Starostlivosť o vlasy

10 Bežné príčiny zvýšeného rastu vlasov počas tehotenstva

10 Bežné príčiny zvýšeného rastu vlasov počas tehotenstva

Zmena v raste vlasov a textúry je veľmi časté v tehotenstve. Tehotenské hormóny ovplyvňujú každú ženu inak. Tu sú niektoré z najčastejších dôvodov pre zvýšený rast vlasov počas tehotenstva.

Dôvody rast vlasov počas tehotenstva:

1. Obvykle 90 až 95% z vlasov je v rastovej fáze, zatiaľ čo druhá 5 až 10%, sú v pokojovej fáze. 90% vlasy rastú rýchlosťou pol palca za mesiac. Po kľudové obdobie, vlasy vo fáze pokojovej vypadne a je nahradený novým vlasových folikulov. V priemere ženy stratí asi 100 prameňov každý deň.

2. Ženy začne dochádzať k tehotenstva indukovaný rast vlasov v prvom trimestri, kedy hladina androgénov v ich tele zvyšuje. Vlasy sa zvyčajne cítia plnšie a silnejší ako predtým, pretože relatívne bez pádu na vlasy počas tohto obdobia. Počas tehotenstva, zvýšenie hormónov spôsobí, že vlasy, aby zostali v pokojovej fáze dlhšie. Je to teda za následok objavenie lesklé vlasy.

load...

3. Spotreba vitamínových doplnkov počas tehotenstva vedie k rýchlejšiemu rastu vlasov u žien. Progesterón, hormón nájdený u tehotných žien robí latentné vlasové folikuly nažive. Predlžuje rastovú fázu vlasov, čo má za následok menšiu pádu vlasov a silnejšie kadere. Prudký rast vlasov vzor pokračuje v priebehu tehotenstva. Sa vráti do svojej normálnej štruktúry rastu po šiestich mesiacov od narodenia dieťaťa. Vlasy sa cíti nielen silnejší, ale tiež vyzerá lesklejšie ako predtým.

4. Žena tendenciu jesť väčšie jedla počas tehotenstva. Spánku bojuje kortizol, ktorý pomáha znižovať hladinu stresu v tele. To pomáha vlasy rásť rýchlejším tempom. 5. Rýchly rast vlasov na rukách, nohách a iných dielov môže byť na obtiaž v priebehu tehotenstva. Prebytok produkcie androgénov vyvoláva záchvaty nadmerného rastu vlasov na iných častiach tela rovnako. Niektoré ženy majú rast vlasov u nechcených miestach, ako je tvár, bradavky a dokonca aj okolo brucha.

6. Vyhnite sa použitie ako bieliace, krémy a depilačných, ktorý môže dostať vstrebáva do krvného obehu výrobky odstraňovanie chĺpkov. Je tiež potrebné vyhnúť permanentné odstránenie chĺpkov techniky, ako je laser a elektrolýza počas tehotenstva. Vo väčšine prípadov nežiaduceho ochlpenia by sa odlepovať po pôrode.

load...
[Read: Mezoterapia Pre rast vlasov]

7. Zmena štruktúry vlasov je tiež veľmi časté v tehotenstve. Napríklad, vlnité vlasy môžu ukázať rovné a vice versa. Vlasy sa môže stať aj veľmi suché alebo veľmi mastný. Niektoré ženy môžu tiež dôjsť k zmene ich farby vlasov.

8. Niektoré tehotné ženy tiež skúsenosti ťažkú ​​vypadávanie vlasov počas tehotenstva. To môže byť spôsobené nedostatkom železa, bielkovín alebo jód. To môže tiež spôsobiť, že vlasy, aby sa stal suché, krehké a svetlejšie, než je obvyklé.

9. Väčšina žien stráca značné množstvo vlasov v popôrodnom období, alebo potom, čo prestane dojčiť. Dôvodom je, že hormóny sú vracať k normálnym hodnotám a zvyšok cyklu takisto vracia do pôvodného vzoru. To má za následok ďalšie vypadávanie vlasov. To môže trvať niekoľko rastových cyklov, než sa vlasy sa vráti do normálu. Telo Vlasy zmizne aj do 6 mesiacov po pôrode.

10. Upozorňujeme, že nie všetky tehotné ženy si všimnúť zmien v štruktúre a hrúbke vlasov. Medzi tých, ktorí sa zmeny majú tendenciu byť viac zrejmé u žien s dlhšou srsťou.

[Read: Voda pomôže pri rast vlasov]

Dúfať, nájdete tento článok na nadmerný rast vlasov počas tehotenstva užitočné a informatívne. Prosím, neváhajte sa podeliť o svoje názory a postoje v sekcii Komentáre nižšie.

load...