Starostlivosť o vlasy

Ako používať Shikakai na rast vlasov

Ako používať Shikakai na rast vlasov

Nie je nič, čo testuje trpezlivosť viac, než sa snažia pestovať si svoje vlasy. Konštantná udržiavanie pravidelné obloženie, vlasové masky, a hlboké prípravných nie je niečo, čo každý môže zaregistrovať. Nieto sa snaží prísť na to, čo a čo nie, aby vo vlasoch. Jedna vec, ktorá robí túto úlohu pre mňa jednoduchšie sa s použitím prírodných zložiek, ktoré nebudú chemicky poškodiť vlasy.

Shikakai, tiež známy ako vlasového ovocie, bol používaný ako prísada starostlivosť o vlasy po stáročia teraz. Ajurvédska bylina sa často používa ako náhrada šampóne kvôli svojej vynikajúcej čistiace vlastnosti.

Populárno nájsť v centrálnej Indii, Shikakai je tiež bohatá na antioxidanty a vitamíny A, C, K, A a D, ktoré pomáhajú vyživujú vlasy a udržať ju zdravú. Plody sú ľahko dostupné, a to najmä vo forme prášku. Tu je návod, ako to môže pomôcť rast boost vlasov.

load...

Výhody Shikakai pre rast vlasov

1. Upokojuje pokožku hlavy

Zdravá pokožka hlavy je doslova základom pre zdravý rast vlasov. Shikakai môžu uvoľniť zanieteného pokožku hlavy s jeho chladenie antiseptickými vlastnosťami, obnovenie jeho zdravie. To tiež pomáha udržiavať optimálnu hladinu pH pokožky hlavy.

2. Boje lupy

Shikakai má tiež antimykotické vlastnosti, ktoré pomáhajú pohotovostný lupiny. Tým sa zabráni problémy ako folikuly upchávaniu a zhoršenie, čo vedie k neobmedzeného rastu vlasov. To tiež účinne zaoberá sucha a svrbenie.

3. Vyživuje folikulov

Shikakai je veľkým zdrojom dôležitých vitamínov. Jej obsah vitamínu C, a to najmä, pomáha podporovať rast vlasov tým, že váš skalp kolagén podporu. Je tiež výborným zdrojom antioxidantov, ktoré pomáhajú zabrániť poškodeniu voľnými radikálmi.

load...

4. Čistí vaše vlasy

Shikakai je prírodný mierne čistiaci prostriedok. Čo znamená, že čistí vaše vlasy bez odlupuje prírodné oleje z neho. Nielen, že to pomôže, aby sa vaše vlasy čisté, ale tiež pomáha udržať vaše vlasy podmienené.

5. Pridá topánok

Shikakai pomáha dodať lesk vlasov a zároveň robiť to oveľa lepšie zvládnuteľné. Ak máte problém zamotať, že by nebolo vhodné zahrnúť túto látku vo svojej starostlivosti o vlasy rutina.

6. Zabraňuje Grays

Používanie Shikakai môže pomôcť odložiť prirodzený proces šedivejúce Tvoje vlasy. To tiež účinne zaoberá otázkami, ako je predčasné šedivenie. Umývanie vlasov s Shikakai pred farbiť tiež umožní vaše vlasy lepšie absorbovať farbivo.

Strata 7. Obrubníky vlasov

Shikakai pomáha obrubník vypadávanie vlasov obnovením skalp zdravie. Účinne sa zaoberá otázkami, ako obzvlášť závažný skalp, folikuly upchaté, lupín a svrbenie. V mnohých prípadoch, obmedzovanie padanie vlasov je tak jednoduché, ako obnoviť skalp zdravie.

8. Zabraňuje vši

Nie je nič viac nepríjemné, než vši. Zvlášť, keď máte deti, ktoré sú oveľa náchylnejšie k nim. Shikakai je prírodné riešenie problému s vši; Nielenže obmedziť problém, ale aj udržuje vši hlavy preč nadobro pri pravidelnom používaní.

Ako používať Shikakai pre rast vlasov

1. Shikakai šampón s Amla A Reeth

Budete potrebovať
 • 10g Shikakai struky
 • 10g Reeth
 • 5 g Amla
 • 750 ml vody

(Môžete tiež použiť práškové formy týchto zložiek.)

časová náročnosť

8 hodín + 20 minút

Doba spracovania

5 minút

proces
 1. Namočiť zložky v 750 ml vody cez noc.
 2. V dopoludňajších hodinách, variť vodu s prísadami stále v ňom, kým struky úplne zmäknúť.
 3. Nechajte vodu vychladnúť a potom roztlačíme ingrediencie dohromady. Kmeň kvapaliny a uložte ho na šampón fľaše.
 4. Opláchnite vlasy s vodou a použiť Shikakai riešenie, namiesto svojho obvyklého šampónu.
 5. Možno ste si umyť vlasy dvakrát šampónu pre to, aby penu. (Na rozdiel od kúpený v obchode šampóny, že to nebude veľmi penu).
 6. Keď sa objaví mierne peny, to znamená, že vaše vlasy sú čisté a možno opláchnuť.
Ako často?

2 - 3 krát týždenne.

Prečo to funguje

Shikakai je lacný a zdravšie alternatíva k používaniu obchode kúpil šampóny, ktoré sú naložené chemikálie. Tento prírodný šampón pomáha vyživujú pokožku hlavy živiny, ako sú vitamín D a C, a zároveň ho čistenia.

Maska 2. Shikakai a tvaroh Hair

Budete potrebovať
 • 2 lyžice Shikakai prášok
 • 2-3 lyžice tvaroh
 • 2-3 kvapky vitamínu E olej (voliteľné)
 • Kúpacie čiapky
časová náročnosť

5 minút

Doba spracovania

20 minút

proces
 1. Skombinujte tieto dve zložky sa dostať hladké pasty s hustú konzistenciu. Voliteľne môžete pridať pár kvapiek vitamínu E oleja do zmesi pre extra klimatizácie a ochrana poškodenia.
 2. Použiť túto masku na vlasy, pracovné ho z koreňov ku končekom vlasov.
 3. Potom, čo váš skalp a vlasy sú úplne zahrnuté v maske, pokrývajú vlasy so sprchou viečkom, aby sa zabránilo neporiadok. Vyčkajte po dobu 20 minút.
 4. Po uplynutí 20 minút, pokračujte vypláchnuť vlasové masky studenou vodou a jemným síranu bez šampónu. Pokiaľ máte mastné vlasy, môžete preskočiť vlasov.
Ako často?

1 - 2 krát týždenne.

Prečo to funguje

Shikakai, v kombinácii s tvarohom, pomôže upokojiť vaše skalp akéhokoľvek zápalu alebo zhoršenie. Bude tiež účinne zaoberať otázkami, ako sú lupiny a lúpanie a zároveň vyživuje vlasy.

3. Shikakai A Egg

Budete potrebovať
 • 2 lyžičky Amla prášok
 • 2 lyžičky Shikakai prášok
 • 2 lyžičky pískavice prášok
 • 2 lyžičky Triphala prášok
 • 2 lyžičky Brahmi prášok
 • 2 celé vajcia
 • Kúpacie čiapky
časová náročnosť

5 minút

Doba spracovania

40 minút

proces
 1. Metla všetky ingrediencie dohromady v miske, až sa dostanete hladkú zmes.
 2. Použiť túto masku na vlasy, pracovné ho z koreňov ku končekom vlasov.
 3. Potom, čo váš skalp a vlasy sú úplne zahrnuté v maske, pokrývajú vlasy so sprchou viečkom, aby sa zabránilo neporiadok. Vyčkajte po dobu 40 minút.
 4. Po uplynutí 20 minút, pokračujte vypláchnuť vlasové masky studenou vodou a jemným síranu bez šampónu. Nepoužívajte teplú vodu, pretože by to mohlo "variť" vajcia.
 5. Skončiť s kondicionérom.
Ako často?

Raz za týždeň.

Prečo to funguje

To je jeden z najviac výživných vlasy balíčkov môžete použiť. To je moc nabitý vaječnej bielkoviny a Ajurvédske prísad, ktoré zlepšujú zdravie vlasov. Pri použití tohto balenia raz týždenne zabezpečí, že vaše vlasy rastú ukázal byť silné a zdravé. To je tiež skvelý liek na vypadávanie vlasov.

4. Shikakai olej pre rast vlasov

Budete potrebovať
 • 1 polievková lyžica Shikakai prášok
 • Pol šálky bazalky / kokos / avokádový olej
časová náročnosť

2 týždne

Doba spracovania

45 minút, cez noc

proces
 1. V pohári, kombinovať Shikakai prášok pol šálky oleja. Môžete použiť bazalka, avokádo alebo kokosový olej pre tento recept.
 2. Táto zmes sa v chladnom a tmavom mieste uchovávať po dobu niekoľkých týždňov. Udržať trepanie pohár každú chvíľu, aby zabezpečili, že olej je dobre naplnený Shikakai. Olej bude pripravený na použitie asi po 2 týždňoch.
 3. Akonáhle je olej je pripravený, trvá asi 2 lyžice na to a začať masírovať do pokožky hlavy.
 4. Masírujte pokožku hlavy po dobu asi 10 až 15 minút a potom pracovať olej do vlasov od korienkov ku končekom. Nechaj to na dobu ďalších 30 minút. Prípadne môžete ponechať olej vo vlasoch cez noc.
 5. V dopoludňajších hodinách, umyť oleja z šampónom a studenou vodou.
Ako často?

2 - 3 krát týždenne.

Prečo to funguje

To Shikakai vlasy olej pomáha zvýšiť rast vlasov tým, že zlepší krvný obeh v pokožke hlavy. To tiež udržuje vaše folikuly vyživovaná a vaše vlasy podmienené.

5. Shikakai A Honey Hair Rinse

Budete potrebovať
 • 1 polievková lyžica Shikakai prášok
 • 2 lyžice medu
 • 1 lyžička olivový olej
 • 1 šálka filtrovanej vody
časová náročnosť

20 minút

Doba spracovania

5 minút

proces
 1. Ohrev vody v hrnci, kým sa nedostane do varu. Do vriacej vody, pridajte Shikakai prášok a olej.
 2. Nechajte zmes lúhovať asi 15 až 20 minút, s vekom na banku. Kmeň zmesi, a na to, pridáme med. Nechajte ho vychladnúť.
 3. Prípadne môžete preskočiť 2. Krok a priamo pridať med do zmesi, ak chcete, peeling, kostrbata plákanie. (Toto nie je vhodný pre ľudí s kučeravými alebo suché vlasy.)
 4. Šampónom si vlasy ako obvykle by sa a potom sa naleje Shikakai riešenie prostredníctvom vašich vlasov.
 5. Vmasírujte do pokožky hlavy a vlasov po dobu 5 minút a potom opláchnite s nejakou studenou vodou.
 6. Prípadne môžete nahradiť váš bežný šampón s týmto pláchanie, pretože čistiace vlastnosti Shikakai je.
Ako často?

Raz za týždeň.

Prečo to funguje

Použite tento výplach pridajte okamžitý lesk vlasov. Ak máte suché vlasy, to plákanie tiež robí pre dobrú výmenu šampónu. Pri pravidelnom používaní, to robí vaše vlasy lesklé a mäkké, a zároveň posilniť svoje korene a chlpov.

Najlepšie Shikakai mydlá Vlasy

Príchod šampónu nebol schopný odstrániť používanie vlasových mydla úplne, a na to dobrý dôvod. S tým, ako obsadené naše životy sa dostali, to môže byť ťažké, aby vaše vlasy starostlivosť a pozornosť, ktorú si zaslúži. Tak som tento zoznam najlepších Shikakai mydlá môžete použiť pre dni, kedy nemôžete chytiť chvíľku pre seba dohromady. Tieto Shikakai vlasy mydlá sú rozhodne jedným z najlepších čistiace produkty, ktoré by mohli použiť pre vaše vlasy.

1. Neev Amla Reeth Shikakai Hair Wash Soap

Tento bylinný mydlo obsahuje prísady, ako amly, Reeth, neem, bhringraj a Brahmi, ktoré pomáhajú vyživujú vaše vlasy. Toto mydlo môže byť použitý pre telo i vlasy. Nielen, že to pomôže očistiť svoje vlasy, ale aj podmienky, ktoré s jej obsahom oleja. Tento produkt tiež pomáha obmedziť padanie vlasov.

Get It tu!

cena

100 g za Rs. 100 / -

Mydlo 2. Morvin Shikakai Hair Care

Toto mydlo bol špeciálne vyvinutý na liečbu problémov, ako sú lupiny a skalp podráždenie. Je ideálny pre ľudí s suché vlasy a problém lupín.

Get It tu!

cena

Pack 5 pre Rs. 190 / -

3. Indus Valley Amla, Reeth A Shikakai Soap

Toto mydlo je známy pre svoju schopnosť ako očistiť a stav vašich vlasov. To je 100% organickej a je mierny vlasy čistiaci prostriedok vhodný pre ľudí s suché vlasy. To udržuje rovnováhu pH pokožky hlavy a definuje kučeravé vlasy a dodáva trochu odraziť.

Get It tu!

cena

Pack 3 pre Rs. 350 / -

4. Zemský Sapo Shikakai A Multan Shampoo Bar

Tento šampón bar je úplne vegan a je bez chemických a konzervačných látok. Môžete použiť mydlo priamo na vlasy, alebo použiť, aby sa tekutý šampón pre vaše vlasy. Mydlo je dodávaný s letáku, ktorý obsahuje inštrukcie pre výrobu tekutého šampónu. Obsahuje tiež Multan Mitt, ktorý má tiež vynikajúce čistiace vlastnosti. Okrem toho, že prísady zahŕňajú Brahmi, Neem, bhringraj, Meth, Amla, kvet ibišteka a rozmarínu.

Get It tu!

cena

100 g za Rs. 165 / -

Sa snaží rast vlasov môže byť trochu zložitejšie, ale s trpezlivosťou a Shikakai k dispozícii, budete mať nejaké nádherne dlhé zámky v žiadnom momente. Už ste niekedy používa Shikakai do vlasov rutinnej starostlivosti? Povedzte nám o svojich skúsenostiach v sekcii Komentáre nižšie.

load...