Starostlivosť o vlasy

4 vedľajšie účinky vlasových gélov, ktoré by ste si mali byť vedomí

4 vedľajšie účinky vlasových gélov, ktoré by ste si mali byť vedomí

Príjemná, perfektné, prím a správny vzhľad po celý deň je to, čo väčšina z nás zamerať na dosiahnutie každý deň. To zahŕňa vhodný odev, riadne podpísané tvár a správne štylizovaný vlasy. Vlasy sa stane byť jeden z najdôležitejších prvkov, ktoré tvoria vzhľad a osobnosť jedinca a zároveň je najmenej zvládnuteľné aspekt rovnaké. Namáhavé úlohu správne styling na kadere a ich udržiavanie v mieste je postarané tým, gély na vlasy. Gély na vlasy sú vlasový styling výrobky, ktoré sa používajú na vystuženie a správu vlasy do rôznych účesov. Prírodné vlasové gély boli použité človekom od staroegyptských grécko rímskych čias; o čom svedčí historickými štúdiami.

Avšak, gél na vlasy, ako ju poznáme dnes, bol vynájdený v roku 1960 Luis Montoya Spojených štátov a predávané pod značkou DEP, ktoré symbolizujú primárne zložky vo výrobku ftalát, dietyl, že vykreslený jedinečný, non lepkavé konzistenciu k nemu , Bežné gély sú v podstate založené na katiónových polymérov, ktorých pozitívne poplatky sú zodpovedné za vykresľovanie viskozitu gélu, pomáha tento gél sa viaže na chĺpka s ľahkosťou, a spôsobí, že vlasy pretiahnuť a udržiavať polohu po dlhšiu dobu. Tieto gély pomáhajú štýl vlasy, aby účes drží a vydrží dlhšie, zlepšiť štruktúra vlasov, robí požadovaný mokrý vzhľad týchto zámkov, aby tvár a vlasy vyzerajú čisté a dobre udržiavané, a zároveň posilniť kompletné osobnosť jedinca ,

Avšak je známe, vlasové gély majú určité vedľajšie účinky na vlasy, pokožku hlavy a tela v dôsledku prítomnosti škodlivých chemikálií. Vedľajšie účinky gél na vlasy, sú popísané nižšie.

load...

Gél na vlasy Nežiaduce účinky

1. Sušenie a dehydratáciou vlasy:

Vlasové gély obsahujú alkohol a korozívne chemikálie, ktoré vyzliecť vlhkosť z vlasy a vlasovú pokožku a urobiť je suchý a dehydratácii. Tieto gély si s úrovňou vlhkosti a znížiť produkciu mazu vytvára suchý, krehký a náchylný rozbitie vlasy a vedú k problémom svrbenie a šupinatá hlave. Robia vlasy kučeravé, čím vznikajú nezvládnuteľných, suché, drsné, ochabnuté a bez lesku kadere.

2. Vypadávanie vlasov:

Tieto gély dehydrovať vlasy a pokožku hlavy, čím sa vlasy náchylné k rozbitiu a na jeseň. Chemické látky prítomné v týchto gélov spolu s vonkajším znečistením spolu reagovať s mŕtvym bunky vybudovať a prebytok kožného mazu na pokožku hlavy. Tento upcháva vlasové folikuly a nakoniec spôsobí padanie vlasov. Prebytok a predĺžené vlasy pád môže viesť k problémom, ako je ustupujúce línie vlasov, plešatosť atď.

load...

3. Lupy:

Dehydratovaný, podvyživené a infikované vlasovej pokožky je charakterizovaný podráždenie, svrbenie a šupinatosť pokožky hlavy, čo vedie k lupiny. Nesprávne produkciu mazu, nezdravých a upchaté kožné póry a vlasové folikuly, oslabené vlasové korienky dohromady spôsobiť a zhoršiť problém lupín, seboroická dermatitída alebo zápal v pokožke hlavy, ktoré môže ďalej viesť k iné kožné ochorenia, ako je akné.

4. Zmena farby a poškodenie:

Poškodenie, štiepeniu, stenčenie a odfarbenie vlasov sú tiež časté nežiaduce účinky používania vlasových gélov. Tieto gély odparené obsah výživa a vlhkosti vlasov, zlomu a pás je, narušiť rovnováhu pH vlasov a urobiť je nezdravé, vzácne a matný. Škodlivé chemické látky v týchto gélov majú tiež škodlivé účinky na farbené vlasy, ako je blednutiu a zafarbenie a predĺžené použitie tohto gélu taktiež vedie na začiatku šedivenie.

load...