Starostlivosť o vlasy

10 Úžasné spôsoby, ako identifikovať a zafixovať suché a poškodené vlasy

10 Úžasné spôsoby, ako identifikovať a zafixovať suché a poškodené vlasy

Je ťažké, aby sa zabránilo vysušeniu a poškodeniu pri liečbe vlasy ako science laboratórne experiment. Každý z vašich vlasov prameňov má tri vrstvy. Vnútorná vrstva sa nazýva dreň, ktorá je obklopená strednej vrstve, kortexu. Vonkajšia vrstva sa nazýva kutikula. Pokožka je vrstva, ktorá chráni vaše vlasy, a ak je poškodený, vaše vlasy sa stáva suchá a krehká. Všetky chemické vstupov, v kombinácii s faktormi, ako je znečistenie, teplo a slnko, sú povinní mať dopad v podobe poškodené vlasy.

Nie je nič viac než srdcervúce pomyslenie na strihanie vlasov off, pretože sa stal suché, bez života a lámavé. Budete radi, aby vedeli, že stále existujú veci, ktoré môžete urobiť, aby sa chrániť a oživiť svoje zámky.

Ale skôr, než sa dostaneme k riešeniu problému, poďme hovoriť o tom, čo spôsobuje poškodenie na prvom mieste.

Príčiny poškodenia vlasov

1. Bieliace

Keď sa odfarbiť vlasy, budete nútiť svoje kutikuly otvorené odstrániť pigment z vašich vlasov. Škody spôsobené na vašej pokožke robí to slabé a náchylné k rozbitiu a rozštiepené končeky. Pretože tam nie je nič na utesnenie vlhkosti vo vlasoch už, ale tiež sa stáva suchá a bez života (1). Čo je ešte horšie je, ak použijete teplo do vlasov, zatiaľ čo bielenie ju, zatiaľ čo urýchľuje celý proces bielenia, ale tiež robí oveľa viac škody na vaše vlasy.

load...

2. Farbenie vlasov

Kým umierajúci vlasy sa môže zdať ako neškodné vec robiť, chemické látky prítomné v farbivá, ktoré používate, sú všetko, len nie neškodný pre vaše vlasy. Robia vaše vlasy hriadeľ porézny do tej miery, vystavenie kôru vašich vlasov (2). Toto poškodenie môže trvať až dva mesiace, a to aj pri správnej starostlivosti o vaše vlasy. Permanentné farby robiť najväčšie škody na vaše vlasy.

3. Perms

Trvalé onduláciu je zmena vášho štruktúry vlasov, aby to buď priamym alebo kučeravé. Vaše vlasy sú reštrukturalizované použitie chemikálií, ktoré rozkladajú väzby vo vlasoch, a potom sa vrátiť do väzby iným spôsobom. Chemické látky použité pre tento proces oslabiť vlasu as, ako bielenie, že k poškodeniu pokožky a vaše vlasy porézny (3).

4. Ako Addicted To Updos

Uvedenie vaše vlasy po celú dobu je možné vytiahnuť pri korienkoch a oslabiť ich. To môže mať za následok nadmerné pádu vlasy. Tiež doplnky používané môže poškodiť vaše vlasy, keď je viazaná či zakliesnený, čo má za následok poškodenie. Viazanie vlasy, keď je mokrý môže spôsobiť trvalé poškodenie.

load...

5. Za kefovanie

Kefovanie vlasov príliš spôsobí väčšie trenie než to môže trvať. Kefa sa zachytiť na uzlov a spôsobiť rozbitie a štiepeniu. Lacné kefy spôsobujú veľké škody, keď uviaznu vo vlasoch ľahšie.

6. Cez šampónu

Šampónovanie má očistiť pokožku hlavy a odstráňte prebytočný olej a nečistoty z neho. Keď si umyť vlasy príliš veľa, šampón začne strhnúť prírodné oleje, známy ako mazu z pokožky hlavy. Maz vyživuje a chráni kožičku. Keď je odstránený, vlasy sa stáva suchá a krehká.

7. Blow sušičky, kulmy, a žehličky

Teplo, všeobecne je zlé pre vaše vlasy, pretože otvára svoje kožičku a vysušuje vlhkosť. Keď sa koncentruje teplo aplikovaný na vlasy, to sa stáva suché, poškodené a lámavé. Pomocou kulmu alebo žehličky často zanechá vaše vlasy bez života a smädom po vlhkosti. Ak nechcete používať váš sušič vlasov správnym spôsobom, môže tiež dôjsť k poškodeniu vášho vlasu (4).

8. Používate zlý produkty

Používania produktov, ako sú šampóny s alkoholom alebo síranov môže byť naozaj škodlivé pre vaše vlasy. Pokiaľ máte vlasy, ktoré má tendenciu vyschnúť ľahko, bude šampón s alkoholom, aby bolo suché a lámavé. Použitím výrobkov s veľkým množstvom chemických látok v nich tiež nie je dobré pre vaše vlasy.

Ako identifikovať poškodené vlasy: príznaky poškodené vlasy

1. Hrubú štruktúru

Najjednoduchší spôsob, ako zistiť, či vaše vlasy je poškodený, je, aby sa udržala hore nohami a spustiť konca cez prsty. V prípade, že sú konce trčí a cíti chorý, vaše vlasy je pravdepodobne poškodený.

2. Otupenie Shine

Poškodené vlasy chýba lesk a lesk. Vlasové hriadeľa zastaví svieti, keď sú kutikuly poškodené. S poškodené vlasy, všimnete si, že neexistuje žiadny lesk aj po hlbokom prípravnej fázy.

3. Rozštiepené končeky

Trvať trochu vlasov a jemne ho otočiť. Pozrite sa pozorne na končeky vlasov, ktorý vyčnieva. Ak sú konce rozdelená na dve časti, vaše vlasy poškodené, a je na čase, aby ste si trim.

4. Nedostatku vlhkosti

Kým suché vlasy nie je vždy poškodený, poškodené vlasy suché. Ak vaše vlasy sa nezdá byť podmienený bez ohľadu na to, čo si skúsiť, je to, či lesk poškodených kožtičky, ktoré nie sú schopné uzavrieť vlhkosť.

5. Extreme Rozbitie

Ak vaše vlasy zaskočí, keď ste ju hrebeň, alebo dokonca pri spustení prstami cez to, že je poškodený. Pevnosť v ťahu svojho vlasu znižuje, ak je vonkajšia vrstva poškodená.

6. Vysoká pórovitosť

Vzhľadom k tomu, pokožka sa zdvihne, je to oveľa jednoduchšie pre vlhkosť prejsť. Vonkajšie vlhkosť hromadí v vlasu, a to začne napučiavať, čo robí vaše vlasy kučeravé.

7. Nedostatok pružnosti

Vaše vlasy môžu pretiahnuť do určitej miery, ako zaklapne a prestávky. Elasticita poškodenú časť vlasov je oveľa menej ako zdravé jedna. Ak vaše vlasy zapadne veľmi ľahko, je pravdepodobné, že je poškodený.

8. Príliš veľa zamotania

Na rozdiel od zdravých vlasov, kde sú hriadele sú hladké, drsné kutikuly o poškodené vlasy zapliesť a spôsobiť uzlov. Sucho je ťažké sa dostať tieto zamotania von, a to často vedie k rozbitiu.

Poškodené tipy Starostlivosť o vlasy

1. Určite čoskoro a opraviť poškodené vlasy

Ak ste označili áno pre väčšinu z vyššie uvedených bodov, je čas začnete kroky na liečbu poškodenej kadere. So správnou starostlivosťou, vaše vlasy môžu byť živení späť do zdravia. Akonáhle si všimnete, že je dôležité, pretože akonáhle sa šíri poškodenie opravy poškodenia vlasov, môžete mať inú možnosť, než stopnúť svoje zámky.

2. Upravený Poškodené vlasy Ends

Ak sú konce vlasov má slamovo ako textúru, musíte získať čalúnenie Pred začatím práce na obnove vlasy. Niekedy získanie trim je dosť zbaviť poškodenie a oživiť svoje vlasy. Nemusíte ísť na extrémne kotleta. Namiesto toho môžete získať trim s vrstvami, ktoré vám pomôžu zbaviť sa poškodeniu.

V prípade, že nožnice, že váš kaderník ich používajú, nie sú dostatočne ostré, to bude robiť viac škody ako úžitku, aby vaše vlasy. Aby sa zabezpečilo, že dobré nožnice sa používa, dostať svoje kaderníčka znížiť mokrý tkaniva s nimi. V prípade, že rez nie je čistý, je čas hľadať nové stylista.

3. Vyhnite sa Hot Styling nástroje

Akonáhle zistíte poškodenie, je na čase vyhodiť všetky vaše horúcich nástrojov styling (alebo dať ich niekam, kde si už nemôže mať prístup k nim). Teplo je niečo iné ako dobré pre vaše už poškodené kožtičky.

Vysekávanie teplo bude trvať ešte dlhú cestu pri pomôcť vaše vlasy zotaviť. Nechajte svoje vlasy prirodzene uschnúť a vyskúšať štýly, ktoré nepotrebujú teplo.

4. Povedz nie na farby na vlasy a chemikáliám

Ako sme diskutovali skôr, chemikálie sú najhorší nepriateľ vášho vlasu. To nie je dobrý nápad pre farbenie, bielenie, alebo perm vlasy, ak je poškodený, pretože sa bude šíriť škody na mieste neopraviteľný. Zabránilo ísť k chemickým ošetrením aspoň do doby, bola obnovená vlasy. Regeneračné procedúry v salónoch zvyčajne obsahujú chemikálie. Preto je dobré sa vyhýbať z nich a obnoviť vaše vlasy s využitím prírodných ingrediencií.

5. Pomocou sulfát zadarmo šampóny a kondicionéry

Pokiaľ ide o šampóny a kondicionéry, rozhodnúť sa pre prírodné vlasové prípravky, ktoré sú bez chemikálie, ako je síran alebo laurylsulfátu sodného. Vymeniť vlasových produktov s prírodnými ingredienciami, ako sú oleje a hlboké klimatizácia masiek, ktoré môžete urobiť doma.

Hoci výrobky s chemikáliami očistiť svoje vlasy dobre, ale tiež strhnúť vlhkosť a sú veľmi drsné na poškodené vlasy. Aby sa zabránilo chemickej nahromadeniu, čo povedie k väčšiemu poškodeniu, vybrať produkty, ktoré neobsahujú chemikálie.

6. Ako opraviť poškodené vlasy s olejmi

Olej vlasy často, aby ju živil a zdravé. By mali byť používané rôzne oleje, ako je olivový olej, kokosový olej a ricínový olej. Masážny olej pomaly do pokožky hlavy a nechať ju na najmenej dve hodiny pred šampónovanie.

Olej vytvára ochrannú bariéru okolo nechtového lôžka a vyživuje vlasu. Kokosový olej má razantné vlastnosti, ktoré vyživujú vlasu s jeho reťazca mastných kyselín. Vysoký obsah bielkovín ricínového oleja vyplní poškodených keratínových škvrny vaše vlasy.

7. Prírodné prostriedky pre poškodené vlasy

Využívanie prírodných surovín, ako vajcia, majonéza, med, olej, avokádo, banány, atď., Aby sa vlasové masky. Budú obnoviť optimálne zdravie vašich vlasov v žiadnom momente. Vždy radšej prírodné liečby pre tých chemické ako budete vedieť, čo presne žiadate, aby vaše vlasy, a ako to bude pomáhať.

8. Jedzte potraviny bohaté na bielkoviny

Konzumovať potraviny, ako sú ryby, vajcia, jogurt a sóje, ktoré sú s vysokým obsahom bielkovín, aby vyživujú vaše vlasy späť do zdravia. Vaše vlasy sa skladá z bielkovín, a ak je poškodený, je potrebné viac bielkovín, aby ju opraviť. Pozrite sa na potravinové zdroje, ktoré sú bohaté na omega - 3 mastných kyselín. Je však potrebné mať na pamäti, že príliš veľa bielkovín s príliš málo vlhkosti budú vaše vlasy krehké. Zvýšiť príjem bielkovín, zatiaľ čo súčasne hydratujú vlasy s domácimi hlboké klimatizácia masiek.

9. Použitie Natural Hair Dye Pre poškodené vlasy

Rozhodnúť pre prírodných farbách na vlasy, ako je henna alebo čaj, namiesto farieb, ktoré sú naložené s chemickými látkami. Na rozdiel od komerčných farby na vlasy, budú prírodné farbivá vyživujú vaše vlasy, zatiaľ čo farbenie ho. Ak potrebujete zakryť nejaké šedej, alebo je potrebné pridať nejaké farby na vlasy, ísť prirodzené!

10. Stav vlasov Pred plávanie

Ak pravidelne plávať, je veľmi dôležité, že stav vašich vlasov pred plávať. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, používajte kokosový olej na úpravu vlasov. To vytvorí ochrannú vrstvu okolo vášho vlasu, ktorý ju chránil pred chemikálie vo vode. Zdvojnásobiť na ochranu zo strany pošmyknutia na silikón plávať čiapky. Tým sa minimalizuje množstvo vody, ktorá prichádza do kontaktu s vlasmi.

11. Udržiavať zdravý životný štýl

Keď príde na vaše vlasy, udržanie dobrého zdravia je oveľa dôležitejšie, než si možno predstaviť. Je pravda, keď hovoria, že vaše vlasy odráža celkovú pohodu. Zachovanie vyváženej stravy a zdravého životného štýlu spolu s pravidelným cvičením, sú veľmi dôležité, pokiaľ ide o rozširovanie svoje vlasy dlhé a silné.

Teraz, keď viete, ako opraviť poškodené vlasy, aké ste ešte čakáte? Nezabudnite, že ošetrenie poškodených vlasov nie je niečo, čo možno urobiť cez noc, alebo dokonca za týždeň. Ale môžete oživiť svoje vlasy s trochou extra starostlivosť a úsilie. Začleniť tipy vyššie uvedené vo vašej starostlivosti o vlasy rutina kultivovať zdravie vašich vlasov.

Už ste niekedy musel vysporiadať s poškodením? Povedzte nám o svojich skúsenostiach v sekcii Komentáre nižšie.

load...