Starostlivosť o vlasy

Aké sú rôzne typy lupínok a ako ich zastaviť?

Aké sú rôzne typy lupínok a ako ich zastaviť?

Začali ste vyhýbajú zo svojho all-čiernu skriňu? A klobúk sa náhle stal nevyhnutným doplnkom? Nuž, mohlo by to byť čas, aby tvárou v tvár, tvrdé 'realitu. Máte lupiny.

Áno, je to nepríjemné a docela trápne občas, ale dobrou správou je, že je liečiteľná. To, čo je potrebné sa postarať o je im bráni zvýšenie abnormálne. Lupín môže byť spôsobené niekoľkých dôvodov. Tie obsahujú:

  • Suchosť pokožky hlavy
  • Časté šampónovanie
  • Kvasinky ako huby
  • Ekzém

Všetky vyššie uvedených dôvodov môže viesť k týmto malých bielych vločiek zvaných lupiny. To môže brániť sebavedomie, ak zostala neliečená dlho. Prečo čakať, keď máte jednoduché domáce opravné prostriedky pre záchranu.

load...

Než budeme diskutovať spôsoby, ktoré vám pomôžu odstrániť lupinám vločky, je potrebné určiť jeho typ. Rôzne typy lupín majú rôzne prostriedky. Tak, to je dôležité si uvedomiť, prvý svojho druhu a spôsobiť dostať správnej liečby hotovo. To vám pomôže vyhnúť sa rôznych pokusov a omylov metódy, ktoré môžu spôsobiť ďalšie poškodenie pokožky hlavy a vlasov.

Rôzne typy bielych veľké lupy vločky

1. Suchá koža Súvisiace lupy:

Lupiny spôsobený suchú pleť je jedným z najčastejších typov. Väčšinou počas zimy, umývanie vlasov s teplým vlasmi vedie k tomu, že suchá a šupinatá.

2. Oil Súvisiace lupy:

Ďalším Častou príčinou je hromadenie mazu oleja vylučované z pokožky hlavy. Nevhodné alebo nepravidelný šampónovanie návyky často vedú k tomuto typu. Ak vaše vlasy a vlasovú pokožku nie je čistý, mazu / koža olej v sebe spája všetky odumretých kožných buniek a špiny tvoriť svrbivé vločky.

load...

3. Plesňové lupy:

Malassezia, huba, sa prirodzene vyskytuje na koži a skalp. Za normálnych okolností, táto huba má obmedzený rast. Ale nadmerné olej na hlave slúži ako potrava pre tejto huby, a tým im pomáha rásť nesmierne. Táto huba produkuje kyselinu olejovú ako metabolických vedľajších produktov. Táto kyselina olejová zase vytvára zvýšený obrat kožných buniek, čo spôsobuje nežiadúce bielych vločiek.

4. U chorôb spojených s lupinami:

Závažné príčiny môžu zahŕňať infekcie súvisiace s vlasovú pokožku. Napríklad, lupienka spôsobuje nadmerné produkciu kožných buniek na pokožke hlavy. To vedie k šupinatá koža. Sú v kabíne a v kombinácii s nečistôt a mazu olej spôsobuje lupiny. Podobne, ekzém tiež spôsobí, že koža, aby sa stal svrbenie a šupinatá.

Zastaviť lupinám, Stop Svrbenie - Kroky k zdravé vlasy a vlasovú pokožku

Liečba z odborníkov môže iste vám skvelé výsledky, ale ako sa o niekoľko jednoduchých domáce opravné prostriedky pre lupiny? Dalo by sa jednoducho dostať rovnaké skvelé výsledky, bez míňať, že extra penny!

Skúsme niekoľko jednoduchých domáce opravné prostriedky, aby zmiesť, že tvrdohlavý veľkých vločiek lupy:

  • Take 2 lyžice pískavice (meth) semená a namočte cez noc vo vode. Teraz, rozomelú ich do jemnej pasty. Druhý deň ráno, aplikovať na pokožku hlavy a nechajte ju asi pol hodiny. Akonáhle sa vyschne, umývanie mydlom maticou / Ritha roztoku alebo normálne vody. Slúži ako efektívne po-sprcha tonikum na vlasy.
  • Limetovej šťavy (čajová lyžička) na poslednom plákanie pri umývaní vlasov môže robiť zázraky.
  • Naneste pastu bieliacej hlinky a citrónovou šťavou na skalp raz týždenne.
  • Masírovať pokožku hlavy s tvarohom asi pol hodiny pred praním je tiež známe, že je účinným opatrením. Môžete robiť to ešte účinnejšie udržiavaním tvaroh v otvorenej po dobu aspoň 3 dní.
  • Zmiešajte jablkový ocot s vodou v rovnakom množstve. Votrite ho jemne na pokožke hlavy pred praním vlasy. To môže veľmi účinne ukradnúť lupiny.
  • Správne hygienické návyky, ako je riadne a pravidelné umývanie vlasov a udržať čisté skalp je najlepší spôsob, ako bojovať proti lupinám.
[Čítajte: Top 10 lieky ovplyvňujúce lupy]

Aplikovať tieto jednoduché domáce opravné prostriedky a povedať bye-bye na tých veľkých vločiek lupín!

load...