Starostlivosť o vlasy

Ako používať ricínový olej na rast vlasov

Ako používať ricínový olej na rast vlasov

Kto nesníva o dlhé vlasy, ktoré môžu byť štylizovaný do chvosta, buch, alebo v jednoduchých vĺn ľahko? Ale vzhľadom k tomu náš životný štýl, špinu a znečistenie, naše dlhé vlasy ciele často zdajú byť nedosiahnuteľné. To znamená, že ak máte jednoduchý rast povzbudzujúci prostriedok v rukáve.

Kým ricínový olej alebo Ricinus communis, je dobre známy pre svoje úžasné prínosy pre zdravie, a bol používaný po stáročia v celom odvetví, jeho prínos pre vlasy často bez povšimnutia. Väčšina jeho obsahu živín sa skladá z kyseliny ricínolejovej, omega - 6 a 9 mastné kyseliny, vitamín E, a minerálnych látok (1).

Olej sa získava z ricínového prostredníctvom procesu lisovania. Ricínový olej je prevažne bezfarebný alebo svetlo žltý s veľmi miernym zápachom. Je toho názoru, lepkavá a hustá, a tak mnohí radšej miešanie s ľahším olejmi pred použitím. Skladá sa z celkom 18 mastných kyselín. Ricínový olej je tiež stabilizátor vlhkosti, čo znamená, že priťahuje a zadržiava vlhkosť v vlasov a pokožky.

load...

Poďme pokračovať sa dozvedieť viac o tom, ako používať ricínový olej pre rast vlasov a ďalšie problémy súvisiace s vlasmi.

Všetko o ricínový olej na vlasy

 1. Je ricínový olej dobré pre rast vlasov?
 2. Aký typ ricínového oleja by ste mali používať?
 3. Výhody ricínového oleja na vlasy
 4. Ako používať ricínový olej k boju proti vypadávaniu vlasov
 5. Castor Oil liečba Pre opätovný rast vlasov
 6. Ako často by ste mali používať ricínový olej na vlasy?
 7. Ako odstrániť ricínový olej z vlasov ľahko?
 8. Prírodné domáce masky na vlasy s ricínovým olejom
 9. Top 5 ricínový olej značky v Indii
 10. Kde kúpiť ricínový olej?
 11. Ostatné prírodné oleje pre rast vlasov a hrúbka
 12. Pozor

Ricínový olej pre rast vlasov - je to efektívne?

Ricínový olej sa stáva populárny liek na vypadávanie vlasov a užitočné zložky pre opätovný rast vlasov. V priemere, vaše vlasy rastú asi o pol palca každý mesiac. Pri pravidelnom používaní ricínového oleja, rast vlasov môže byť podporená tri až päťkrát obvyklé rýchlosti. Je to nielen podnecuje rast vlasov, ale vlasy sa tiež stáva znateľne silnejšie priebehu niekoľkých mesiacoch používania (2). Ricínový olej môže tiež vaše riasy a obočie dlhšia a hustejšia.

Vedecká Dôvod

Ricínový olej je antivírusové, antibakteriálne, antimykotické a vlastnosťami je účinná liečba pre skalp infekcie (3). Jeho vysoký obsah bielkovín je veľmi cenná pre udržanie zdravia vlasov.

load...

Pomáha tiež bojové infekcií, ako je folikulitída, čo je podmienka, ktorá spôsobuje zápal vlasových folikulov. Neobvykle vysoký obsah kyseliny ricínolejovej v ricínovom oleji zlepšuje krvný obeh v pokožke hlavy, zabezpečiť lepšiu výživu vlasových folikulov.

Táto kyselina tiež pomáha vyrovnávať pH pokožky hlavy. Ricínový olej je bohatý na antioxidanty, ktoré podporujú keratínu vo vlasoch, čo je hladšia, pevnejšia a menej kučeravá.

Späť na obsah

Aký typ ricínového oleja by ste mali používať?

Existujú tri typy ricínového oleja, ktorý je často používaný pre starostlivosť o vlasy - organický ricínový olej, jamajský čierny ricínový olej a hydrogenovaný ricínový olej. Kým ricínového sú pôvodom z Afriky, oni robili ich cestu k Jamajke kvôli obchodu s otrokmi.

Organic / za studena lisovaný ricínový olej

 • Vyťažené priamo z ricínového semena bez tepla zapojený
 • Používa mechanické a non-chemické metódy nazvanej výlisky lisovanie
 • Studený lisovanie zaisťuje, že nie je degradácia ktoréhokoľvek z živín prítomný v semene
 • Je svetlo žltú farbu
 • Pokiaľ máte vlnité vlasy a svrbenie alebo suchú pokožku hlavy, ktorá je náchylná k podráždeniu, je odporúčané použiť nerafinovaný, hexán bez organického ricínový olej, pretože je menej alkalické než JBCO.

Jamajský Black ricínový olej (JBCO)

 • Spočiatku pražené a potom tlačil po rope
 • Popol z pražených ricínového sú pridané do oleja, ktorý mu dáva jeho čiernu farbu
 • Pokiaľ máte rovné vlasy a zdravú pokožku hlavy, je viac pravdepodobné, že prospech z JBCO, ktorý je lepšie prevarené a čistenie

Hydrogenovaný ricínový olej (Castor Wax)

 • Vyrobené hydrogenizáciou čistého ricínový olej s pomocou katalyzátora na báze niklu
 • Na rozdiel od bežných ricínový olej, ricínový vosk je krehký, bez zápachu, a nerozpustný vo vode
 • Používa sa predovšetkým v kozmetike, laky a leštidla

Poznámka: Keď je nutričná hodnota oboch JBCO a organického ricínového oleja je približne rovnaká, JBCO je zásaditejší, čo je ďalší upresňovanie olej, ktorý môže pomôcť otvorené kutikuly.

Späť na obsah

Výhody ricínového oleja na vlasy

Rastúce vaše vlasy nie je len o zvýšenie rýchlosti, pri ktorej rastie. Zdravý rast vlasov vyžaduje celý rad ďalších faktorov, ako je zdravie vlasov, výživa, zdravie pokožky hlavy, atď ricínový olej je ideálnym riešením rast vlasov, pretože to vedie k rôznym potrebám vašich vlasov tak, že vyrastá z hustej a zdravý. Poďme sa pozrieť na niektoré výhody:

1. Kontroly Fall Hair

Súčasný kyseliny ricínolejovej v ricínovom oleji zlepšuje prekrvenie pokožky hlavy. To zase zvyšuje folikulu a vlasovej zdravie a znižuje padanie vlasov. Posilňuje korienky vlasov a tým vyživuje pokožku hlavy a poskytuje ochranu proti mikróbom (4).

2. Podporuje opätovný rast vlasov

90% obsahu živín Ricínový olej je tvorený ricínolejovej kyseliny (5). To v kombinácii s omega - 6 a 9 mastné kyseliny, preniká chlpov a korene a vyživuje ju, obnovenie jeho optimálne zdravie a podporu rastu vlasov.

3. Zaobchádza Lupiny

Lupiny je zvyčajne spôsobená zásadný problém, ako olejovité hlave alebo svrbenie. Antivírusové, antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti ricínového oleja, aby bolo efektívne liečba bojovať lupy. Ricínolejovej kyseliny je tiež známe, rovnováhu pH pokožky hlavy, takže je zdravšie a nepriaznivé prostredie pre lupy.

4. Znižuje štiepeniu

Ricínový olej vyplní poškodených medzier keratínu vo vlasu. To zvyšuje pevnosť v ťahu vlasov, čo je menej náchylný na rozdelenie a rozbitiu.

5. Zahusťuje vlasy

Ricínový olej preniká vonkajšiu vrstvu vlasu. Pridaná opätovný rast a zníženie padanie vlasov, aby vaše vlasy silnejšie a silnejšie (6).

6. Je prírodný kondicionér

Ako už bolo spomenuté, je olej preniká vonkajšiu vrstvu vlasov a vyplnia akékoľvek poškodených miest keratínu. Tento proces, ktorý sám o sebe, vyhladzuje vlasy obnovením vlasové kutikuly. To tiež robí hriadeľa menej náchylné k strate vlhkosti.

7. Stmaví Hair

Ricínový olej môže pomôcť dosiahnuť bohatšie a tmavšie vlasy prirodzene. Zvlhčovadlo účinok ricínového oleja umožňuje vlasov udržať požadovanú vlhkosť, zvyšuje jej tmavý odtieň (7).

8. Chráni vlasy pred poškodením

Mastné kyseliny prítomné v ricínovom oleji tvorí ochrannú vrstvu na vlasoch a chráni ju pred poškodením slnkom a strate farby. To dopĺňa prírodné oleje a chráni pokožku hlavy pred poškodením spôsobeným chemikálie prítomné v farbív a vlasové prípravky.

9. Poskytuje lesklé vlasy

Ako už bolo vysvetlené, ricínový olej poskytuje svoje vlasy s ochrannou vrstvou pozdĺž hriadeľa. Toto, podľa poradia, odráža viac svetla a robí vaše vlasy hladšie a lesklejšie.

Späť na obsah

Ako používať ricínový olej k boju proti vypadávaniu vlasov

Čo potrebuješ

1-2 šálky ricínový olej

Inštrukcie
 1. Vezmite trochu oleja do dlane a do práce, do vlasov od korienkov ku končekom (rovnakým spôsobom uplatniť svoje pravidelné olej) a masáže rovnako. Ricínový olej má hrubšie hustotu, čo sťažuje umyť to. Z tohto dôvodu sa uistite, že nebudete používať príliš veľa oleja.
 2. Ponechajte olej po dobu minimálne 15 - 20 minút. Dalo by sa tiež nechať ju cez noc.
 3. Vzhľadom k svojej konzistencii hustej, môže byť docela úloha zmyť ricínový olej. Budete musieť šampón niekoľkokrát zbaviť oleja. Ale táto metóda funguje pre niektoré - stav vašich vlasov s komerčným kondicionérom 30 minút predtým, než ste sa osprchovať. Olej by mal prísť off ľahko.
 4. Potom, čo si umyť vlasy, uterák ju vysušiť a vyhnúť sa okamžite používať nejaké teplo styling nástroje.

Aj keď sú vaše vlasy cítiť hydratovaná, bude to nejaký čas trvať, než uvidíte nejaké výsledky.

Poznámka: Tento postup funguje najlepšie na mierne vlhké vlasy.

Späť na obsah

Castor Oil liečba Pre opätovný rast vlasov

Vieme, že ricínový olej je úžasná prísada na liečbu vypadávaniu vlasov a podporiť rast vlasov. Ale jej hustá štruktúra a charakteristický zápach nemusia apelovať na niektoré z nich. V tomto prípade môžete kombinovať ricínový olej s inými prospešnými olejov vytvoriť riešenie, olej na vlasy, ktorá je viac podľa vašich predstáv.

Nasledujúce lektvar je kombináciou štyroch olejov - kokosové, sladkých mandlí, sezamových, a koliesok. Zatiaľ čo vy môžete pridať alebo odstrániť oleja v závislosti od dostupnosti a preferencie, nie je nič lepšie ako použiť všetky štyri z nich spolu.

Čo potrebuješ
 • 2 polievkové lyžice extra panenský kokosový olej
 • 2 lyžice sladký mandľový olej
 • 2 lyžice sezamový olej
 • 1 lyžica ricínový olej
Inštrukcie
 1. Zmiešajte štyri oleja a vmasírujte zmes do pokožky hlavy a od korienkov ku končekom vlasov. Dalo by sa zahriať oleji trochu rýchlejší prienik.
 2. Nechaj si to na dobu 60 minút. Prípadne, mohol by ste ho nechať v cez noc dosiahnuť lepšie výsledky.
 3. Šampónom si vlasy umyť ho.

Tento olej je ideálny pre navodenie rastu vlasov. Môžete robiť to vo veľkom množstve a uložte ho pridaním kapsule vitamín E olej na to, aby zvýšila jeho trvanlivosť.

Späť na obsah

Ako často by ste mali používať ricínový olej na vlasy?

Ricínový olej funguje inak na rôzne typy vlasov. Aplikácia tiež závisí na vašej motívom používania tohto oleja.

 • Tých, ktorých cieľom pre vypadávanie vlasov je potrebné používať olej aspoň dvakrát týždenne po dobu minimálne štyroch týždňov vidieť znateľné výsledky. Ak je to výhodné, môžete použiť oleje 3 - 4 krát týždenne.
 • Na druhú stranu, za zvýšeného lesku použiť ricínový olej ako kondicionér raz týždenne. Hrášku veľké množstvo stačí pre tento účel.
 • Pre rozštiepené končeky vlasov, masírujte vlasy s ricínového oleja dvakrát alebo trikrát týždenne. Ak je to možné, nechajte olej cez noc pre maximálne výhody.

Späť na obsah

Ako odstrániť ricínový olej z vlasov ľahko

Ricínový olej je hustý a lepkavý od prírody. Z tohto dôvodu, umývanie tento olej z vlasov, a to najmä ak je ponechaný v noc, je namáhavý úloha.

Nižšie je uvedený postup, ktorý môžete použiť na riešenie tohto problému ľahko.

 • Použite vlažnú vodu - použiť mierne teplej vody na vlhké pokožku hlavy a vlasy. Tento proces sa otvorí svoj skalp póry k uvoľneniu uložené špinu a nečistoty.
 • Make bohatej peny - Urobte si šampón dlaňami a pridať trochu vody k nej. Trieť dlane tvoriť bohatú penu. Táto akcia bude vaša dlane vlhkú, čím sa zabráni trenie, ktorý spôsobuje poškodenie.
 • Gentle Application - Naneste šampón na vlasy a vlasovú pokožku. Jemne vmasírujte pomocou končekov prstov. Nechajte šampón pobyt jednej minúty.
 • Umyte - umyť si vlasy teplou vodou. Prsty znova, aby krúživými pohybmi po skalpu umyť akejkoľvek zvyšky šampónu.
 • Používať a Nechajte kondicionér - naneste trochu voľna-in kondicionér na vlasy a tipy. Majte to na dobu troch až piatich minút.
 • Umyte studenou vodou - Posledným krokom je kompletne umyť vlasy studenou vodou. Tento krok zámky a utesňuje vlhkosť a robí vaše vlasy bohatšie a lesklejšie.
 • Uterák suchý - Použite čerstvé uterák na suché vlasy. Netrite svoj mokré vlasy drsne. Nechajte ho uschnúť.
 • Používať širokú ozubený hrebeň - Používajte kvalitné (najlepšie drevené) hrebeň rozpletať vlasy.

Späť na obsah

Prírodné domáce masky na vlasy s ricínovým olejom

Nižšie je uvedených niekoľko vlasovej masky používajú ricínový olej. Tieto masky môže vaše vlasy dlhé a zdravé.

1. Ricínový olej a olivový olej Mix na vlasy

Olivový olej je plná antioxidantov a mononenasýtené mastné kyseliny, ktoré bránia vypadávaniu vlasov (8). Táto zmes ricínového a olivového oleja bude poskytovať výživu vlasov, podporu rastu vlasov.

Čo potrebuješ
 • 1 - 2 polievkové lyžice ricínový olej
 • 1 - 2 lyžice olivového oleja
 • 5 - 6 ibištek lístkov
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešajte rovnaké podiely dvoch olejov v malom šálke.
 2. Pridať ibišteka lístkov.
 3. Rozohrejte olej na strednom plameni po dobu 10 sekúnd a aplikovať ich na vlasy.
 4. Masírujte vlasovú pokožku jemne po dobu 10 - 15 minút.
 5. Zabaliť hlavu s dusenou uterákom na zámku v vlhkosti.
 6. Nechajte to na dobu jednej hodiny, a potom ju umyť vlažnou vodou a šampón.
 7. Tento postup opakujte raz týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Poznámka: Môžete tiež použiť zmes ricínový olej, olivový olej, levanduľa a olejov.

2. Ricínový olej a kokosový olej Mix na vlasy

Dôrazne odporúčame zmes pre vypadávanie vlasov.

Kokosový olej má antibakteriálne vlastnosti, ktoré udržujú skalp infekcie na uzde a podporovať opätovný rast vlasov (9).

Čo potrebuješ
 • 2 lyžice ricínový olej
 • 2 lyžice kokosového oleja (kvapalina)
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešajte ricínový olej a kokosový olej do misy a jemne aplikovať mix k svojmu suché vlasy.
 2. Masírujte pokožku hlavy aj po dobu najmenej piatich minút.
 3. Šíriť oleja dôkladne premiešajte do vlasov a dať na kúpaciu čiapku.
 4. Udržujte vlasy maska ​​na najmenej dve hodiny pred praním ju pomocou vyššie uvedenej techniky. Opúšťať to cez noc, je tiež dobrá voľba.
 5. Po tejto liečby dvakrát týždenne počas dvoch až troch mesiacov, aby znovu vlasy rýchlejším tempom.

3. Aloe Vera a ricínový olej pre rast vlasov

Aloe vera je bohatý na enzýmy, ktoré prečistenie vlasové folikuly, aby zabezpečili správnej výživy v koreňoch. Táto rastlina tiež pomáha udržiavať hladinu pH pokožky hlavy pod kontrolou, čím podporuje rast vlasov (10).

Pomocou tejto kombinácii ricínového oleja a aloe vera na zmiernenie svrbenia pokožky hlavy, lupiny, a vypadávanie vlasov.

Čo potrebuješ
 • 2 lyžičky ricínový olej
 • 1-2 šálky aloe vera
 • 1 čajová lyžička bazalky prášok
 • 2 lyžičky senovka grécka práškovej
Čo je potrebné urobiť
 1. Použiť ručný mixér miešať všetky ingrediencie pre vytvorenie husté vlasovej masky.
 2. Použiť túto pastu na vlasy a vlasovú pokožku jemne, čo zaisťuje, že ste sa vzťahuje každý prameň.
 3. Nosiť sprchovací čiapku a nechajte masku nastaviť hlboko vo vlasoch. Nechaj to na dobu dvoch až troch hodín.
 4. Opláchnite pomocou mierne šampón a vlažnou vodou.
 5. Tento balík je vaše vlasy lesklejšie a zdravšie.

4. Ricínový olej a olej z mäty piepornej pre rast vlasov

Mätový olej je veľmi užitočné pri omladzovania vlasové folikuly a podporovať rast vlasov (11). Tento olej obsahuje hypoalergénne vlastnosti, čím sa zabráni alergickej reakcie.

Čo potrebuješ
 • 100 ml ricínového oleja
 • 2-3 kvapky mäty piepornej
Čo je potrebné urobiť
 1. Pridať dve až tri kvapky mätového oleja ricínového oleja a dobre pretrepať.
 2. Stredná časť vlasy a použiť zmes priamo na pokožke hlavy.
 3. Tento postup opakujte, kým celá vaša hlava je pokrytá.
 4. Nechajte masku zostať najmenej po dobu dvoch hodín pred praním ju.
 5. Môžete použiť túto zmes dvakrát týždenne po dobu niekoľkých mesiacov, aby boli svedkami rýchlejšie výsledky.

5. Ricínový olej a mandľový olej Mix pre rast vlasov

Kombinácia ricínový olej a mandľový olej poskytuje pokožku hlavy s bohaté horčíkom a zinkom. Nedostatok týchto dvoch minerálov je jeden z najdôležitejších dôvodov pre stratu vlasov (12).

Čo potrebuješ
 • 2 lyžice ricínový olej
 • 2 lyžice mandľový olej
Čo je potrebné urobiť

1. Zmiešajte oleja do misy a zohrejte ju na strednom plameni po dobu niekoľkých sekúnd. 2. Jemne použiť túto zmes do pokožky hlavy a vlasov. 3. Masáž dobre po dobu 5 - 10 minút pomocou prstov. 4. Premyje sa vlažnou vodou a jemným šampónom.

6. Cibuľová šťava a ricínový olej pre rast vlasov

Cibuľa je zaťažené radom živín a mastných kyselín, ktoré sú nevyhnutné pre rast vlasov. To tiež má veľmi vysoký obsah síry, ktorá pomáha zlepšiť krvný obeh v pokožke hlavy, regeneruje vlasové folikuly, a znižovať skalp zápal (13).

Čo potrebuješ
 • 2 lyžice ricínový olej
 • 2 lyžice cibule šťavy
Čo je potrebné urobiť
 1. Pridajte dve polievkové lyžice cibule šťavy v miske obsahujúcej ďalšie dve lyžice ricínového oleja a zmes je.
 2. Masírujte vlasovú pokožku a vlasy šetrne s touto zmesou.
 3. Nechaj to na dobu asi dvoch hodín.
 4. Opláchnuť olej z jemne pomocou mierne šampón a vlažnou vodou.

7. Ricínový olej a avokádový olej pre rast vlasov

Nedostatok vitamínu je jeden z dôvodov, prečo vypadávanie vlasov. Avokádo obsahujú vysoké množstvo vitamínov B a E, ktoré pomáhajú chrániť a posilňovať naše vlasy na bunkovej úrovni (14). Kým vitamín B je nevyhnutný pre urýchlenie rastu vlasov, vitamín E pomáha opraviť poškodenú pokožku hlavy.

Čo potrebuješ
 • 1 lyžica ricínový olej
 • 1 lyžica avokádový olej
 • 1 lyžica olivového oleja
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešajte tri oleja do misy.
 2. Naneste zmes na pokožke hlavy a jemne masírujte po dobu 5 - 10 minút dosah ruky.
 3.  Umyť ho po dvoch až troch hodinách za použitia techniky sme diskutovali skôr.
 4. Použitie tohto oleja raz týždenne pre silnejšie a zdravšie vlasy.

8. Ricínový olej a Rosemary Oil pre rast vlasov

Éterický olej pomáha zvýšiť krvný obeh v pokožke hlavy, čím stimuluje rast vlasov (15).

Čo potrebuješ
 • 2 lyžičky ricínový olej
 • 2 lyžičky kokosový olej
 • 2-3 kvapky Éterický olej
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešajte ricínový olej a kokosový olej v miske. Zahrejte nádobu, kým sa zmiešajú.
 2. Pridá sa niekoľko kvapiek esenciálneho oleja rozmarínu do tejto zmesi.
 3. Masírujte vlasovú pokožku a vlasy s týmto horúcim olejom po dobu 5 - 10 minút. Táto liečba horúci olej umožňuje živiny presakovať do vlasových vačkov, zamykanie lesk.
 4. Nechať olej na ďalších 15 minút.
 5. Použite jemný šampón, ako sa zbaviť oleja.
 6. Ísť na túto liečbu každý týždeň po dobu niekoľkých mesiacov pre požadovaný efekt.

9. Ricínový olej a vitamín E pre rast vlasov

Vitamín E je lipid-rozpustný antioxidant, ktorý pomáha opraviť poškodené vlasy. To preniká hlboko do pokožky hlavy liečiť prasknuté vlasové folikuly a zabraňuje tkaniva korózii (16). Táto vlastnosť vitamínu E tiež pomáha v raste vlasov.

Čo potrebuješ
 • 1 lyžica teplý ricínový olej
 • 1 lyžica teplý olivový olej
 • 2 vitamín E kapsule
Čo je potrebné urobiť
 1. Prekrytie dvoch olejov v miske a vyprázdniť obsah dvoch vitamín E kapsle do neho.
 2. Masírujte vlasovú pokožku jemne zmesou pomocou končekmi prstov. Použitie kruhové pohyby pre maximálny efekt.
 3. Po pol hodine s teplou vodou umyť si vlasy.
 4. Tento postup dvakrát alebo trikrát týždenne opakovať.

Poznámka: Môžete tiež ísť o kokosovom mlieku masáž je, pretože je veľmi bohatý na vitamín E.

10. Ricínový olej a horčicový olej pre rast vlasov

Horčicový olej je veľmi bohatý na esenciálne mastné kyseliny, vitamíny a minerálne látky, ako je selén, zinok, železo, vápnik, horčík, a beta-karotén. Beta-karotén je premenená na vitamín A, ktorý je tiež dôležitým prvkom pre rast vlasov (17).

Čo potrebuješ
 • 1 lyžica ricínový olej
 • 1 lyžica horčicový olej
 • 1 lyžica olivového oleja
Čo je potrebné urobiť
 1. Pridať tieto tri oleja do fľaše a dobre pretrepte.
 2. Masáž túto zmes do pokožky hlavy po dobu 5 - 10 minút.
 3. Zabaľte si vlasy v pare uterák a nechajte ho zostať po dobu 30 až 45 minút.
 4. Šampónom si vlasy dobre vlažnou vodou.
 5. Tento postup opakujte raz týždenne k zlepšeniu stavu vašich vlasov a vlasovej pokožky.

11. Ricínový olej a Tea Tree Oil pre rast vlasov

Tea tree oil je prírodný liek pre mnoho problémov vlasy. Upokojuje svrbenie pokožky hlavy a lieči lupiny, lupienka, vši a dokonca aj plešivosť (18).

Čo potrebuješ
 • 2 lyžice Jamajský Black ricínový olej (JBCO)
 • 2 lyžice kokosový olej
 • 1 lyžička tea tree oil
 • Aplikátor fľaša
Čo je potrebné urobiť
 1. Pridajte JBCO, kokosový olej a tea tree olej na aplikačnej fľaši a dôkladne ho pretrepte.
 2. Aplikovať tento olej mix na pokožke hlavy a vlasov. Masírovať po dobu 5 - 10 minút dosah ruky.
 3. Nechať ho sedieť po dobu najmenej pol hodiny.
 4. Zmyte teplou vodou a šampón.
 5. Toto riešenie použiť dvakrát týždenne, aby si silnejšie vlasy.

12. Ricínový olej a jojobový olej pre rast vlasov

Jojobový je vynikajúci prísada pre podporu rastu vlasov vzhľadom k svojej silné antibakteriálne vlastnosti (19). Tento olej sa skladá z 98% mono-tukov a 2% nasýtených mastných kyselín, ktoré presakovať ľahko do vlasových folikulov a posilňujú ich. To tiež znižuje hygral únavu, čo je podmienka, kde vlasy vlákna napučiavať za mokra a zmenšenie v suchom stave, prípadne ich oslabenie.

Čo potrebuješ
 • 3 lyžice ricínový olej
 • 1 lyžica jojobový olej
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešajte oleja v nádobe a dobre pretrepte.
 2. Časti vlasy a zmes aplikovať priamo na pokožku hlavy. Uistite sa, že pokrývajú všetky sekcie.
 3. Masáž po dobu 5 - 10 minút, aby sa zabezpečilo správne prekrvenie pokožky hlavy.
 4. Po hodine s trochou šampónu a teplou vodou umyť si vlasy.
 5. Použitie tohto oleja dvakrát trikrát týždenne po dobu dlhšiu a zdravšie vlasy.

13. Ricínový olej a Cayenne Pepper pre rast vlasov

Kapsaicín prítomný v kajenské korenie pomáha pri stimulácii rastu vlasov. Táto zlúčenina vyvoláva správny tok krvi z vlasových korienkov na folikulov, ktoré dodávajú nevyhnutné živiny k vlasovej pokožky a vlasov (20).

Čo potrebuješ
 • 60 ml ricínového oleja
 • 4-6 celý kajenské korenie
 • Tmavo sfarbené sklenená fľaša
Čo je potrebné urobiť
 1. Rezané kajenské korenie na veľmi malé kúsky a pridajte ricínový olej do neho.
 2. Táto zmes sa v sklenenej fľaši uchovávať v chladnom a tmavom mieste po dobu asi dvoch až troch týždňov. Priame slnečné svetlo môže zničiť karotenoidov prítomných v paprikách, ďalšie zlúčeniny nevyhnutný pre rast vlasov.
 3. Pretrepte fľašu raz za čas v priebehu týždňa.
 4. Po troch týždňoch sa scedí mix a zlikvidujte papriky.
 5. Aplikovať tento olej na pokožku hlavy a masáže po dobu niekoľkých minút. Nechaj to nastaviť asi hodinu pred praním ju ako obvykle.
 6. Tento postup sa opakuje dvakrát týždenne získať požadovaný lesk a objem.

14. Ricínový olej a cesnak pre rast vlasov

Antibakteriálne vlastnosť cesnaku pomáha odstrániť toxíny a plesní z vlasových korienkov a vlasovú pokožku (21). Táto rastlina obsahuje síru, ktorá sa používa v opätovný rast vlasov lieky a terapie.

Čo potrebuješ
 • 2 - 3 lyžice ricínový olej
 • 2 strúčiky cesnaku
Čo je potrebné urobiť
 1. Rozdrviť dva strúčiky cesnaku s pomocou trecej misky a kladivka, a zmieša sa s ricínovým olejom.
 2. Marinovať túto kombináciu po dobu troch až štyroch dní.
 3.  Získať tento olej, po 3 - 4 dni a aplikovať ju na vlasy a vlasovú pokožku.
 4. Masáže na 5 - 10 minút kruhovými pohybmi. Nechajte olej zostať na dve až tri hodiny.
 5. Opláchnite olej vypnúť pomocou dobrého šampón a kondicionér.
 6. Použitie tohto tonikum najmenej dvakrát týždenne po dobu zrýchlenie rastu vlasov.

15. Ricínový olej a glycerín pre rast vlasov

Glycerín má chladivý účinok na koži, ktorá zmierňuje svrbenie pokožky hlavy. Pravidelné používanie ricínového oleja a glycerín udržia pokožku hlavy a vlasov hydratovanú (22).

Čo potrebuješ
 • 1 lyžica ricínový olej
 • 2-3 kvapky glycerín
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešajte niekoľko kvapiek glycerínu a ricínového oleja. Túto zmes na vlasy a vlasovú pokožku nanáša a jemne masírujte.
 2. Nechajte olej zmes na dobu jednej až dvoch hodín a umyte pomocou veľmi mierne šampón.
 3. Tento postup opakujte raz týždenne po dobu niekoľkých mesiacov, aby si hydratované, lesklé vlasy.

Poznámka: Ak máte mastné vlasy, navrhujem, aby ste preskočiť tento liek úplne. Glycerín bude vaše vlasy ešte viac mastná a neovládateľný.

16. Ricínový olej a monista pre rast vlasov

Mikonazol dusitan, dôležitá súčasť monista, môže regulovať skalp flóru, čo je ďalší základný dôvod pre vypadávanie vlasov.

Čo potrebuješ
 • 2 lyžice ricínový olej
 • 1 tuba monista 7
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešajte celú tubu monista 7 s ricínovým olejom a prevedie výsledok do aplikátora fľaše.
 2. Časti vlasy do rôznych sekcií a použiť zmes na vlasy a vlasovú pokožku. Jemne masírovať po dobu niekoľkých minút. Po 30 minútach pri použití teplej vody a šampónom umyte.
 3. Použite tento mix raz týždenne po dobu niekoľkých mesiacov, aby bol svedkom požadovaných výsledkov.

17. Ricínový olej a bambucké maslo pre rast vlasov

Bambucké maslo má protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú upokojiť svrbenie pokožku hlavy a zmierniť lupiny, tak podporu rastu vlasov (23). Nerafinovaný bambucké maslo neobsahuje žiadnu pridanú chemikálie, takže je ideálny pre citlivú pokožku.

Čo potrebuješ
 • 1 lyžica ricínový olej
 • 1 lyžica bambucké maslo
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešať ingrediencie, ako to je, ak chcete maslo-ako zmes. Pre viac kvapalné vzhľad, teplo bambucké maslo po dobu niekoľkých sekúnd a potom zmiešať s ricínovým olejom.
 2. Naneste zmes na pokožke hlavy a nechajte ho zostať po dobu jednej hodiny pred praním ju.
 3. Použite túto zmes raz týždenne po dobu zdravé, lupiny bez chlpov.

18. Ricínový olej a Ginger pre rast vlasov

Ginger má obrovský stimulačné a liečivé vlastnosti. Jeho protizápalové kvality pomáha bojovať proti svrbeniu pokožky hlavy a lupiny a podporuje rast vlasov (24). Uplatnenie zázvoru šťava s ricínového oleja pomáha pri správnom prekrvenie pokožky hlavy, povzbudenie zdravý rast vlasov. To tiež obsahuje antioxidačné Gingeroly, ktorý vychytáva voľné radikály, ktoré poškodzujú vlasové bunky.

Čo potrebuješ
 • 2 lyžice ricínový olej
 • 1 lyžička zázvoru šťavy
Čo je potrebné urobiť
 1. Pridajte zázvor šťavu do ricínového oleja a masírujte vlasovú pokožku s ním. Môžete priamo použiť túto zmes na holé miesta pre rýchlu obnovu.
 2. Nechať olej na dobu 30 minút a potom ju umyte teplou vodou a šampónom.
 3. Tento postup raz alebo dvakrát týždenne opakovať pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Späť na obsah

Top 5 ricínový olej značky v Indii

Nižšie sú top five ricínového oleja značky, ktoré možno ľahko nájsť na trhu a miestnych obchodoch chemik sa.

1. Aloe Veda Distil za studena lisovaný hexán Free ricínový olej

Táto značka je extra panenský ricínový olej, ktorý je ideálny na liečbu suchej a poškodenú pokožku hlavy.

Je ľahko dostupný z populárnej e-commerce lokalít, ako je Amazon.

Cena - Rs. 225 na 200 ml

2. Soulflower Coldpressed Castor Čisto prírodné Carrier Oil

Tento vysoko hydratovaná olej sa extrahuje pomocou lisovania za studena techniky.

Môžete si kúpiť tento olej v miestnych obchodoch, ako aj na Flipkart, Amazon, a vlastné miesto Soulflower je.

Cena - Rs. 250 na 200 ml

3. Deve Herbes Čistý ricínový olej - Ricinus communis

Ďalšie ľahko dostupné značka, ktorá zabezpečuje prirodzené a 100% čistý ricínový olej.

Cena - Rs. 200 na 200 ml

4. Mokša Castor Oil - za studena lisovaný

Tento za studena lisovaný odroda ponúka čistoty a účinnosti.

Môžete si kúpiť tento produkt na Flipkart a Amazon.

Cena - Rs. 80 na 30 ml

5. Seagulls Olivone ricínový olej

Lacná odroda, ktorá je k dispozícii na niekoľkých e-shopping miest.

Cena - R 210 na 400 ml

Späť na obsah

Kde kúpiť ricínový olej

Teraz, keď viete rôznych značiek a výrobcov ricínového oleja v Indii, máme uvedené niekoľko miest, kde je možné získať ľahko.

Amazon - Ponúkajú tie najlepšie produkty za nižšie náklady v porovnaní s inými weby. Ebay - Jednoznačne najlepšie miesto pre kozmetické výrobky. Okrem toho môžete tiež naraziť na rad predajní ropy granule Castor a ricínový olej, ktorý nie je ľahké nájsť. Internetové obchody výrobcov - Ak ste sa rozhodli, akú značku kúpiť, ako sa to priamo od výrobcu je dobrá voľba. Aj keď nemusí byť tak rýchlo dodať ako ostatné e-commerce weby, kvalita je zaručená. Lekárnici / prírodné potraviny - Mnoho z týchto obchodov majú kvalitné ricínový olej. Dalo by sa dokonca nájsť požadovanú značku v týchto obchodoch. Niektoré vitamínové a doplniť obchody tiež udržať ricínový olej vo svojom úseku prírodných produktov.

Vždy kupovať výrobky od renomovaných predajcov.

Poznámka: Poraďte sa so svojím priateľom a kolegom za ich skúsenosti pred kúpou ricínový olej online.

Ďalšie výhody ricínového oleja

Okrem toho, že prínosom pre naše vlasy, ricínový olej je tiež veľmi užitočné pri liečbe mnohých kožných a zdravotných porúch. Pozri sa:

Kožné Výhody

 • Uplatnenie ricínový olej na kožu pomáha pri hojení rôznych stupňov zápal kože - či už je to suché a svrbenie kože, alebo spáleniny.
 • Ricínový olej preniká hlboko do epidermálnej vrstvy kože, stimuluje produkciu kolagénu a elastínu. Tento proces pomáha zmäkčiť a hydratujú našu pokožku, čím sa odďaľuje starnutie.
 • Kyselina ricínolejovej v ricínový olej bojuje baktérie, ktoré spôsobujú akné, aby vaša pleť jemnú a vady-free.
 • Tento olej je tiež považovaný za úžasné tonikum na škvrny a znamienka. Ricínový olej obsahuje vysoké koncentrácie mastných kyselín, ktoré prenikajú hlboko do jazva tkaniva a jasne im. To podporuje zrýchlené blednutiu škvŕn. Pravidelné používanie ricínového oleja môže liečiť nerovnomerné tón pleti a pigmentácie.
 • Undecylenová kyseliny, aktívna zložka prítomná v ricínovom oleji, pomáha zabíjať ringworms.

Zdravotné výhody

 • Ricínový olej má antimikrobiálne vlastnosti, takže je ideálny pre menšie kusy a poškriabaniu.
 • Kyseliny ricínolejovej v ricínovom oleji vyvoláva preháňavý účinok, a tým úľavu od zápchy.
 • Jeho protizápalový vlastnosť pomáha zmierniť bolesti kĺbov, bolesti svalov a nervov zápal.
 • Použitie ricínový olej pravidelne zvyšuje počet T - 11 buniek v tele. Tieto bunky, ktoré tvoria protilátky na boj proti patogénom a toxínov, zvýšenie telesnej obranné mechanizmy.

Späť na obsah

Ostatné prírodné oleje pre rast vlasov a hrúbka

1) Kokosový olej pre rast vlasov

Odporúča sa používať čerstvo lisované extra panenský kokosový olej pre vaše vlasy. Tento olej je svieža a rozdáva jemnú vôňu kokosovým krémom. Kokosový olej preniká priamo do šachty a funguje ako dokonalý zmäkčovadlo ako pre poškodené a nepoškodené vlasy. Obsahuje kyselinu laurovou, ktorá má antimikrobiálne, antibakteriálne a protiplesňové vlastnosti. Tieto vlastnosti pomáhajú, aby účinne liečiť a vyčistiť svrbiacu pokožku hlavy, čím sa podporí zdravý rast vlasov.

2) Sweet Almond Oil pre opätovný rast vlasov

Sladký mandľový olej je ďalší zázrak olej, ktorý obsahuje kyselinu olejovú, ktorý hlboko hydratuje a regeneruje vlasové folikuly. Tento olej obsahuje tiež protizápalový prvok fytosteroly. Mandľový olej je veľmi podobný mazu. Ako sa mieša s prírodnými olejmi, funguje bez upchatia a umožňuje skalp a pokožke dýchať.

3) sezamovým olejom pre hrúbku vlasov

Sezamový olej je ďalší účinný olej na vlasy. Má perfektnú kombináciu kyseliny olejovej a kyseliny linolovej. Tento olej reguluje produkciu mazu a bojuje proti nadmernému olejnatosť. Obsahuje vitamíny E a B, veľa mastných kyselín, a esenciálne minerály, ako je zinok, horčík, vápnik, železo a meď. Tie pomáhajú v lepšiť kvalitu vlasov a robiť to hustý.

4) Strata ovládanie jojobový olej pre vlasy

Častejšie ako nie, dôvod vypadávanie vlasov je mastná skalp. Skalp produkuje prebytočný olej, ktorý upcháva folikulov a vedie k padaniu vlasov. Jojobový olej je vosk ester, ktorý sa veľmi podobá olejov vyrobených na pokožku hlavy. Preto je pravidelné používanie jojobového oleja bude trik našu pokožku hlavy, aby si mysleli, že je to produkovať dostatok oleja, a tak zastaviť nadmernej produkcii. To hydratuje folikulov a sušiče hriadeľa a udržuje ich zdravé a silné.

5) Rosemary Oil na vlasy

Rosemary je prastarý liek, ktorý bol použitý k stimulácii rastu vlasov. Je známe, že oddialenie šedivenie a liečiť lupiny a suchú pokožku hlavy. To tiež znižuje vypadávanie vlasov a zvyšuje sa cirkulácia krvi do pokožky hlavy.

Späť na obsah

Pozor

Aj keď ricínový olej je všeobecne bezpečná, môžu sa vyskytnúť nežiaduce účinky, ak ste alergický na niektoré zložiek prítomných v ňom. Mierne alergické reakcie patrí svrbenie, začervenanie, vyrážky a pálenie. V závažných prípadoch, môžete svedkami náhle opuchy tváre, závrat a ťažkosti s dýchaním.

Preto je nevyhnutné vykonať kožný test pred inštaláciou ricínový olej vo veľkom meradle. Trieť niekoľko kvapiek ricínového oleja na predlaktie alebo chodidiel a udržať ju na dobu 24 hodín. Ak ste svedkami akýkoľvek typ reakcie, dokonca aj mierne začervenanie alebo svrbenie, navrhujem, aby ste sa vyhnúť použitie ricínový olej.

Stretnete Ak sa niektorý z vyššie uvedených závažných nežiaducich účinkov, nečakajte. Volajte ihneď svojho lekára.

Späť na obsah

Jedná sa predovšetkým o ricínového oleja a rast vlasov! Ricínový olej je skvelý liek na vypadávanie vlasov. Pravidelné používanie tohto oleja samotného, ​​alebo v kombinácii s inými druhmi olejov, spolu s niektorými trpezlivosť, iste vám skvelé výsledky!

load...