Starostlivosť o vlasy

Ako urobiť slabé vlasy silnejšie Použitie prírodných ošetrení

Ako urobiť slabé vlasy silnejšie Použitie prírodných ošetrení

Vaše vlasy je rozšírenie vašej osobnosti. Ale v prípade, že správny druh starostlivosti nie je prijatá, môže veľa pokaziť. Nabitý rozvrh a rastúce stres berú daň na vašom tele rôznymi spôsobmi, a slabé vlasy by mohol byť výsledný výsledok.

Silné a zdravé vlasy, je niečo, čo mnoho žien závidieť. Nie každý je obdarený prírodné vlasy, ktorá je silná a nádherná. Avšak aj napriek svojom nabitom programe a zlý zdravotný, s venovaním a správny druh starostlivosti, aj vy môžete dosiahnuť silné vlasy.

V tomto článku sa budeme vám povedať, ako sa dostať silné vlasy so zoznamom prírodnej liečby.

Ale ako viete, či vaše vlasy potrebujú zvláštnu pozornosť? Venujme najprv identifikovať príznaky slabé vlasy.

Aké sú príznaky (neklamné známky) slabé vlasy?

1. Práca s viac ako obvykle rozbitie vlasy 2. Vlasy, ktoré sa zdá byť nudné a bez života 3. Rozdeliť končí 4. Sucha 5. Hrubé a kučeravé vlasy, ktoré textúru 6. Spleti veľa 7. Rednutie vlasov 8. Vlasy, ktoré sú ochabnuté a nemôžu držať štýl

load...

Aké sú príčiny slabých vlasov u žien?

1. Genetics

Gény sú najväčším ovplyvňujúcim faktorom, pokiaľ ide o štruktúru a silu vašich vlasov. Či už máte husté a hrubé vlasy alebo jemné a hebké vlasy, záleží na genetickej výbavy vašich vlasov, ktoré sa dedia po svojich rodičoch. Poruchy na vlasy, ktoré majú vplyv na zdravie vašich vlasov tiež závisieť na vašej genetickej predispozície (1).

2. Chemické spracovanie

Pri chemickej, vo forme farbenie alebo mení štruktúru vlasových, poškodzuje Vaše kožičky a dáva si vlasy slabé (2, 3). Pokožka je vonkajšia vrstva vlasov, ktorý pôsobí ako bariéra, ktorá chráni vlasu. Akonáhle je poškodený, vlasy sa stáva slabý a porézny. To môže tiež viesť k vypadávaniu vlasov.

3. Nadmerné teplo

Vystavenie vlasov nadmernému teplu pomocou horúcich stylingových nástrojov pravidelne poškodzuje kutikuly (4). Užívanie teplej sprchy má tiež veľmi škodlivý vplyv na vaše vlasy. To sa deje preto, že pri pôsobení tepla na chlpov, kožičku zdvihnúť a nechať v nadmernej vlhkosti. Zmŕtvychvstalý kutikuly znižujú pevnosť v ťahu na vlasy a sú schopné chrániť hriadeľ pred škodlivými vonkajšími faktormi.

load...

4. Nedostatok bielkovín

Bielkoviny tvoria väčšinu vašich vlasov je nahromadenie. V prípade, že folikuly nedostanú dostatočný prísun bielkovín, vlasy zoslabne, krehké a náchylné na poškodenie. Nedostatok bielkovín bola tiež spojená s vypadávaním vlasov (5).

5. Hormonálna nerovnováha

Hormonálna nerovnováha, ktoré sú spôsobené v dôsledku poruchy štítnej žľazy môže často viesť k vypadávaniu vlasov (6). PCOS a menopauze môže byť tiež dôvodom pre abnormálny rast vlasov.

6. Stravovacie návyky

Vyvážená strava je dôležitá pre zdravý rast vlasov. Ak je vaše telo zbavená určitých vitamínov, minerálov a bielkovín, môže to viesť k abnormálnemu rastu ochlpenia (7).

Ako diagnostikovať oslabené vlasy?

Existuje niekoľko jednoduchých testov, ktoré môžete vykonávajú na vlasy, aby sa zistilo, či je slabý.

Prvý spôsob, ako zistiť, či vaše vlasy je slabá, je obalením trochu tvojich vlasov okolo prsta. Ak existuje veľa zdvihla koncov, je pravdepodobné, že vaše vlasy poškodené a slabé.

Ďalším spôsobom, ako zistiť, či vaše vlasy je slabá, je tým, že ťahá prameň z oboch strán, a uvidíme, či to rozbije ľahko. Ak sa tak stane, vaše vlasy sú slabé a potrebujú pomoc.

Ak chcete vedieť, ako urobiť vlasy silnejšie, dali sme dohromady zoznam prírodnej liečby pre silné vlasy.

Ako si vyrobiť vlasy Stronger Použitie prírodnej liečby

Ak ste premýšľal o tom, ako sa dostať silné vlasy, a ak je prírodnej liečby pracovať, my sme tu, aby vám povedať, že to robia. Domáce liečby sú dobré pre vaše vlasy, a na rozdiel od komerčných produktov, budete tiež presne vedieť, čo ste uvedenie vo vlasoch. K dispozícii je tiež ďalšie výhody plynúce z oprostenie od chemikálií.

Nižšie je uvedený zoznam fyzických úprav, ktoré zaistia dlhé vlasy, ktorý je tiež silné a zdravé. Tu je návod, ako rastú vlasy rýchlejšie s týmito DIY domáce opravné prostriedky.

1. Kokosový masážny olej

Tvoja mama musela opakovať, kokosový olej je dobré pre vlasy 'mantry mnohokrát. Kokosový olej je jedným z najlepších surovín prírody pre strašidelne krásnych kadere. Má razantné vlastnosti, takže je lepšie vybavená pre vyživujú vlasu so svojimi mastnými kyselinami (8).

Masáž sa bude liečiť svoje poškodené vlasové kutikuly a aby boli mäkšie, silkier a silnejší.

Čo potrebuješ

• 2 polievkové lyžice teplej kokosového oleja • kúpacie čiapky

procedúra

1. Navlhčite vlasy málo a masáž teplým olejom jemne na pokožke hlavy. Práca si cestu dole vaše vlasy do špičiek, kým všetky vaše vlasy je pokrytá. 2. Obal vlasy so sprchou viečkom po dobu 30 minút a potom sa opláchne olej so šampónom.

2. Základné masážny olej

Magické éterické oleje sú liečivé a prispieť k posilneniu svoje vlasové folikuly a opraviť slabé pramienky zvnútra. Ak ste hľadali, ako sa dostať silnejšie vlasy, skúste túto esenciálny olej mix, ktorý tiež stimuluje rast vlasov.

Čo potrebuješ

• 4 lyžice olej z hroznových • 2 kvapky tymianu silice • 2 kvapky esenciálneho oleja z cédrového dreva, • 1 - 2 čajové lyžičky jojobového oleja • 3 kvapky unscented • 3 kvapky rozmarínu silice

procedúra

1. Zmiešajte všetky oleje a jemne masírovať zmesi na pokožke hlavy. Pokrývajú vlasy od korienkov ku končekom v oleji. 2. Zakryte si hlavu s teplým uterákom po dobu 10 minút. 3. Opláchnite šampónom.

3. Vajcia alebo mlieko

Vajec a mlieka sú obaja bohatým zdrojom bielkovín. Živí si vlasy, čo je látka, a zvyšuje jej pevnosť v ťahu.

Čo potrebuješ

• 2 - 3 lyžice plnotučné mlieko (v závislosti na dĺžke vlasov)

Alebo

• 1-2 vajec (v závislosti na dĺžke vlasov)

procedúra

1. Namočte vlasy plné tuku mlieka za zhruba dve až tri hodiny. Prípadne vziať vajcia a bič to dobre. Naneste ju na vlasy a nechajte to na dobu asi dve hodiny. 2. Opláchnite vlasy dôkladne po ošetrení. Nemusíte používať kondicionér.

Skúste to dvakrát týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

4. Domáce Hair Tonic

To vlasové tonikum / plákanie vám dá žiariace, zdravé a silné vlasy pri pravidelnom používaní. Aby to opláchnite časť vašej starostlivosti o vlasy rutina pomocou ju aspoň raz za štrnásť dní.

Čo potrebuješ

• 2 lyžice rozdrvených semien petržlenu • 1-2 šálka nasekaných rozmarínu • 2 šálky vody

procedúra

1. Varte zložky vo vode a nechať ich máčať v prevarenej vody po dobu 20 - 25 minút. 2. Nechajte roztok vychladnúť a potom sa prefiltruje opatrne. 3. Nalejte tekutinu na umyté vlasy a obaliť to s teplým uterákom po dobu aspoň jednej hodiny. Nenechajte opláchnite vlasy po tomto, necháme prirodzene uschnúť.

5. Cibuľová šťava na vlasy

Cibuľová šťava je známa pre svoju schopnosť pri rokovaní s vypadávaním vlasov a podporiť opätovný rast vlasov. Tu je jednoduchý recept pre cibule šťavy riešenie, aby vaše vlasy silnejšie a vysporiadať sa so svojimi vlasmi pádu strasti. To možno vykonať až dvakrát týždenne pre zdravý rast vlasov.

Čo potrebuješ

• 1 cibuľa • Mixér / strúhadlo / odšťavovač • Filter

procedúra

1. Peel vonkajšie vrstvy cibule a umyť dobre. 2. Nastrúhame cibuľu pomocou strúhadlá, alebo hodiť ju do mixéra alebo odšťavovač. Používanie sitko, stlačiť buničiny získať čo najviac šťavy, ako je to možné. 3. Masáž šťavu do vlasov a vlasovej pokožky a nechať ho sedieť po dobu 30 - 45 minút. 4. Opláchnite šťavu z vlasov pomocou šampónu.

Tipy, ako posilniť oslabené vlasy

1. Vyhnite sa chemickým ošetrením

Ako sme sa už zmienili, chemikálie poškodzujú vlasy. V priebehu spracovania vlasy s chemickými látkami, je pravdepodobné, aby bolo poškodené a slabé.

2. Vyberte si tie správne produkty

Vyberte mierne produkty s proteínov a ďalších výživných zložiek. Pri výbere šampón, vyhnúť sa so síranom a alkoholu.

3. Vyhnite sa denné šampónovanie

Šampónovanie vlasy každý deň bude strhnúť prírodné oleje z pokožky hlavy, aby vaše vlasy suché a náchylné na poškodenie. Obmedzte umýva trikrát týždenne na zabezpečenie dobrého vlasy zdravie.

4. Vyhnite Heat Styling tooks

Kutikuly chráni vaše vlasy a udržať ju zdravú. Uvedenie vaše vlasy cez nadmernému teplu, môže dôjsť k poškodeniu kutikuly a zničiť štruktúru vlasov, takže je náchylné k rozbitiu, kader, a rozštiepené končeky.

5. Zvýšiť príjem proteínov

Bielkoviny tvoria najväčšiu časť nahromadenie vášho vlasu. Je dôležité, že budete konzumovať potraviny bohaté na bielkoviny, ako sú ryby, sója, a vajcia.

6. Jedzte Omega - 3 mastné kyseliny

Omega - 3 mastné kyseliny pomáhajú pri podpore rastu vlasov. Pravidelná konzumácia omega - 3 mastné kyseliny zaistí zahusťovanie vlasov a opätovný rast. Konzumovať je ako doplnok, alebo jesť morské plody, ktoré sú bohaté na mastné kyseliny.

7. Vezmite multivitamínové prípravky

Keď sa vám nepodarí, aby zahŕňali niektoré vitamíny vo vašej strave, užívanie vitamínových doplnkov je to dobrý nápad, aby zabezpečili, že vaše vlasy zostane vyživované. Avšak, poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom skôr, než začnete nejaké doplnky.

8. Jedzte čerstvé ovocie a zelenina

Konzumovať čerstvé ovocie a zeleninu, ktoré sú bohaté na vitamíny a antioxidanty, ktoré pomáhajú v boji s voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú poškodenie vašich vlasov.

9. Pite veľa vody

To je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré sa ak chcete silné vlasy. Udržať vaše vlasy hydratované, je rovnako dôležité ako zachovaním živené. Piť veľa vody zabezpečuje, že vaše vlasy a vlasovú pokožku pobyt hydratovaná.

10. Follow zdravá strava

Udržiavať zdravej výživy je veľmi dôležité pre silný rast vlasov. Konzumovať odporúčané porcie vitamínov, minerálnych látok, bielkovín, sacharidov, a vody.

Teraz, keď viete, ako urobiť vlasy silnejšie a silnejšie, čo ešte čakáte? Nasledujúcim liečby a tipy, aby sa ubezpečil, že vaše vlasy rastú ukázal byť silné a zdravé. Premeňte svoj slabé vlasy do zdravé vlasy s trochou extra úsilie a starostlivosť. Ako ste sa vysporiadať s oslabené vlasy? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

load...