Starostlivosť o vlasy

Biele vlasy Patches-Jej príčiny a liečby

Biele vlasy Patches-Jej príčiny a liečby

Predstavte si prebudení jedného krásneho dňa sa nájsť kúsok biele vlasy na hlave! Čo budeš robiť? Niet pochýb o tom, dostanete šok svojho života - budete šalieť a začnú kričať ako šialenec, že ​​to, čo budem robiť!

Biele vlasy škvrna na hlave je porucha na vlasy, ktorá je medicínsky nazývané ako poliosis. To možno vidieť v muži i ženy v akomkoľvek veku a môžu existovať rôzne príčiny za týchto podmienok. Ale bez ohľadu na dôvod, vyzerá to divne a berie svoju daň na naše sebavedomie. Takže, dajte nám siahnuť hlbšie do poliosis dnes a dozvedieť sa viac o tom.

Čo je Poliosis Or White Hair Patch?

Poliosis je malý, lokalizované náplasť 'bielych vlasov (Počujme alebo pruh na prednej vlasové), ktorá sa vyvíja v pravidelnom vlasov. V tomto stave, melanín pigment prítomný v vlasových folikulov z tejto oblasti výrazne znižuje, čo má za následok zmenu farby nití. V závislosti na základnej príčiny tohto de-pigmentácia, poliosis môže byť ako krátkodobé a dlhodobé. To môže byť nájdené u ľudí všetkých vekových kategórií, a to bez ohľadu na pohlavie. Hoci to je vidieť hlavne na hlave, ale je možné rozvíjať toto biele vlasy náplasť aj na iných častiach tela taky.

load...

Rôzne typy Poliosis:

Poliosis alebo tie biele škvrny na vlasy na hlave môže byť rozdelená do dvoch nasledujúcich skupín:

1. Genetické / Vrodený: Niekedy tieto biele plochy srsti môže byť dedičná. Môžu byť prítomné v čase narodenia dieťaťa v dôsledku mutácie niektorých génov alebo iných genetických problémov.

2. Získať: Ak tomu tak nie je vrodená, poliosis sa považuje za získané. Môže to byť strana, alebo po pôsobení určitých zdravotných stavov, ktoré sa stáva viditeľným v neskorších častiach života.

load...

Aké sú príčiny za ním?

K dispozícii je široká škála príčin ležiacich za tvorbu týchto bielych vlasov škvrny na hlave. Máme uvedené je nižšie:

 • Genetické poruchy: Piebaldism, Waardenburg syndróm, Marfanov syndróm, tuberózne skleróza, Vogt-Koynagiho-Harada (VKH) syndróm, kongenitálna obrie névus, a Alezzandrini syndróm.
 • Autoimunitné ochorenia: vitiligo, hypogonadizmus, hypopituitarizmus, rakovina kože, ochorenia štítnej žľazy, sarkoidóza, GAPO syndróm, neurofibromatóza, idiopatická uveitída, intradermálne névus, po zápalové dermatózy, halo névus, post-trauma, a zhubné anémie.
 • Ostatné: Alopecia areata, melanóm, herpes zoster (pásový opar), halo mol, rádioterapia, hypo alebo hyperpigmentácia očí, melanisationdefets, Rubinstein-Taybiho syndróm, dermatitída, albinotických, lepry, poranenia, starnutia, stresu a niektoré lieky.

Ako je podmienkou diagnostikuje?

Vzhľadom k tomu, neporiadok vlasy nie je spojené s jediným zdravotným stavom, je dôležité ísť na dôkladné vyšetrenie pre správnu diagnózu. Spočiatku, zdravotnícky pracovník by prejsť podrobnú anamnézu, ako aj rodinného záznamu pacienta. Za to, že tieto odhady budú vykonané:

 • Úplné fyzickej inšpekcie
 • Nutričné ​​prieskum
 • Endokrinné prieskum
 • Krvný test
 • Analýza vzorky kože
 • Neurologické príčiny

Existuje nejaká účinná liečba?

Správna liečba poliosis je zatiaľ byť objavený, a to najmä v prípade, že je vrodená. Avšak, existuje pomerne málo preventívne metódy, ktoré možno sledovať, aby sa zabránilo takejto podmienky v neskoršej fáze života. Tie obsahujú:

 • Snaží eliminovať príčinných faktorov, ktoré môžu viesť k vzniku bielych vlasov škvrny na hlave.
 • Liečenie všetkých týchto príčinných faktorov môže tiež pomôcť vyhnúť sa situácii.
 • Uvedenie zastavila príliš príjmu antibiotík.
 • Zvýšením expozície lampy UV-B.
 • Uplatnenie pakmín väčšie preparáty (krém alebo masť).
 • Prechádza epidermálne vrúbľovanie právo na depigmentovaného súčasnej pokožky pod biele vlasy náplasť.

V prípade, že trs bielych vlasov vám vadí príliš veľa, jednoducho ju pravidelne farbivo. Môžete tiež zvoliť účes, ktorý vám pomôže skryť to divné časť vlasov. A soľ a korenie vzhľad môže dať určitú postavu do svojho vzhľadu, pokiaľ ju unesie!

Je tento článok užitočný? Nezabudnite zanechať komentár nižšie.

load...