padaniu vlasov.
 1. Lycopodium: Predčasné šedivenie, spojená s vyčerpaním, nadúvanie a ďalšie zažívacie problémy.
 1. Silicea: Lieči vyčerpania.
 1. Thyroidinum: Práca na problémy so štítnou žľazou.
 1. Psorinum: Užitočné pri liečbe sivé vlasy, a to najmä ak sa objaví v miestach.

Ďalšie skvelé homeopatické lieky na bielej srsti sú Nat Mur, Graphites, síra a Thuja.

Pokiaľ nie je žiadny spôsob, ako môžete kontrolovať a zabrániť šediveniu, prepnúť do henny. Husté a intenzívne tmavé farby sú k dispozícii na trhu v týchto dňoch, a ak ste príliš naklonený, farba vlasov je vždy možnosť.

Podeľte sa o svoje tipy, ktoré budete používať na boj proti šediveniu vlasov.

load...