Starostlivosť o kožu

Vodotesné proti slnečnému žiareniu: Fakty odhalené

Vodotesné proti slnečnému žiareniu: Fakty odhalené

Sezóna slnko je tu a všetko, čo môžeme premýšľať o tom, je pláž a otvorené oceány. Samozrejme ďalšia vec, ktorá príde na svoje mysli, je opaľovací krém. A ak to tak nie je, potom je na čase si to tak! Letá sú žiadna sranda, ak budete musieť stráviť doma liečbe spálenie slnkom. Summers sú určené k strávil v otvorenom veselo!

Tak zásobili ochranu proti slnečnému žiareniu ihneď, sa k tomu regálu na predajni u svojho miesta a začať hľadať to, čo vám vyhovuje najlepšie. A ako sa pozeráte cez tie ja, som si istý, že príde cez jednu alebo dve značky a produktov aspoň ktoré hovoria, vodotesný. Nadšený, viď? Ale skôr, než si to vyzdvihnúť, mali by ste vedieť, že spoločnosti neznamenajú vodotesné v spôsobe, akým sme to pochopili.

Než skočíme na skutočnostiach vodotesné ochranu proti slnečnému žiareniu, poďme niektoré základné pravdu - v zásade dva typy ultrafialové žiarenie môže poškodiť kožu - UV-A, ktorý je zodpovedný za preniká hlboko do našej kože a starnutiu ju. UV-B je zodpovedná za spálenie kože. Dlhodobá expozícia týmto žiarenie spôsobuje rakovinu kože.

load...

Ochranu proti slnečnému žiareniu možno rozdeliť do dvoch typov - Niektoré z nich absorbuje žiarenie a zabrániť jej poškodeniu kože, zatiaľ čo iní odrážajú alebo odrazí späť žiarenia od pokožky. Tie sú označované ako Sun bloky. Dobrý opaľovací krém / krém musí poskytovať ochranu pred obaja - UVA a UVB žiarenia - produkty, ktoré od nich požadovať ochranu oba typy žiarenia sú označované ako širokospektrálne označené. Väčšina z tých, ktoré špecifikujú SPF faktora na fľašiach ponúkajú len proti UVB žiareniu. Sun Protection Factor (SPF) je meradlom slúži na testovanie, ako efektívne formula obmedzuje expozíciu UVB.

Vodotesný Opaľovacie krémy: The Truth Za ním

Výrobcovia nepremokavých ochranu proti slnečnému žiareniu siahajú až do viac ako 20 rokov - spoločnosti začali improvizovať formulácie na účely lepší výkon a dlhotrvajúcu ochranu proti slnečnému žiareniu vo všetkých podmienkach vrátane vody. Koniec koncov, keď zákazník škrupiny z nej tvrdo zarobené peniaze, sa očakáva, že najlepší. Teraz je na trhu bol zaplavený ochranu proti slnečnému žiareniu každé leto - tak, aby tržby lepšie berú to zárez vytlačením slovo "vodotesný" lákať všetkých spotrebiteľov. Naivné a nový spotrebiteľ by dávať pozor na najlepšie opaľovací krém k dispozícii, a predpokladajú, vodotesný opaľovací krém byť zďaleka najlepšie, pretože vodotesný opaľovací krém by byť vynikajúci, pokiaľ ide o výkon a štandardné za predpokladu, že ochranu proti slnečnému žiareniu by byť vodotesné a bude eliminovať proces opätovného používania každú chvíľu.

Pravda spočíva v tom, že neexistuje nič také ako nepremokavú ochranu proti slnečnému žiareniu. Vzhľadom k tomu, že spoločnosti boli neskrotná používať slová, ktoré si vyžiadala "nepremokavé" a, pot dôkaz ', FDA navrhla nové pravidlo, ktoré nadobudlo účinnosť v roku 2017, čo znížilo etiketa tvrdí, že používajú výrobcovia opaľovací krém.

load...

Štítok opaľovacích prípravkov sa riadi FDA, ktorá uvádza, že ochranu proti slnečnému žiareniu už nemožno označiť za "vodotesné" alebo "pot dôkaz", pretože to je zavádzajúce. Spoločnosť však môže označovať produkt ako "vodotesné". Spoločnosti sa zlepšuje na prípravky, ktoré zostávajú na koži po dlhšiu dobu, ale ak sa potíte ťažko, alebo sú zapojené do vodných aktivít, bude nutné použiť znovu opaľovací krém.

Termín vodotesný ochranu proti slnečnému žiareniu v podstate znamená, že poskytuje ochranu po dobu 80 minút vo vode, a výraz Odolnosť proti vode znamená, že poskytujú ochranu po dobu 40 minút vo vode; čo znamená, že preskočenie proces opätovnom použití opaľovacieho krému, a to najmä ak ste boli potenie alebo plávanie nie je nikdy riešením. Takže v skutočnosti nie je vodotesný opaľovací krém pre plávanie je vlastne zostať tak dlho, kým to znie!

Takže nabudúce si vyzdvihnúť opaľovací krém, nenechajte sa zmiasť tým, falošné štítky - širokospektrálnu ochranu proti slnečnému žiareniu SPF 30 až 50 poskytne dostatočnú ochranu. Vždy sa znovu použitia opaľovacieho krému po každých dvoch hodinách najmä keď vaše zapojených do prevádzkovanie vodných športov.

load...