Starostlivosť o vlasy

Ako sa starať o svoje vlasy pri plávaní?

Ako sa starať o svoje vlasy pri plávaní?

Letá sú tu v plnom lesku a je to ideálny čas ísť na pláž alebo k bazénu skryť od drsné tepla.

Plávanie je považované za jeden z najlepších cvičenie pre naše telo. Je to skvelý spôsob, ako zistiť, ako to pomáha budovať vytrvalosť, a zároveň posilniť pľúca. Ale prítomnosť chlóru a ďalších chemikálií vo vode a tvrdé slnečné lúče môžu spôsobiť zmätok na naše vlasy! Preto sa pri správnej starostlivosti o vlasy po kúpaní je naozaj užitočná.

Sme skončiť s kadere, ktoré sú rozstrapkané, krehké, suché a poškodené. Tiež nás premôže s prudkým poklesom vlasmi, ako aj iných problémov. Takže pokrývajúci hlavu len s plávať čiapku pred odchodom na pláži alebo pri bazéne nebude stačiť !!! Mali by sme pracovať na riešeniach, aby sa minimalizovalo poškodenie, ako aj ochranu vlasov.

load...

Ako chrániť vlasy pri plávaní?

1. Starostlivosť o vlasy pred plávanie:

Tak tu som uvedená určité preventívne opatrenia týkajúce sa starostlivosti o vlasy pred plávať aj plávanie, ktoré vám pomôžu chrániť vaše vlasy lepšie a minimalizovať škody. Jediné, čo musíte urobiť, je pred stráviť pár minút a po plávaní na pomoc vaše vlasy prežiť leto.

  • Mokré vlasy:

Najjednoduchší a najrýchlejší spôsob, ako chrániť vaše vlasy pred chlóru je na vlhké vlasy dôkladne pred idete plávať. Mokré vlasy absorbuje menej chlóru a morskej soli v porovnaní s suché vlasy. Vlasy sú ako špongia, akonáhle to všetko pohltí, že môže, nič nemôže byť ďalej včlenený do nej. Voda bude saturovať vlasy a napučiavať každý prameň by bránilo nasávať chlóru naloženého vody. Avšak, uistite sa, že nemusíte pred odchodom do vody, šampóny pásy vlasy jeho prírodných olejov, ktoré funguje ako bariéra medzi vlasmi a chlóru šampónom si vlasy.

  • Naneste kondicionér alebo olej:

Naneste kondicionér alebo sérum alebo dokonca olivový olej alebo kokosový olej po celej vaše vlasy pred vstúpil do vody. Silikón prítomný v kondicionéru vytvára bariéru medzi vlasmi a udržať vodu chlóru a iných chemikálií v zálive. Kondicionér bude tiež udržiavať vaše vlasy spleť zadarmo.

load...

Olej vytvára bariéru medzi vlasmi a chlóru, čím sa zníži riziko poškodenia. Táto metóda je tiež účinnejší ako metóda čerstvej vody. Len tenkú vrstvu oleja na vlasy vám pomôže utesnenie vlhkosť a zabrániť škodám.

2. Starostlivosť o vlasy pri plávaní: Noste pri bazéne viečko

Niektorí ľudia sú toho názoru, že na sebe kúpaciu čiapku nie je nutné, pretože to nebráni tomu, aby vlasy z bytia mokrý. Ale nemôžete úplne vyradiť výhodu plávať čiapku. Starostlivosť o vlasy pri plávaní je tiež veľmi dôležitá. Namáčanie vlasy s olejom a následne na sebe kúpaciu čiapku bude poskytovať dve vrstvy ochrany na vlasy. Investovať do dobrého kúpacie čiapky, ktoré vám pomôžu udržať vodu chlóru preč, rovnako ako je to možné. Môžete tiež pokryť vlasy najprv s plastovým viečkom nasleduje plávať čiapku. Tým sa zabráni vody z presakovať. Swim čiapky zabrániť vlasové pramene zo sa namočí a zároveň bráni vode upchatiu v ušiach. Dokonca môžete použiť bambucké maslo, pretože je prirodzenú ochranu proti slnečnému žiareniu a bude chrániť vaše vlasy pred UVA a UVB žiarením.

3. Starostlivosť o vlasy po kúpaní:

Po plávaní odstrániť každú stopu chlóru z vlasov umyť si vlasy dôkladne (najmenej 5 krát). Používajte dobrý šampón na umývanie vlasov as opláchnutie vlasov čistou vodou nebude robiť moc. Tiež použiť objasňujúce šampón aspoň raz týždenne, aby sa odstránili tuhé chemikálie, ktoré sa dostanú nahromadené vo vlasoch. Ak nechcete mať objasniť ho môžete nahradiť štipkou jedlá sóda pridal k svojmu pravidelnému šampónom. A ak ste plávať každý deň, použite jemný šampón čistí vlasy.

  • Stav vašich vlasov:

Re-podmienka vlasy po plávaní ako chlór tendenciu vyschnúť vlasy. Musíte podmieniť vaše vlasy zakaždým, keď ju šampónom, aj keď plávať každý deň. To vám pomôže obnoviť stratenú vlhkosť. Dokonca si môžete opláchnite vlasy s octom k obnoveniu rovnováhy pH stratil pri plávaní. Starostlivosť o vlasy po plávaní s použitím kondicionéra tiež pridáva vlhkosť na vlasy, ktorá je dôležitá pre ochranu vlasov.

Vyhnúť sa priame teplo alebo vysokú tepelnú a zároveň styling vlasov. Pomocou pripevnenie tepelne difuzéra alebo obmedziť sušič na miernom ohni obmedziť použitia tepla. Dúfam, že tento príspevok pomôže chrániť vaše vlasy pred chemikálie a súčasne vám umožňuje vychutnať si plávanie relácie. Šťastné kúpanie!

load...