Starostlivosť o vlasy

11 Príčiny lupín by ste si mali byť vedomí

11 Príčiny lupín by ste si mali byť vedomí

Lupiny je tiež známy ako zátylku alebo Pityriasis simplex capillitii, ale nešťastná vec, o to je, že je presná príčina nie je známa a ani môže niekto presne povedať, že sa jedná o príčiny lupín vo vašom prípade! A nemôžete prestať pýtať sami seba, čo je príčinou lupín?! Pre s príčinou, riešenie je nemožné. Ale v každom prípade existuje niekoľko všeobecných vecí, ktoré môžu byť dôvodom pre začatie svojich lupinám problémy.

Lupiny príčiny a liek:

Tam môže byť pre lupiny, vrátane hygienických faktorov, z niekoľkých dôvodov. Poďme im viď nižšie jeden po druhom, takže nabudúce nechcete dostať nočné mory a trhať vlasy off premýšľať, kde je sakra toto lupiny pochádzajú!

Príčina 1: Suchá koža

cez Pinterest

Čo je príčinou lupín je otázka, že? To je hlavnou príčinou lupín! Ruky dole. Ak máte suchú pokožku, potom je samozrejmé, že aj vaša suché. A keď to nie je zaobchádzať správne, môžete skončiť s akumuláciou suchej a mŕtvej kože. Výsledkom lupiny cez von rok.

load...

Príčina 2: Citlivosť droždia

Ešte vyhnúť potraviny, ktoré obsahujú kvasinky v dôsledku alergie? Alebo máte viac lupiny v zime ako v lete? Uvažovali ste, že možno ste citliví na kvasinky? To môže byť tiež dôvodom príčinou vášho lupy vedľa všeobecne suchú pokožku.

Dôvod, že máte menej lupiny počas leta možno silnejší UVA a UVB žiarenia v priebehu letnej sezóny.

Príčina 3: Dirty skalp

Špinavé skalp označuje hromadenie nečistôt a odumretých kožných buniek. To môže spôsobiť lupiny dvoma spôsobmi.

  • Odumreté kožné bunky vďaka prítomnosti v prebytku zbavuje vedúce k lupinám problémy.
  • Špinavý skalp tiež inklinuje priťahovať veľa mikróbov. To môže spôsobiť lupiny vzhľadom ku vzniku kvasinkového a rastu plesní.

Jediný spôsob, ako sa tomu vyhnúť, je zabezpečiť, aby si umyť v krátkych intervaloch a udržiavať pokožku hlavy čistú po celú dobu. Ak máte nedostatok času pre šampónu, potom aspoň zásobiť na suchom šampónu. Tento druh lupín spôsobuje hairfall tiež.

load...

Príčina 4: Nedostatok česanie

cez Pinterest

Kefovanie vlasov je istý výstrel spôsob, ako zabezpečiť, že vaše vlasy je očistí od nečistôt a vlasovú pokožku nečistôt. To je potrebné urobiť každý deň. Ako váš kefou odstrániť nečistoty z hriadeľa a vlasovej pokožky a odumretých kožných buniek z pokožky hlavy. To zabraňuje hromadeniu na skalp. Z tohto dôvodu zníženia lupinám problémy.

Príčina 5: seboroická dermatitída

Znie to naozaj veľký nárok? Scary? Pravdou je, že to nie je z polovice tak zložité, ako to znie.

Už ste dostali iba typ pleti? Potom je celkom možné, že máte svrbenie, podráždenie a vyrážka na bruchu skalp. Inými slovami, seboroická dermatitída. Dôvodom je, že produkcia prebytku ropy a nadmerné olej má tendenciu držať nečistoty a špinu aj na vašej pokožke hlavy.

Myšlienka regulácia Ide o udržanie vlasovej pokožky v čistote a za prosté oleja ako je to možné. Podľa potreby šampón tak často. Neprilepí na veku staré príslovie, že umývanie často je zlá. V dnešnom svete, ktorý vládne špiny a znečistenia, je potrebné vyčistiť častejšie, než ste 10 rokov späť. Ale aby sa predišlo zbytočnému poškodeniu vašich vlasov, vyberte si mierne a pH vyvážený šampón určený na každodenné použitie.

 Príčina 6: Kožné ochorenia

cez Pinterest

Keď je niekto diagnostikovaný s kožné ochorenia ako je lupienka, ekzém a ďalšie, môžu čeliť lupín na hlave tiež. Nemali by strácať čas, ale vziať na radu odborníkov v tejto oblasti.

Príčina 7: Dlhodobá liečba alebo vysokej steroid dávkovanie

Keď niekto dostane vysoko na drogách a steroidov, môžu čeliť náročným podmienkam lupinám a tieto podmienky musia byť diagnostikovaná čo najskôr, inak sa môžu ťahať na plešatosť. Mali by ste mať pravidelné prehliadky a lieky, ktoré sú poučení dôveryhodných dermatológa, aby sa späť na trať.

Spôsobujú 8: Malassezia

Malassezia je niečo, čo my všetci máme. Spomaľ! To nie je niečo, čo sa obávať. Jedná sa o druh huby, ktorá rastie na povrchu kože všetkých chlpatých zvierat i ľudí. Preto sú k dispozícii na našich hlavách taky. Tento symbiotický hubový rod živí mŕtvej kože a oleja na hlave. Takže oni sú vlastne nám láskavosť. Ale keď sme sa tam príliš veľa oleja, špiny a mŕtvej kože na naše hlavy k tomu, aby sa živí, idú mimo kontroly a spôsobiť lupiny.

Príčina 9: Duševné stres

To nemá nikto ozajstný záujem o, respektíve nemôžu starať o kvôli nedostatku času a všetko, ale áno, psychický stres môže spôsobiť lupiny, ťažkú ​​jeden. Kedykoľvek budete spať, najlepší spôsob, ako sa dostať stres je mať aspoň 8 hodín spánku, bez ohľadu na to, keď spíte a získať zdravé masáž od niekoho vám vyhovuje, aspoň dvakrát týždenne. To dostane stres, verte mi!

Spôsobí 10: Diéta

Všetci hovoria o diéte, ale nikto v skutočnosti venuje pozornosť tomu, čo sa deje vo vnútri a Munch na hranolky a KFC. Ale majú čerstvej zeleniny a ovocia, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov spôsobené lupín. Dobrá strava je kľúčom k udržaniu stavu pokožky hlavy!

Spôsobí 11: Pomôcky

Štúdie ukazujú, že 10,6% ľudí, ktorí sú postihnutí vírusom HIV alebo AIDS, majú vyššiu pravdepodobnosť trpieť s lupinami. Nie je veľa, čo môžeme urobiť o príčine, takže riešením by bolo kontrolovať výsledky.

load...