Starostlivosť o vlasy

27 úžasných výhod vitamínu C pre pokožku, vlasy a zdravie

27 úžasných výhod vitamínu C pre pokožku, vlasy a zdravie

Tento vitamín je tak hojne k dispozícii, že to je zriedkavé, že je deficitný v ňom. A čo je vzácnejšie je nájsť niekoho, kto vie všetko o tomto divu vitamínu - výhody vitamínu C a je to pravda, alebo nie?

Nie všetci z nás vie, čo tento vitamín má ponúknuť nám. Z tohto dôvodu tento príspevok. Čítajte ďalej.

Obsah

 • Čo je vitamín C a čo to robí?
 • Čo je Vitamín C Nedostatok A Aké sú príznaky?
 • Aké sú zdravotné prínosy vitamínu C?
 • Aké sú výhody pre pleť?
 • Aké sú výhody pre vlasy?
 • Aké sú potravinové zdroje vitamínu C?
 • Ako je to vitamín C doplnky?
 • Ako užívať vitamín C?
 • Aký je odporúčaný denný príjem vitamínu C?
 • Akékoľvek opatrenia určené?
 • Akékoľvek prípadné liekových interakcií?

Čo je vitamín C a čo to robí?

Tiež známy ako kyselina L-askorbová, vitamín C je vo vode rozpustný vitamín, ktorý sa prirodzene vyskytuje v niektorých potravinách a pridá sa do niekoľkých ďalších. A na rozdiel od väčšiny zvierat, ľudia nemôžu syntetizovať tento vitamín - čo je dôvod, prečo je nepostrádateľnou zložkou stravy.

load...

Vitamín C je antioxidant, ktorý napomáha regenerácii ďalšie antioxidanty v tele. To zlepšuje vstrebávanie non-heme železo a hrá dôležitú úlohu pri budovaní spojivového tkaniva a hojenie rán. To tiež spomaľuje škodlivé účinky voľných radikálov na koži a telo.

Pri miernom príjme od 30 do 180 mg za deň, 70 až 90% vitamínu sa absorbuje. Keď príjem presahuje 1 g denne, absorpcia klesne pod 50%.

Existujú rôzne formy vitamínu C -

Askorbát sodný - 1000 mg tohto vitamínu obsahuje 111 mg sodíka.

Askorbát vápenatý - 1000 mg tohto vitamínu obsahuje 90 až 110 mg vápnika.

Askorbát Horčík - Denný príjem horčíka nesmie byť vyššia ako 350 mg.

Draslík askorbátu - Denný príjem draslíka nesmie prekročiť 11 gramov.

Mangán askorbát - Denný príjem mangánu musí byť vyšší ako 11 mg.

Zinok askorbátu - Denný príjem zinku nesmie presiahnuť 40 mg.

Molybdén askorbát - Denný príjem molybdénu nesmie prekročiť 2 gramy.

Chromium askorbát - Maximálna denná príjem chrómu nebola stanovená. Ale RDA sa pohybuje medzi 50 a 200 mcg pre dospelých a mládež.

S výnimkou askorbát sodný a askorbát vápenatý, iné formy vitamínu C je väčšia pravdepodobnosť, že sa nachádza v kombinácii s inými minerálnymi askorbát alebo iných minerálov.

load...

Ak hovoríme o nedostatku vitamínu C -

Späť na obsah

Čo je Vitamín C Nedostatok A Aké sú príznaky?

Nedostatok vitamínu C dochádza, ako je zrejmé, kedy príjem vitamínu C je nedostatočná. Medzi príznaky patrí -

 • Zdurenie alebo krvácanie z ďasien
 • Zápal ďasien (tiež volal gingivitis)
 • Slow hojenie rán
 • Suché a rozdelenie vlasy
 • Drsná a suchá koža
 • Krvácanie z nosa
 • Slabá imunita
 • Opuchnuté a bolestivé kĺby
 • Možné priberanie na váhe

Užívanie adekvátnu vitamín C nielen zabraňuje tieto príznaky, ale ponúka mnoho ďalších výhod rovnako - čo je to, čo budeme vidieť teraz - mnoho funkcií vitamínu C.

Späť na obsah

Aké sú zdravotné prínosy vitamínu C?

1. Zlepšuje zdravie srdca

Podľa jednej americkej štúdie, vitamín C by mohli zohrávať úlohu v znižovaní rizika ochorení srdca. Početné skupinové štúdie ukázali, že vyššie hladiny vitamínu C by mohla byť spojená s zníženým rizikom ochorenia srdca (1).

Ďalšie štúdie uvádzajú, že vitamín C môže byť rovnako dobrý ako cvičenie pre vaše srdce. Pravidelná dávka vitamínu C môže brániť aktivitu pomenované endotelínu proteínu - 1, čo vedie k zúženiu malých krvných ciev, - a nakoniec spôsobí srdcový infarkt (2). Vitamín môže tiež znížiť krvný tlak a udržiavať vaše tepny flexibilné.

Bolo tiež zistené, vitamín C, aby pomohla tepny rozťahujú pod tlakom - to zlepšuje prietok krvi, a tým aj jej schopnosť niesť kyslík rovnako. Ďalšie Indian štúdii sa uvádza, že ovocie a zelenina bohaté na vitamín C môže zabrániť ochorenia srdca. Štúdia hovorí, že vitamín C bohatá na vegetariánska strava môže znížiť hladinu cholesterolu v krvi o 1%, čo znižuje riziko srdcového infarktu o 2% (3).

Bolo tiež zistené, vitamín C suplementácia k zníženiu hladiny cholesterolu v sére, a to by mohlo pomôcť zabrániť ischemickej choroby srdca (4).

2. Reguluje krvný tlak úrovne

Podľa správy Johns Hopkins Medicine, veľké dávky vitamínu C môže znižovať krvný tlak. Táto funkcia vitamínu C možno pripísať jeho fyziologické a biologické účinky. Vitamín C pôsobí ako diuretikum a spôsobí, že obličky odstrániť viac sodíka a vody z tela - táto sa uvoľní tlak na cievnych stenách (5).

Vitamín C chráni tiež zásobu vášho tela oxidu dusnatého, molekulu známy na relaxáciu ciev (6). Krvný tlak znižujúci účinok možno pripísať stravy, a náročné - vitamín C doplnky v dávke 500 mg za deň môže znížiť systolický krvný tlak o 4 body a diastolický krvný tlak o 1,5 bodu - v čase 2 mesiacov (7 ).

Vitamín C, podľa ďalšieho talianskej štúdie tiež zvyšuje vazodilatáciu (dilatácia ciev, ktorá znižuje krvný tlak), (8). A to dokonca zabraňuje vazokonstrikciu.

3. Posilňuje imunitu

Nedostatok vitamínu C znižuje odolnosť organizmu proti niektorým patogénom (9). Podľa štúdie, vitamín C stimuluje imunitný systém tým, že zvyšuje pevnosť a ochranu organizmu (10).

Okrem toho chráni imunitný systém, vitamín C tiež znižuje závažnosť rôznych alergií a bojuje s infekciami. To dosahuje tým, že zvýšenie proliferácie T-buniek v odpovedi na infekciu (11). Bolo tiež zistené, že jedinci, ktorí trpia rán mohlo urýchliť ich hojenie proces optimálnu dávku vitamínu C (12). Živné zlepšilo kvalitu novo syntetizovanej kolagénu, čím sa zrýchľuje proces hojenia rán.

A prichádza na prechladnutie, keď je potrebný ďalší výskum sa zistilo, že vitamín C pre skrátenie doby trvania chladu (13). Nevieme ešte, ak vitamín môže chrániť proti nachladnutiu - ale určite to obmedziť, ako dlho trvá prechladnutia. Vitamín C môže byť tiež potenciálny liečba astmy (14). Avšak, ďalší výskum je potrebný v tomto aspekte.

4. Pomáha predchádzať rakovine

Početné laboratórne štúdie ukázali, že vysoké dávky vitamínu C môže spomaliť rast prostaty, pečene, hrubého čreva, a ďalšie typy nádorových buniek (15). Vyššia koncentrácia vitamínu C by mohlo tiež pomôcť pri liečbe rakoviny.

Intravenózne podanie typu vitamínu C do nefunkčných pacientov s rakovinou za následok významné zníženie objemu nádoru bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Askorbát zabití rakovinových buniek, ako je uvedené v rade štúdií (16). Ďalšia správa Cornell University uviedol, že vitamín C zastaví agresívne rakoviny hrubého čreva (17).

5. Pomôcky pri liečbe osteoartrózy

Podľa nadácie Arthritis, vitamín C môže pomôcť zabrániť niektoré formy artritídy. Ale príliš veľa z nich môže dôjsť k zhoršeniu niektorých ďalších foriem stave - čo je dôvod, prečo nájsť rovnováha je kľúčom. Získanie správnu dávku vitamínu C pomáha predchádzať zápalovú artritídu a udržuje zdravé kĺby s osteoartritídou (18).

Výskum tiež uvádza, že ľudia s nízkou úrovňou vitamínu C bude trikrát väčšia pravdepodobnosť vzniku zápalovej artritídy (19). Ale ako už bolo povedané, branie na vedomie dávkovanie je dôležité. Prísun v potrave vitamínu C prevyšujúcu odporúčanie RDA (90 miligramov denne pre mužov a 75 mg denne u žien), môže dôjsť k zhoršeniu príznakov zápalu kĺbov (20).

6. Zlepšuje Eye Health

Dôkazy tiež naznačujú, že príjem vitamínu C môže znížiť riziko vzniku šedého zákalu. Vitamín, ak sú užívané s inými základnými živinami, môže zabrániť súvisiace vek makulárnej degenerácie a strata videnia ostrosti (21). V skutočnosti, ľudia s vysokým príjmom vitamínu C majú o 20% nižšie riziko vzniku šedého zákalu. To tiež bojuje proti oxidačný stres tým, že bráni voľné radikály z spôsobuje molekulárnej poškodenie tkaniva šošovky v oku (22). Vitamín C by mohla rozšíriť aj na riadne fungovanie svojich buniek sietnice podľa štúdie. Tento vitamín takisto podporuje zdravie ciev v očiach.

Vitamín C by mohlo tiež pomôcť v regenerácii vitamínu E v oku, čo ďalej zlepšuje zdravie oka (23). Pravidelný príjem vitamínu C môže tiež pomôcť pri liečení uveitídy (zápal strednej vrstvy oka, tiež nazývaný uvey) (24).

7. Zaobchádza Preeklampsia

Podľa americkej štúdie, vitamín C môže pomôcť liečiť preeklampsia (vysoký krvný tlak v tehotenstve), (25). Avšak, ďalšie štúdie sú oprávnené. Dokonca aj oxidačný stres by mohol byť zodpovedný za preeklampsie. A pretože vitamín C pomáha v boji proti oxidačnému stresu, ale tiež môže pomôcť zabrániť túto podmienku (26).

Vitamín C by mohlo tiež pomôcť ukončiť neplánované tehotenstvo (potrat). Niektoré zdroje uvádzajú, že vitamín môže vyvolať teplo v maternici a dosiahnutie tohto cieľa. Ale je tu obmedzený výskum na túto tému.

8. Udržuje zdravé ďasná

Nedostatok vitamínu C môže tiež spôsobiť periodontálne ochorenie, závažná forma zápalu ďasien (ochorenie ďasien), (27). To je preto, že nízke hladiny vitamínu C môžu oslabiť spojivového tkaniva a ľahko rozobrať kapiláry. V skutočnosti, jedným prvým príznakom nedostatku vitamínu C je krvácanie ďasien. A vitamín je zodpovedný za zdravie zubov a ďasien (28).

9. Pomáha v liečbe alergií

Je dôležité vedieť, že alergie sú spôsobené, keď vaše telo uvoľňuje histamín, biochemické. Príjem vitamínu C znižuje uvoľňovanie histamínu, a tým bráni alergie.

Podľa ďalšej japonskú štúdiu, autoimunitné ochorenia a súvisiace alergie môžu tiež byť riadené vitamín C (29). Bolo tiež zistené, vitamín C na pomoc pri liečbe sennej nádchy (nazývané aj alergickej nádchy) (30).

10. Zmierňuje Sucho v ústach

Niektoré zdroje naznačujú, že vitamín C pomáha predchádzať a liečiť aj sucho v ústach. Avšak, tam je obmedzený dôkaz v tomto smere.

11. Pomáha regulovať krvný cukor

Pravidelný príjem doplnkového vitamínu C (1000 mg), bolo preukázané, že reguluje hladinu cukru v krvi u pacientov s diabetom 2. Typu (31). Vitamín C môže tiež zabrániť súvisiace s diabetom poškodenie ciev.

Ďalšie Japonská štúdia uvádza, že diabetes môže byť riadený pôsobením vitamínu C (32). Bolo zistené, že vitamín stimulovať inzulínu mechanizmu, čím napomáha liečbe.

Bolo tiež zistené, vitamín C na zníženie glukózy v krvi nalačno u pacientov s diabetom 2. Typu. Tak to bolo v prípade postmeal hladinu glukózy v krvi (33).

12. Zaobchádza vírusovej infekcie

Podľa štúdie, vysoká dávka intravenózna vitamínu C môže byť efektívna pri liečbe alergie. V minulosti sa tieto dávky boli použité na liečbu infekcií, ako sú osýpky, herpes, mumpsu a vírusovej pneumónie. To ukazuje, že účinnosť vitamínu C ako antibiotikum (34). Tiež, pretože vitamín C je antioxidant, bojuje škodlivé voľné radikály a napomáha liečbe vírusových infekcií.

Bolo tiež zistené, že vysoké dávky vitamínu C, na pomoc pri liečení mononukleózy (abnormálne vysoký podiel bielych krviniek, ktoré spôsobuje infekčnú mononukleózu) (35). Taktiež bojuje voľné radikály (ako už bolo opísané), ktoré by mohli viesť k mononukleózy.

13. Zabraňuje skorbut

Hoci vzácny v dnešnom svete, skorbut môžu mať vplyv na ľudí, ktorí nemajú konzumovať dostatočné množstvo vitamínu C (36). A nežiaduce účinky vitamínu sú zriedkavé, aj keď požíval vo veľkých množstvách.

V skutočnosti, vitamín C bola použitá pre tento účel už viac ako 300 rokov. Námorníci na dlhé plavby používané zahrnúť limetkovej šťavy v ich prídely, aby sa ochránili od skorbut (37).

Skorbut dá predísť za púhych 10 gramov vitamínu C denne (38).

14. Lieči Lead toxicity

Nízke hladiny vitamínu C v krvi sú často spojené s vysokou úrovňou olova. Bolo zistené pravidelné suplementácia vitamínu C pre zníženie hladiny olova u fajčiarov (39).

Ďalšie štúdie ukazujú, že vitamín C môže zmierniť olova toxicitu (40). A potraviny s vysokým obsahom vitamínu C, sú v bezpečí a pomôcť zabrániť otravy olovom. Avšak, niektoré štúdie hovoria pričom vitamín C nemusí mať žiadny vplyv na toxicitu olova (41).

15. Bojuje proti Zdvih

Jesť potraviny bohaté na vitamín C môže zabrániť mŕtvicu, a to najmä, hemoragickej mŕtvice. Vitamín C môže bojovať proti mŕtvici znížením krvného tlaku. Nízke hladiny vitamínu C môže tiež zvýšiť riziko spontánnych mozgových krvácania (42).

Vitamín C, spolu so železom, môže pomôcť znížiť riziko mŕtvice. Aj podľa štúdie, ľudia s vysokou hladinou vitamínu C v krvi by mohla znížiť ich mŕtvice rizika o 42% (43).

16. Zvyšuje vašu náladu

Štúdia o hospitalizovaných pacientov preukázali, že pri dostatočné množstvo vitamínu C môže zlepšiť náladu. Má dobrú náladu povznášajúci účinky (44).

Bolo tiež zistené, vitamín C supplementation na zmiernenie úzkosti u študentov (45).

17. AIDS v chudnutí

Získanie zodpovedajúce vitamín C zvyšuje oxidáciu telesného tuku počas cvičenia. Z tohto dôvodu, nedostatok vitamínu C môže brániť hmotnosti a tuku stratu (46). Vitamín C tiež zvyšuje metabolizmus, a to napomáha chudnutiu.

19. Dodáva energiu

Vitamín C sa zistilo, že pomôže presadiť bariéru bolesti a odstránenie únavy. Dopĺňa vitamín C bol tiež výcvik školských futbalistov o 10% jednoduchšie a znižuje únavu až o 55%.

V inej kórejskej štúdie, vitamín C sa výrazne znižuje únavu súvisiace s prácou u zdravých zamestnancov (47).

Bolo tiež zistené, vitamín C suplementácia k zlepšeniu úrovne fyzickej aktivity u mužov, ktorí mali marginálne postavenie vitamín C (48).

Späť na obsah

Aké sú výhody pre pleť?

Výhody vitamínu C prebiehajú na koži príliš. Napríklad, okrem orálny konzumáciu, možno tiež použiť vitamín C topicky (ako sérum) a ťažiť z výhod. Sérum stimuluje kolagén a chráni pokožku pred inými škodlivými faktormi, ako je znečistenie.

 20. Lieči Burns a rán

Predbežné dôkazy naznačujú, že vitamín C môže zlepšiť hojenie rán a znižuje požiadavku ventilácie u pacientov s ťažkými popáleninami. Antioxidanty vitamínu C sa tiež pomôcť liečiť spáliť lézií (49).

Vysoké dávky vitamínu C tiež znižuje kapilárnej únik pridanie popálenie (50). A pretože vitamín C podporuje rast nového tkaniva a kože, funguje úžasne dobre hojiť popáleniny a zranenia.

21. Zaobchádza spálenie slnkom

Antioxidačné vlastnosti vitamínu C, hrajú úlohu pri syntéze kolagénu a pomáhajú pri liečbe spálenie slnkom. Orálny príjem vitamínu C alebo miestne aplikácie vitamínu C oleja môže prispieť k zlepšeniu stavu. Je však dôležité si uvedomiť, že vitamín C je nutné použiť len ako doplnok proti slnečnému žiareniu, nie je náhrada.

Bolo tiež zistené, vitamín C znížiť účinky UVB-indukovanej erytém (povrchné sčervenanie kože).

22. Pomáha pri liečbe ekzémov

Jeden dobrý spôsob pre liečbu ekzému je kombinácia vitamínu C a zinku - pri 500 až 1000 mg vitamínu C a 15 mg zinku denne môže pôsobiť ako potenciálny liek (51).

23. AIDS v produkcii kolagénu

Vitamín C je požadovaná súčasť pre výrobu hydroxyprolínu a hydroxylysin, z ktorých oba sú nevyhnutné pre väzbu na molekuly, ktoré produkujú kolagén. Toto, podľa poradia, firmy a tóny pleti. Nedostatok kolagénu je koža nudné a bez života. Kolagén omladzuje pokožku z koreňov a redukuje vrásky a príznaky starnutia.

24. Chráni proti sfarbenie kože

Vitamín C chráni DNA z fotochemických reakcií, ktoré môžu viesť k nádoru, zmena farby kože, a niekoľko druhov rakoviny kože. To tiež inhibuje produkciu pyrimidínových dimérov, ktoré sú hlavnou príčinou melanómov u ľudí. To zosvetlí tmavé sfarbenie kože, ako pieh a stareckých škvŕn a pomáha získať mladšie a hladšie pokožku.

25. Zlepšuje textúru pleti

Kolagén tiež poskytuje štruktúru ciev. Drobné cievy pod kožou prenášať kyslík a živiny, ktoré udržujú zdravú pokožku. Bez dostatku živín, bude pokožka stane drsná a suchá. Krémy, ktoré obsahujú vitamín C, zlepšiť vzhľad a štruktúru pokožky.

Vitamín C zvyšuje tvorbu elastínu, ktoré zahusťuje, chráni a lieči kožné bunky. Zahusťovacie účinok pomáha udržať vlhkosť, zvyšuje sa cirkulácia kože, a slivky do povrchu kože.

Späť na obsah

Aké sú výhody pre vlasy?

Napodiv, vitamín C má mať prínos pre vaše vlasy taky!

26. Zlepšuje rast vlasov

Nízky príjem vitamínu C môže byť hlavnou príčinou mnohých problémov spojených s vlasmi, ktoré ovplyvňujú náš rast vlasov. Nedostatok vitamínu C môže viesť k suché vlasy a rozštiepené končeky. Tieto podmienky sú nepriaznivé pre pravidelný rast chlpov a nakoniec viesť k vypadávaniu vlasov.

Keď sa naše telo zmení jedlo, ktoré konzumujeme na glukózu na výrobu energie, voľné radikály sú prirodzene tvoril. Tieto voľné radikály poškodiť naše vlasy tým, že slabý, krehký a tenký, ktorý prerušuje rast vlasov. Antioxidačné vlastnosti vitamínu C je znížiť tvorbu voľných radikálov a minimalizuje ich vplyv na naše telo. Majúce dostatočný prísun vitamínu C v našej strave je nevyhnutná pre antioxidačnú ochranu proti voľným radikálom.

Ľudia, ktorí sa obrovské množstvo vitamínu C majú zdravé, silné a husté vlasy.

27. Boje lupy

Naše vlasové folikuly často upchať kvôli lupiny a suchú, šupinatá koža. To by mohlo poškodiť vlasové folikuly a tiež inhibuje rast vlasov. Vitamín C pomáha bojovať proti baktériám na hlave. To odháňa lupín, pomáha zbaviť nečistôt folikulov, a podporuje rast nových vlasov. Pomáha tiež pri suchej a svrbiacu pokožku, pretože jeho antivírusové vlastnosti.

28. Zabraňuje predčasnému šediveniu vlasov

Vitamín C pomáha nielen vypadávanie vlasov boj, ale tiež pomáha udržať prirodzenú farbu tým, že bráni predčasnému starnutiu vlasov. Avšak, tam je obmedzený výskum na túto tému.

Výhody sú obrovské, alebo snáď nie? Ale k čomu by to bolo, keby človek nevie zdroje tohto vitamínu?

Späť na obsah

Aké sú potravinové zdroje vitamínu C?

Existuje mnoho potravín priamo v kuchyni, ktoré sú vynikajúcim zdrojom vitamínu C. Patrí k nim chilli papričky (108 mg vitamínu C na 1 šálku porcie), paprika (120 až 190 mg), brokolicu (132 mg), kel (80,4 mg), papája (88,3 mg), jahody (84,7 mg), karfiol (127,7 mg), mango (122,3 mg), ananás (78,9 mg), citrón (112,4 mg), oranžová (95,8 mg), šípky (541 mg) a kivi (137,2 mg).

A ak ste jedným z tých ľudí, ktorí sú viac naklonené k užívaniu doplnkov -

Späť na obsah

Ako je to vitamín C doplnky?

Vitamín C doplnky zvyčajne obsahujú vitamín vo forme kyseliny askorbovej (má rovnajú biologickej dostupnosti ako u kyseliny askorbovej, ktorá sa prirodzene vyskytuje v potravinách).

Niektoré populárne vitamín C kapsule alebo tablety obsahujú poten CEE, Cshine, vecné, Redoxon a Céline 500. Tieto doplnky sú prospešné pre kožu (tvár, obzvlášť) a celkové zdravie rovnako. Ani injekcia vitamín C (tekutý vitamín C), alebo, inými slovami, intravenózne vitamín C, môže mať podobné výhody.

Iné formy zahŕňajú vitamín C kvapky, kryštály alebo prášok (pre kožu). Dá sa použiť aj vitamín C krém na kožu.

Všetko skvele. Ale človek musí tiež vedieť, ako vziať vitamín C.

Späť na obsah

Ako užívať vitamín C?

Najlepší spôsob, ako vziať vitamín C je tým, že zahŕňa potraviny bohaté na vitamín vo vašej strave. Väčšina ovocie a zelenina obsahujú tento vitamín - takže môžete mať pravidelný ovocný či zeleninový šalát a uistení. Dokonca aj pohár džúsu alebo smoothie by divy.

Ale ak sa naozaj nemám čas na prípravu šalát pre seba, môžete ísť na doplnkoch. V závislosti na dávke, môžete si vziať vitamín C po 2 až 3 krát denne - s jedlom. Poraďte sa so svojím lekárom alebo výživu na určenie správneho dávkovania pre vás.

Výsledkom neustále inovácie v oblasti medicíny je to, čo dnes nazývame lipozomálne vitamín C. Technológia Lipozomálne sa používa k zlepšeniu vstrebávania živín. Lipozomálny vitamín C ponúka biologickej dostupnosti výhody oproti OTC doplnkov - fosfolipidy, že obsahuje formy lipozómy v žalúdku po zmiešaní s vodou. Tieto lipozómy zvýšiť rýchlosť absorpcie (52).

A podľa väčšiny expertov, je to najlepšia forma vitamínu C.

Príchod do odporúčanej dávky...

Späť na obsah

Aký je odporúčaný denný príjem vitamínu C?

Koľko vitamín C by som mal brať

?

Pre mužov viac ako 18 rokov, je množstvo vitamínu C, ktoré majú byť užívané denne je 90 mg. U žien nad 18 rokov veku, to je 75 mg. A pre tehotné a dojčiace ženy viac ako 18 rokov, je 85 mg a 120 mg, resp. Podľa niektorých odborníkov, fajčiari musia pridať ďalšiu jednotku 35 mg na ich pravidelnom užívaní.

Pre dojčatá (0 až 12 mesiacov), to je množstvo vitamínu C v ľudskom mlieku. Pre deti od 1 do 3 rokov, je 15 mg; 4 až 8 rokov je 25 mg; 9 až 13 rokov je 45 mg.

U dospievajúcich (14 až 18 rokov) sa odporúča príjem je 75 mg pre chlapcov a 60 mg pre dievčatá.

Aj najlepší niečo mohlo byť, je potrebné uplatňovať opatrenia. Tak je tomu u vitamínu C.

Späť na obsah

Akékoľvek opatrenia určené?

Vitamín C môže spôsobiť brušné kŕče, zubné erózie, bolesť na hrudníku, slabosť, hnačka, návaly horúčavy, bolesti hlavy, pálenie záhy, nevoľnosť a zanietený pažerák. Zastaviť jeho používanie a poraďte sa s lekárom, ak spozorujete niektorý z príznakov.

Vysoké dávky vitamínu C môže viesť k toxicite vitamínu C, čo spôsobuje krvné zrazeniny, obličkové kamene, a problémy s tráviacim ústrojenstvom.

Vitamín C je považované za bezpečné v normálnych množstvách v priebehu tehotenstva a dojčenia - ale prax opatrnosť pri použití viac, ako je odporúčaná dávka.

Taktiež…

Späť na obsah

Akékoľvek prípadné liekových interakcií?

Nasleduje zoznam liekov, ktoré by mohli interagovať s vitamínom C (doplnky) -

 • Aspirín
 • Acetaminofénu
 • Barbituráty
 • Chemoterapeutickej lieky
 • Perorálnej antikoncepcie
 • Inhibítory proteázy
 • Warfarín

Späť na obsah

Záver

Aj keď nedostatok vitamínu C je vzácny, žiadny spôsob, ako to neznamená, že ho možno ignorovať. Práve si videl svoje výhody, alebo nie? Uistite sa, že dostanete zodpovedajúcej úrovne. Zostať zdravý.

A povedzte nám, ako sa tento príspevok urobil svoj deň lepšie. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Môžem si zobrať vitamín C denne?

Áno. Ty musíš.

Je to v poriadku, aby sa 1300 mg vitamín C denne?

Akékoľvek dávky vyššie než odporúčané hodnoty musia byť prijaté iba po konzultácii s lekárom.

Je slnko dobrým zdrojom vitamínu C?

Nie.

Aký je ten správny čas, aby sa vitamín C?

S jedlom alebo po jedle, pre lepšie vstrebávanie. A s výhodou v dopoludňajších hodinách.

Čo je vitamín C sprchovací kút?

V súčasnej dobe trendy v luxusných hoteloch, vitamín C sprcha nie je nič iné ako sprchové vody obohatený o živiny. Zanecháva jedinca s zdravšie vlasy, kože a nechtov - ako sa tvrdilo.

Má vitamín C v sére práci na akné?

Áno. To môže znížiť zápal a dokonca liečiť jazvy po akné.

Referencie

 1. "Vitamín C a zdravie srdca: Recenzia na poznatky z epidemiologických štúdií základe". University of Connecticut, USA. 2017 v auguste.
 2. "Je tak dobrý, ako cvičenie pre vaše srdce Vitamín C?". Dr. Mercola. 2016 v septembri.
 3. "Vitamín C bohaté ovocie môže zabrániť ochorenia srdca". All India Institute of Medical Sciences, India. 2014 júli.
 4. "Vitamín C suplementácia znižuje sérové ​​LDL...". National University of Health Sciences, USA. Jún 2008.
 5. "Big dávky vitamínu C môže znižovať krvný tlak." Johns Hopkins Medicine. 2013 apríl.
 6. "Zníženie krvného tlaku s vitamínom C". Dr. Mercola. 2009 Január.
 7. "Extra Vitamín C môže pomôcť znížiť krvný tlak." WedMD. 2013 apríl.
 8. "Vitamín C zlepšuje na endotelu závislé vazodilatácie...". University of Pisa, Taliansko. 1998 júni.
 9. "[Vitamín C a imunitné funkcie]". Institut für Lebensmittelwissenschaft und Okotrophologie, Nemecko. Február 2009.
 10. "Kyselina askorbová, jej úloha v imunitnom systéme a chronických zápalových ochorení". Istituto Nazionale Per Lo Studio E La Cura Dei tumor "Fondazione Giovanni Pascale", Taliansko. 2015 May.
 11. "Vitamín C v prevencii chorôb a liek: Prehľad". All India Institute of Medical Sciences, India. 2014 v októbri.
 12. "Vitamín C a ľudskej hojenie rán". US National Library of Medicine. 1982 March.
 13. "Vitamín C a prechladnutia". US National Library of Medicine.
 14. "Astma a vitamín C". UMD-New Jersey Medical School, Newark. 1994 v auguste.
 15. "Vysoké dávky vitamínu C (PDQ®) ?? Version pacienta". National Cancer Institute.
 16. "Dopady vysokých koncentrácií vitamínu C na nádorových buniek". Dongduk Ženy ?? s University, Korea. 2014 v septembri.
 17. "Vitamín C zastaví agresívne rakoviny hrubého čreva: štúdie". Cornell University. 2016 v novembri.
 18. "Správne množstvo vitamínu C". Arthritis Foundation.
 19. "Vitamín C Môže Boj Reumatoidná artritída". WedMD. 2004 júni.
 20. "Prebytok Vitamín C môže zhoršiť Osteoartóza". WebMD. 2004 júni.
 21. "Vitamín C". American Optometric Association.
 22. "Vitamín C pomáha chrániť vaše videnie od hlavnou príčinou slepoty". Dr. Mercola. 2017 apríl.
 23. "Živiny pre starnutie oka". Lesley University, Cambridge, USA. 2014 júni.
 24. "Uveitída". Milton S. Hershey Medical Center.
 25. "Vitamín C a E suplementácia u žien s vysokým rizikom preeklampsie...". Tufts-Nemci, Boston, MA, USA. 2005 február.
 26. "Micronutrient potrebuje počas tehotenstva a dojčenia". Oregon State University.
 27. "Vitamín C a orálne zdravie". US National Library of Medicine. 1989 v septembri.
 28. "Výživa pre vás: Vitamín C". Michigan State University. 2016 v novembri.
 29. "Autoimunitné choroby a alergie sú riadené pôsobením vitamín C". Kodama Výskumný ústav preventívneho lekárstva, Japonsko. 1994 March.
 30. "Asociácia antioxidantov s alergickou nádchou...". Cancer Center Kórea Hospital, Kórea. 2014 March.
 31. "Účinok vitamínu C na hladinu glukózy v krvi, sérových lipidov a inzulínu v sére u pacientov s diabetom 2. Typu." Shahid Sadoughi University, Irán. 2007 November.
 32. "Diabetes mellitus je riadený pôsobením vitamín C". Kodama Výskumný ústav preventívneho lekárstva, Japonsko. 1993 december.
 33. "Doplnenie vitamínu C znižuje hladinu glukózy v krvi a zlepšuje glykozylovaný hemoglobín..." Indira Gandhi vláda Medical College, India. 2012 december.
 34. "Vysoké dávky Intravenózne Vitamín C ako úspešnej liečbe vírusových infekcií". Riordan Clinic.
 35. "Vplyv vysoké dávky vitamínu C na Epstein-Barrovej vírusovej infekcie". Bio-Communication Research Institute, Riordan Clinic, USA. 2015 May.
 36. "Vitamín C: od skorbut na prechladnutie". US National Library of Medicine. 1983 v januári.
 37. "Vitamín C a skorbut." UMassAmherst.
 38. "Vitamín C". Oregon State University.
 39. "Vitamín C Úrovne Súvisí s množstvo olova v krvi". University of California, San Francisco, USA. 1999 júni.
 40. "Vyhodnotenie a riadenie olova expozície". Inha University Hospital, Kórejská republika. 2016 december.
 41. "Účinok vitamínu C suplementácia na Blood Lead úrovne...". Krishna Institute of Medical Sciences považované za univerzity v Indii. 2017 apríl.
 42. "Môže Vitamín C Ward Off Stroke?". WebMD. 2015 február.
 43. "Môže vitamín C zlepšia náladu?". MayoClinic.
 44. "Účinky Ústne vitamín C suplementácia o úzkosti u študentov...". US National Library of Health. 2016 v januári.
 45. "Stratégia pre zdravé chudnutie...". Arizona State University, USA. Júna 2005.
 46. "Vitamín C môže pomôcť znížiť únavu". Daily Herald.
 47. "Vitamín C supplementation mierne zlepšuje úroveň fyzickej aktivity...". Arizona State University, USA. 2015 júli.
 48. "Úloha antioxidantov v liečbe Horieť lézií". Al-Nahrain College of Medicine, Irak. 2008 December.
 49. "Liečba Vysoké dávky vitamínu C znižuje kapilárnej únik po popálení...". University of Heidelberg, Nemecko. 2011 Jún.
 50. "Je tu prírodný liek na ekzém?". Denná pošta.
 51. "Pozor: Veľa Vitamín C doplnky obsahovať tieto 6 červenými vlajkami...". Dr. Mercola.

load...