Starostlivosť o vlasy

6 Hlavné príčiny vypadávania vlasov u detí

6 Hlavné príčiny vypadávania vlasov u detí

Je vaše dieťa stráca vlasy zdanlivo bezdôvodne? Je lepšie hľadať príčinu v dostatočnom predstihu pred maličká stráca značné množstvo vlasov a jeho / jej sebavedomie. Či lekársky alebo non-lekárske príčiny, je nutné získať vypadávanie vlasov okamžite ošetrená.

Čo spôsobuje vypadávanie vlasov u detí?

Pokiaľ ide o vypadávanie vlasov u detí, existujú rôzne faktory v hre. Zatiaľ čo mnoho príčin vyžadujú pozornosť lekára, iní budú riešiť vlastnými silami s časom. Napríklad: novorodenci strácajú vlasy počas niekoľkých prvých mesiacov života. Ale to je nakoniec nahradený stálym vlasy. V iných prípadoch existujú dôvody, ktoré vyžadujú okamžitú lekársku pomoc.

Nebankové Lekárske Príčiny vypadávania vlasov u detí:

 • Chemikálie používané na liečbu vlasy
 • Vysušených vlasov s vysokou tepelnou
 • Prámiky, ponytails a barrettes zviazané príliš tesné
 • Hrebene alebo kefy používané na mokré vlasy, čo vedie k padaniu vlasov

Lekárske príčiny vypadávania vlasov u detí:

Tam môže byť rôzne príčiny zdravotnícke za deti vypadávanie vlasov, najmä deti vo veku 26 mesiacov a viac.

load...

1. Tine Capitis:

Bežne známy ako pásový opar pokožky hlavy, to je plesňové infekcie. To môže vynoriť ako šupinaté škvrny vypadávanie vlasov na hlave, a to buď kruhový alebo oválny. Vlasy hriadele môžu odlomiť na povrchu pokožky hlavy a pripomínajú čierne bodky.

Pediatri predpisujú:

 • Orálny antimykotické liečby a
 • Použitie antimykotické šampón pre zníženie vylučovania huby.
 • Je to nákazlivé; vyhnúť zdieľanie žiadne predmety, ktoré prichádzajú do kontaktu s hlavou dieťaťa.

2. Alopecia areata:

Jedná sa o non-nákazlivý stav, spôsobená imunitný systém útočí na vlasové folikuly. To tiež povrchy ako klzké / hladký, kruhový alebo oválny škvrny vypadávanie vlasov, bez mierky alebo zlomené vlasy. Niektoré deti majú aj jamky a brázd nechtov. Aj keď neexistuje žiadna trvalá liečba, správna liečba môže riadiť ochorenia. Niektoré prípady postupovať k totálna alopécia alebo úplnej strate vlasov, zatiaľ čo iní viesť k alopecia universalis alebo úplnej strate ochlpenia.

3. Trichotillomania:

Vypadávanie vlasov je spôsobená deti ťahanie, šklbanie, krútenie alebo odreniny vlasy. Záplaty sú zvyčajne vidieť na strane dominantnej ruky dieťaťa. Toto je často vyvolaná stresom alebo úzkosťou v okolí dieťaťa. Poradenstvo je najlepší prístup k náprave zdroj, ktorý spustila zvyk.

load...

4. Telogénna výpar:

Je to stav, v ktorom náhle alebo ťažké stres preruší normálny cyklus rastu vlasov. To môže byť spôsobené v dôsledku:

 • Extrémne vysoká horúčka
 • Operácie v celkovej anestézii
 • Smrť blízkeho človeka
 • Vážne zranenia
 • V dôsledku niektorých liekov

V tomto prípade sú vlasové folikuly zastaviť rast predčasne a vstup do pokojovej fázy. Následne to vedie k nadmernej strate vlasov, čo vedie k čiastočnej alebo úplnej plešatosti. Nemá žiadnu liečbu. Akonáhle je stresujúce udalosti je u konca, plné rast vlasov zvyčajne vrátia do šiestich mesiacov až jeden rok.

5. Nutričné ​​nerovnováha:

Vypadávanie vlasov môže byť príznakom nedostatku / nadbytku v určitých živín, vrátane:

 • Nedostatok vitamínu H, alebo biotínom, B komplex vitamín, ktorý pomáha metabolizovať sacharidy na glukózu energiu.
 • Nedostatok zinku, základný minerálne zapojených do bunkového metabolizmu.
 • Nadbytok vitamínu A.

6. Problémy endokrinného:

U niektorých detí je príčinou vypadávania vlasov je hypotyreóza, čo je stav, v ktorom je znížená štítna žľaza a produkuje nedostatočné množstvo hormónov regulujúcich metabolizmus. Správne pediatrickej vedenie je potrebné usilovať sa o to isté.

Riešenie:

Pri všetkých zdravotných problémov, najlepším riešením je rýchla lekárska starostlivosť. Poraďte sa so svojím pediater a špecialista dermatológ. U detí podstupujúcich liečby rakoviny, plešatosť je v dôsledku vystavenia chemoterapiu a ožarovanie. Po úspešnom diagnóze, plešatosť dáva cestu k obnoveniu rastu vlasov.

Pri ostatných nelekárskych príčin dopĺňa je najlepším riešením:

 • Vyvážená strava nutričné
 • Pravidelná starostlivosť o vlasy udržiavať pokožku hlavy čistú a zdravú
 • Vyhnúť tvrdé chemické ošetrenie
[Prečítajte si: 12 plodov, ktoré pomáhajú predchádzať strata vlasov]

Ako sa vyrovnať s vypadávaním vlasov:

Ak vaše dieťa má vyššie uvedené podmienky, potom si uvedomiť, že sa jedná o emočne ťažká doba pre mu / jej. Okrem straty sebavedomie, oni sú často zosmiešňovanie či šikanovaný kvôli svojmu plešatosť alebo rednúce vlasy. Získať okamžitú liečbu. Neprehliadajte psychologické a emocionálne aspekty. Uznať a potvrdiť svoje pocity. Ktoré im pomôžu pracovať cez svoje emócie.

Ešte prijať včasné a okamžité opatrenia na aretáciu vypadávanie vlasov. Podporujeme vás dieťa cez ťažkým obdobím. Včasný zásah a ošetrenie, vaše dieťa bude mať dôvod sa znovu usmievať! Do podeliť o svoje názory v sekcii Komentáre nižšie.

load...