Starostlivosť o vlasy

Ako používať biotín na rast vlasov

Ako používať biotín na rast vlasov

Tento proces rastu vlasov je o trpezlivosti. Mám na mysli, keď vaše vlasy odmieta rásť viac ako polovicu alebo nanajvýš tri štvrtiny palca každý mesiac, budete mať inú možnosť, než byť trpezlivý. Ale trpezlivosť neznamená len čaká na vaše vlasy rastú. Tiež je potrebné venovať veľkú pozornosť k tomu, čo ste uvedenie na vlasy a vo svojom tele, aby zabezpečili, že rast vlasov je zdravá a silná. Zabezpečiť, aby vaše vlasy je dostať všetky živiny, ktoré potrebuje, je veľmi dôležité, a to je, keď biotín prichádza do obrazu.

Biotín, alebo vitamín B7 / vitamín H, je vo vode rozpustný vitamín, ktorý je základnou rast vlasov živiny. Kým biotín nedostatok je vzácny, môže spôsobiť vypadávanie vlasov a vyrážky. Aby sa tomu zabránilo a podporujú zdravý rast vlasov veľa ľudí sa rozhodnú vziať biotín doplnky. Tu je návod, ako to pomôže:

 Ako sa biotín pomôže vaše vlasy rastú?

 • Biotín pomáha syntézu proteínu keratín reakciou s bunkovými enzýmami na výrobu aminokyselín. Pri súčasnom zvyšovaní celkovej výživy je kľúčom k zdravšej, silnejší a rýchlejší rast vlasov, vitamín zohráva obrovskú úlohu v produkcii zdravých vlasov.
 • Biotín je bezpečný doplnok konzumovať, ak sa budete držať na predpísanú dávku. Väčšina ľudí, ktorí berú to nepociťujú žiadne vedľajšie účinky. V skutočnosti zlepšila vlasy a keratín kvalitu boli zaznamenané u ľudí, ktorí spotrebovali biotín.
 • Biotín pomáha niesť kyslík do buniek v pokožke hlavy a folikulov, udržať je zdravé.

Ako používať biotín pre rast vlasov

1. Jedzte potraviny bohaté na biotín

Začlenenie biotín do svojho jedálnička, je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako podporiť rast vlasov. Jednoducho konzumovať biotín-potraviny bohaté, ako sú vajcia, strukoviny, orechy, mlieko, celých zŕn a mäsa. V skutočnosti plní svoj odporúčaný denný príjem môže byť tak jednoduché, ako jesť jedno varené vajce, pretože obsahuje 25 mikrogramov biotínu.

load...

2. Biotínu doplnky

Najbežnejší spôsob použitia biotínu pre rast vlasov je príjem biotínu doplnkami. Odporúčaná dávka pre biotín je 7 mcg pre dojčatá, 8 mcg pre batoľatá vo veku od 13, 12 mcg pre deti vo veku 4-8, 20 mcg pre deti vo veku od 9 do 13, 25 mcg pre teenagerov vo veku 14 až 18, 30 mcg u ľudí vo veku nad 18 rokov a 35 mcg pre ženy, ktoré dojčia. Avšak, je vhodné poradiť sa s lekárom skôr, než začnete nejaké doplnky.

Biotín sama nepomôže podporujú rast vlasov. Aj keď to zlepší keratín štruktúru vlasov a robiť to silnejšie, budete tiež musieť použiť lokálnej liečby, udržiavať zdravej výživy, a zaistiť ste získali dostatok všetkých ostatných základných rast vlasov živín. Nižšie je uvedený zoznam tipov pre starostlivosť o vlasy a domáce opravné prostriedky môžete zamestnať okrem náročnej biotín pomôcť podporiť rast vlasov.

 Biotín a vitamín E pre rast vlasov

Budete potrebovať

 • 2 - 3 kapsule vitamínu E olej
 • 2 lyžice olivového oleja

Časová náročnosť

2 minúty

load...

Doba spracovania

1 hodina

Proces

 1. Poke dieru v olejovej kapsule vitamínu E a vyprázdniť ich do misky, ktorá obsahuje olivový olej. Dobre premiešajte.
 2. Vmasírujte tento olej do pokožky hlavy a jemne pracovať ju do vlasov, kým vaše vlasy a vlasovú pokožku sú úplne pokrytý v oleji.
 3. Masírujte pokožku hlavy po dobu asi 10 až 15 minút a nechajte olej v ďalších 45 minút.
 4. Umyť vlasy jemným síranu bez šampónu.

Ako často?

2 - 3 krát týždenne.

Prečo to funguje

Masírovať pokožku hlavy s vitamínom E oleja okrem užívania biotínu doplnky pomôže zabezpečiť skalp zdravie. Vitamín E olej má silné antioxidačné vlastnosti, ktoré môžu odvrátenie poškodenia vlasovej pokožky a vlasov. Olej tiež stav vašich vlasov pri zachovaní to silné a zdravé. Voliteľne možno tiež brať vitamín E doplnkov na podporu rastu vlasov. Odporúčaná vitamín E dávka je 400 IU denne.

Ricínový olej a biotín pre rast vlasov

Budete potrebovať

 • 1 polievková lyžica oleja Castor
 • 2 lyžice Kokosový olej

Časová náročnosť

2 minúty

Doba spracovania

1 hodina

Proces

 1. V mise zmiešajte Castor a kokosového oleja, až sa dostanete hladkú zmes olejov.
 2. Vmasírujte tento olej do pokožky hlavy a jemne pracovať ju do vlasov, kým vaše vlasy a vlasovú pokožku sú úplne pokrytý v oleji.
 3. Masírujte pokožku hlavy po dobu asi 10 až 15 minút a nechajte olej v ďalších 45 minút.
 4. Umyť vlasy jemným síranu bez šampónu.

Ako často?

2 - 3 krát týždenne.

Prečo to funguje

Ricínový olej je dobre známy rast vlasov zvyšujúce prísada. To pomáha udržiavať zdravie proteínov vo vlasoch s jeho vysokým obsahom mastných kyselín. Olej obsahuje ricínolejovej kyseliny, ktorá napomáha rastu vlasov re- a obnoví objem vlasov.

Saw Palmetto a biotín pre rast vlasov

Budete potrebovať

 • 5 kvapiek Saw Palmetto olej
 • 1 polievková lyžica vody
 • Bavlna Pad

Časová náročnosť

2 minúty

Doba spracovania

5 minút

Proces

 1. V miske zriediť amoxil olej s polievkovou lyžicou vody.
 2. Použitím vatový tampón, začať používať zriedený amoxil olej do pokožky hlavy.
 3. Akonáhle je celý váš skalp vzťahuje, nechajte zriedený olej ďalej.

Ako často?

Každý deň.

Prečo to funguje

Ak máte problém vypadávanie vlasov, táto rutina je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako ju utlmiť, pretože, ako málo času spotrebuje. Vypadávanie vlasov je často spôsobený tým, že premeny testosterónu na dihydrotestosterón. Saw Palmetto pomáha blokovať enzým 5-alfa-reduktázy, ktorý syntetizuje tejto konverzie. To pomáha obmedziť stratu vlasov, zatiaľ čo váš príjem biotín pomáha podporovať rast vlasov.

Rybí olej a biotín pre rast vlasov

Budete potrebovať

 • 2 Rybí olej Kapsule
 • 2 lyžice olivového oleja

Časová náročnosť

2 minúty

Doba spracovania

1 hodina

Proces

 1. Preraziť dieru do vašich ropy kapsule rýb a vyprázdniť ich do misy obsahujúce olivový olej. Dobre premiešajte. Udržiavať ingrediencie chladu, pretože to vám pomôže vyhnúť sa zápach.
 2. Vmasírujte tento olej do pokožky hlavy a jemne pracovať ju do vlasov, kým vaše vlasy a vlasovú pokožku sú úplne pokrytý v oleji.
 3. Masírujte pokožku hlavy po dobu asi 10 až 15 minút a nechajte olej v ďalších 45 minút.
 4. Umyť vlasy jemným síranu bez šampónu.

Ako často?

2 - 3 krát týždenne.

Prečo to funguje

Rybí olej je bohatým zdrojom omega - 3 polynenasýtených mastných kyselín. Tieto mastné kyseliny sú dôležité pre zdravý rast vlasov. Pomáhajú obmedziť vypadávanie vlasov, zlepšiť hrúbku vlasov a podporiť rast vlasov. Pomáhajú tiež zabezpečiť, aby nový rast vlasov je silná a vyživená. Na rozdiel od lokálne nanášanie oleja, budete tiež výrazne profitovať z brať to ako orálny doplnok, najmä ak nechcete spotrebovať veľa morských plodov a nie sú hra pre uvedenie vo vlasoch.

Zinok a biotín pre rast vlasov

Nie je dostatok zinku vo vašej strave je hlavnou príčinou poškodenia vlasov. Musíte zdravé dávky zinku, aby sa vaše vlasy zdravé a rastie. Nielenže pomocníka zinok rast boost vlasov, ale aj upokojuje hormonálne problémy, ktoré môžu viesť k vypadávaniu vlasov. To tiež pomáha udržiavať skalp zdravie a zabraňuje predčasnému šediveniu. Odporúčaná dávka zinku pre rast vlasov u dospelých žien je 22 miligramov. Je však nutné vždy konzultovať s zdravotnícky pracovník pred začatím na dodatky. Môžete sa tiež pokúsiť zlepšiť príjem zinku konzumáciou tekvicové semienka, tmavá čokoláda, cesnak, olej z pšeničných klíčkov, sezamové semienka, melón semená, a cícer.

Kyselina listová a biotín pre rast vlasov

Kyselina listová, alebo vitamín B9, je súčasťou rodiny B-komplexu. Tento vo vode rozpustný vitamín, ako je biotín, je základná živina pre rast vlasov. Nedostatok tohto vitamínu je spojená s vypadávaním vlasov. Odporúčaný príjem kyseliny listovej je 400 - 500 mikrogramov. Avšak, môžete si zabezpečiť, aby ste získali dostatočné množstvo vitamínu konzumáciou kyseliny listovej bohatých potravín, ako je špenát, vajcia, fazuľa, chlieb, ryža a obilnín.

Multivitamín rast vlasov

Zabezpečiť, aby ste získali správnej výživy každý deň, nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať. S našimi rušný životný štýl, často nedostanú čas plánovať svoje jedlo v spôsobe, akým môžeme ťažiť z výhod všetkých nevyhnutných vitamínov naše vlasy potrebuje rast. Ak ste sa stretávajú s podobnou situáciu, že by bolo dobré poradiť sa s lekárom a začať užívať multivitamínové tablety. To pomôže zabezpečiť, že vaše vlasy je dostať všetky výživu, ktorú potrebuje, aby bolo zdravé a rýchlo rastú.

Tu sú niektoré často kladené otázky týkajúce sa biotínu a rast vlasov:

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Biotín a kolagén šampón dobré pre rast vlasov?

Áno, biotín a kolagén pomôže podporiť zdravý rast vlasov, pretože pomáha pridať objem a obmedziť padanie vlasov. Avšak, to je dôležité, že budete investovať do dobrej značky.

Ako dlho trvá, než pre vaše vlasy rast biotín?

Vzhľadom k tomu, rast vlasov je pomalý proces, budete musieť počkať po dobu 2 - 3 mesiacov do všimnete viditeľné výsledky.

Aké sú vedľajšie účinky biotín pre rast vlasov?

Kým vedľajšie účinky biotín sú vidieť medzi veľmi málo ľudí, ktoré patria alergické reakcie, akné, hnačka, akútne dýchacie ťažkosti, zvýšenú potrebu močiť a zvýšené potenie.

Koľko biotín by som mal konzumovať pre rast vlasov?

30 mcg biotínu, je odporúčaná dávka pre dospelé ženy.

Áno, rast vlasov môže trvať večne. Avšak, s trochou extra starostlivosť a vyváženej stravy, môžete si zaistiť silný a zdravý rast vlasov. Už ste niekedy vziať nejaké doplnky pre rast vlasov? Povedzte nám o svojich skúsenostiach v sekcii Komentáre nižšie.

load...