Starostlivosť o vlasy

7 vedľajších účinkov farbenia vlasov

7 vedľajších účinkov farbenia vlasov

Ak sa spýtate mňa, farbenie vlasov, ruky dole, je najväčšia zábava, čo robiť. Ľudia si zvykli na mňa zmene farby vlasov až do bodu, keď sú úplne nevyviedlo z miery, keď ma vidí s blond vlasmi a modré jeden deň ďalšie. Ako už bolo povedané, nemôžem poprieť, že farby môžu často prichádzajú so škodlivými vedľajšími účinkami. S tým, ako veľmi som sa dať svoje vlasy pomocou v minulom roku, povedal by som, že mám šťastie, že moje vlasy vysychaniu je jediná vec, čo sa stalo. A tak keď som si oddýchnuť od spracovania mojej vlasy ako vedecký experiment, rozhodol som sa dať dohromady tento článok o vedľajších účinkoch farbenie vlasov, ktoré by mal každý vedieť, ako sa farbí vlasy.

Vedľajšie účinky na vlasy Farbenie

Poznámka: Všetky informácie uvedené nižšie je v odkaze na permanentné farby na vlasy, ak nie je uvedené inak.

Povedané jednoducho, farbenie vlasov je len základná chémie. Je to všetko o reakciách, ktoré prebiehajú medzi pigmenty vo vlasoch, pigmentov v farbivá, peroxid a amoniaku. A so všetkou skúsenosti sme mali s chemickými látkami, jediná vec, ktorú sme si zvykli na to, že -sú väčšinou nie je dobré. Tu je dôvod, prečo:

load...

1. V priebehu spracovania

Permanentný farby na vlasy často obsahujú čpavok (alebo chemikálie podobné nej) a peroxidu. Amoniaku prerazí vášho vlasu, a peroxidu neutralizuje (alebo bielidlá von), prírodné pigment vo vlasoch, odlupuje farba. Tento proces relaxačné vlasové kutikuly dosiahnuť kôru vašich vlasov a odfarbiť von jej prirodzený pigment je v podstate poškodenie vlasov. V priebehu ošetrenie vlasov s týmito chemickými látkami spôsobí, že sa stratí lesk, zlomiť, av niektorých extrémnych prípadoch, spláchnuť vodou. Kým spracované vlasy môžu byť oživená do určitej miery v súlade s liečby pre starostlivosť o vlasy, jediný spôsob, ako sa zbaviť poškodeniu počas spracovania kosiť vlasy off.

2. Alergické reakcie

Farby na vlasy, ktoré spôsobujú alergické reakcie nie je nezvyčajné, najmä preto, že permanentné farby na vlasy obsahujú paraphenylenediamine čo je bežný alergén. Ľudia, ktorí majú kontaktnej dermatitídy sú obzvlášť náchylní k reakciám z dôvodu PPD a ďalších chemických látok prítomných v farbivami. Ľudia s kožné ochorenia ako sú ekzémy a lupienkou by tiež mali zdržať používanie farieb na vlasy zafarbiť vlasy. V miernejších prípadoch, permanentné farby môžu vyvolať svrbenie, podráždenie kože, začervenanie, opuch alebo na pokožke hlavy alebo iných citlivých oblastiach, ako sú tváre a krku. Ďalšia vec, ktorú by ste mali mať na pamäti pri použití týchto farbív je, že nemajú nejakú alergickú reakciu v minulosti neznamená, že nebudete mať v budúcnosti. Čím viac budete farbu vlasov, tým je väčšia pravdepodobnosť stať sa má negatívnu reakciu.

3. Účinky na plodnosť

Octan olovnatý je obyčajná zložka používa v trvalých farbách na vlasy. Výskum bol vypracovaný možnú súvislosť medzi touto chemickou a problémy plodnosti u mužov a žien (1). Malo by byť tiež časť pre tehotné ženy, aby použiť akýkoľvek druh farieb na vlasy, ako chemické látky prítomné môže spôsobiť malignity v ich tele dojčaťa (2).

load...

4. Výživa

Aj keď to nie je technicky vedľajší účinok, môže to byť dôvodom pre niektoré z nich. Mnoho ľudí si neuvedomuje, ako veľmi ide do udržiavania farbené vlasy. To je dlhodobý záväzok, ktorý bude mať vás rúti späť do salónu každý mesiac alebo tak, ktorý môže byť tvrdý na svoje vlasy. Budete musieť kupovať výrobky, ktoré sú špeciálne formulované pre farbené vlasy. Niekoľko štýlov potrebujú pravidelné touch up a vlasy, všeobecne potrebuje toľko zvýšenej opatrnosti. Post proces vlasy sú skutočne náchylné k poškodeniu a vyžaduje veľa času, trpezlivosti a starostlivosti. Ak nie je, aby vaše vlasy, čo potrebuje bude mať za následok zámkov, ktoré nemajú lesk, lesk a zdravie.

5. Spojiviek

Ak nie je veľmi opatrní pri farbení vlasov môže mať za následok chemické nadviazanie kontaktu s citlivými časťami tváre. V niektorých prípadoch, keď chemikálie z farieb na vlasy, aby sa kontaktu s vašimi očami, môže to viesť k zápalu spojiviek alebo ružové oko. V iných prípadoch to spôsobuje zápal a vážne problémy.

6. Astma

Farby na vlasy zhoršiť astmu kvôli persulfát prítomných v nich. Pokračovanie vdychovanie týchto látok vedie k kašeľ, pískanie, zápal pľúc, nepohodlie krku, a tiež astmatické záchvaty.

7. Cancer

Pri trvalej farby na vlasy sa prvýkrát objavili mali zlúčeniny, ktoré by boli karcinogénne (spôsobujúce rakovinu). Kým vzorca boli zmenené nahradiť tieto chemikálie sa diskusia o tom, či farby na vlasy môžu spôsobiť rakovinu nebol k ľadu. Naopak, je potrebné viac vedecký výskum a štúdie na určenie definitívnej spojitosť medzi používaním permanentné farby na vlasy a rakovinou.

Bezpečnostné opatrenia Pri farbení vaše vlasy

Ak sa tieto nežiaduce účinky neboli dosť vydesiť Dych života z vás, tu je niekoľko opatrení, ktoré by mohla podniknúť, aby sa minimalizovalo riziko možných vedľajších účinkov.

  • Snažte sa vyhnúť používaniu permanentná farba vlasov, rovnako ako je to možné. Namiesto toho, mohli by ste sa rozhodnúť pre poloprofesionálnych a demi-permanentné farby na vlasy. Aj keď sa jedná o dočasné, neobsahujú toľko škodlivých chemických látok v nich ako permanentné farby na vlasy robiť.
  • Vždy vykonať kožný test a prameň pred farbiť si vlasy. Skúšobné plátok vám pomôže vyhnúť sa možnej alergickej reakcie, zatiaľ čo testovacie prameň vám pomôže určiť, či vaše vlasy dostatočne zdravý ktoré majú byť spracované.
  • Kúpte si vlasy urobiť profesionálne. Tam je toľko, že sa môže pokaziť pri pokuse o farbu vlasov na vlastnú päsť. Prejsť na profesionála, ktorým dôverujete, aby sa zabránilo vlasy katastrofe.
  • Vždy farbu vlasov na dobre osvetlenom a dobre vetranom priestore. Zlé vetranie môže spôsobiť podráždenie očí a podráždenie nosa.
  • Do svoje produkty v oblasti výskumu a použitia z dôveryhodných značiek, ktoré nepoužívajú veľa škodlivých chemikálií, aj keď to znamená, že budete musieť stráviť trochu peňazí navyše.

Najbezpečnejší spôsob, ako farbu vlasov by sa vzdať trvalé farby na vlasy a prejsť na prírodné vlasy farbiť alternatívy.

Prírodná Alternatívy

Aj keď tieto metódy by mohli poskytnúť vám len nepatrné výsledky, sú skvelou alternatívou k trvalých farieb na vlasy a dodá vašej vlasom toľko potrebnú prestávku.

1. Káva / čaj

Čerstvo uvarená káva alebo čaj môže výrazne stmaviť svetlé vlasy. Všetko, čo musíte urobiť, je naliať pivo do vlasov ako posledného plákania a nechajte ho uschnúť. Farba bude vymyť budúcom šampón vlasy, ale môžete len proces opakovať, pretože nemá žiadne vedľajšie účinky. V skutočnosti, niektoré čaju môže skutočne zlepšiť zdravie a štruktúru vlasov.

2. Color Food

Farbivo a pigmentované ochutené nápoje, ako je Kool-pomoc môžu byť použité na dosiahnutie celú radu bláznivých farieb. Jednoducho zmiešajte farbu potravín alebo Kool-pomoc s kondicionérom a aplikovať ich na vlasy. Nechať ho sedieť na pár hodín a potom opláchnite vodou.

3. Repa a mrkvovej šťavy

Cukrovú repou a mrkvovej šťavy liečba je často používaný pre pridanie červené tóny na blond a svetlo bruneta vlasy. Stačí zmiešať 3 diely repné šťavy na 1 diel mrkvovej šťavy a nasýtiť vaše vlasy so zmesou. Nechať ho sedieť asi hodinu a potom sa opláchne to s šampónom.

4. Henna

Henna je jedno z najpopulárnejších prírodnej farbenie vlasov liečby. Stačí, aby pastu z henna prachu a vode a aplikovať na vlasy. Nechať ho sedieť na pár hodín a potom pokračovať do šampón a stav vašich vlasov.

5. Citrón a med

Citrón a med dobre fungovať spoločne zosvetliť vlasy a dá vám prirodzené upozorňuje. Zmiešajte rovnaké diely oboch zložiek a použiť ju na vlasy. Sedieť vonku na slnku po dobu jednej hodiny, alebo aplikovať teplo pomocou fénu. Zmes sa premýva so šampónom a potom pokračovať k stavu. Možno budete musieť tento proces opakovať niekoľkokrát dostať viditeľné výsledky.

Nikdy popierať, ako zábavné experimentovať s farbami môže byť. Ale môžem tiež ručiť za škody, ktoré za sebou zanecháva vo forme suché a lámavé vlasy z osobnej skúsenosti. Je to vždy dobrý nápad prejsť na bezpečnejšie a prírodné alternatívy. Máte farbenie vlasov skúsenosti s nami chcete podeliť? Povedzte nám, v sekcii Komentáre nižšie.

load...