Starostlivosť o vlasy

17 Ayurvédske lieky na lupiny

17 Ayurvédske lieky na lupiny

Lupiny je jednou z najčastejších porúch pokožky hlavy, vyznačujúci sa tým hromadeniu odumretých kožných buniek objaví na pokožke hlavy vo forme bielych vločiek. Táto šupinatá vrstva odumretých buniek dostane do cesty voľné dýchanie vašich vlasov, a tým oslabuje ju a zanecháva ju náchylnejšie k vypadnúť. Okrem toho tieto váhy padajú na bedrá, obočie a dokonca aj oblečenie, keď hrebeň alebo poškriabať pokožku hlavy. Preto postihnutých vždy cítiť pri vedomí v dave.

Lupín môže byť dôsledkom celého radu faktorov, ako je časté teplom alebo chladom, nadmerné vystavenie vlasov stylingových prípravkov, chronická zápcha, stres, únava, znečistenie a mnoho ďalšieho. Existuje mnoho šampónov, ktoré sa môžu pochváliť clearingových bielych vločiek, ale väčšina naozaj tak neurobí. Zoberme si Ajurvédske cestu, ako sa zbaviť lupín. K dispozícii je v snahe tieto ajurvédskej prostriedky pre lupiny nie je na škodu, nikdy neviete, to môže len robiť zázraky pre vaše vlasy.

Ajurvédske liečby lupín

1. Gáfor s kokosovým olejom:

To je jeden z receptov Veľkého Maa, kde stačí zmiešať malé množstvo gáfru v kokosovom oleji. Uložte ju do fľaše, a pred spaním aplikovať každý večer. Gáfor ochladzuje pokožku hlavy a prispieva k zníženiu lupín.

load...

2. Coconut s citrónom:

Lemon je kľúčovým prvkom vo väčšine opravných prostriedkov pre starostlivosť o vlasy. Zmiešajte citrón v teplom kokosovom oleji a aplikovať na pokožku hlavy. Ponechajte ho zhruba pol hodiny pred šampónom. Po tejto aspoň po dobu dvoch týždňov na dosiahnutie najlepších výsledkov.

3. Gram múka s tvarohom:

Zmiešajte dve lyžice gramov múky v miske tvarohu. Pridajte pol lyžičky citrónovej šťavy. Túto zmes aplikovať na vlasovú pokožku a nechajte ho po dobu tridsiatich minút. Tvaroh a gram múky sú najlepšie vlasy čistiace prostriedky, ktoré môžu pomôcť pri čistení pokožky hlavy. To určite najlepší Ajurvédske liek na lupiny, aby sa pokúsili.

4. Tvaroh s citrónom:

Ajurvédske lieky na lupiny je veľa, ale je to ten, ktorý trval testovaný času. Len miska tvarohu s dvoma citróny stlačil v nej je jedným z najlepších Ajurvédske opravných prostriedkov, ako získať čistú a jasnú vlasovú pokožku. Citróny majú byť skutočné lupy zabijaci. Je to stojí za to vyskúšať tento tip. Tvaroh pôsobí ako hydratačný a udržať váš skalp v pohode.

load...

5. Shikakayee zmes:

Zmiešajte Shikakayee s mätou a semien senovky gréckej. Namočte do vody a použiť zmes na vlasovú pokožku pred spíte. Nechajte ju cez noc. V dopoludňajších hodinách, opláchnite teplou vodou. Ak nemôžete pripraviť doma, existuje veľa ajurvédskej obchody, ktoré predávajú už zabalené shikakyee s mnohými ďalšími bylinkami skvelé pre vlasy.

6. Neem listy s citrónom

Zmiešajte neem listy. Pridajte pol citróna ju a aplikovať pastu na pokožke hlavy. Nechaj to po dobu 30 minút a umyte šampónom. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, použite tento tip dvakrát týždenne.

7. Horúca olejová masáž:

Pred inštaláciou žiadny olej na vlasy, stačí ohriať to málo, aby sa olej dostal namočené hlbšie ku koreňom. Masírujte vlasy s horúcim olejom pred spaním do postele.

8. Mandľový olej s olivovým olejom:

Mix mandľový olej s olivovým olejom. Oboje je známe, že majú vynikajúce vlastnosti na pomoc vaše vlasy rastú, rovnako ako vyživujú ju. Uistite sa cukrový roztok a aplikovať ju na vlasy po olejovej masáži. Po šampónu použiť horúcej vody na oplachovanie konečne.

9. Ocot Ajurvédske prostriedok:

Zmiešajte dve polievkové lyžice octu do šálky horúcej vody. Použite bavlnu na škvrnu na hlave. Ocot nielen stav vašich vlasov, ale tiež pomáha pri odstraňovaní lupín.

10. Mint listy s jablčným octom:

Variť šálku vody zmiešanej s šálku jablčného octu. Pridajte niekoľko mäty. Nech k varu po určitú dobu a nechajte ho vychladnúť. Opatrne zmes na končeky prstov a vmasírujte do pokožky hlavy. Opláchnite po zaschnutí.

11. Sandalwood Oil:

Ďalšie verzie liečby Ayurveda pre lupiny je vo forme olej zo santalového dreva, vápno šťavy zmesi. Emulzia by mala byť masírovať na pokožku hlavy po dobu niekoľkých minút a potom sa premyje sa vlažnou vodou. Masáž zvýši krvný obeh, posilňujú vlasové korienky a zlepšiť celkový zdravotný stav vašich vlasov na rozdiel od odstránenia lupín.

12. Amla pasta

Jednoduchý proti lupinám vlasy balíček vytvorené pomocou Amla prášok, Tulsi listy a vodou robí divy liečiť tento ťaživý a dráždivý stav vlasov. Človek musí mnout túto pastu na hlavu dôkladne a nechať ho sedieť na takmer 30 minút. Akonáhle je nastavený čas je u konca, opláchnite vlasy s čistou vodou.

13. Aloe Vera:

Hustý gél extrahovaný z Aloe Vera opúšťa je domnelý prostriedok pre zvládnutie problémov súvisiacich s lupinám. Jednoducho šíriť gél po celej vaše vlasy a nechajte cez noc. Šampónom si vlasy ako zvyčajne druhý deň ráno.

14. Vajcia:

Vajcia sú powerhouse niekoľkých vlasových prospech živín, a preto sú považované za veľmi užitočné pre vlasy. Lektvar vyrába s vajcom a vodou funguje ako kúzlo hodiť lupín preč, ak sú aplikované na vlasovú pokožku pravidelne a vypláchne neskôr s čerstvou vodou.

15. Olej z pšeničných klíčkov:

Ďalšie pohode spôsob, ako sa zbaviť lupín je hlboké podmienka vlasy sa olej z pšeničných klíčkov. Po prvé si cez hlavu masáž ohriať olej z pšeničných klíčkov a zakryť hlavu s čistým uterákom. Nezabudnite namočiť uterák v teplej vode tak, aby sa zahrial nepatrne. Tiež sa uistite, stlačiť prebytočnú vodu skôr, než ju zabaliť okolo hlavy. Vyčkajte asi pol hodiny a potom sa umyť si vlasy vodou.

16. Čierne korenie Prášok:

Čierne korenie prášok, zmiešané s mliekom a čerstvou limetkovou šťavou je známe, že poskytujú skvelé riešenie pre problémy s lupinami. Odvar má byť potretie skalpu dôkladne a potom doľava na hodinu. Vypláchnuť nakoniec čistou vodou.

17. Pískavica semená:

Senovka pasta semien, pripravený namáčanie semien vo vode cez noc a rmutování druhý deň ráno, je zistené, že je veľmi prospešné pri liečení lupín. Získajte pasta dôsledne aplikuje na vlasy a vlasovú pokožku za 30 - 45 minút a potom opláchnite. Okrem toho, že jeden z najlepších Ajurvédske lupinám procedúr, to je tiež veľmi účinný pri liečbe vypadávania vlasov.

Skúste tieto ajurvédskej lupinám procedúry a uvidíte, prečo tento typ liečby je viac prednosť na nič iné!

load...