Starostlivosť o vlasy

12 účinných ayurvedických liekov na pálenie vlasov a obnovu chĺpkov

12 účinných ayurvedických liekov na pálenie vlasov a obnovu chĺpkov

Pokles vlasy naštve. Všetci sme museli vysporiadať s ňou v určitom okamihu. A kusy vlasy vypadávať, to je ťažké, aby stres, čo spôsobuje viac vypadávanie vlasov. Je to začarovaný kruh, a ten, ktorý sa zdá byť nekonečný. Ale budete radi vedeli, že tam je svetlo na konci tunela a Ajurvédske prostriedky vám môžu pomôcť k tomu svetlu skôr.

Ajurvédskej procedúry sú obľúbenou voľbou medzi mnohých žien vypadávanie vlasov, pretože obsahujú prírodné ingrediencie a boli efektívny liek na vypadávanie vlasov od staroveku. Nižšie je uvedený zoznam 12 Ajurvédske prostriedky pre vypadávanie vlasov a opätovný rast vlasov, ale predtým, než sa dostaneme do ktorej sa pozrime na to, ako Ayurveda môže pomôcť pri riešení padania vlasov.

Strata Ayurveda na vlasy

Ajurvédske výskum na rast vlasov je rozsiahla a dobre štruktúrovaná, ktorá uľahčuje lekárovi určiť príčiny vypadávanie vlasov a podľa toho zaobchádzať s ňou. Podľa Ayurveda, typ vlasov priamo súvisí s typom tela a je systematicky rozdeliť do troch kategórií; Vata, Pitta a Kapha. Každý typ vlasov má odlišné vlastnosti, a preto existuje niekoľko dôvodov pre vypadávanie vlasov, ktoré sa mení od osoby k osobe.

load...

Vypadávanie vlasov je spôsobená kvôli pitta dosh. Pitta riadi náš metabolizmus a trávenie. Vyvážená Pitta vedie k zdravej telo a myseľ. Riadi naše všeobecné pohody. Až budete identifikovať dôvody pitta dosh, je ľahšie k náprave. Typicky, zlé stravovacie návyky, úzkosť a stres príčinou pitta dosh, čo vedie k vypadávaniu vlasov. Nadmerná konzumácia čaju, káva, alkohol, mäso, vyprážané a korenené jedlá môžu spôsobiť nerovnováhu v Pitta.

Na rozdiel od Pitta Dosh, ďalšie dôvody pre vypadávanie vlasov podľa ajurvédy sú hormonálna nerovnováha u mužov a žien, stres, nedostatok spánku, nevhodnej stravy, omamných látok, lupiny alebo plesňové infekcie a choroby, ako je lupus alebo diabetes medzi ostatnými. Ajurvédske opätovný rast vlasov riešenie riešiť tieto kľúčové otázky propagujúce opätovný rast vlasov.

Ayurveda sa zaoberá 3 kľúčové pojmy starostlivosti v priebehu liečby, a síce; Nidan (diagnostické vyšetrenia), Ahar (potraviny, ktoré môžu byť použité ako preventívne medicíny) a Chikitsa (podpora a self-starostlivosti).

load...

12 Efektívne Ayurvedic prostriedky pre vypadávanie vlasov a vlasy Regrowth

1. Bhringraj-The King Of bylín

Preložená, Bhringraj znamená "kráľ bylín". Verní svojmu názvu, nielenže pomáhajú podporovať rast vlasov, ale aj obracia plešatenie. To môže byť použitý, aby sa zabránilo predčasnému šediveniu. Bylinný je bežne k dispozícii v práškovej forme a vo forme oleja. Má upokojujúci účinok pri aplikácii na pokožku hlavy a pomáha insomniacs lepšie spať.

Budete potrebovať

Hŕstka Bhringraj Listy

OR

5-6 lyžice sušenej Bhringraj Prášok

Doba spracovania

20 minút

metóda
 1. Blend listy s trochou vody, aby konzistentné pastu. Ak nemôžete nájsť Bhringraj listy, mix 5 - 6 lyžíc sušeného bhringraj prášku s trochou vody, aby hustú konzistentné pastu.
 2. Naneste pastu na pokožke hlavy a vlasy a nechajte ho po dobu 20 minút.
 3. Zmyť šampónom.
Ako často?

Trikrát týždenne.

Môžete tiež použiť v kombinácii s inými Ajurvédske zložkami, ako amly a Tulsi. Prípadne si môžete dať si skalp masáž s olejom bhringraj trikrát týždenne na podporu rastu vlasov.

2. Amla-Indický egreš

Amla slúži nielen ako ajurvédskej riešenie pre vypadávanie vlasov, ale aj účinnú liečbu čistenie krvi a liečenie poruchy trávenia. Táto stabilizácia prísada zlepšuje skalp zdravie tým, že boj proti lupinám a vlasovej pokožky zhoršenie. Pri použití v kombinácii s Shikakai, pôsobí ako prírodné farbivá, ktorá dodáva prírodnú hnedú farbu.

Budete potrebovať
 • 5-6 lyžice Amla Prášok
 • 5-6 lyžice vody
Doba spracovania

30 minút

proces
 1. V miske zmiešajte ingrediencie, aby si silné, hladké pasty.
 2. Sekcia vlasy a začať používať túto pastu na pokožke hlavy a vlasov.
 3. Nechaj to na dobu 30 minút a potom opláchnite šampónom.
Ako často?

Trikrát týždenne.

Môžete tiež pridať Shikakai prášok do tejto zmesi namočením Amla a Shikakai prášku v teplej vode cez noc. Prípadne môžete tiež extrahovať Amla šťavy z ovocia a pomocou kvapaliny pre vlasovú pokožku a starostlivosť o vlasy.

3. Neem

Po celé roky, Neem bol používaný na liečbu ochorení kože a vypadávanie vlasov. Pravidelné používanie neem na pokožke hlavy zlepšuje krvný obeh a posilňuje korene, ktoré zase podporuje rast vlasov. Neem sa používa aj na liečbu lupín a vši. Keď je skalp ovplyvnená sucha, ošupenia, lupiny, ekzémy, psoriáza a nadmernú tvorbu mazu, že vlasové korienky dôjsť k jeho poškodeniu. To spôsobuje vypadávanie vlasov. Neem pomáha bitku tieto podmienky, upokojuje pokožku hlavy a podporuje zdravý rast vlasov.

Budete potrebovať
 • Hŕstka Neem lístia
 • 2 šálky vody
Doba spracovania

5 minút

proces
 1. Variť neem listy vo vode po dobu 15 minút a potom ju necháme vychladnúť.
 2. Akonáhle je roztok chladný, kmeň kvapaliny.
 3. Zbierať neem infúziu vody vo džbánku a odložte bokom.
 4. Umývanie a stav vašich vlasov a zalejeme neem ochutené nápoje skrze neho ako posledné pláchanie
 5. Nenechajte opláchnite vlasy ďalej.
Ako často?

Trikrát týždenne.

Prípadne si môžete urobiť pastu sušeného Neem prášku a vody a nechajte ju vo vlasoch po dobu 30 minút pred šampónovanie.

4. Ritha (mydlových orechov)

Ritha alebo mydlových orechov boli použité u žien po stáročia ako prírodný šampón. Pri pravidelnom používaní, Ritha podporuje rast vlasov, zlepšuje textúru a objem. Vzhľadom k tomu, ako mierne to znamená, že prírodná látka môže byť použitá na vyčistenie svoje vlasy každý deň, bez toho by to odlupuje prírodné oleje z pokožky hlavy.

Budete potrebovať
 • Hŕstka mydlových orechov
 • 2 šálky vody
Doba spracovania

10 minút

proces
 1. Namočiť mydlové orechy cez noc v 2 šálky teplej vody.
 2. V dopoludňajších hodinách, variť mydlových orechov v rovnakom vode po dobu asi 15 minút a potom ho necháme vychladnúť.
 3. Kmeň ochladeného roztoku a zbierať kvapaliny v džbáne.
 4. Opláchnite vlasy s vodou a nalejeme polovicu matice mydlového roztoku do vlasov.
 5. Masírujte vlasy po dobu 5 minút a potom opláchnite vodou.
 6. Opakujte s zostávajúcich soap nut šampónom. Riešenie začne tvoriť mierny penu v tomto bode.
Ako často?

Každý druhý deň.

5. Shikakai

Shikakai prekladá, ovocie pre vlasy. ' V kombinácii s vodou, ovocie tvorí mierny penu a môžu byť použité efektívne čistí vlasy. Bohatá antioxidant obsah tejto zložky je ideálny pre obnovenie skalp zdravie a liečbe padanie vlasov. Shikakai nebude zbaviť svoje vlasy svojich prírodných olejov. To detangles vlasy, znižuje lupín a podmienky vlasy, aby to zvodné a zvládnuteľné.

Budete potrebovať
 • 6 lyžice Sušené Shikakai Prášok
 • 2 šálky vody.
Doba spracovania

10 minút

proces
 1. Kombinovať ingrediencie v krčahu a potom ho necháme byť použité ako šampón.
 2. Opláchnite vlasy s vodou a nalejeme polovicu Shikakai roztoku do vlasov.
 3. Masírujte vlasy po dobu 5 minút a potom opláchnite vodou.
 4. Opakujte s zostávajúcich Shikakai šampónu. Riešenie začne tvoriť mierny penu v tomto bode.
Ako často?

Každý druhý deň.

Prípadne môžete urobiť bylinkový čaj so suchým práškom Shikakai a použiť ho ako posledný vlasy opláchnite. Môžete tiež pridať Shikakai prášok do vlasových olejov.

6. Ashwagandha

Ashwagandha alebo indický Zima Cherry je úžasná bylina pre opätovný rast vlasov. To je najviac bežne používaný ajurvédskej medicíny na vypadávanie vlasov. Hormón kortizol spôsobuje vypadávanie vlasov a spomaľuje rast vlasov. Ashwagandha, keď sa aplikuje na vlasovú pokožku kontroluje hladiny kortizolu a obrubníkov vypadávanie vlasov. To tiež zvyšuje antioxidačnú aktivitu a napomáha cirkulácii vlasovej pokožky. Je to vynikajúci liek na lupiny a stimuluje produkciu melanínu, ktorý je nevyhnutný pre rast vlasov.

Budete potrebovať
 • 3 lyžice sušenej Ashwagandha Prášok
 • 3 lyžice sušenej Amla Prášok
 • 6 lyžice vody
Doba spracovania

30 minút

proces
 1. Skombinovať všetky ingrediencie v miske, až sa dostanete hustú konzistentné pastu. V prípade, že pasta je príliš hustá, pridajte viac vody, aby sa uvoľnili ju.
 2. Naneste zmes na vlasovej pokožky a vlasov.
 3. Nechať ho sedieť po dobu 30 minút a potom zmyte šampónom.
Ako často?

Trikrát týždenne.

Ashwagandha môže tiež byť konzumovaný orálne.

7. Brahmi

Brahmi pomáha posilňovať vlasy a podporuje rast vlasov. Poskytuje výživu ku koreňom a podporuje nový rast folikulu. Pravidelné užívanie Brahmi robí vlasy husté a lesklé. To je tiež užitočné pri znižovaní lupín. Brahmi vlasové zábaly pomôcť zmierniť svrbenie pokožky hlavy. Keď pravidelne aplikované, znižuje štiepeniu. To sa vzťahuje na vlasové folikuly s ochrannou vrstvou, ktorá na oplátku robí vlasy lesklé a silné.

Budete potrebovať
 • 2 lyžice sušenej Brahmi Prášok
 • 2 lyžice sušenej Amla Prášok
 • 2 lyžice sušenej Ashwagandha Prášok
 • ½ šálky jogurt
Doba spracovania

1 hodina

proces
 1. Skombinovať všetky ingrediencie v miske, kým budete mať hladký a konzistentné zmesi.
 2. Sekcia vlasy a začať používať zmes z koreňov ku končekom vlasov.
 3. Potom, čo všetky vaše vlasy je pokryté, zmes sa nechá na dobu 1 hodiny.
 4. Zmyte vlažnou vodou a šampónom.
Ako často?

Trikrát týždenne.

Ďalší spôsob, ako pomocou Brahmi je variť vodu a do nej pridať listy Brahmi, Tulsi a neem. Po 10 minútach varu, vypnite zdroj tepla a nechajte roztok sedieť cez noc. Kmeň túto vodu v dopoludňajších hodinách, a použiť ho ako sušič opláchnutie po šampónovaní.

8. Aromatický Jatamansi

Bežný názov tejto byliny v Ajurvédske lieky pre rast vlasov je Muskroot alebo indický nardového korenia. Jatamansi pomáha čistiť krv a zlepšiť jeho krvný obeh. Zlepšená výživa pre váš skalp môže pomôcť podporiť rast vlasov.

Budete potrebovať
 • 5-6 kvapiek Jatamansi éterický olej
 • 2-3 lyžice Carrier Oil
Doba spracovania

45 minút

proces
 1. Kombinovať olejov vytvoriť jatamansi zmes olejov.
 2. Sekcia vlasy a začnite masírovať zmes olejov do pokožky hlavy po dobu 15 minút.
 3. Naneste olej na vlasy od korienkov ku končekom a potom ho nechať v ďalších 30 minút.
 4. Umyte šampón a vlažnou vodou.
Ako často?

Trikrát týždenne.

Pre lepšie výsledky, môžete konzumovať jatamansi vo forme kapsúl.

9. Meth (senovky gréckej)

Meth je bežne používaný bylina vo väčšine domácností; je to vynikajúci liek na vypadávanie vlasov. To je tiež jedným z najlepších riešení pre lupín a je známy pre svoju schopnosť zvýšiť skalp zdravie.

Budete potrebovať
 • 2 lyžice Meth
 • 3 lyžice vody
Doba spracovania

20 minút

proces
 1. Pečené na Meth v panvici a potom brúsiť ju získať jemný prášok.
 2. Zbierať prášok do misy a pridajte trochu vody tvoriť hustú pastu.
 3. Použiť túto pastu na pokožke hlavy a vlasy a nechajte ho po dobu 20 minút.
 4. Zmyte vlažnou vodou a šampónom.
Ako často?

Dvakrát týždenne.

10. Aloe Vera

Aloe Vera sa ukázalo využitie v Ayurveda, pretože pomáha udržať váš systém čistý zvnútra. Je to tiež vynikajúci prísada pre podporu skalp zdravie, obmedzovanie padanie vlasov a podporu rastu vlasov.

Budete potrebovať
 • ½ šálky čistého Aloe Vera Gel
 • 3 lyžice Kokosový olej
 • 2 lyžice Med
Doba spracovania

30 minút

proces
 1. Skombinovať všetky ingrediencie v miske, aby konzistentné zmesi.
 2. Aplikovať na pokožke hlavy a vlasov a nechať ho sedieť po dobu 30 minút.
 3. Zmyte vlažnou vodou a šampónom.
Ako často?

1 - 2 krát týždenne.

11. Hot Masážny olej s Ajurvédske oleja

Olejová masáž hot buď kokos, maha bhringraj, Amla, arnika, sezamový, mandľový alebo Brahmi olej pomáha zlepšovať krvný obeh, regeneruje vlasové folikuly, čo vedie k lepšiemu prekrveniu ku koreňom. Môžete očakávať, že zvýšený objem a dĺžku v rozpätí 6 mesiacov.

Budete potrebovať

3 lyžice Ajurvédska oleja (olej alebo zmes olejov z tých uvedených vyššie.)

Doba spracovania

45 minút

proces
 1. Rozohrejte olej / zmes olejov, kým to je mierne teplý.
 2. Sekcia vlasy a začnite masírovať zmes olejov do pokožky hlavy po dobu 15 minút.
 3. Naneste olej na vlasy od korienkov ku končekom a potom ho nechať v ďalších 30 minút.
 4. Umyte šampón a vlažnou vodou.
Ako často?

Trikrát týždenne.

12. Uvoľnenie vás o Pitta Dosh

Ashwagandha sa bežne používa v Ayurveda ako antioxidantu, bylina zmierniť Pitta Dosh, ktoré je známe, že je príčinou vypadávania vlasov. A 6 mg kapsula Ashwagandha, ak sú konzumované denne môže váš systém čistý a toxín-free.

Je dôležité si uvedomiť, že lokálna liečba sama o sebe nemôže obmedziť problém vypadávanie vlasov, tieto prostriedky musia byť použité v kombinácii so zdravým životným štýlom, aby sa dosiahlo najlepšie výsledky. Nižšie sú uvedené niekoľko tipov, ktoré treba dodržiavať pre nerušený rast vlasov.

Ďalšie tipy pre rast vlasov

 1. Vyhnite sa kefovanie vlasov, keď je mokrý. Vlhké vlasy sú zraniteľné a náchylné k rozbitiu.
 2. Nedostatok spánku je bežná predstavuje faktor, ktorý spôsobuje vypadávanie vlasov. Získať aspoň 8 hodín spánku každú noc.
 3. Dostatok pitnej vody a zdravej výživy je zásadný pre správne fungovanie organizmu. To, čo ste vložili do svojho tela, je rovnako dôležité ako to, čo si dať na vlasy.
 4. Vyhnúť sa prebytočnej zhovievavosť v alkohole, cigariet a iných omamných látok.
 5. Pasta zo sladkého drievka a mlieka alebo čierneho korenia a citróna semien možno aplikovať na lysiny pre stimuláciu opätovný rast vlasov.
 6. Konzumovať surovú zeleninu a šaláty na dennej báze.
 7. Vysporiadať so stresom a nespavosťou efektívne s jogou a cvičenia.

Nakladanie s vlasmi pádom je ťažké. Ale s týmito procedúrami a tipy šikovný, môžete obnoviť vaše vlasy do svojej bývalej slávy v žiadnom momente. Uvažovali ste o Ayurveda na vypadávanie vlasov? Ako to pomôcť? Povedzte nám o svojich skúsenostiach v sekcii Komentáre nižšie.

load...