Starostlivosť o vlasy

Ako sa zbaviť vlasov pádu Použitie Acupressure - krok za krokom Guide

Ako sa zbaviť vlasov pádu Použitie Acupressure - krok za krokom Guide

Kto nemá rád silný, objemný a hebké vlasy? Takmer každý chce chváliť dlhou a krásne vlasy, ale environmentálne faktory a nadužívanie vlasové prípravky hodiť kľúče k úsiliu. Mnohí z nás trpia poškodením vlasov, lupiny a padanie vlasov aj po použití najlepších výrobkov pre starostlivosť o vlasy sú k dispozícii na trhu. Takže to, čo je riešenie pre vypadávanie vlasov? Tu je odpoveď - akupresúrne aby vám pomohol von so všetkými svojimi vlasmi strasti.

Existuje veľa, anti-vypadávanie vlasov 'produkty sú dnes k dispozícii, ale to naozaj funguje? Existujú rôzne procedúry príliš ktoré sľubujú zdravé vlasy počas niekoľkých týždňov. Avšak, padanie vlasov je hlboko zakorenené a častý problém, ktorý potrebuje čas na vyliečenie. Niekedy padanie vlasov sa stane v dôsledku zlé stravovacie návyky a nezdravý životný štýl. Takže budete musieť analyzovať presnú príčinu za vypadávanie vlasov, než budete mať potrebné kroky.

Spôsob, ako vykonávať akupresúrna masáž? Čo je akupresúra?

Aké kroky sa ľudia skutočne vziať liečiť padanie vlasov? Myslia si, že alternatívna medicína môže byť riešením ich problémov vlasy? Odpoveď je jednoduchá. Ľudia sa snažia všetky možné spôsoby pre zníženie padanie vlasov, ale málokedy si myslia o alternatívnej medicíne ako riešenie. Alternatívna medicína sa rozumie tradičnej medicíny alebo liečbu, ktorá bola realizovaná od nepamäti. Takýto čas-testované prax je akupresúra. V akupresúry, firma tlak sa aplikuje na postihnuté oblasti, aby vyliečiť problém. Akupresúra je podobná olejová masáž horúce, ale olej sa nepoužíva u akupresúry. Iba skalp je masírovaná pomocou rôznych pohybov ruky, aby ste sa bez stresu a vyliečiť vypadávanie vlasov problém. Si môžete vyskúšať akupresúra a uvidíte rozdiel sami.

load...

Akupunktúra je jednou výnimočný spôsob, a jeden môže si všimnúť výnimočné výsledky veľmi rýchlo. Použitie akupresúry sa datuje až 1600 pred naším letopočtom a bol použitý v čínskej kultúre pre liečenie rôznych telesných neduhov. Klinické použitie akupresúry sa opiera o koncepcii tradičnej čínskej medicíny (TCM). Akupresúra bola obyčajná forma liečby v antike. Hoci akupresúra je pre-vedecká prax, to ešte má praktický význam v modernej dobe. Japonský odkazujú na akupresúru ako shiatsu masáže. Tu sú niektoré výhody akupresúry.

 • Stimuluje krvný obeh v pokožke hlavy.
 • Odstráni všetky toxíny, odumreté bunky a lupiny z vlasovej pokožky.
 • Znižuje stres, ktorý tiež spôsobiť padanie vlasov.
 • Pomáha kyslík a živiny prúdiť do pokožky hlavy.

Tradičná čínska lekárska teória opisuje špeciálny akupresúrne body, ktoré ležia pozdĺž meridiánoch či kanálov v našom tele. Predpokladá sa, že životná energia alebo životná sila názvom qi (chi) preteká tieto neviditeľné kanály. To je tiež veril, že tieto 12 hlavných meridiánov pripojenie špeciálnych orgánov alebo siete orgánov, a vytvoriť systém komunikácie po celom tele. Meridiány začínajú na dosah ruky, pripojenie k mozgu a potom pripojiť k orgánu spojené s určitým poludníka. Podľa tejto teórie, keď jeden z meridiánov sú blokované, alebo ide z rovnováhy, môže dôjsť k ochoreniu. Akupresúra a akupunktúra môže pomôcť obnoviť rovnováhu v takomto prípade.

Ako sa zbaviť Of Fall vlasy Akupresúra?

Akupresúrna masáž pomáha zdravý rast vlasov, rovnako ako posilnenie vašej existujúcej vlasy. Odporúča sa zvýšiť dávky na akupresúrna masáž je olivového oleja. Olivový olej pri masírovať do pokožky hlavy neutralizuje DHT hormón zodpovedný za stratu vlasov. Prírodné zložky olivového oleja obmedziť tvorbu DHT tj dihydrotestosterónu na pokožku hlavy, a tým podporovať rast vlasov.

load...

Dihydrotestosterón, alebo DHT je prirodzený metabolit mužského pohlavného hormónu testosterónu. DHT sa prirodzene vyskytuje u mužov i žien, pretože obe pohlavia majú testosterón. DHT hrá významnú úlohu v androgénnej alopécie, častou príčinou vypadávania vlasov. Androgénne vypadávanie vlasov často označovaný ako mužskej plešatosti, môže spôsobiť vypadávanie vlasov u mužov i žien. V tomto type vypadávanie vlasov, vlasová postupne ustupuje, čo vytvára tvar, M '. Iné ako z genetických dôvodov, hlavné hormónov zodpovedných za plešatosti je najviac pozoruhodne DHT. Vlasové folikuly na prednej strane a na temeno hlavy majú receptory pre DHT, takže je akútna strata vlasov v týchto oblastiach pokožky hlavy. Ale vlasy na zátylku a po stranách všeobecne zostávajú nedotknuté.

Zdravie vašich vlasov je priamo spojená s dodávkou krvi a fungovanie nadobličiek. Chváliť hustú a zdravú hrivu, mala by existovať dostatočný prívod krvi do vlasov a vlasovej pokožky. Akupresúry pomáha pri posilnenie imunitného systému a krvný obeh. To revitalizuje skalp na podporu zdravého opätovný rast a tiež potláča vypadávanie vlasov. Liečenie tela s akupresúrne body pre rast vlasov tiež pomáha pri odplavovanie toxínov, zvýšený krvný obeh na tvár a udržanie celkové zdravie krvi. Tiež sa odstráni pokožku hlavy lupiny, odumretých kožných buniek, a iné nečistoty.

Vzhľadom k tomu, akupresúra môže pomôcť pri liečbe hormonálna nerovnováha v tele, ale môže tiež pomôcť v opätovný rast vlasov tým, že obnoví rovnováhu. Takže poďme sa zamerať na to, ako je akupresúrna masáž vlastne hotovo!

Akupresúrna masáž - ako to urobiť?

Tam sú početné tlakové body v ľudskom tele, ktoré boli použité pre rast vlasov. Z nich,, Paihui Spot 'sa nachádza na hlave, priamo na vrchole je najdôležitejšie. Na posilnenie rastu vlasov, musí byť tento tlak bod stimulovaná a vtiera niekoľkokrát počas dňa, nasledovaný dobrú a relaxačnú masáž hlavy. Tento proces posilňuje cievy v hlave a vlasovej pokožky, čím sa dodáva vlasové folikuly s dostatočnou kyslíka a živín. Celý proces vytvára priaznivé prostredie pre nový rast vlasov. Niektoré z akupresúrne body pre rast vlasov sú tiež umiestnené na žalúdku, chrbta a brucha.

Acupoint môžu byť stimulované rôznymi metódami. Akupresúra a akupunktúra sú obaja používajú k stimulácii Acupoints. Akupunktúra používa vlasy tenké ihly stimulovať Acupoints, zatiaľ čo akupresúrne používa pevný tlak k masáži Acupoints. Masáž horúci olej alebo zvieracie chlpy spa v salóne je skvelý spôsob, ako relaxovať. Niektoré kúpeľné terapeuti používať akupresúru, zatiaľ čo masíruje telo a vlasy, nie je divu, že sa cítite skvele po relaxácii v kúpeľoch!

Tu je jednoduchý krok za krokom sprievodcu, aby sa dosiahlo výhod akupresúry pre vypadávanie vlasov:

 1. Po prvé, točiť svoje pramene vlasov okolo prsta dáva jemné zatahání na koreňoch. To pomôže stimulovať nervy váš skalp. Sledovať túto techniku ​​pre celý skalp.
 1. Na váš skalp okolo odstupe 6 až 8 prsty nad obočie sa nachádza na, Seat Bliss '. Táto časť pokožky hlavy je o niečo mäkšie ako zvyšok vašej lebky.
 1. Začnite masírovať ľahko tým krúživými ťahmi v sídle blaženosti prsty pred pohybujúce sa ku zvyšku lebky. Make ťahy bit pevnejšie ako vetviť z mäkkej časti hlavy.
 1. Ako budete pohybovať von zo sedla blaženosti, že je čas sa sústrediť na tylový hrebeň. Je to miesto, kde svaly pripojiť lebku. Táto časť je na vlasovej línii tesne nad krkom. Jedná sa o veľmi silný akupresúrne bod, ktorý vás uvoľní okamžite od stresu. Tlakom prstami alebo palcom v tomto bode a držať sa na nejakú dobu. Ak podržíte na dobu niekoľkých minút, dostanete hlbokého uvoľnenia. Akonáhle je hlboká uvoľnenie dôjde, budete sa cítiť tok krvi a všetky vaše stresu a napätia zmizne.
 1. Ďalej je potrebné urobiť hrubú čiaru prstom z tohto akupresúrne bodu k stredu skalpu. Existujú početné akupresúrne body umiestnené na tomto riadku. Jemne stimulovať im ľahkým tlakom prstom vankúšiky. Pokračujte v tom, až sa dostanete na dno vašej vlasovej.
 1. Nezabudnite sa sústrediť na okraji svojho vlasovej línie rámovanie svoju tvár. Masírovanie týchto bodov bude nielen stimulovať rast vlasov, ale tiež pomôže získať úľavu od stresu.
 1. Akupresúrne body sú prítomné po celom skalp. Z tohto dôvodu, masáž celého skalp prstom vankúšiky. Celý tento proces opakovať, kým budete cítiť tieto body boli uvoľnené.

Riadiaci meridián Plavidlo sa nachádza pozdĺž vlasovej. Niektoré Acupoints sú umiestnené medzi ušami a na vrchole vašej hlavy. Vyvíjaním mierneho tlaku na tieto body na hlave nielen zlepší krvný obeh, ale bude to tiež znížiť stres, nevoľnosť, únava a bolesti hlavy.

Akupresúra môže zmierniť všetky problémy vlasovej pokožky a zabrániť padaniu vlasov. Uistite sa, že terapeut sa jemným tlakom, pretože Acupoints na pokožku pripojiť priamo do mozgu.

Ako sa akupresúra funguje?

Akupresúra pracuje tým tlak na špecifických bodov na tele známej ako qi. Aplikácia tlaku vyžaduje presnosť, pretože 365 Acupoints sú umiestnené na hlavných kanáloch. Rovnako ako sieť obehového systému v ciev, z ktorých každá acupoint alebo kanál energie má sieť spojov.

Rôzne techniky sú používané na ovplyvnenie qi v kanáloch. Tieto techniky zahŕňajú:

 • Tonify
 • Rozptýliť
 • Pokojný

Slabá qi vyžaduje tonizujúci, blokovaný qi bude rozptýlený, a hyperaktívne qi by upokojil.

Jemný tlak pôsobiaci na tlakové body sa často konajú po dobu niekoľkých sekúnd až minút. Tlak môže byť použité v krúživými pohybmi, tlačí acupoint dovnútra a von, alebo kombinácia rôznych pohybov. Hoci body sú veľmi citlivé, by sa akupresúra nemalo byť bolestivé. V závislosti od povahy problému, akupresúra je podávaná každý druhý deň alebo každý deň.

Metódy pre stimuláciu Acupoints

Niektoré ďalšie bežné liečebné metódy používané k stimulácii Acupoints patrí:

1. Hlbokú masáž

Hlboké tkaniva masáž je typom masážne terapia, ktorá sa zameriava na novom usporiadaní hlbších vrstiev svalov a spojivového tkaniva. To je užitočné pre chronické bolesti, ako je stuhnutosť šije a hornej časti chrbta, bolesti dolnej časti chrbta, noha svalové napätie a bolesť ramená. Ťahy sú podobné ako u klasickej masážnej terapie, ale pohyb je pomalší, a tlak je hlbší, alebo sa sústredila na oblasti napätie a bolesti. Tento tlak je aplikovaný hlbšie k dosiahnutiu sub-vrstvu svalov a spojivového tkaniva. Zatiaľ čo robí hlbokú masáž, terapeut používa masážny olej a určitý tlak na dosiahnutie hlbokej svalovej vrstvy. Sval musí byť úplne uvoľnené pre túto liečbu.

2. Laser akupunktúra

Nie je veľký rozdiel medzi akupresúry a akupunktúry, okrem použitia ihiel. Tí, ktorí majú strach z ihiel, všeobecne sa vyhnú akupunktúry. Avšak, existujú rôzne iné metódy na odstránenie toxínov a negatívnu energiu z tela bez ihiel. Niektoré z nich sú mikro prúd, magnetické ošetrenie a laserová akupunktúra. Laser akupunktúra získava popularitu v Európe, Ázii a Spojených štátoch. Najviac používané lasery akupunktúry sú lasery s nízku úroveň alebo studené lasery, pretože nemajú produkujú teplo. Lasery s nízkou úrovňou môže regeneráciu buniek, zníženie bolesti, znížiť zápal, zlepšujú krvný obeh a stimuluje rast vlasov.

3. Hĺbením terapie

Bankovanie terapia je forma alternatívnej medicíny, v ktorom sú poháre umiestnených na koži vytvoriť podtlak. Poháre môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, vrátane:

 • Sklo
 • Bambus
 • Kamenina

Stúpenci bankovanie terapie verí, že sacie košíčkov zlepšuje prietok krvi pomáha pri liečení širokého spektra zdravotných ťažkostí. To bankovanie terapia siaha až do starovekej egyptskej, čínskej a Stredného východu kultúr. Niektorí majú pocit, že bankovanie liečba nepomôže vôbec. Takže ďalšie štúdie, je potrebné urobiť v tejto oblasti, aby preukázal, že bankovanie terapia má konkrétny prínos pre zdravie.

4. Gua Sha terapia

Gua Sha znamená, škrabanie SHA-modriny ', jedná sa o tradičnej čínskej lekárske ošetrenie, v ktorom je koža poškriabaný vyrábať malé otlačenie. Praktici Gua Sha verí, že modriny spôsobené kože uvoľní nezdravé prvky zo zranených oblastí a stimulujú krvný obeh. Gua Sha je tiež realizovaná v Indii, tu kovové lyžice a voda sa používa pre mazanie pokožky.

Niektorí ľudia veria v účinnosť alternatívnej medicíny, mnoho ľudí nie. Vzhľadom k vyššie uvedených typov akupresúra alebo akupunktúra bola realizovaná v starovekom svete a často tvoria súčasť ľudovej medicíne, tak to je zahalený mýty. Ďalšia štúdia sa vyžaduje v oblasti alternatívnej medicíny, aby sa odstránili pochybnosti a zaviesť vieru v týchto terapií. Vzhľadom k tomu, lieky nie sú len toľko, aby liečiť chorobu, človek potrebuje dostať hlboko do koreň problému a vyriešiť ho.

Má akupresúra skutočne pomôcť?

Existuje len veľmi málo výskumov dokázať, že akupunktúra a akupresúra môže skutočne zvrátiť vypadávanie vlasov. Existuje mnoho faktorov, ktoré vedú k vypadávaniu vlasov u mužov, rovnako ako stres a elektromagnetického žiarenia. Vypadávanie vlasov môže byť spojené s syndrómu polycystických vaječníkov u žien, a systémový lupus erythematosus (SLE) u oboch pohlaví. Ak je dôvodom vypadávanie vlasov možno vysledovať, potom obaja konvenčné a tradičná čínska medicína môže ukázať ako prospešné. Čínska medicína lieči telo ako systém energie a príznakov ochorenia, ako rytmy a rovnováhy v tele, ktorý je narušený. Existuje celý rad funkčných prvkov, ktoré prispievajú k zdraviu a množstvo vlasov, a tiež jeho vitalitu. Ak sa diagnóza môže sledovať príčiny vypadávanie vlasov, potom akupresúra môže pomôcť v opätovný rast vlasov do určitej miery.

Musíte byť naozaj pacienta sledovať výsledky akupresúry, lebo prebieha dobre, ale veľmi pomaly. Budete musieť absolvovať veľa stretnutí akupresúry pozorovať zmeny v kvalite vlasov.

Akupresúra, je skvelý spôsob, ako sa zbaviť lupín a vypadávanie vlasov. Praktici tradičnej čínskej medicíny liečiť lupy vyhodnotením a opravuje základnej nerovnováhy. Bylina Hesh Wu sa používa na liečbu sivé alebo rednúce vlasy, môžete tiež liečiť lupy posilňovaním skalp. Rovnako ako umývanie a stimuluje pokožku hlavy môže prispieť k zníženiu lupín a zlepšenie kvality vlasov. Česanie vlasy šetrne, alebo sa snaží použiť kefu pri sprchovaní môže tiež stimulovať akupresúrne body a uvoľňujú životnú silu qi. Táto životná sila qi môže bojovať všetku negatívnu energiu v tele, a zabezpečenie dobrého zdravia. Keď máte dobré zdravie, vaša pleť a vlasy kvalita zlepšuje.

Je akupresúra vždy bezpečné?

Akupresúra nie je vekovo obmedzujúce, ľudia s vysokým krvným tlakom a tehotné ženy by sa mali zdržať akupresúrne terapie. Vzhľadom k tomu, tam sú špecifické akupresúrne body, ktoré môžu spôsobiť potrat. Akupresúra nie je používaný na liečbu:

 • Otvorené rany
 • Jazva tkaniva
 • Kŕčové žily
 • Oblasti zápalu a opuchu

Z týchto vyššie uvedených problémov, existujú aj iné orientálne terapie, ktoré môžu byť použité ako bylín a esenciálnych olejov.

Je pravda, že existujú početné pádu vlasy a rast vlasov ošetrenie, šampóny, dostupné na trhu. Mnoho ísť na bežnú liečbu pre všetky ich neduhy; nemajú ani zvážiť alternatívne terapie. Ešte dať akupresúry skúsiť nejaký čas, ale naozaj potrebujú veriť v tejto terapie, a tiež mať trpezlivosť s výsledkami. Po tejto akupresúrne liečbu vypadávanie vlasov sa rozšíri tok krvi, živín a kyslíka na pokožku hlavy. Správna dodávka kyslíka a krvi do pokožky hlavy nebude to len vyživovať zvnútra, ale to bude aj vám zdravé a lesklé kadere.

Dúfať, že teraz máte predstavu o tom, ako sa zbaviť vypadávanie vlasov prirodzene! Podeľte sa o svoje skúsenosti sa s nami na komentár sekcii nižšie.

load...