Starostlivosť o vlasy

Ako nedostatok železa spôsobuje vypadávanie vlasov a čo možno urobiť, aby sa tomu zabránilo?

Ako nedostatok železa spôsobuje vypadávanie vlasov a čo možno urobiť, aby sa tomu zabránilo?

Všetci sme mali bezsenné noci, zatiaľ čo premýšľal o vypadávanie vlasov. To som zažil a stále ešte občas. Ale moderné technológie a pokrok vo vede nám umožnilo prestať starať o naše vlasy. S dokonalým spojením prírody a vedy, produkty, ktoré dnes používame, sú oveľa účinnejšie ako pred nimi čokoľvek! Tu je článok, ktorý vám pomôže bojovať proti padaniu vlasov.

Pochopenie pád vlasy:

Pád vlasov je prirodzený proces. Každý vlas rastie po dobu asi 6 rokov a potom sa vrhá, zatiaľ čo nový vlas presadzuje. Takže, ak ste stráca asi 100 - 150 prameňov za deň, potom odpočívať. Je to v poriadku. Ale ak ste stratili viac ako tento počet, je najvyšší čas, čo musíte urobiť niečo o tom

Príčiny vypadávania vlasov:

Teraz, ak ste si istí, že ste sa stretli vypadávanie vlasov, urobme bojový plán na riešenie tohto problému. Najprv pochopiť príčiny vypadávanie vlasov. I keď tam môže byť veľa dôvodov pre straty koruna slávy, rovnako ako viac než styling, tepelné spracovanie, najmä účesy, nedostatok vitamínov atď jedným z hlavných dôvodov je nedostatok železa.

load...

Ak sa vyskytnú nasledujúce príznaky spolu s vypadávanie vlasov, môžete si byť istí, že jeho nedostatok železa, ktorý spôsobuje vaše hriva na tenké down:

 • Bledá koža
 • Nedostatok energie
 • Studené nohy a ruky
 • Lámavé nechty
 • Nepokojných nôh
 • Dýchavičnosť cez malý úlohu
[Čítajte: Vitamíny pre vypadávanie vlasov Control]

Železo a vypadávanie vlasov

Existujú dva druhy železa v tele - Serum Iron a feritín. Tá je nevyhnutnou súčasťou vlasových folikulov. Nízke hladiny feritínu v tele cause-

 • Non-pigmentovaná (biela) jemné vlasy
 • Zmeny štruktúry vlasy
 • Suché vlasy
 • Vlasy stráca kučeravé štruktúru a stane sa krívanie
 • Vlasy stráca svoju prirodzenú farbu a lesk
 • Vlasové pramene sa stal veľmi tenká a sú náchylné k rozbitiu
 • Všeobecne padanie vlasov
[Čítajte: ovocie, ktoré pomáhajú predchádzať strata vlasov]

Ako používať železo vypadávanie vlasov:

1. Teraz, keď ste vynulované na jednej podozrivé príčiny, je potrebné vedieť, ako zlá je situácia. Získať krvný test urobiť pre určenie hladiny železa v krvi. Za týmto účelom je potrebné prijať dva tests- hemoglobín a feritín. Pre zdravé a rastúce vlasy, vaša hladina hemoglobínu by mala byť vyššia ako 140 g / l a feritínu by mala byť vyššia ako 40ug / l. Ak tomu tak nie je, obráťte sa na svojho lekára o vhodný doplnok železa.

load...

2. Jedzte veľa listovej zeleniny. Áno, vaša matka mala pravdu! Zelená listová zelenina robiť, aby vaše vlasy lesklé a tiež znižuje padanie vlasov. Zelená listová zelenina, ako je brokolica, špenát, kapusta atď. Sú skutočne dobré pre vás. Táto zelenina sú bohaté na železo a môže robiť zázraky na vaše vlasy a pokožku. Takže, bez ohľadu na to, ako veľmi sa im hnusí, zahrnúť ich do svojho denného jedla a vidieť kúzlo pre seba. Všetky typy šošoviek sú tiež veľmi bohaté na železo. Takže choďte do toho, zahrnúť ich do svojho jedálnička taky!

3. Tu je dobrá správa pre vás všetkých vajcia milovníkov. Môžete mať toľko vášho obľúbeného pokrmu, ako chcete. Vaječný žĺtok je bohatým zdrojom železa. Tak, aby čo najlepšie využiť. Zahrnúť do svojich jedál, použite je vo svoje vlasy masky (samozrejme, ak môžete tolerovať vôňa) a hodiť ich do svojich šalátov.

4. Vaše telo nemôže absorbovať železo na jeho vlastné; treba vitamín C za to. Aj keď môžete vždy prehĺtať Vitamín C dopĺňa lepšou voľbou je konzumovať potraviny bohaté na vitamín C, ako je chilli, paprikou, kivi, Guava, papája, pomaranče, jahody atď.

V neposlednom rade, dve domáce prostriedky pre padajúce vlasy:

1. Vezmite 100 g sušeného amly (indický egreše) a varí sa vo 500 g kokosového oleja. Variť olej do stmavne. Oddeľte Amla kúsky a chladenia oleja. Uložte ju na chladnom mieste a masírujte vlasovú pokožku s olejom. Môžete to urobiť každý druhý deň pre dosiahnutie lepších výsledkov.

2. Poraziť jeden vaječný bielok s mandľovým olejom a naneste na pokožku hlavy a vlasy. Nechaj to na hodinu alebo dve a umyť si vlasy jemným šampónom. V priebehu niekoľkých týždňov, budete mať menej pád vlasy a zvodné vlasy, ktoré sú istí, že sa obrátiť niekoľko hláv!

Takže, tu je všetko, čo potrebujete vedieť o koreláciu železo vypadávanie vlasov. Teraz pripravte sa rozlúčiť s vlasmi pádu naozaj. Nezabudnite nám zanechať komentár nižšie. Zostať fit, zostať zdravý!

load...