Starostlivosť o vlasy

8 jednoduchých a efektívnych tipov na starostlivosť o permed vlasy

8 jednoduchých a efektívnych tipov na starostlivosť o permed vlasy

Tráva je vždy zelenšia na druhej strane. Toto príslovie, cítim, hodí nič, rovnako ako sa hodí vlasy. Nie nudiť so svojimi vlasmi, je jedna z najťažších vecí na práci. A mnoho z nás často chytí seba umdlévající nad typy vlasov líši od našich vlastných. "Rovné vlasy je tak nudné!" A "kučeravé vlasy je tak ťažké zvládnuť!" Sú dva riadky som počul viackrát, než dokážem spočítať. Našťastie pre nás, máme možnosť zmeniť prirodzenú štruktúru našich vlasov s trvalej ondulácii. Ale ako sa vlasy trvalá práca, a čo presne ide do starostlivosti o trvalej ondulácii vlasy? Čítajte ďalej zistiť.

Čo je trvalé onduláciu vlasov?

Perms sú chemické látky, ktoré sa aplikujú na vlasy pomôcť dočasne prerušiť väzby v chĺpku, umožňujúci reštrukturalizáciu dlhopisov. To vám umožní pridať stálych kadere, alebo pre vás je odstrániť natrvalo. Vlasy, ktoré bolo cez tento druh spracovania je nazývaná permed vlasy.

Získanie trvalú spočíva v použití chemických látok, ktoré pomáhajú prelomiť vnútorné väzby v každom prameni vlasov. Akonáhle väzby sú porušené, vlasy sa vymodeluje a zvlnený s využitím horúcej tyče a valca. Nový tvar sa stala trvalou pomocou neutralizačné. Vlasy môžu byť tiež vzpriamil trvalej ondulácii. Tento proces je podobný pomocou vlasy relaxers, ale nezahŕňa toľko krokov.

load...

Druhy trvalej ondulácii

Existuje celý rad rôznych štýlov a Perm dvoch základných metód, ktoré vám pomôžu tieto ciele dosiahnuť. Tieto dve metódy sú nazývané digitálne (hot), perm a chladu perm.

1. Digital (Hot) Perm

S digitálnymi alebo horúcich trvalej ondulácii, vlasy sú najprv spracované s relaxačné ošetrenie, ktoré pomáha rozbiť väzby vo vlasoch. Potom sa vaše vlasy je tvarovaný s vyhrievanými curling tyče. Hrúbka tyčí závisí na tom, ako voľné alebo tesné chcete, aby vaše kadere byť. Vaše vlasy sa konečne dať do horúcej vojne, ktoré sú pripojené k zariadeniu, ktoré pomáha regulovať svoju teplotu. Tento proces môže trvať až štyri hodiny alebo viac v závislosti na dĺžke a hrúbke vlasov. S digitálnym spôsobom trvalej ondulácii, môžete získať kadere rôzne dĺžky, ktoré pomáhajú vám veľmi prirodzený vzhľad. Vaše vlasy sú zvyčajne rovné, kým je mokré a krúti sa, ako schne. Táto metóda bola navrhnutá špeciálne pre východoázijské vlasy a pracuje tak len pre ľudí s hustou srsťou. Tento spôsob je nákladný. Avšak, to je menej škodlivé pre vlasy, než u iných metód.

2. Cold Perm

Studené perms sú tradičný spôsob, ako trvalej ondulácii vlasy. V tomto procese, vaše vlasy sa najprv napustí alkalickom roztoku. Potom sa pevne navíja na malé kadere za použitia valca. Úzke krútia pomáhajú utvárať si vlasy do tesných krúžkov, ktoré nie je možné dosiahnuť s digitálnym spôsobom trvalej ondulácii. Tieto tesné prstienky nemajú vyzerať prirodzene na prvý, ale v priebehu času budú odpočívať a vyzerajú prirodzenejšie. Tento proces môže trvať od 2 do 2,5 hodín. Kadere dosiahnete pomocou tejto metódy zostávajú kučeravý, aj keď mokré, alebo pri použití výrobku. Tento proces je cenovo výhodnejšie než digitálny metódy a pracuje na takmer všetky typy vlasov.

load...

Tieto metódy môžu ísť rôznymi menami v rôznych salónoch. Najlepším spôsobom, ako zistiť, ktorá trvalá metóda je pre vás najlepšie, je konzultovať s odborníkom kaderníka a nechať vyšetriť vaše vlasy, aby vám poradí, aký by mal byť ideálny postup.

Ako sa starať o vlasy po trvalej ondulácii

Získanie trvalú je dlhodobý záväzok, ktorý zahŕňa osobitnú starostlivosť o vaše vlasy. Neposkytnutie vlasy s potrebnú starostlivosť vám nedovolí dostať to najlepšie zo svojho perm. Tie by mohli byť tiež príčinou trvalého poškodenia vlasov, ak nechcete starať o to správnym spôsobom. Ale nenechajte sa týmto zastrašiť. Nasledujúce som dal dohromady zoznam 8 jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu starať o svoje perm.

1. Dajte všetky iné výrobné Ošetrenie Pozastavil

Ak chcete získať trvalú, vlasy musia byť v dobrom stave, ako začať s. Musíte sa uistiť, že ste sa starajú o vaše kadere s klimatizáciou a výživné ošetrenie vlasov. Vlasy, ktoré nie je zdravé nebude schopný odolať spracovanie alebo majú trvalú. Tak to sa stáva veľmi dôležité, že budete mať intenzívnu starostlivosť o vaše vlasy pred a po získaní perm. To zahŕňa uvedenie všetkých svojich ďalších plánov spracovanie vlasy v poradí. Počkať aspoň 2 - 3 mesiace, než sa rozhodnete, aby sa na žiadnu inú liečbou, a medzitým aby vaše vlasy všetku nežnú lásku a starostlivosť, že si zaslúži.

2. Vyživujú vlasy

Vaše vlasy prechádza veľa poškodenia proteínu, keď sa dostanete trvalú. Dôvodom je, že každá časť vlasov zažíva lámanie a re-formovanie proteínových väzieb, pomocou ktorého môžu vlasy jeho tvar. Pomáhať opravovať škody, treba živiť vlasy s niektorými toľko potrebné bielkoviny ošetrenie. Môžete buď rozhodnúť pre produkty, ako sú reparatívne liečbu Olaplex, ktorá pomáha obnoviť vlasy väzby a posilniť ich, alebo si môžete vytvoriť svoj vlastný DIY proteínovej vlasové zábaly, ktoré pomôžu vyživujú vaše vlasy späť do zdravia.

3. Hlboké Podmienka

Akonáhle sa dostanete trvalú, všimnete si, že vaše vlasy sú vždy v zúfalej potrebe vlhkosti. Zvlášť, ak ste sa rozhodli pre kučeravé Perm, budete musieť vlhkosť udržiavať definície a odraziť. Akýkoľvek druh spracovanie vlasov je v podstate poškodenie vlasov. Jediný spôsob, ako zvrátiť škody a ošetrovať svoje vlasy späť na zdraví tým, klimatizáciou to. Odporúča sa, aby vám hlboké podmienka vlasy aspoň dvakrát týždenne po získaní perm. Po niekoľkých týždňoch môžete znížiť hlboké prípravných raz týždenne. Zistíte, že táto liečba môže byť v skutočnosti veľmi terapeutické. Zvlášť ak ste sa rozhodli pre kutilov hlboké klimatizačných masiek, ktoré sú rozpočet-priateľské a neobsahujú žiadne chemické látky.

4. Získať správne produkty

Potom, čo ste si vlasy po trvalej ondulácii, nemôžete používať rovnaké produkty, ktoré ste urobili na panenskej vlasy. Je čas prejsť na výrobky, ktoré budú šetrnejšie k vašich zámkov a pomôže udržať ich zdravú a hydratovanú. Ak ste sa rozhodli pre kučeravé Perm, vybrať produkty, ktoré sú priamo určené pre kučeravé trvalej ondulácii. Patrí medzi ne curl vymedzujúce šampóny, kondicionéry a stylingových produktov. Jeden jednoduchý tip mať na pamäti pri výbere šampónov je ísť na produkty, ktoré sú bez sulfátov, pretože tieto chemikálie odoberá vlasy vlhkosti a zanecháva ju pocit suché a poškodené.

5. Wash menej, Podmienka Viac

Ako som už spomenul predtým, vaše vlasy naliehavo potrebuje vlhkosť potom, čo ste dostali perm. Jeden istý-shot spôsob, ako zabezpečiť, že vaše vlasy sa dostáva vlhkosť, ktorú potrebuje, je umytím menej často. Bez ohľadu na to, či je váš šampón obsahuje sulfáty alebo nie (ale vždy ísť na sulfát-free,) umytí vlasy menej často, bude ho z odstraňovať vlhkosť a prírodné oleje vo vlasoch. Je však dôležité, že ste nikdy vynechať klimatizáciou. Môžete počuť, že kondicionér skončí relaxačné svoje kadere, ale to je ďaleko od pravdy. Ďalšia dôležitá vec je mať na pamäti, je to uterák-suché vlasy potom, čo ju umyť.

6. Sušenie A Detangling

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, akonáhle ste sa dostali trvalou beží do obchodu a kúpte si drevenú širokouhlý zubov hrebeň a mäkké pádlo kefu. Teraz, tam je veľmi špecifický spôsob by ste mali dodržiavať, pokiaľ ide o detangling vlasy. Po prvé, je potrebné opatrne česať vlasy s širokouhlým zubov hrebeňa, keď je vlhko. Ďalej, aby vaše vlasy suché. Uplatňovať svoje produkty na počkanie pre vaše vlasy do sucha. Po zaschnutí, zmierniť väčšie uzly von s hrebeňom a potom opatrne kefou vlasy raz s pádlom kefou. Ak máte kučeravé vlasy, beh vlhké prsty do vlasov pomôže re-aktiváciu produktov vo vlasoch, ktoré pomôžu definovať svoje kadere.

7. Style It Right

Dobre, buďme úprimní. Skutočný dôvod, prečo ľudia rozhodnú pre trvalej ondulácii je tak, aby nemuseli tráviť hodiny na rozhodovanie o tom, ako nosiť svoje vlasy. Tak to má zmysel iba vtedy, keď ste dostali trvalú, že keď budete trvať na štýle, je znížiť o polovicu, prinajmenšom! Všetky vaše predĺženie by malo byť ísť do starostlivosti o vaše vlasy. A to zahŕňa vyhnúť teplo styling nástroje. Je to tiež dobrý nápad, aby prestali používať vlasy elastické a ďalšie príslušenstvo na chvíľu potom, čo ste dostali perm. Namiesto toho sa rozhodnúť pre príslušenstvo, ktoré sú jemnejšie na vlasy, ako motýľ klipy. Zožeň lokne zlepšujúci prípravok, ak máte kučeravé vlasy, alebo voľno-in liečby, ak ste sa rozhodli ísť rovno. Tieto produkty vám pomôže udržať vaše vlasy krepovateniu zadarmo a zároveň chrániť ju pred stratou vlhkosti.

8. Získajte pravidelné obrubami

Škoda, potom, čo vaše vlasy bola spracovaná, je nevyhnutné. Jediný spôsob, ako si udržať zdravé vlasy je získať pravidelné krytmi, raz za 6 - 8 týždňov, aby odsekli poškodeniu a udržať ju ďalšiemu šíreniu do vlasu. Musíte sa dostať kryty, a to aj ak máte v pláne na rast si svoje vlasy, pretože zanedbanie zrážky skončí poškodzuje vlasy do bodu, kedy budete musieť stopnúť väčšiu dĺžku, než by ste chceli.

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Ako dlho trvá, než sa dostať trvalú?

To závisí od toho, akú metódu ste sa rozhodli pre a tiež na dĺžke a sile vlasov. Získanie trvalú môže trvať medzi 2-5 hodiny.

Čo sa stane, keď si umyť vlasy po trvalú?

Tak dlho, ako si počkať aspoň 48 hodín predtým, než si umyť vlasy po tom, čo dostal trvalú, bude vaše vlasy v poriadku. Avšak, ak si to umyť skôr, vaše kadere mohlo vyjsť nerovnomerné.

Aký je koreň perm?

Koreňový perm je v podstate "touch-up". To sa mení prirodzenú štruktúru vášho nového rastu vlasov, takže to vyzerá prirodzene.

Koľko to bude stáť získať trvalú?

Náklady na trvalú závisí na dĺžke a hrúbke vlasov. Rôzne salóny účtovať odlišne pre trvalej ondulácii. Je dôležité, aby ste sa obrátili na preslávený salon získať správne ceny. Nenechajte sa rozhodnúť pre lacnejšie možnosti, pretože vám môže zanechať s sušičom katastrofou.

Kedy môžete umyť vlasy po trvalú?

Môžete umyť vlasy 48 hodín potom, čo ste dostali perm.

Aký je najlepší šampón a kondicionér pre trvalé onduláciu vlasy?

V závislosti od typu vlasov a štýl, ktoré ste zvolil, bude váš stylista odporučiť tie správne produkty, aby sa starať o svoje trvalej ondulácii vlasov.

Môžem mokré vlasy po trvalú?

Nie potrebuje dostať zablokovala v danej polohe pred vami mokré alebo umyť vlasy Vaše vlasy. To bude trvať najmenej 48 hodín.

Ako dlho vydrží trvalej ondulácii vo vlasoch?

"Perm" je v podstate skratka pre "trvalý" áno, navždy! To je, kým permed časti vlasy rastú a vy ju stopnúť.

Môžete stav vašich vlasov po trvalú?

Áno, klimatizácia je veľmi dôležité po perm vlasy. Ale je treba počkať 48 hodín pred mokré vlasy.

Aké sú nebezpečné účinky trvalej ondulácii?

Po prvé, je potrebné zabezpečiť, že nie ste alergickí na niektorú z chemikálií používaný. Okrem toho, poškodenie je nevyhnutné, ak ste získali trvalú. Je potrebné vziať do intenzívnu starostlivosť o vaše vlasy pred a po dostanete trvalú, aby ju udržali zdravú.

Tu to máte! Všetko, čo potrebujete vedieť o trvalej ondulácii. Teraz, keď viete, ako sa postarať o trvalej ondulácii vlasov, čo ešte čakáte? Ak plánujete na získanie trvalú, majte na pamäti, že sa jedná o dlhodobý záväzok. Ale tieto jednoduché tipy určite váš život oveľa jednoduchší. Čo ste naplánovali pre vaše vlasy? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie!

load...