Starostlivosť o vlasy

18 Extrémne efektívne tipy pre zdravé vlasy

18 Extrémne efektívne tipy pre zdravé vlasy

Keď sa pozeráme Disney filmy predstavovať Rapunzel alebo Popoluška, to je ťažké, aby sa naše oči z ich oblečenie a účesov. Vyzerajú jednoducho fascinujúce. Naše oči vždy putovať späť do svojej krásne vlasy. Hustá, lesklá a skákacie vlasy stiahnuté dozadu do brilantné a očarujúce účes!

Vedieť, ako vytvoriť tieto magické účesy je plus bod, ale to, čo tiež potrebujeme zdravé vlasy. Tu sú naše tipy pre zdravé vlasy, ktoré vám dá dlhé a lesklé vlasy, ako sú tieto Disney princeznej!

18 Efektívne Tipy pre zdravé vlasy

Tip 1: Chráňte svoje vlasy

Vždy chrániť vaše vlasy pred slnkom, vetrom a dažďom. Vystavenie nadmernému slnku, teplu, špine, znečistenie atď pridáva k našim už existujúcich vlasových strasti. Tie môžu viesť k nečistotám vybudovať, vysúšanie vlasov a vlasovej pokožky, zvýšená náchylnosť na infekcie na pokožke hlavy. Pokrývajú vlasy s dáždnikom či klobúka. Dokonca aj váš Dupatta bude robiť.

load...

Tip 2: Vyrovnanie Opatrne s mokrými vlasmi

Mokré vlasy sú veľmi krehké a ľahko sa zlomí. Keď mokrý, hriadeľ a korene vlasy sú náchylnejšie k spôsobeniu škody. Nebuďte príliš krutý, keď šampónovanie. Rozbitie začína tam. A tiež zabrániť kefovanie bezprostredne po sprche. Ak máte potom použite sprchovací čiapku miesto.

Tip 3: Pravidelné Klimatizácia

Použite hydratačný kondicionér po každom umývaní. Nikdy nebude chodiť von so sprchou aj bez neho. Chýbajúce tento krok by mohol byť dôvod, prečo sú vaše vlasy kučeravé.

Tip 4: Podmienka Správna cesta

Klimatizácia je potrebné urobiť hneď. Kondicionéry sú formulované pre utesnenie v obsahu vlhkosti v vlasu. Nie sú určené pre vlasovú pokožku. Spustenie klimatizácie o 2 palce preč od pokožky hlavy. Moc kondicionéru na hlave bude len váš skalp príliš mastná.

load...

Tip 5: Používajte rovnakej linke Shampoo & Conditioner

Vyberte si šampón a kondicionér z rovnakej línii, pretože má podobnú formuláciu. Tie sú vyrobené pre konkrétny typ vlasov a konkrétny účel. To ukazuje lepšie výsledky pri použití iba jeden riadok namiesto dvoch samostatných produktov.

Tip 6: Nepoužívajte viac než použiť teplo na vlasy

Vyhnúť sa použitia tepla na vlasy. Heat ďalej Odrezať vlhkosť z vlasov robiť to v suchu a kučeravá. Keď sa nadužívaniu, ale tiež môže horieť vlasy. Použite železnú / zvlnenie, rovnanie iba v prípade potreby a nezabudnite pred použitím vlasy ochranný!

Tip 7: Vyhýbajte sa tesnému kravaty vlasy

Vyhnúť sa používaniu mimoriadne úzke väzby na vlasy; Namiesto toho sa rozhodnúť pre scrunchies s handričkou okolo nich. Tesné väzby vlasy majú tendenciu vytiahnuť si vlasy dozadu v reálnom tesný, ktorý zvyšuje trenie. To môže spôsobiť zlomenie.

Tip 8: Ešte vrkoč Tesne Počas spaním

Keď idete do postele v noci, voľne vrkoč vlasy, aby sa zabránilo kučeravé neporiadok, postranné vrkoč je lepšia voľba. Opúšťať vaše vlasy open tendenciu vytvárať uzly, čo znamená, že je potrebné ho podrobiť ťaženie a kefovanie v dopoludňajších hodinách. Cez kefovanie výsledky v frizziness.

Tip 9: Vyberte Satin obliečky na vankúše

Spanie na satén vankúš krytov je známe, že znižuje poškodenie vlasov kvôli trenia. Bavlna a iné materiály sú celkom drsné textúru. V dôsledku čoho by tiež spôsobiť väčšie trenie proti svoje vlasy.

Tip 10: suché vlasy opatrne

Pri sušení vlasov, osušte. Nikdy trieť. Dalo by sa suché vlasy rýchlejšie, ale množstvo vlasov, ktoré preruší a odpadne tiež zdvojnásobí.

Tip 11: Oil skalpu Často

Olej vaše vlasy tak často, ako je to možné, a použiť jemný šampón, ako sa zbaviť oleja. Olejovanie skalp je dobré pre vaše vlasy. Ale nie viac než to. Kvapká olej z vašich vlasov bude iba musieť použiť viac šampón, ktorý prúžky viac zo svojich prírodných olejov bez ohľadu na to, ako je to mierne.

Tip 12: Vhodné pre vlasy Masky

Use vlasové masky, ktoré sú vhodné pre vaše vlasy. Potreby na vlasy sa líši podľa váš typ vlasov a problémy. Je nutné, aby ste používali správne masky, alebo sa môže ďalej zhoršiť problém.

Tip 13: Zabráňte Škádlení vaše vlasy

Vyvarujte sa česanie vlasov; aj keď sa vytvára veľké množstvo objemu, to ničí vlasovej štruktúry.

Tip 14: Studená voda je dobré pre vlasy

Používať studenú vodu na umývanie vlasov. Áno, naši rodičia kričí na nás bude pravdepodobne nás chorá, ale teplá voda má vplyv na vlasy rovnako ako spôsoby tepelného styling robiť. Cold nie je presne znamenajú mrazu, ale môžete použiť vodu pri izbovej teplote miesto.

Tip 15: Použitie Clarifying Shampoo raz mesačne

Zjednodušili šampón raz každý mesiac, je to dobrý nápad. To eliminuje problém produktu vybudovať v ktorej dôsledku šampóny a kondicionéry majú tendenciu strácať účinnosť.

Tip 16: kefa Účinne

Kefovanie, to je istý výstrel spôsob, ako zvýšiť lesk vlasov. Šíri sa prírodné oleje po celej dĺžke vlasov. Ale nie viac než to. A nepoužívajte plastové kefy, pretože spôsobujú zvýšenú zlomenie.

Tip 17: Zdravé stravovanie

Zdravie na vnútornej strane odráža na vlasy taky. Zdravšie ste, tým lepšia je vaše vlasy vyzerajú. Ak chcete mať naozaj dobré a zdravé vlasy, správna strava je nutnosťou. Určitých látok, ako sú vitamíny, železo a bielkoviny sú nevyhnutné pre rast vlasov a zdravie. Ak nie ste schopní získať dosť zo svojej stravy, potom je potrebné vziať do úvahy doplnky. Dobrá strava pre vlasy tiež zvýši dôveru zostať zdravý a šikovný.

Tip 18: Nepoužívajte príliš veľa produktov,

Vyhnúť sa použitie príliš veľa výrobkov na vlasy. Samozrejme, tam sú niektoré produkty, ktoré absolútne nutné použiť ako šampón, kondicionér a sérum, ale pokúsiť sa vyhnúť fľašové vlasové prípravky, ako je to len možné.

Základy sú tam, kde to začína, ale ďalšie starostlivosti je niečo, čo nemôžeme vynechať v dnešnom prostredí. Ako si udržať zdravé vlasy? Alebo ako si udržať zdravé vlasy? To sú otázky, všetci máme. Vaše vlasy potrebujú niečo navyše milujúci, ak dúfate, aby to krásne navždy. A ak tieto produkty na polici sú už nie rezanie pre vás, potom je čas prejsť na ďalšie prírodné riešenie. Riešenie, ktoré si môžete uvariť vo svojich kuchyniach s minimálnym úsilím.

Home prostriedky pre zdravé vlasy

Vyťahovať krásne, zdravé vlasy, nemusí nutne znamenať, s použitím high-značkové výrobky pre starostlivosť o vlasy alebo nákladné liečby pre starostlivosť o vlasy na podpisových salónoch. Tam sú niektoré domáce opravné prostriedky priamo v kuchyni, ktoré vám môžu poskytnúť tie zdravé a dlhé kadere.

1. Olejová masáž

Olej masírovať vlasy je najstaršie a najtradičnejšie liekom na extra lesklé a mäkké zaťaženie. Buď môžete použiť olivový olej, kokosový olej alebo mandľový olej. Ľahko zahrejte olej a masírujte vlasovú pokožku dôkladne. Nechajte to na jednu hodinu pred praním. Použitie olivový olej je veľmi výhodné, pretože sa posilňuje korene a zabraňuje poškodeniu vlasov. Masáže olivový olej na pokožke hlavy a nechajte ju cez noc pre lepšiu klimatizácie. To je tiež najlepší domáci liek na zdravé vlasy.

2. Banány

Banány sú proste skvelé pre zdravé vlasy. Byť bohatý na draslík, ktoré pomáhajú pri zlepšovaní elasticitu a prirodzený zdravie vašich vlasov. Mash banán do misy a aplikovať na vlasy, počnúc od korienkov až ku špičke vlasy. Nechaj to na dobu asi 15 minút a potom ju zmyte s dobrým šampónom. Táto liečba pomáha pri liečbe poškodené a suché vlasy.

3. Vajcia

Vajcia sú jedným z najlepších domáce opravné prostriedky, ako získať mäkké a hebké vlasy. Môžete buď masírujte hlavu žltej časti vajíčka priamo, alebo aby sa zmes 1 lyžica olivového oleja, 3 žĺtky a 2 - 3 kvapky vitamín E olej. Nechaj to po dobu 10 - 12 minút a potom dôkladne umyť si vlasy šampónom. Tento postup sa môže opakovať každý týždeň k úprave vlasov prirodzene.

4. Vlasový kondicionér s majonézou

Majonéza chutí nielen dobré, ale je zdravé pre vaše vlasy rovnako. Majonéza funguje ako vynikajúci hlboké kondicionér na vlasy. Mokré vlasy a aplikovať Mayonnaise. Nechaj to na vlasy nie dlhšie ako hodinu. Dobre opláchnite a šampón neskôr.

5. Honey

Med je nielen užitočný prostriedok pre krásnu pleť, ale dokáže divy pre vaše vlasy tiež. Med je vynikajúci domáci liek na opravu poškodené vlasy a zabrániť padaniu vlasov. Jednoducho pridajte 2 - 3 kvapky medu do svojho šampón alebo kondicionér. Potom použite tento umyť si vlasy.

6. Semená pískavice

To je ďalší účinný liek na vlasy ľahko dostupné na kuchynských policiach. Take 2 polievkové lyžice semená senovky a namočte ho cez noc. Druhý deň ráno sa brúsiť to, aby sa hladké pasty a aplikovať po celom skalp. Nechajte odstáť pol hodiny a umývanie správne neskôr. Táto liečba vám pomôže zbaviť vypadávanie vlasov a lupiny prirodzenou cestou.

7. Beer Liečba

Pivo je často používaný pre dodanie lesku na vlasy. Umyť vlasy s malým pivom predviesť krásne, lesklé napätie. Môžete uložiť aj pivo v spreji. Sprej to ľahko na umývanie šampónom, uterákom vysušených vlasov získať okamžitý lesk.

8. Amla

Amla sa vždy používa pre silnejšie a zdravšie vlasy. Pre jemné zmes citrónovej šťavy a amla prášku. Masírujte táto jemne zo svojich vlasových korienkov do špičky a nechať to na dobu 20 minút. Dobre opláchnite a šampón.

9. Jablčný ocot

To je ďalší účinný domáci liek na objemný hrivou. Stačí použiť zmesi jablčného octu a teplej vody do kadere, aby im neuveriteľný odraziť.

10. Jahody

Tieto šťavnaté bobule sú prírodné vlasové kondicionéry a sú vynikajúce pre nádherné vlasy. Mix 8 kaša jahôd 1 lyžica majonézy. Túto zmes vmasírujte do vlasov a nechajte ho chvíľu zostať. Umyte dobrou šampón a kondicionér pre dodanie bohatý lesk vašich vlasov.

Vlasová kozmetika pre mastné vlasy

11. Kukuričný škrob

Kukuričný škrob je veľký suchý šampón pre mastné vlasy. Takže len posypeme ju na pokožke hlavy, nechajte ho sedieť po dobu 10 minút a potrite ju von.

12. Multan Mitte

Vymývanie vaše vlasy Multan-Mitte dáva krásny odskočiť na vaše vlasy pri odstraňovaní zbytočnej olejov.

13. Ocot Rinse

Zmiešajte ½ šálky octu s polovicou vedra s vodou, opláchnite cez vlasy po šampón a kondicionér pre skákacie vyzerajúce vlasy.

14. Tea Tree Oil

Zmiešanie malého množstva oleja Tea Tree do nosného oleja na vlasy poskytne veľkú úľavu od mastné vlasy.

15. Lemon Rinse

Opláchnite vlasy s trochou šťavy z citróna s malou pohári vody.

Starostlivosť o vlasy Pre suché vlasy

16. Olivový + Med

Zmiešajte dve polievkové lyžice olivového oleja na pol šálky medu a aplikovať na vlasy a udržať ju na dobu jednej hodiny a potom umyte ako obvykle.

17. Žĺtok + Med + jogurt

Poraziť vaječný žĺtok a premiešame s medom alebo jogurt pre balenie pre vaše suché vlasy bohaté bielkovín. Domáce lieky sa zbaviť lupín a zvyškov Build Up

18. Citrónová šťava + Olivový olej

Citrónovou šťavou a olivovým olejom zmes odstraňuje lupiny a znižuje svrbivé pocity na pokožku hlavy.

19. Jedlá sóda

Pečenie sódovky vykonané do pasty s vodou, vmasírujte do pokožky hlavy a umyte jemným šampónom ľahko odstrániť nahromadenie.

Tieto domáce opravné prostriedky budú určite zmení váš sen mať krásne vlasy do reality. Okrem toho, vaša strava má vplyv aj na zdravie vlasov. Je preto dôležité jesť veľa ovocia, zeleniny a vysokým obsahom bielkovín na úpravu vlasov prirodzene.

Doplnkové masky na vlasy

20. Pískavice + jogurt

Pred použiť balíček namočeným senovka s jogurtom, brúsiť ju v noci a použiť ju na druhý deň ráno. Umyte jemným šampónom a nezabudnite ho stavu.

21. Med + Banana

Pasta medu a zrelého banánu robí vám vlasy mäkké, rovnako ako detské vlasy.

22. Jogurtu

Obyčajný jogurt maska ​​zjemňuje vlasy a poskytuje lesklý povrch.

23. Hibiscus

Použitie ibištek listy pasty alebo prášku a vody; to robí vlasy hladké a zabraňuje tvorbe lupín.

24. Henna

Henna podmienky na vlasy, ale výsledky sa líšia v závislosti na štruktúra vlasov.

Domáce šampóny, kondicionéry a plákanie

Ale vlasy maska ​​nie je jediným starostlivosť o vlasy produkt môžete vybičovať doma! Šampón je, kondicionéry a záverečná výplachy sú veľmi jednoduché urobiť taky!

Šampón 1: lupy Odstránenie

Tu je niekoľko domáci šampón receptov.

potrebné veci
 • 1 - 4. Šálka destilovanej vody
 • 1 - 4. Šálka tekutého mydla Kastília
 • 1-2 lyžičky ľahkého rastlinného oleja alebo jojobového oleja
 • 1 polievková lyžica jablčného octu
 • 3 lyžice jablčného džúsu
 • 6 jemne mleté ​​klinčeky
 • Automat
Ako spraviť

Zmiešajte všetky ingrediencie v mixéri a použitie ako by ste použili svoje pravidelné šampón. Chladom zvyšky a nikdy ukladať po dobu 3 dní.

Šampón 2: Pridanie Shine

potrebné veci
 • 1 - 4. Šálka destilovanej vody
 • 1 - 4. Šálka tekutého mydla Kastília
 • 2 lyžice sušeného rozmarínu
 • 2 lyžice sladký mandľový olej
 • 1 - 4. Citrón esenciálny olej
 • Automat
Ako spraviť

Po prvé, variť rozmarín a destilovanou vodou, kým sa môžete cítiť vôňu. Potom kmeň z listov. K tomu pridajte zvyšné ingrediencie. A obchod.

A niekoľko klimatizačné jednotky prichádzajú svoju cestu.

Kondicionér 1: Pre Posilnenie

potrebné veci
 • 4 lyžice extra panenského kokosového oleja
 • 2 lyžice čistého medu
Ako spraviť:

Topiť obaja spoločne umiestnením pohár so zložkami vo vriacej vode. Zmes sa naleje do premyje vlasov a zabaliť do uteráka 20 minút. Vymyť 80 - 90% z kondicionéru.

Kondicionér 2: Nastavenie štýlu kondicionér

potrebné veci
 • 1 lyžička želatíny
 • Voda
Ako spraviť:

Zmiešajte želatínu vo vode a opláchnite vlasy s ním.

Opláchnite 1: Pre Shine

Teraz pre domáce plákanie!

potrebné veci
 • 4 lyžičky vody
 • 2 čajové lyžičky jablčného octu
 • 3 kvapky citrónovej silice
Ako použiť

Pridať toto záverečnej fáze oplachu a dobre opláchnite.

Opláchnite 2: Odstráňte stylingových prípravkov

potrebné veci
 • 1 polievková lyžica jedlej sódy
 • 1 šálku vody
Ako použiť

Masírovať vložiť i do vášho vlasy skalp. Umyte teplou vodou a potom studenou vodou.

Tipy všeobecne Starostlivosť o vlasy

Majme pohľad na všeobecné tipy pre starostlivosť o vlasy, mali by ste nasledovať vedľa týchto domáce opravné prostriedky.

Food and Hair

 • Jesť všetky bohaté na bielkoviny a výživné jedlo, čo môžete.
 • Vegetariáni môžu získať všetky proteíny zo strukovín alebo doplnky.
 • Uistite sa, že budete piť veľa vody v pravidelných intervaloch, aby váš systém čistý a pomáhajú tak rast boost vlasov.

Vlasy Packs

 • Vajcia vlasy balenia je najlepší zo všetkých opravných prostriedkov pre starostlivosť o vlasy pre všetky typy vlasov.

Sun Care

 • Uistite sa, že budete nosiť klobúk či šatku na hlavu v silnom slnku, a tým pomáha ju chrániť pred tvrdým žiarením a zároveň udržať si hydratovaná.

Right Kind Of Water oplachovať vlasy

 • Je tiež dôležité, aby umyť vlasy s mierne teplou vodou cez horúcou vodou. Horúca voda má tendenciu neodnesie možné výživné prírodnej kože oleja, takže koža vysoké a suché.

Použitie elektrických spotrebičov pre styling

 • Je tiež dôležité, aby sa vyhnúť používaniu sušiče vlasov, rovnanie a natáčky, pretože nechať vlasy suché, nudné alebo dokonca života. Niekedy aj napriek použitiu týchto elektrických spotrebičov pre styling horí vlasy, ktoré ďalej zostáva ťažké napraviť.

Hrebene a kefy

 • Je dôležité vedieť, aký druh hrebene a kefy sa používajú na správu vlasy. Kvalitné hrebene a kefy sú ovplyvniteľné cez nízkou kvalitné výrobky, pretože pomáhajú vmasírujte a uvoľniť svoje skalp.
 • Combs bude viac ovplyvniteľný než kief. Avšak, pádlo kefy k dispozícii na trhu sú lepšie ako ostatné kefky.
 • Uistite sa, že hrebene a kefy, ktoré používate, sú čisté a upravene.
 • Vyhnúť hrebene zdieľanie a štetce, pretože sa zvyšuje pravdepodobnosť prenosu lupín a ďalších kožných infekcií.

Zamedzenie nadmerné používanie chemikálií

 • Je lepšie, aby sa zabránilo nadužívaniu chemických šampóny a kondicionéry, pretože sú tiež možné zložky, ktoré opúšťajú vlasy nudné a suché. Prísady, ako sú parabény sú vraj nebezpečné.
 • Chemikálie na rozdiel od toho, k ničomu vaše vlasy, k ničomu pre životné prostredie. Takže je lepšie používať produkty, ktoré sú prirodzene získané alebo bylinné v prírode.
 • Tiež sme mohli urobiť trochu viac na seba a životného prostredia prostredníctvom produktov, ktoré sú bez pokusov na zvieratách.

Tieto dlhé zdravé vlasy tipy pomôžu, ak budete používať pravidelne. Dajte nám vedieť, ktorý liek vlasy si sa pokúsiť sa to prínosom pre vás? Tešíme sa na vaše názory na sekcii Komentáre nižšie.

load...