Starostlivosť o kožu

Top 23 výživných potravín na boj proti starnutiu

Top 23 výživných potravín na boj proti starnutiu

Chcú zostať mladší dlhšie? No, nemusíte utrácať tisíce rupií na klinických postupov alebo anti-aging krémy získať mladistvú pleť. Môžete dosiahnuť to tým, že inteligentnejší výber potravín. To je správne podotkol, že to, čo jete sa odráža na koži. Vyvážená a zdravá strava môže vám žiariace pleť, ktoré vám bude vyzerať mladšie, než váš skutočný vek. Výskum ukázal, že niektoré potraviny v našej strave môže výrazne znížiť poškodenie buniek a tým spomaľujú proces starnutia.

Aj keď existuje mnoho potravín, ktoré obsahujú vlastnosti, anti-aging, ktoré vám pomôžu zostať mladé a fit. Ale viete, že sa zistilo, že potraviny ako veľmi účinné v boji a spomaliť starnutie kože? Anti-aging potraviny nemusí byť nudné a bez chuti. Môžu byť každodenné potraviny alebo exotické potraviny, ktoré sú veľmi prospešné a výživné. Tieto flash potraviny sú prevalcovať živín a naloží s antioxidantmi. Je uvedené nižšie sú top 23 potraviny, ktoré posilnia vaše zdravie a zmiernenie príznakov starnutia.

23 najlepších výživnej stravy pre boj proti starnutiu

Potraviny uvedené nižšie môže pomôcť minimalizovať známky starnutia, ako sú jemné vrásky, náplastí a sfarbením kože apod správnej diéty vedie k dobrému zdraviu, čo vedie k dobrému a bezchybnú pleť.

load...

1. Matica

Orechy boli vždy súčasťou zdravej výživy. Poskytujú nám všetky potrebné vitamíny a živiny bez predávkovanie kalórií a tuku. Orechy, ako sú kešu, pekanové orechy a mandle sú dobrým zdrojom omega - 3 mastných kyselín, najmä vlašské orechy. Štvrtina šálka vlašských orechov môže iba splniť 91% svojho omega - 3 mastné kyseliny diétne požiadavky. Okrem toho, že nenasýtené tuky v týchto matíc tiež posilniť kardiovaskulárne zdravie.

2. Bobule

Bobule sú exotické ovocie, ktoré môže vás vyzerať mladšie. Priamo z jahôd, černíc a čučoriedok na Acai Berry, celá rodina plodov je bohatým zdrojom dôležitých rastlín živiny, flavonoidy. Tieto flavonoidy majú proti starnutiu a protirakovinové účinky. Bobule tiež obsahujú antioxidanty, ktoré podporujú zdravie buniek a chráni proti chorobám. Sú vysoko koncentrovaný s vitamínom C, čo napomáha vzniku a aby sa kolagén silnejší ako predtým. Kolagén pomáha minimalizovať vrásky a sfarbenie kože.

3. Jogurtu

Jogurt je dobrým zdrojom bielkovín, pričom je nízky obsah kalórií. Priateľské baktérie v tom tiež podporuje trávenie zdravie. Jogurt je tiež bohatá na riboflavín, fosforu, vápnika a vitamínu B12. Zdravotné prínosy tejto potraviny, aby to dobrý doplnok k akejkoľvek diétneho režimu.

load...

4. Avocado

Komplex vitamínov skupiny B a E, prítomné v avokáda poskytujú kompletnú výživu na kožu. Vitamín E pomáha podporovať zdravú kožu a draslík súčasnú udržiavať správnu hladinu vody v tele. Glutatión zvyšuje úrovne odolnosti proti rušeniu a tiež pomáha upokojiť proces proti starnutiu. Avocado je právom označovaný ako zázrak ovocie.

5. Cesnak

Zdravotné prínosy cesnaku boli známe už po stáročia. Konzumovať cesnak môže značne zvýšiť svoj imunitný systém a dokonca aj zníženie krvného tlaku a cholesterolu v krvi. Cesnak pôsobí ako dobrý antivírusové a antimykotické činidlo a tiež pomáha pri znižovaní rastu rakovinových buniek.

6. Celé zrná

Celé zrná, ako je quinoa, hnedá ryža a ovos sú bohaté na vlákninu, ktorá pomáha tráveniu zdravia. Celozrnných znižuje riziko srdcových ochorení a sú skvelý spôsob, ako znížiť svoj pas.

7. Zelená Zelenina

Zelená vegetariáni sú sklad antioxidantov, ktoré chránia vaše telesné bunky pred voľnými radikálmi. Tieto škodlivé voľné radikály spôsobí, že starnú rýchlejšie. Okrem toho, zelenina sú bohaté na fytochemikálie, ktoré poskytujú odolnosť proti rôznym chorobám. Kel, brokolica a špenát sú hnacou silou vitamín E, vápnik, a vlákniny, sú označované ako nutričné ​​hviezdy. Navyše, oni tiež poskytujú ochranu proti UV žiareniu.

8. Wild Salmon

Je tiež dobrým zdrojom omega - 3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú pri zdravom fungovaní buniek v našom tele a bojové zápalu. Tento vysoko kvalitný stráviteľné bielkoviny môže zlepšiť pleti textúru a znížiť jemné linky. Patrí ryby vo vašej strave na pravidelnom základe, ako starnete, ako sa zbaviť kože a srdcových ochorení súvisiacich s vekom.

9. Med

Okrem toho, že bohatým zdrojom antioxidantov, med tiež vápnik, niacín, tiamín, vitamín B6 a C. Výskum tiež ukázal, výhody medu v boji proti úzkosti a strata pamäti.

10. Zelený čaj

Zelený čaj je bylinný nápoj, ktorý bude nielen pomôže stratiť tie nechcené kalórie, ale budete vyzerať mladšie rovnako. Majú vysoký obsah zlúčeniny s názvom katechín polyfenoly. Táto zlúčenina pôsobí harmonicky s inými chemickými látkami v tele zvýšiť termogenézu a oxidáciu tukov. Pitie zeleného čaju tiež skontroluje hladinu cholesterolu a chráni srdcové choroby a rakoviny.

11. Olivový olej

Štúdie ukazujú, že olivový olej obsahuje niektoré tuky, známe ako mono-tukov, ktoré nielen pomáhajú riadiť riziko srdcových chorôb, ale tiež pomôcť v tkanivovej budove. Oni tiež obsahujú určité polyphones a mimoriadne silné antioxidanty. A to je to, čo najlepšie anti-aging jedlo robí.

12. Kakaová

Čokolády sú niečo, čo každý má rád, a už vieme, že pochádza z kakaových semien. Kakao je bohatá na antioxidanty, a je to prírodný flavonoidy pomáha predchádzať nielen srdca a obličiek súvisiace ochorení spojených so starobou, ale tiež vám pomôže zbaviť starnutie príznaky ako jemné linky a vrásky. To spomaľuje proces starnutia. To tiež pomáha ľuďom zbaviť sa a zostali ďaleko od typu - diabetom 2.

13. Víno

Znížiť na mastné nápojov a zahŕňajú niektoré alkohol do vášho systému. Medzi rôznymi druhmi vína, červené víno je najlepšie, ktorá obsahuje maximálne množstvo resveratrolu, známy spomaliť proces starnutia. Pol pohárik červeného vína môže zabrániť vekovej linky od objaviť v ranom veku.

14. Hrozno

Hrozno sú bohaté na resveratrol, ktorý má protizápalové a anticoagulatory vlastnosti, ktoré pomáhajú pri oprave tkanivových buniek. Mangánu a vitamín C prítomný v strapcoch pomáhajú v boji proti škodlivým ultrafialového žiarenia, a rôzne antioxidanty v boji proti voľným radikálom.

15. Kiwi

Antioxidanty obsiahnuté v kivi bolo preukázané, že pomáhajú udržiavať pokožku pevnú a spomaliť tvorbu vrások a obnoviť krásu. Vitamíny C a E sú významné antioxidanty, ktoré pomáha pri napomáhaní pokožku pred voľnými radikálmi útoku. Prevencia proti starnutiu a zdravej pokožky sa dosiahne v dôsledku minimalizácie fotosenzitívne oxidácii a pôsobeniu škodlivých ultrafialového žiarenia.

16. Pomegranate

Granátové jablko je obohatený o rôzne vitamíny a minerály ako fosfor, riboflavín, atď., Pomoc pri presadzovaní krásnu pleť. Aplikácia extraktov dodávať výživu na fibrocast buniek, a to ďalej vylučuje elastín, kolagén atď sekréciu pomáha pri uťahovaní kože a flexibilitu. Ovocné výťažky zlepšiť fungovanie kožných buniek, ktoré vo veľkej miere.

17. Melón

Byť vysoko koncentrovaný s dôležitými vitamínmi, dodáva veľkú výživnú hodnotu a bráni pokožku pred škodlivými vrások alebo odfarbenie. Pokožka spolu s osivami by mala byť zmiešaný s dostatočným predstihom pred dúškom. Obsahuje základné antioxidačné vitamíny, ako je vitamín A, vitamín B, a vitamín C. Tiež sa semená koncentrované zdroje zinku, selénu, vitamín E, atď.

18. Mangosteen

Zložené xanthones prítomné v mangostanu ovocia, poskytuje zdravú výživnú hodnotu vášho tela. Antioxidanty ako katechín prítomný v tomto ovocie boji proti radikálom a sú vysoko koncentrovaný vitamínu C. Preto, vitamín C pomáha pri dosahovaní žiariace a hladkú pleť.

19. Papaya

Len použitie mäso papáje na kožu môže robiť zázraky pre vašu pokožku. Papája pomáha pri dosiahnutí dobrej pleti a proti vráskam koži. Papája je vysoko koncentrovaný s vitamínmi A, E a C, ktorý čistí pokožku a zaisťuje správnu výživu na kožu. Podpora obnovy kože, zvýšenie v bunkách a exfoliácia prebieha kvôli papainové enzýmu.

20. Apple

Čerstvý fermentované zvyšok jabĺk je veľmi zdravé pre pleť a telo. Organické zlúčeniny a enzýmy prítomné v jablkovej pomoc pri znižovaní tukov a zadržiavať veľké množstvo vody. Vzhľadom k vyššiemu zadržiavanie vody, pokožka vyzerá sviežo a zdravo. Aplikácia zriedeného jablčného octu pomáha pri správnej regulácii hodnoty pH.

21. Banana

Obrovské množstvo vitamínu C a B6 pomoc pri regulácii pružnosť a súdržnosť pokožky. Predčasné starnutie môže byť zabránené vzhľadom k mangánu a rôznych antioxidantov prítomných v tomto proti starnutiu ovocie. Pomáhajú pri tienenie pokožku pred zničením a poskytujú hydratáciu. Ak máte konzumovať banán každý deň, suchosti a nepohodlie môže byť celkom iste udržiavať na uzde.

22. Vegetariánskej a non-vegetariánskej Proteíny

Správna strava pre boj starnutie by mal a musí pozostávať z proteínov v rôznych formách. Ak ste vegetarián, potom môžete nahradiť vtákov alebo živočíšne bielkoviny s fazuľa, strukoviny a ďalšie podobné potraviny. Akýkoľvek druh fazule obsahuje dobré množstvo bielkovín. Mliečne proteíny, sú tiež k dispozícii ako maslo, samotné mlieko a syr.

Ak ste non-vegetariánska, potom môžete zahrnúť kuracie alebo morčacie prsia vo vašej strave. Vajcia sú tiež dôležité vo vašej pravidelnej strave. By mali a musia byť mliečne proteíny. Živočíšne proteíny môžu byť zahrnuté tiež, ale len vo veľmi menšom množstve.

23. Korenie

Pravidelné korenie z vašej kuchyne môže dokonca vám pomôžu udržať si jemné linky a vrásky na uzde. Rôzne korenie majú rôzne vlastnosti. Kurkuma je vynikajúci korenie. Je to nielen zistí, že je to využitie v pleťovej masky, ale ak sú užívané vnútorne a sú zahrnuté vo svojom pravidelnom varení, môže pomôcť predchádzať riziku Alzheimerovej choroby v starobe. Má tiež protizápalové účinky a vlastnosti bunka prestavba, ktoré môžu zabrániť vrásky a stareckých škvŕn. Cesnak, cibuľa, škorica, bobkový list, celé papriky sú tiež medzi jednotlivými iným korením, ktoré majú vlastnosti, anti-aging. Skúste vrátane týchto vo svojom pravidelnom varení.

Tieto flash potraviny vám pomôžu spomaliť proces starnutia. Konzumovať tieto potraviny vám pomôže starnúť s gráciou. Zahrnúť ich do svojho jedálnička hneď!

load...