Starostlivosť o vlasy

Ako Rosemary pomáha pri raste vlasov?

Ako Rosemary pomáha pri raste vlasov?

Rastúce vaše vlasy nie je ľahká úloha, a to najmä pre tých, ktorí mali krátke vlasy po väčšinu svojho života. S každú sezónu ovplyvňuje vaše vlasy inak, aby vaše ruky preč od nožníc sa môže stať veľmi ťažké, čo robiť. Najväčšia obava, že väčšina ľudí má zároveň rastie ich vlasy je udržať ju bez poškodenia a zdravé. To zahŕňa intenzívnu starostlivosť o vlasy pravidelne od olejovanie to, že sa spracuje vlasových masiek, očisťovanie, a zabrániť prípadnému poškodeniu.

Aj keď sa spoliehať na komerčných produktoch robí prácu pre niektoré, s použitím prírodných ingrediencií môže byť oveľa priateľskejší do svojho rozpočtu. Nielen to, ale pri vytváraní vlastných riešení pre starostlivosť o vlasy, presne viete, čo sa deje do vlasov mix, a prečo.

Rosemary je jedna taká prísada. Bylina sa používa už po stáročia ako účinnú zložku starostlivosť o vlasy, ktorý stimuluje pokožku hlavy, a tým podporiť rast zdravých vlasov.

load...

Výhody Rosemary na vlasy

Podľa University of Maryland Medical Center, Rosemary bol používaný po stáročia nielen stimulovať rast vlasov, ale tiež oddialiť šedivenie. Nižšie sú uvedené rôzne spôsoby, ktorými rastlina podporuje zdravý rast vlasov.

 • Ak ste trpia vypadávanie vlasov, rast vlasov, alebo držať to dlho sa môže zdať ako náročná úloha. Rozmarínový olej môže proti vypadávaniu vlasov stimuláciou prekrvenie pokožky hlavy, ktorá zase podporuje rast vlasov (1).
 • Jeho vysoká nutričná hodnota a protizápalové vlastnosti z neho robí vynikajúci prísada pre vyživuje vlasové folikuly a upokojenie vlasovej pokožky. Má tiež analgetické vlastnosti, ktoré robia to dobrý prostriedok pre upokojujúce zapálených pokožku (2) Skontrolujte.
 • Je známe, že zahustiť vlasy a pridať lesk, a je často používaný ľuďmi, ktorí majú tenké, bez lesku vlasov (3).
 • Olej z bylín pomáha čistiť vlasové folikuly tým, že je vyčistenie. Upchaté folikuly často viesť k problémom, ako sú lupiny, a v extrémnych prípadoch, vypadávanie vlasov.
 • Rozmarínový olej je známy pre svoju schopnosť zabrániť a zastaviť šírenie šedivých vlasov (4).
 • To hydratuje suchú pokožku hlavy, a zabraňuje lúpanie a lupy (5).
 • It opravy poškodenia, a zároveň odstraňovať nečistoty a špinu, ktorá môže držať vlasy vážil nadol (6).

Ako používať Rosemary pre rast vlasov

Rosemary je najlepšie známy pre svoju schopnosť rastu, posilnenie, pokiaľ ide o starostlivosť o vlasy. Medzi ďalšie výhody, ktoré ponúka, sú bonus.

Nasleduje prehľad spôsobov, ktorými môžete zahrnúť rozmarín v starostlivosti o vlasy režime na podporu rastu vlasov a zabrániť šediveniu.

1. Rosemary Liečba Hot Oil

Liečby horúcom oleji sú skvelý spôsob, ako hlboké stavu vašich vlasov. Tento proces je časovo efektívny a vyžaduje minimálne ingrediencie. Je to jeden z najlepších spôsobov, ako pre boj suché a poškodené vlasy, zatiaľ čo zlepšuje skalp zdravie.

load...
prísady
 • 2 - 4 kvapky rozmarínu silice
 • 2 lyžice nosného oleja (ako je napríklad kokosový, olivový, mandlí, atď)
 • Ako uterák / sprcha Cap
 • Šampón
 • Kondicionér
metóda
 1. Zmiešajte rozmarín olej a nosný olej podľa vlastného výberu (kokosový olej funguje dobre, pretože jeho razantné vlastností) a tepla, kým je teplo. Nevystavujte oleja v mikrovlnnej rúre, pretože môže viesť k nutričným-strata.
 2. Sekcia vlasy a vmasírujte olej do pokožky hlavy po dobu asi 10 minút.
 3. Pracovať olej po celej dĺžke vlasov, kým korene a tipy sú dobre pokryté.
 4. Zábal horúci uterák (pomocou fénu na teplo uterák) okolo naolejované vlasy. Prípadne môžete zakryjeme kúpaciu čiapku.
 5. Vyčkajte po dobu minimálne 30 minút s uterákom omotal okolo hlavy, než si umyť olej von. Teplé prostredie umožní maximálnu prienik a vstrebávanie živín.
 6. Opláchnite oleje z vašich vlasov s pravidelným šampónom. Pokiaľ máte mastné vlasy, môžete preskočiť vlasov.
 7. Skončiť umývanie s chladnou vodou plákania na utesnenie vaše kožtičku.
Ako často

Môžete liečiť vaše vlasy do horúceho oleja ošetrenie až do výšky 2 krát týždenne. To bude mať vaše vlasy stabilizuje a zároveň stimuluje rast vlasov.

Opatrenia
 • Nepřehřejte olej, pretože by mohlo spaľovať nielen pokožku hlavy, ale tiež za následok nutričné ​​straty.
 • Nebojte sa do oleja na vlasy, ak je mastný začať. Viac často ako ne, mastné vlasy, je výsledkom nedostatku vlhkosti.

2. Rosemary Leave-in Conditioner

Používanie rozmarín ako dovolenku-in kondicionér zanechá vaše vlasy cítiť lesklá a mäkká a zároveň zlepšuje prekrvenie pokožky hlavy, podporu rastu vlasov. To je tiež dobrá liečba pre ľudí, ktorí majú svrbivé alebo lupinám preliezol skalpy.

prísady
 • 1 lyžica rozmarínu listy / 15 kvapiek rozmarínu esenciálny olej
 • 1 šálku vody
 • Tea Infuser
 • Spreji
metóda
 1. Odmerať šálku vody a varíme ju.
 2. Do vriacej vody, pridajte asi 15 kvapiek esenciálneho oleja rozmarínu. Prípadne, ak používate sušených rozmarínových listov, môžete strmé listy v prevarenej vody za použitia zariadenia na prípravu čaju lúhovača po dobu 10 minút.
 3. Esenciálny olej a zmes vody bude vykonávať žiadnu farbu, zatiaľ čo ponorený rozmarín čaj bude mať svetlo zelenú farbu.
 4. Zmes do rozprašovača naliať.
 5. Umyť si vlasy a to sprej s rozmarínom infúziu vody, zatiaľ čo vaše vlasy sú stále vlhké. Uistite sa, že pokrývajú väčšinu svoje vlasy a vlasovú pokožku.
 6. Nechajte svoje vlasy uschnúť na vzduchu.
 7. Prípadne, ak ste trpia vypadávaním vlasov, môžete tiež piť rozmarín čaju zlepšiť krvný obeh a podporujú rast vlasov.
Ako často

Môžete použiť tento nechať-in liečbe zakaždým si umyť vlasy, a tiež medzi umýva osviežiť vaše vlasy hore.

Opatrenia

Nepoužívajte túto liečbu v prípade, že máte vysoký krvný tlak, alebo sú tehotné.

3. Rosemary voda pre rast vlasov (Rosemary Hair Rinse)

Použitie rozmarín vlasy opláchnite bude vaše vlasy lesklé a zvládnuteľné. Bude tiež stimulovať pokožku hlavy, zabraňuje vypadávaniu vlasov.

prísady
 • 1 lyžica sušených rozmarínových listov
 • 2 šálky vody.
metóda
 1. Variť vodu a pridajte rozmarín listy k nemu.
 2. Let it variť po dobu 15 minút, než ju namáhať.
 3. Kmeň kvapaliny a nastavte ju necháme vychladnúť.
 4. Umývanie a stav vašich vlasov ako obvykle a potom naliať rozmarín infúzie vody cez vaše vlasy ako posledného plákania.
 5. Masírujte pokožku hlavy na pár minút po naliatí plákania do vlasov.
Ako často

Použite tento výplach raz týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Opatrenia

Uistite sa, že rozmarín voda úplne ochladila pred naliať ju do vlasov. Teplá voda vám môže otvoriť kutikuly, čo vedie k strate vlhkosti.

4. Rosemary šampón pre rast vlasov

Použitie rozmarín šampón je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako podporiť rast vlasov. Čo je lepšie, keď si môžete urobiť šampón sami doma? Hodiť do niektorej z vašich obľúbených éterických olejov a budete mať svoj vlastný osobný rast vlasy posilňujúci šampón.

prísady
 • Rozmarínové šampón bar
 • 1 lyžice sušeného rozmarínu
 • 3 šálky vody
metóda
 1. Rošt na šampón bar a pridať ju do hrnca s vodou a vysuší rozmarínu.
 2. Cook šampón vody na nízke nastavenie až do šampónu baru úplného rozpustenia.
 3. Nechajte zmes vychladnúť a potom ho previesť na šampón dávkovača.
 4. Použite miesto svoje pravidelné šampón.
Ako často

Použite tento šampón nie viac ako 3x týždenne na podporu rastu vlasov.

Opatrenia

Použite šampón na dobu dlhšiu ako jeden týždeň pre vaše vlasy sa jej prispôsobiť. To môže vyzerať tučnejšie než v priebehu prvého týždňa.

5. Rozmarínu Ocot

Niekedy, pomalý rast vlasov môže byť spôsobené v dôsledku vybudovania nečistôt a zvyškov produktu. Nečistoty a produkt build up môže upchať vaše folikulov a tiež tvoriť usadeniny na vašom vlasu. Dobrým spôsobom, ako riešiť tento používa rozmarín octu opláchnite.

prísady
 • 1 šálka jablčného octu
 • 3 - 4 vetvičky rozmarínu
 • 2 šálky vody
metóda
 1. Rozdrviť vetvičky rozmarínu a namočte ju do jablčného octu na chladnom a tmavom mieste po dobu najmenej 2 - 4 týždne.
 2. Po 4 týždňoch užívať 4 polievkové lyžice octu rozmarínu a premiešame s 2 šálky vody.
 3. Túto zmes použite ako posledné pláchanie po šampón a stav vašich vlasov.
Ako často

Použite tento výplach raz za mesiac spolu s ďalšími rozmarínu ošetrenie.

Opatrenia

Nepoužívajte príliš veľa rozmarínu octu. Ak máte suché vlasy použiť menšie množstvo, aby sa vaše vlasy od získania dehydratácii.

Ďalšie spôsoby použitia Rosemary pre zlepšenie rastu vlasov

Rosemary môžu byť použité v kombinácii s niekoľkými ďalšími nosičmi a esenciálnych olejov. Nižšie je uvedený zoznam olejov a rôznych spôsobov, v ktorých pomáhajú podporovať rast vlasov.

1. Olivový olej

Olivový olej funguje ako nosič oleja pri použití rozmarínu. Jeho hydratačný príroda je ideálny pre suché vlasy. Je to stav vlasov a uzatvára kutikulu bez váženia dole. To tiež posilňuje vlasy a vyživuje pokožku hlavy a zabezpečiť, aby nové vlasy, ktoré rastie, je silná a zdravá.

2. Kokosový olej

Kokosový olej je chladiacej kvapaliny a robí skvelú prácu na upokojujúce pokožku hlavy. Pri použití v kombinácii s rozmarínom, to sa chová ako konečný riešenie starostlivosti o vlasy pre udržanie skalp zdravie. Jeho razantný vlastnosti vyživujú chlpov zvnútra, zvýšenie ich pevnosti v ťahu. Obsahuje tiež mastných kyselín reťazce, ktoré vyživujú folikulov a vlasy.

3. Sage Ropa

Sage olej sa používa už od staroveku ako liek na vypadávanie vlasov. Bolo preukázané, že vysporiadať sa s dopadmi ženskej a mužskej plešatosti. Tento éterický olej môže byť použitý v kombinácii s rozmarínom, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov a podporiť rast vlasov.

4. Peppermint Oil

Mätová silica je ďalší esenciálny olej, ktorý je známe, že udržanie skalp zdravie, zlepšujú krvný obeh a podporuje rast vlasov. Kombináciou rozmarín, šalvia, a mäty piepornej silice vám konečné riešenie zahusťovanie vlasov. Môžete kombinovať tieto oleje s dopravcom ropy, ako je olivový alebo kokosu a použiť ho až dvakrát týždenne.

5. Ricínový olej

Ricínový olej je vraj zdvojnásobiť tempo rastu vlasov pri pravidelnom používaní. Avšak, olej nie je bežne používaná pre starostlivosť o vlasy, pretože jeho lepkavé povahy. Ak chcete pracovať svoju cestu okolo toho môžete kombinovať 1 lyžicu ricínového oleja s 2 lyžicami ľahší oleje, ako je olivový alebo kokosu. K tomu, pridajte niekoľko kvapiek esenciálneho oleja rozmarínu, aby perfektné vlasy zahusťujúca zmes olejov.

6. Lavender Oil

Levanduľový olej je známy pre svoje krásne vône, ktorá sa často používa v aromaterapii. Jedná sa o dobre známy uvoľňuje stres a je tiež použitý v starostlivosti o vlasy. To, rovnako ako oleje rozmarínu, zlepšuje krvný obeh v pokožke hlavy, ktorá zase podporuje rast vlasov.

7. Tea Tree Oil

Tea tree oil má protizápalové, antibakteriálne a antiseptické vlastnosti, že ďalšie účinná zložka na miestne použitie na pokožku hlavy robia. Silica je zvyčajne v kombinácii s nosným olejom. Použiť Tea Tree Oil v kombinácii s rozmarínom a dopravcom ropy riešiť problémy pokožky hlavy, ako lupiny.

8. Jojobový olej

Jojobový olej je vosk ester, ktorý je známe, že majú podobnú štruktúru ako u prírodných olejov mazu, ktorý je vylučovaný pokožky hlavy. Je to ideálny nosič olej pre použitie v kombinácii s rozmarínom, ak máte mastnú pokožku hlavy. To upokojí sa horliví mazových žliaz tým, že napalm nich myslieť, že existuje dostatok oleja sa vyrába vo vlasatej časti hlavy.

9. Mandľový olej

Mandľový olej je ďalší obľúbený nosičom olej, ktorý je dobre známy starostlivosť o vlasy zložka. Obsahuje živiny, ktoré sú nevyhnutné pre zdravý rast vlasov, ako je omega-3 mastné kyseliny, vitamín E, horčík, a fosfolipidy. Pri použití v kombinácii s olejom rozmarínu, zlepší krvný obeh a poskytuje výživu pre lepší rast vlasov.

Ako dlho trvá, než si všimnúť účinky rozmarínom na rast vlasov?

Začnete si všimnúť posilnenie rastu vlasov krátko po mesiaci používania byliny. Pravidelné používanie bylín zvýši rýchlosť, ktorú vaše vlasy rastú a tiež zvýšiť svoj objem. Neprepínajte medzi príliš veľa surovín. Pretože každý vlasy je iný, prísť na to, čo je najlepšie pre vaše vlasy a držať sa ho.

Rastúce vaše vlasy je dlhodobý proces, a nie sú tam žiadne skratky k nej. Aj keď môžete použiť ingrediencie, ako je rozmarín, aby vyhovoval vašim vlasy cieľov, neexistuje žiadne zázračné riešenie, ktoré vám dlhé vlasy cez noc. Pri správnom režime starostlivosti o vlasy na svojom mieste a trochou trpezlivosti, dostanete nádherne dlhé vlasy, ktoré chcete.

Máte nejaké rásť vlasy tajomstvo, ktoré by ste sa chceli podeliť? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

load...