Starostlivosť o vlasy

10 prírodných doplnkov na prevenciu vypadávania vlasov a pomoc pri raste vlasov

10 prírodných doplnkov na prevenciu vypadávania vlasov a pomoc pri raste vlasov

Pád vlasy je častým problémom, že niektorí z nás čelí tu a tam. To môže nastať v dôsledku stresu, nevyváženej stravy, hormonálna nerovnováha, a ďalšie. Vitamínové nedostatky sú tiež známe, že spúšť vypadávanie vlasov. Vypadávanie vlasov nie je neprirodzené. Ľudia sa všeobecne stráca až 100 prameňov vlasov za deň. To je, keď začnete ubúdanie vlasov vo väčšej miere, ktorá budete musieť starať. Faktory, ako je podanie cez-the-counter lieky a ošetrenie vlasov, ako je farbenie vlasov a trvalej ondulácii, môže spôsobiť stratu vlasov tiež. To je, keď doplnky môžu pomôcť. Kontrolujú vypadávanie vlasov a usilovať o podporu rastu vlasov.

Nižšie sme zoznam prírodných doplnkov, ktoré podporujú rast vlasov dohromady.

Najlepšie doplnky pre rast vlasov

  1. Vitamín A
  2. Vitamín B
  3. Vitamín C
  4. Vitamín D
  5. Vitamín E
  6. Kyselina listová
  7. GLA
  8. Lyzín
  9. Omega 3 mastné kyseliny
  10. Zinok

Top 10 Prírodné doplnky na vypadávanie vlasov

1. Vitamín A

Jedným z najdôležitejších vitamínov pre vlasy je vitamín A. Je však nutné postupovať opatrne s tohto vitamínu. Kým odporúčané množstvo vitamínu A vo vašej strave bude podporovať zdravý rast vlasov, príliš veľa z nich môže mať nepriaznivý vplyv na vaše vlasy. Vitamín A je nevyhnutný pre rast buniek, sa nedostatky, ktoré vedú k suché vlasy a vypadávanie vlasov (1, 2).

load...

Vitamín A Výhody pre vlasy: Vitamín B má antioxidanty, ktoré pracujú na hydratujú mazu v pokožke hlavy. To bojuje proti voľným radikálom, ktoré viažu sa vaše vlasy a robiť to slabšie. Výsledkom je, že vaše vlasy budú mať väčší objem. To bude zahustiť svoje kadere, takže predlžujú rýchlejšie a neporušujú.

Vitamín A prírodné doplnky: Najlepší spôsob, ako zahrnúť do svojho jedálnička, je jesť potraviny bohaté na tohto vitamínu, ako melón, tmavo zelenej listovej zeleniny, rýb, smotana, vajcia, pečeň, hydina a červené mäso. Mrkvy sú tiež výborným zdrojom vitamínu A.

Späť na obsah

2. Vitamín B

Vitamín B je k dispozícii na trhu s rôznymi komplexy v kombinácii, vrátane vitamínov B6, B12 a biotín. Stres je hlavnou príčinou vypadávania vlasov. Vitamín B znižuje stres a podporuje rast vlasov. Biotín a vitamín B12 patrí medzi dôležité vitamíny komplexu B, ktoré sú potrebné pre zdravý rast vlasov (3, 4).

load...

Vitamín B Výhody pre vlasy: Vitamín B pomáha znižovať proces šedivenia a zvyšuje rast vlasov. Dobrá spotreba tohto dodatku vám nádherné vlasy, ktoré svieti na zdravie.

Vitamín B Prírodné doplnky: Zdroje Vitamín B sa nachádzajú v zelenej listovej zelenine, sója, ovos, banány, avokádo, citrusové plody, karfiol, kapusta, strukoviny, sušené ovocie a mäsa.

Späť na obsah

3. Vitamín C

Vitamín C zabraňuje vypadávaniu vlasov, pretože sa správa ako antioxidant. Nízky príjem vitamínu C môže byť hlavnou príčinou pádu vlasov a iných problémov súvisiacich s vlasmi. Nedostatok vitamínu C môže viesť k suché vlasy a rozštiepené končeky. Táto podmienka nie je priaznivá pre pravidelný rast vlasov.

Vitamín C Výhody pre vlasy: Ľudia, ktorí berú priemerné množstvo vitamínu C sú zdravé, silné a husté vlasy. Antioxidanty v boji s voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú poškodenie vašich vlasov. Vitamín C tiež podporuje biosyntézu kolagénu, ktorý poskytuje štruktúru vlasov (5).

Vitamín C prírodné doplnky: Citrusové plody, ako sú citróny, limetky, grapefruity, pomaranče a sú dobrým zdrojom vitamínu C. Ideálne je konzumovať čerstvé ovocné šťavy, ktoré patria do rodiny citrusových sa bitka vypadávanie vlasov.

Späť na obsah

4. Vitamín D

Vitamín D je vitamín, ktorý pomáha pri produkcii hormónov. Hormonálna nerovnováha môže byť veľkým problémom pre vypadávanie vlasov. Pridaním dostatočného množstva vitamínu D v potrave pomáha v raste vlasov. Odporúčaná dávka vitamínu D je 400 IU za deň.

Vitamínu D Výhody pre vlasy: Vitamín D podporuje fungovanie imunitného systému, a jeho antimikrobiálne vlastnosti riešiť problémy vlasovej pokožky, ako je lupienka, čo vedie k podráždeniu a vypadávanie vlasov (6).

Vitamín D Prírodné doplnky: Rána slnečné lúče obsahujú vitamín D, aby nasiakli čo najviac z prvých lúčov je to možné. Doplňujúce vitamín D príjem z potravín, ako je losos, tuniak, opevnené mlieko, pomarančový džús, vaječný žĺtok, a hovädzie pečeň pomáhajú predchádzať nedostatok.

Späť na obsah

5. Vitamín E

Vitamín E je známy vitamín svojimi schopnosťami zvláčňujú pokožku; poskytuje základnú výživu pre zdravé vlasy a vlasovú pokožku a je dobrým zdrojom antioxidantov (7). Vitamín E pôsobí na pokožku hlavy, takže je zdravé. Môžete si všimnúť, že vaše kadere bude jemnejšia a vyživená. Nedostatok tohto vitamínu môže nechať voľné radikály spôsobujú škody na vlasy, čo vedie k vypadávaniu vlasov.

Vitamín E Výhody pre vlasy: Antioxidanty odraziť škodlivé voľné radikály, zatiaľ čo vitamín E má protizápalové vlastnosti upokojiť pokožku hlavy, zachovanie jeho zdravie.

Vitamín E Prírodné Doplnky stravy: Potraviny, ktoré obsahujú vitamín E zahŕňajú suché orechy ako mandle a orechy a zelenej listovej zelenine.

Späť na obsah

6. Kyselina listová

Kyselina listová alebo vitamín B9, hrá dôležitú úlohu v raste vlasov. Obnovuje bunky, ktoré prispievajú k rastu vlasov. Nedostatok kyseliny listovej môže viesť k zošednutie vlasov v ranom veku a tiež vypadávanie vlasov.

Kyselina listová Výhody pre vlasy: Kyselina listová maximalizuje zrútenie a vstrebávanie živín, zabezpečuje zdravý rast vlasov.

Kyselina listová prírodné doplnky: Kyselina listová môže byť získané z potravín, ako sú mliečne výrobky, banány, zelenej listovej zelenine, fazuľa, paradajky, ryby, mäso, vajcia, strukoviny, kvasnice, obilniny, a húb.

Späť na obsah

7. GLA

Kyseliny gama-linolénovej (GLA) je omega - 6 mastná kyselina, ktorá sa nachádza väčšinou v olejoch rastlinného pôvodu. Jedná sa o esenciálne mastné kyseliny, čo znamená, že vaše telo potrebuje, aby fungovali efektívne (8).

GLA Výhody pre vlasy: Gamma-linolénová kyselina je účinná ako protizápalový prostriedok, ktorý tiež vyživuje pokožku hlavy a vlasov, zaistiť zdravý rast vlasov.

GLA prírodné doplnky: Doplniť svoj jedálniček s esenciálne GLA tým, že sa vo forme oleja, ako prvosienka olej, alebo majú ako kapsule. Dobrý dávka 500 mg čierneho prúdu oleja alebo pupalkového oleja dvakrát denne je predpísaný pre vypadávanie vlasov.

Späť na obsah

8. Lyzín

Lyzín je esenciálna aminokyselina, a jeden zo stavebných blokov bielkovín. Srsť je vyrobený z proteínu pridaním lyzínu k strave pomáha kontrolovať vypadávaniu vlasov a pomáha rast vlasov.

Lyzín Výhody pre vlasy: lyzín stimuluje tvorbu kolagénu, ktorý dáva svojej štruktúry a opravy vlasy škody. Má tiež antivírusové vlastnosti, ktoré pomáhajú pri udržiavaní pokožky hlavy a vlasov zdravie (9).

Lyzín Prírodné doplnky: Navrhovaná dávka je 500 mg denne. Lyzín sa nachádza v dobrej množstve v mäse a vajciach.

Späť na obsah

9. Omega 3 mastné kyseliny

Omega 3 mastné kyseliny, ako omega 6 mastných kyselín, sú považované za nevyhnutné. Nedostáva dostatočné množstvo týchto esenciálnych mastných kyselín môže inhibovať rast vlasov.

Omega 3 mastných kyselín Výhody: omega 3 kyselín vyživujú vlasy a ukázali na podporu rastu vlasov re- (10).

Prírodné doplnky: Omega 3 mastné kyseliny sú zdravá forma ropy nájdené v rybách, najmä losos a sardinky. Avšak, to je tiež nájdené v orechy, semená ľanu, a vajcia. Odporúčaná dávka omega-3 mastných kyselín je jednu polievkovú lyžicu rybieho tuku denne, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov a môžete jesť niekoľko vlašské orechy vo ráno pred raňajkami pre lepšie vstrebávanie mastných kyselín.

Späť na obsah

10. Zinok

Zinok hrá dôležitú úlohu v udržiavaní hormonálnu rovnováhu a správne vstrebávanie ostatných vitamínov. Pre rast vlasov, všetky tieto procesy sú dôležité. Aby nedošlo k rednutie vlasov a strata, je potrebný dostatočné množstvo zinku.

Zinok Výhody pre vlasy: Zinok podporuje množenie buniek, a tiež opätovný rast a opravu tkanív (11).

Zinok prírodné doplnky: Môžete konzumovať dostatočné zinku s potravinami, ako sú ryby, fazuľa, obilniny, kuracie mäso, huby alebo striedavo ho zinku tabliet 15mg pre dospelých, po dobu asi 10 dní v mesiaci.

Späť na obsah

Uistite sa, že budete jesť zdravú a vyváženú stravu, ktorá poskytuje svoje telo so všetkými požadovanými živín. Ak je vaša strata vlasov je ťažká, hovoriť s trichologist a požiadať o pomoc. Pravá režim starostlivosti o vlasy a pri prírodné doplnky pre kontrolu vypadávanie vlasov bude určite ukazujú zlepšenie svojho stavu vlasov.

load...