Starostlivosť o vlasy

3 živé živiny pre rast vlasov

3 živé živiny pre rast vlasov

Mať zdravé, lesklé vlasy objemný je konečný túžba každej ženy. Ak chcete získať ich priania splnil, sme sa uchýliť k použitiu rôznych produktov, ktoré tvrdia, že im získať žiaduce kadere. Ale v čase, tieto výrobky taktiež neprinesú očakávané výsledky, a ich vlasy začať vypadávať alebo sa stane suché a lámavé. Premýšľali ste niekedy, prečo sa to stalo? Odpoveďou je, nutričné ​​nedostatky !!!!

Ak chcete mať silné, lesklé a silné zámky, musíš sa uistiť, že strava budete konzumovať pravidelne je zdravé, vyvážené a veľmi výživný. Vyvážená strava s primeraným množstvom dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších výživových prvkov posilní vlasy a posilniť jej tempo rastu. Okrem toho tiež pomáha zabrániť ďalšiemu vypadávaniu vlasov za predpokladu, že hlavným vinníkom vydanie je zlá strava. Nižšie sú uvedené niektoré živiny pre zdravšie vlasy. Ešte pridanie týchto živín vo vašej strave a získať plnú hlavu zdravé, lesklé, objemné vlasy.

Životne dôležité živiny pre rast vlasov 

1. Proteíny

Bielkoviny sú základnými stavebnými kameňmi každej bunky, tkanivá a orgánov v našom tele, a to najmä naše vlasy. I keď existujú niektoré dvadsať základné proteíny prítomné v našom tele, niektoré z nich nie sú prirodzene vytvára náš systém. Z toho dôvodu je nutné, aby sn úsilie, aby ju konzumovať na dennej báze, pretože nedostatok konzumovať dostatok bielkovín znižuje schopnosť vášho tela vytvárať nové vlasové folikuly čo zdvihne rast zdravých vlasov. Ďalšie vedľajšie účinky nedostatku proteínov zahŕňajú nevýrazného, ​​krehké vlasy a dokonca aj vlasy sfarbenie.

load...

Takže, uistite sa, že dodržiavať diétu bohaté na bielkoviny s cieľom, aby sa vaša hladina bielkoviny sú v zdravom rozsahu. Celé zrná, fazuľa, strukoviny, orechy a semená, vajcia, chudé mäso a mliečne výrobky, rovnako ako hydinové výrobky sú bohatým zdrojom bielkovín. Morské ryby, ako sú lososy sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Táto esenciálne mastné kyseliny pomáha rozšíriť lesk a lesk vlasov. Okrem toho tiež posilňuje korienky vlasov a zároveň zabraňuje vypadávaniu vlasov.

2. Vitamíny

Existuje niekoľko vitamíny sú nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu, rovnako ako pre zdravý rast vlasov. To sú vitamín A, C, E a všetky vitamíny B, ako B6 a B12, biotín, kyselina listová, atď. Navyše, MSM môžu byť taktiež použité na predĺženie fázy rastu vlasov prirodzene.

  • Vitamín A: Je nevyhnutné, pretože to neumožňuje maz produkujúce žľazy, mazové žľazy, upchať alebo sušené von. Mazu maže vlasové folikuly a teda prispieva k rastu prirodzene zdravšie vlasy. Nedostatok vitamínu A má vplyv na tvorbu mazu spôsobuje váš skalp získať príliš suchý ustupuje výskytu lupín a ďalšie problémy pokožky hlavy, ktoré v konečnom dôsledku viesť k vypadávaniu vlasov. Pozrite sa na kompletný vitamínu zdroj v potravinách, ako je mrkva, mango, sladké zemiaky, tekvice, a špenát.
  • Vitamín B: Ako je uvedené vyššie, všetky typy vitamínu B sú životne dôležité pre robustné vlasy. Nedostatok vitamínu B vedie k predčasnému šediveniu, vypadávanie vlasov a nadmernej produkcii ropy. Okrem toho sa tiež spomaľuje proces bunkovej opravy v tele. Patrí celé zrná, fazuľa a šošovica, zemiaky a banány vo vašej strave s cieľom udržať si hladinu vitamínu B v tele. Vajcia sú plné vitamínu B12 a B7.
  • Vitamín C: Vitamín C prispieva k udržaniu hladiny kolagénu v tele. Kolagén je skupina základných proteínov zodpovedných za zachovanie všetkých tkanív nášho tela pripojený a pevne zabalené. Tí chýba vitamín C v tele môže dôjsť k rozbitiu vlasy a štiepeniu. Tak, aby sa rozštiepené končeky v šachu, musíte konzumovať jedlo obsahujúce dostatok vitamínu C, ako sú citrusové plody, brokolica, jahody a papriky.
  • Vitamín E: Tento vitamín je zodpovedný za reguláciu cirkulácie v tele a pokožku hlavy, ako aj dodávať dostatok kyslíka do rôznych častí tela. Keď skalp dostane dostatok obeh vaše vlasy sa stáva silnejšie a menej náchylné k rozbitiu. Zelenej listovej zelenine sú základným zdrojom vitamínu E; sa začleniť ju do svojho bežného jedálnička.

3. Minerály

Nízke hladiny nevyhnutných minerálov, ako je železo, draslík a zinok tiež ovplyvniť vaše hriva nepriaznivo, čo je krehký, krehké a náchylnejšie k rozdeleniu a vypadnutiu. Preto je nevyhnutne dôležité udržiavať hladinu minerálov, aby sa vaše telo v kondícii a pohode a vlasy lesklé a lesklé. Bohaté zelenine, ako je kel, ružičkový kel, špenát, kukurica, fazuľa a čerstvé ovocie sú dodávatelia všetkých potrebných minerálov.

load...

Potravinárske výrobky, ktoré sú nezdravé pre vlasy 

Začnime s potravinárskymi produktmi, ktoré sú skutočne nezdravé pre vlasy. Áno, nadmerný príjem niektorých potravín sa môžu ukázať ako škodlivé v dlhodobom horizonte. Ak si nie ste vedomí dnes, možno budete musieť zaplatiť náklady.

1. Cukor

Dokážete si predstaviť svoj život bez kolesami? Si môžete pripraviť sami z cukroviniek a pečiva? Ak áno, gratulujeme! Niekoľko typov výskumov vykonávaných na vypadávanie vlasov preukázali, že potraviny, ktoré obsahujú prebytočný cukor sú škodlivé pre zdravie vlasov. Ak ste sugarholic, bolo by to byť nebezpečné pre vás v budúcnosti. Cukor je jednou z tých zložiek potravín, ktoré sú veľmi zodpovedné za predčasné šedivenie vlasov. To tiež poškodzuje tkanivo pružnosť a môže dôjsť k poškodeniu vlasov.

2. Soľ

Ako cukor, jesť nadmerné soľ je škodlivé pre vlasy. Niektorí z nás sú závislí na soľ, a mávajú viac soli, ako je požadované množstvo. Je pravda, že sodná soľ, alebo je nevyhnutné pre zachovanie rovnováhy elektrolytov v tele, ale prebytok sodíka je škodlivé.

3. MSG Alebo glutamát sodný

MSG alebo glutaman sodný je prítomný v mnohých potravinách, ako je chutné hranolky, párky, hamburgery a hranolky. Toto je typický chuť Zosilňovač, ktorý napomáha k zvýšeniu chuť a vôňu potraviny. Avšak, MSG je veľmi škodlivá pre zdravie. Je zodpovedný za vypadávanie vlasov.

4. Umelé sladidlá

Umelé sladidlá obsahovať nič dobrého v nich. Oni sú tiež typické chuťové zosilňovače. Príjem nadmerných umelých sladidiel poškodzuje vlasové folikuly značne. Niet divu, že pravidelná konzumácia tejto látky je veľmi škodlivé pre zdravie vlasov.

Niektoré iné potraviny, ktoré sú tiež nezdravé pre vlasy patria vyprážané potraviny, kolesami, nadmerné high živočíšne bielkoviny, umelé jedlé farby, alkoholické nápoje, a tak ďalej.

Teraz, keď viete, ako výživa ovplyvňuje zdravie vlasov, mali by ste byť opatrní pri výbere svoje potraviny do budúcnosti tak, aby sa dosiahlo zdravé a objemný vlasy. Jesť správne a zostať krásna!

load...