Starostlivosť o vlasy

27 úžasných výhod vitamínu B12 pre pokožku, vlasy a zdravie

27 úžasných výhod vitamínu B12 pre pokožku, vlasy a zdravie

Život je jazda na horskej dráhe. My všetci potrebujeme niekoho a niečo, čo sa stará o nás.

Vitamíny robiť len to. Starajú sa o naše zdravie a zabezpečiť hladké fungovanie nášho bodies.We sú všetci tak busy.More Vo väčšine prípadov sa nám nepodarí splniť naše nutričné ​​ciele a svoj príjem vitamínu kvapiek. To je v poriadku, v súčasnej dobe, ale to nie je tak veľký, v dlhodobom horizonte.

Vitamín B12 je jedným z zoznamu veľmi potrebné.

Čo je vitamín B12?

  • Vitamínu B 12, tiež známy ako kobalamín, je jedným z nájdené v komplex vitamínov skupiny B 8 vitamínov. Všetky vitamíny skupiny B sú nutné na prevedenie potravín na palivo na výrobu energie, ale vitamín B 12 tiež hrá dôležitú úlohu v regulácii metabolizmu. Tým sa Vitamín B12 základná živina nájdený predovšetkým v živočíšnych zdrojov potravín.
  • Tie sú vo vode rozpustné a jemné. Dostanú ľahko zničené pri varení alebo po požití alkoholu. Potravinárske tiež znižuje množstvo vitamínu B v potravinách.
  • Avšak, tento vitamín má mať rozdiel od zvyšných komplexu. To je jediný vo vode rozpustný vitamín, ktorý je uložený vo veľkých množstvách v pečeni po mnoho rokov.
  • Denná potreba vitamínu B12 sa líši od človeka k človeku. Prísni vegetariáni, ťažkých pijanov, fajčiari, tehotné ženy a starší ľudia zvyčajne potrebujú viac dávok vitamínu B12 ako ostatní.
  • Ľudia s podmienkou, pečene alebo obličiek a trpiaci haemolyticanaemia tiež vyžadujú trochu viac vitamínu B12 ako ostatní.
  • RDA odporúča aspoň 2,4 mikrogramov vitamínu B12 denne.

Zdrojom vitamínu B12:

  • Vitamín B 12 je prítomný v pečeni, mäsa, vajec, kôrovcov, syr, svalové mäsa a rýb
  • Mlieko obsahuje vitamín B 12, spracovanie mlieka často vedie k zničeniu vitamínu B12.
  • Opevnené sójové mlieko, opevnený kvasinky a niektoré morské listy sú vegetariánske zdrojom vitamínu potraviny bohaté.

Vitamín B12 sa väčšinou nachádzajú vo zvieracom mäse a othernon-vegetariánskej zdrojov potravy. To znamená, že vegetariáni sú ohrozené nedostatkom vitamínu B. Ak ste vegetarián, potom môžete nahradiť zdroj s vitamínom B 12 doplnky stravy, ktoré sú ľahko dostupné na trhu. Pred začatím akýchkoľvek doplnkov vždy konzultovať s lekárom

load...

Nedostatok vitamínu B12:

Nutričné ​​nedostatok vitamínu B 12 je vzácny; ale neschopnosť tela využiť vitamín môže viesť k poruchám nedostatku.

Niekedy sa naše telo nie je schopné dobre absorbovať vitamín, predovšetkým z dôvodu chybného absorpcie v tráviacom systéme. To sa môže stať s osobou trpiaci anémiou, Crohnovou chorobou, množenie baktérií v čreve a alebo v dôsledku worms.It je zriedkavé, aby mladí ľudia trpieť nedostatkom vitamínu B12 a väčšia pravdepodobnosť pre starších ľudí, aby sa mierne deficitné. To môže byť preto, že ich strava nie je dostatočne zdravé, alebo preto, že vyčerpané tvorbu žalúdočných kyselín, ktoré telo potrebuje na absorpciu vitamínu B 12. Je však veľmi ťažké identifikovať nedostatok vitamínu ako príznaky nie sú prezentujú v priebehu raných fázach.

Vitamín B12 Príznaky

Pozrite sa tu príznaky nedostatku vitamínu B12.

1. Memory Failure:

Nedostatok vitamínu B môže viesť k oslabeniu pamäte, ktorá opustí vás zmätený. Ak ste neustále založí veci alebo zabúdajú na svojich plánoch a schôdzky, je potrebné skontrolovať svoj jedálniček. Tie by mohli byť trpia nedostatkom vitamínu B. Pridajte niektoré ryby a bielkovín v strave.

load...

2. Anémie:

Vitamín B 12 nedostatok vedie k megaloblastickej anémii. U tohto typu anémia, červené krvinky sa stal väčší, než je obvyklé spôsobujú problémy v živnom distribúcii a krvného obehu.

3. Neurologické chyby:

Nedostatok vitamínu B12 spôsobuje aj neurologické abnormality, vrátane brnenie a necitlivosť v rukách a nohách. To tiež spôsobuje problémy s chôdzou a demencie. To môže tiež viesť k psychiatrické stavy, ako ataxia, ktorý sa vyznačuje tým, chvením pohyby a nestabilné kroku.

4. Strata chuti do jedla:

Ak ste začali strácať chuť do jedla, alebo v prípade, že jedlo nie je odvolanie k vám už, môžete byť nedostatok vitamínu B12.

5. Úzkosť a zmätenosť:

Ak trpíte záchvaty úzkosti a zmätku, a pravidelné záchvaty paniky, môže existovať vysoká pravdepodobnosť, že trpíte nedostatkom vitamínu B. Zmätenosť a úzkosť môže byť vyvolaná nedostatkom vitamínu B 12.

6. Oslabený Tráviaca sústava:

Ak ste sa jesť pravidelne, ale vaše telo nie je schopné absorbovať živiny, mohlo by to viesť k zápche a oslabeným tráviacom trakte. Vitamín B12 tiež hrá dôležitú úlohu ako ceny metabolizmus tiež vplyv na tráviaci schopnosti tela. Takže brať vitamín B 12 vo forme doplnkov môže pomôcť zlepšiť váš tráviaci systém.

7. Hypo-napätie:

Hypo-napätie môže byť tiež spôsobená v dôsledku Vitamín B 12 nedostatok.

8. Osteoporóza:

Ženy nad 64 s nízkou úrovňou vitamínu B 12, tj pod 28 pg / ml, sú viac náchylné k osteoporóze alebo stratu integrity kosti.

9. Rakovina boláky:

Vitamín B 12 nedostatok môže tiež spôsobiť vred vredy.

A. Kožné Výhody vitamínu B12:

Pozrite sa na tú najlepšiu Vitamín B12 výhody pre vašu pokožku.

1. Zabraňuje Dull pleť:

Ak trpíte chronickým kožné problémy, alebo ak máte jednotvárny a nezdravú pleť, môže existovať možnosť, že trpíte nedostatkom vitamínu B12.

2. Zachádza Ekzém:

Vitamín B12 pomáha pri liečbe ekzémov. Pri požití to nielen lieči ekzémy, ale aj bojuje s príznakmi, ktoré by mohli viesť k ekzému.

3. Zabraňuje vysúšaniu:

Pri aplikácii, vitamín B 12 zlepšuje rovnováhu, textúry a vlhkosti zachovanie kože. Tak sa chráni pokožku pred sušením.

4. Vylieči Skin:

Vitamín B12 tiež pomáha liečiť poškodenú kožu a vyrovnáva tón pleti. Vitamín B 12 pomáha regulovať pigment usne a umiestnenie bráni tak hyper-pigmentáciu, ktorá spôsobuje prebytok stmavnutie kože. To znižuje pigmentáciu kože do značnej miery.

5. Zabraňuje vitiligo:

Pomáha tiež chráni pokožku pred vitiligo, čo spôsobuje nepravidelné biele škvrny na koži.

6. Zabraňuje Poškodenie kože:

Nedostatok vitamínu B môže tiež viesť k poškodeniu kože. Ak trpíte kožnými léziami existujú veľké možnosti, že by ste mohli byť s vitamínu B12 nedostatok.

7. Mobilné Formácia:

Vitamín B 12 riadi vznik a bunky životnosť. To dáva pleti zdravý sfarbenie. Bledá koža je známkou zlého obehu, podvýživy a vitamínu B12 nedostatok. Uistite sa, že ste jedli enugh vitamínu B12 potraviny bohaté získať späť svoje vnútorné žiaru.

8. Udržuje Skin Young:

Jedným z najdôležitejších rysov Vitamín B12 je jeho schopnosť udržať mladistvý vzhľad pokožky. My všetci milujú hladkú a pružnú, detskej pokožky, ale nedostatok vitamínu B12 môže viesť k predčasným liniek a vrások. Tento anti-aging vlastnosť Vitamín B12 je jedným z jeho najviac hlavných aspektov.

B. Vitamín B 12 Výhody pre vlasy:

9. Vlastné dávkach:

Vitamín B12 má mnoho výhod súvisiacich s vlasmi príliš. Vitamín B12 poskytuje potravu pre všetky bunky v tele, vrátane našich vlasových folikulov. Kým Vitamín B12 je nevyhnutný pre rast vlasov, pričom ho viac, než je obvyklé množstvo nepomôže vlasy rastú. Iba ľudia s nedostatkom vitamínu B potrebovať doplnky pre správny rast vlasov.

10. Predčasné vypadávanie vlasov:

Ľudia, ktorí nemajú vitamínu B12 v ich telách často trpia predčasné vypadávanie vlasov. Ak budete konzumovať stravu, ktorá je nevhodná pre vitamín B 12, môžete zaznamenať vypadávanie vlasov, alebo pomalý rast vlasov. To preto, že telo nemôže spracovať vitamínu B12 z vlastných prostriedkov a nemôže využiť jedlo, ktoré jete, bez vitamínu B 12. To má za následok, aby podvyživené vlasového folikulu bunky, ktoré spomaľuje rast vlasov.

11. Zdravé vlasy:

Vitamín B 12 je dôležitý pre zdravý nervový systém a tvorbu červených krviniek a kompromisu v niektorej z nich môžu mať vplyv na naše vlasy.

12. Rast vlasov:

Vitamín B12 tiež stimuluje rast vlasov. Po úprave hladiny vitamínu B12, vlasové folikuly začať prijímať správne živiny a budú môcť replikovať správne, čo vedie k opätovný rast skôr stratené vlasy.

13. Pigmentácie:

Melanín je forma aminokyselín známych ako tyrozín, ktorá pomáha podporovať zdravé mozgové funkcie a je zodpovedný za pigmentáciu a farbu vlasov a pokožky. Vitamín B12 prispieva k podpore opätovnej pigmentácii vlasov a zároveň zachováva pôvodnú farbu vlasov.

C. Vitamín B12 Výhody pre nechty:

14. Nezdravé Nails:

Zlý zdravotný stav nechtov je ďalším spoločným znakom Vitamín B 12 nedostatok. Niektoré prejavy nezdravého nechtov patrí zmanipulované povrchu nechtov a mizne v mesiaci pokožky. Lámavé nechty tiež znamenať, že budete potrebovať viac vitamínu B 12 príjem.

Vitamín B12 je tiež kľúčom k zdravej nechty a hrá dôležitú úlohu pri tvorbe červených krviniek, ktoré bránia anémiu. Nedostatok krvi môže viesť k bledé a nevzhľadné nechty.

D. Vitamín B 12 Výhody pre zdravie:

Vitamín B12 má nepreberné množstvo výhod ponúknuť, pokiaľ ide o ľudské zdravie. Tu je zoznam niektorých zdravotných výhod, ktoré vitamín B12.

15. Mobilná údržba:

Vitamín B 12 požičiava pomocnú ruku pri zachovaní rôznych typov buniek v ľudskom tele. Formácia, opravy a údržba červených krviniek sú do značnej miery závislé na vitamínu B12. Nervové bunky sú tiež postarané vitamínu B 12. To tiež pomáha udržiavať silný nervový systém.

16. DNA formácie:

Vitamín B 12 je dôležitý pre pravidelnú tvorbu DNA buniek v ľudskom tele. To sa vykonáva v priebehu bunkového delenia a tento vitamín je jedným z najvýznamnejších účastníkov pri tvorbe červených krviniek. Nedostatok vitamínu B 12 vedie k stavu tzv megaloblasts, tvorba abnormálnych buniek. To má za následok ďalšie nedostatok krvi, známy ako anémia v ľudskom tele. Tak vitamín B 12 je nutné majú byť zahrnuté do ľudského tela.

17. Odstraňuje únavu:

Vitamín B12 prispieva aj k zmierneniu telesnej slabosti a únave. Tak vitamín B 12 pomáha zlepšiť odolnosť ľudského tela a umožňuje tak, aby vydržali ťažké pracovný tlak.

18. Ovládanie Cholesterol:

Diéta bohatá na potraviny obsahujúce vitamín B 12 je užitočné pri znižovaní hladiny cholesterolu v ľudskom tele. To tiež pomáha kontrolovať hladinu triglyceridov sa postarať o správne fungovanie ľudského srdca.

19. Bunka porucha:

Vitamín B 12 je považovaný za dôležitý zložka pre liečenie niekoľkých problémov kosáčikovitou anémiou. Ďalej dokonca šetrí telo pred poškodením endotelu.

20. Alzheimerova choroba:

Vitamín B 12 je veľmi účinná pri liečbe Alzheimerovej choroby. Toto ochorenie je sprevádzané príznakmi ako zmätku a rozpakov a ťažkosťami pri zapamätanie vecí. Bolo dokázané, že ľudia, nedostatok vitamínu B12 často trpia touto chorobou.

21. Preventívne proti rakovine:

Bolo tiež zistené, že väčšina žien, ktoré trpia rakovinou prsníka trpia nedostatkom vitamínu B12. Tak strava bohatá na vitamín B12 je veľmi dôležité pre prevenciu rakoviny prsníka.

Vitamín B 12 tiež pomáha pri metylačnej reakcii, čo je zložitý proces, ktorý prispieva k ochrane nášho DNA pred poškodením. Zlá metylačnej reakcie zvyšuje riziko naše bunky poškodenia DNA, ktoré povyšuje riziko vzniku rakoviny. Denný príjem 7 mikrogramov vitamínu B 12, ktoré pomáhajú znižovať poškodenie DNA a znížiť riziko rôznych druhov rakoviny.

22. Vplyv na mužskú plodnosť:

Užívanie vitamínu B12 by mohol ťažiť mužov v dôsledku pôsobenia kobalamínu na plodnosť. Nízka hladina vitamínu B12 korelujú s azoospermiou; stav charakterizovaný nedostatkom spermií v ejakuláte. Užívanie vitamínu B12 doplnky by mohli prispieť k liečbe neplodnosti zvýšiť produkciu spermií. Je však dôležité, aby sa vzťahujú lekára poznať sumu, ktorú bude musieť konzumovať za to.

23. Účinok na prióny:

Kobalamín tiež pomáha chrániť proti priónových chorôb. Prióny sú nezdravé proteins.When vystavené tkanive, oni zle ovplyvniť zdravé proteíny a urobiť je k ničomu. Prióny môžu zničiť tkaniva nervového systému. To môže tiež spôsobiť Creutzfeldt-Jakobovu chorobu, ľudskú formu choroba šialených kráv a iných neurologických ochorení rovnako.

24. Zabraňuje Kardiovaskulárne choroby:

Vitamín B12 prispieva k prevencii kardiovaskulárnych ochorení. Zvýšené hladiny homocysteínu, aminokyseliny, zvyšujú riziko kardiovaskulárnych ochorení. Hladina homocysteínu v krvi je regulovaná vitamínu B12 a kyselinou listovou.

25. Brain:

Výskum ukázal, že vysoká hladina vitamínu B12 nás chráni proti poškodeniu mozgu, ktoré sa väčšinou stane so starnutím. Ľudia s vysokým vitamínu B 12 príjmu ukazujú menej problémov súvisiacich s vekom.

26. Proteín Synthesis:

Vitamín B 12 hrá kľúčovú úlohu v konverziu rôznych látok a aminokyseliny v tele do nových proteínov. Pôsobí ako neoddeliteľná faktor metabolizmus a zabezpečuje, že naše telo dostane potrebnú energiu.

27. Zlepšuje náladu:

Vitamín B12 tiež pomáha zlepšiť náladu tým, že udržuje správne mentálne funkcie a náladu rovnováhu. Nedostatok vitamínu B12 vedie k zmenám nálady a duševnej nerovnováhy. Vitamín B 12also vykazuje schopnosť zvýšiť spánok, čo umožňuje viac pokojný a osviežujúci spánok. To pomáha telu uvoľniť melatonín rýchlejšie, ktorá vám dáva zdravý spánok.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na vitamín B12 výhody. Z tohto dôvodu, Vitamín B12 je dôležitou súčasťou nášho života. Musíme zachovať dostatočný príjem vitamínu B12 pre hladké fungovanie našich telesných systémov. Pokúsiť sa zvýšiť príjem prirodzene a ak ste vegetarián, môžete sa rozhodnúť pre doplnky.

S vitamínom B12 na vašej strane, môžete B zdravý.

load...