Starostlivosť o vlasy

18 tipov na starostlivosť o vaše farebné vlasy

18 tipov na starostlivosť o vaše farebné vlasy

Farbenie vlasov môže byť tak vzrušujúce. Mnoho žien rada pohráva s myšlienkou, že sfarbenie svoje vlasy. Avšak, viac často ako ne, oni skončia vyviazanie sa báť poškodenia farba môže spôsobiť. Je pravda, že nejaký druh chemického ošetrenia, ktoré menia farbu alebo štruktúru vašich vlasov je pravdepodobné, že spôsobí škodu. Ale existujú spôsoby, ako udržať vaše vlasy zdravé a zároveň vystatuje nádhernú farbu. Nižšie je uvedený zoznam 18 dôležitých tipov pre starostlivosť o vlasy, ktoré budete potrebovať k udržaniu farbené vlasy.

Ako sa starať o farbené vlasy - 18 tipov

1. Prep Your Hair

Ak chcete, aby vlasy boli zdravé potom, čo ju farbu, budete musieť začať pripravovať svoje vlasy za škodu niekoľko mesiacov vopred. To znamená zabezpečiť, že vaše vlasy je dobre živené a hydratovaná. Zintenzívniť svoju olejovanie a vlasovej masky hru najmenej 2 mesiace predtým, než máte v pláne na farbenie vlasov. Tiež získať pravidelné lišty a vyhnúť vykurovacích nástroje. Ak potrebujete, aby odfarbiť vlasy dostať farbu, ktorú chcete, platiť za studena lisovaný kokosový olej na vlasy v noci predtým, než ho odfarbiť. Tým sa minimalizuje poškodenie vašich vlasov hriadeľa.

2. Zvoliť správny Farbivá

Keď sa farbenie vlasov, je dôležité získať dobrú farbivo a bielidlo tak, aby vaše vlasy nedostane príliš poškodené. Ak ste zdvíhanie farby s bielidlom, aby vám ten správny developer pre svoje farby vlasov. Napríklad pomocou developera 40 hlasitosti pre blond vlasy môžu skončiť na vyprážanie ju. Ak vaše vlasy sú ľahké, začať, vyzdvihnúť vývojár 20 alebo 30 objem. Použiť na ochranu výrobkov, ako brazílsku staviteľmi dlhopisov, ktoré budú minimalizovať škody, zatiaľ čo vy sa stripping vlasy farby. Farbivami, vždy vybrať tie, ktoré neobsahujú chemikálie, ako je amoniak.

load...

3. Postupujte podľa pokynov

Je dôležité, aby si nájsť dobrý stylista, kto vie, čo robia. Ak ste umierajúci vlasy doma, vždy vykonať najskôr kalmetizace. Starostlivo si prečítajte pokyny a uistite sa, že neopustí bielidlo alebo farbivo na minulosť odporúčanú dobu. Bolo by tiež dobré mať niekoho vám pomohol von.

4. Počkajte, než sa šampónom

Potom, čo ste farbené vlasy, skúste počkať najmenej 2 dni pred umyť si vlasy znova. To pomôže farbu nastavenú v dobre a bude minimalizovať farebnú krvácanie. Tiež by pomohlo, aby olej vlasy, než ju umývať ako olej vytvorí ochrannú vrstvu okolo vášho vlasu, čo minimalizuje blednutiu.

5. Chop Off škody

Je vždy dobré, aby zastrihávať vlasy hneď po tom, čo prešla akéhokoľvek spracovania. Škody po farbení vlasov je nevyhnutná, a orezávanie off konca udržuje tieto škody z šírenia. Ak ste prechodu z tmavého brunetka na platinovú blondínku, byť pripravení utrhlo značnú dĺžku.

load...

6. Získať správne produkty

Čerstvo farbené vlasy sú náchylnejšie na poškodenie a krvácanie. Aby bolo zaistené, že farba vydrží dlhšie a že vaše vlasy zostane zdravý, je veľmi dôležité investovať do nejakej dobrej farebne ochranu produktov. Farba chrániaci šampóny a kondicionéry z ochranná vrstva cez vlasu, ktorý drží farbu krvácanie. Zatiaľ čo väčšina šampóny farba chrániaci pracovať v teplých tónoch odtieňov, ísť pre farebnú ochranu, sulfát bez šampónu v prípade, že ste sa rozhodli pre odtieň chladnejšie-posilnil. Sulfát bez šampóny sú vždy dobrou voľbou, pretože nemajú strhnúť prírodné oleje z vašich vlasov a tiež nenechávajte vklady, zmenila farbu vlasov.

7. Znížiť Vaše umýva

Farba krváca keď si umyť vlasy, často tak jedným z najlepších spôsobov, aby to trvať dlhšie, je znížiť na svojich umýva. Ak si umyť vlasy 3 - 4 krát týždenne, skúste rezanie ju na 2 - 3 krát. Nielen, že to pomôže, aby sa farba posledný, ale tiež zachovať prírodné oleje produkované váš skalp, ktoré vyživujú vaše vlasy.

8. Opláchnite studenou vodu

Umývanie vlasov s horúcou vodou spôsobuje kutikuly na vonkajšej vrstve svojho vlasu stúpať. To vedie k vlhkosti straty a strapatenie. To tiež robí vaše vlasy náchylnejšie k poškodeniu. Účinný spôsob, ako sa tomu vyhnúť, je vždy opláchnite vlasy studenou vodou. Chladná voda tesní svoje kožičku, ovládanie krepateniu a utesnenie farby v vlasu. Ak sa vám nedarí zvládnuť studenú sprchu, opláchnite vlasy s nejakou studenou vodou po vlažnou sprchou.

9. Získať dobrý suchý šampón

Aj keď stále môžete opláchnite vlasy medzi sprchy, investovať do dobrého suchého šampónu je dobrý spôsob, ako natiahnuť čas medzi umýva.

10. Získajte Dobrý Leave-kondicionér

Neoplachovací kondicionéry obsahujú silikóny, ktoré tvoria ochrannú vrstvu vlasu. To pomáha minimalizovať poškodenie slnkom a upokojuje po spracovaní krepovateniu. Oni tiež pomáhajú chrániť vlasy pred poškodením teplom styling nástroje majú tendenciu spôsobiť.

11. Môže Clarifying Shampoo

Kým objasnenie si vlasy aspoň raz za mesiac, udržuje zdravé vlasy, nepoužívajte objasnenie ošetrenie čoskoro potom, čo farbu vlasov. Drsné a silné detergenty nielen odmyslíme farbu, ale tiež nechať vaše vlasy cítiť ako seno. Je to najlepšie, aby odložili objasňujúce šampóny pre až vlasy obnovilo svoje zdravie a farby už viacmenej vytratil.

12. Hydrát svojim vlasom ošetrenie Klimatizácia

Strata vlhkosti a sucha sú bežné následky, ak farbu vlasov. Jediný spôsob, ako sa vysporiadať s týmto problémom je hydratovať vlasy s klimatizácia ošetrenie. Začlenenie čo-umývanie, olejovanie a sušič balíčky s kondicionérom, ako je avokádo, banány, jogurt, med, majonéza, kokosovým mliekom, vitamínu E olej a aloe vera gél. Tu je jednoduchý kondicionér na vlasy masku môžete skúsiť:

Budete potrebovať
 • 1-2 zrelé avokádo
 • 1 zrelý banán
 • 1 polievková lyžica olivového oleja
Doba spracovania

1 hodina

proces
 1. V miske roztlačte avokádo a banány, kým zmes je úplne bez hrudiek. Ak to chcete urobiť, pridajte olivový olej a dobre premiešajte.
 2. Táto zmes sa prepracovať do vlasov od korienkov ku končekom.
 3. Akonáhle vaše vlasy je úplne pokrytý, nechajte vlasy balenie po dobu asi jednej hodiny.
 4. Pristúpiť k vypláchnuť balenie von s miernym síranu bez šampónu a studenou vodou.
Ako často?

Raz za týždeň.

Prečo to funguje

Všetky zložky v tomto vlasy balení majú vlastnosti, ktoré pomáhajú hlboko stav vašich vlasov. Vlasy pack upokojuje krepovateniu, opravy poškodenia, a zadržiava vlhkosť svojimi hydratačnými vlastnosťami.

13. Vyživujú vlasy s proteínmi

Ďalším vedľajším účinkom, ktorý je dodávaný s farbenie vlasov je škoda proteín vaše vlasy prechádza. Viete, že vaše vlasy sú v zúfalej potrebe bielkovín, kedy sa začína naťahovať a odlomiť. Mohlo by to tiež cítiť trochu sentimentálny, keď je mokrý. Jediný spôsob, ako opraviť toto je vyživuje vlasy s proteínmi. Môžete použiť obchodového proteínovej liečby alebo domáce vlasové masky. Tu je jednoduchý proteín masku môžete skúsiť:

Budete potrebovať
 • 1 vajce
 • 2 lyžice majonézy
Doba spracovania

45 minút

proces
 1. V mise, bič ingrediencie dohromady, až sa dostanete hladkú zmes.
 2. Začať pracovať zmes do vlasov. Sústrediť najviac na končeky vlasov.
 3. Potom, čo všetky vaše vlasy je pokrytá, nechať vajcia, majonéza zbaliť na dobu asi 45 minút.
 4. Pristúpiť k umyť vlasy jemným síranu bez šampónu a studenou vodou.
Ako často?

Raz za týždeň.

Prečo to funguje

Vajcia sú plné bielkovín, ktoré pomáhajú vyživujú vaše vlasy, keď majonéza pomáha pokoj krepovateniu a vyhladzuje vlasy von. Pravidelné používanie tohto vlasov balenia pomôže opraviť poškodenie bielkovín a obnoviť zdravie vašich vlasov.

14. Oil Your Hair

Kým vlasové zábaly môže urobiť veľa pre zlepšenie zdravia vlasov, pravidelné mazanie musí byť tiež neoddeliteľnou súčasťou vašej starostlivosti o vlasy rutina. Či už je to použitie oleja na vlasy pred spaním a praním ju v dopoludňajších hodinách, alebo krátkom pôsobení horúceho oleja, žiadny rutinné starostlivosť o vlasy môže byť úplná bez mazania. Postupujte podľa pokynov dať si ošetrenie horúcim olejom doma.

Budete potrebovať

2-3 lyžice z nosného oleja podľa vlastného výberu (kokosový, olivový, jojobový, atd...)

Doba spracovania

45 minút

proces
 1. Zohrejte olej na niekoľko sekúnd, kým je mierne teplý.
 2. Masírujte teplý olej do pokožky hlavy a práca ho ku končekom vlasov. Sústrediť sa na špičkách, pretože tieto sú najviac poškodené časti.
 3. Potom, čo vaše vlasy a vlasovú pokožku, sú plne pokrytá, nechajte olej po dobu asi 30-45 minút. Prípadne, mohol by ste ho nechať v cez noc.
 4. Prejdite k umývanie olej sa s miernym síranu bez šampónu a studenou vodou.
Ako často?

2 - 3 krát týždenne.

Prečo to funguje

Oleje pomôcť tesnenia vo výžive a vlhkosti vo vlasoch. Oni tiež tvorí ochrannú vrstvu vlasov, ktorý ju chráni pred slnkom a teplom poškodenia.

15. Go Easy On The Heat

Tento je veľmi jednoduchá. Každý vie, že za použitia tepelného styling nástroje na pravidelnom základe môže spôsobiť značné množstvo poškodenia vašich vlasov. Čoskoro po farbení vlasov, pokúsiť sa znížiť na využitie tepla styling nástrojov. Nechajte svoje vlasy uschnúť na vzduchu namiesto použitia fénu. Ak nemáte inú možnosť, než použiť jednu, použite ju na chladnom prostredí pri zachovaní vlasov minimálne 15 cm od vlasov. Vyskúšať niektoré nové účesy miesto rovnanie alebo curling vlasy. Ak ste inú možnosť, než použiť teplo, nikdy to bez použitia tepelného ochranný.

16. Prep Pred ponornú

Chlór v bazénoch môže dôjsť k odfarbeniu vlasov a tiež oslabiť ho. To je dôvod, prečo je dôležité, aby prijali preventívne opatrenia, než pôjdete na dip. Pre začiatok, vždy nosiť plávať čiapku, ktorý zabraňuje vodu z namáčania vlasy. Pre niektoré ďalšie ochranu, použiť dovolenku kondicionér alebo nejaký kokosový olej, ktorý bude tvoriť bariéru medzi chlórovanej vode a vlasy.

17. Získajte pravidelné obrubami

Ak ste neboli strihanie vlasov každých 6 - 8 týždňov, je čas začať. Vzhľadom k tomu, vaše vlasy sú oveľa náchylnejšie k poškodeniu po farbení, pravidelné lišty stala rozhodujúce pre udržanie zdravia vlasov a zabrániť šíreniu škôd. To tiež pomôže zabrániť prasklín a poškodeniu.

18. Space Out Your dotykový Ups

A nakoniec zistíte, že akonáhle začnete farbenie vlasov sa stáva takmer nemožné zastaviť. Experimentovať s farbami a vyskúšať nový vzhľad môže byť veľa zábavy, ale je dôležité mať na pamäti, že príliš veľa na niečo môže byť zlé. Dajte svojmu vlasom nejaký čas dýchať medzi dotykové UPS a nie overprocess vlasy.

Teraz, keď viete, ako sa postarať o farbené vlasy, čo ešte čakáte? Po týchto jednoduchých tipov môže obnoviť a udržať zdravie vašich farbených vlasov. Pomocou týchto tipov ako vodítko, keď idete na ďalšiu vlasy dobrodružstvo. Dajte nám vedieť, čo máte v obchode pre vaše vlasy v sekcii Komentáre nižšie.

load...