Starostlivosť o kožu

Top 10 domáce umývanie tváre pre všetky typy pleti

Top 10 domáce umývanie tváre pre všetky typy pleti

Prvým krokom v starostlivosti o pleť je čistenie. Prach, pot, nečistoty a baktérie zhromažďujú na kožu a vaša pleť náchylné k mnohým chorobám. To je dôvod, prečo vaša pleť vyžaduje dôkladnú čistiace rutinu. V opačnom prípade sa tieto nečistoty upchávajú póry dávajú cestu k mnohým kožných problémov.

Domáce face wash môžu pomôcť vyhnúť sa týmto kožné problémy. Sú veľmi mierne na pokožke, nespôsobujú žiadne vedľajšie účinky a sú pomerne lacné. Môžete vyhľadávať a objavovať najlepšie ingrediencie sú k dispozícii vo vašej kuchyni pripraviť čistiaci prostriedok vhodný pre váš typ pleti.

Najlepšie Domáce Face Wash pre rôzne typy pleti

Domáce Face Wash pre normálnu pleť / domáce Face Wash pre suchú pleť

Ľudia so suchou pokožkou často dostanú strach z používania chemických Face Wash, pretože majú tendenciu vyschnúť tvári veľa. Skúste tieto domáce Face Wash pre suchú pokožku, ktorá pomáha obnoviť prirodzenú rovnováhu vlhkosti v tvári.

load...

1. Tvaroh a Med čistiace:

V miske, vziať 2 lyžičky tvarohu a pridajte 1 lyžičku medu organické na to. Tento balíček dobre premiešajte a aplikujte ho po celej tvári. Potom sa držať po dobu asi 2-3 minút a opláchnite studenou vodou. Je tiež možné pridať 1 lyžičku olivového oleja, ak máte veľmi suchú pokožku. Môžete nadviazať s tónovanie a hydratačný ako obvykle. Tento umývací prostriedok môže byť použitý v pravidelných intervaloch, pretože to je veľmi mierne na koži.

2. Honey a Egg čistiace:

Take1 veľký vaječný žĺtok, pridajte 1 lyžičku organického medu. Urobte si hladké pasty 6 - 7 mandle a pridajte do tohto balenia. Zamiešať balíček dobre a aplikovať ju po celej tvári. Udržiavať ju po dobu 10 - 15 minút, takže balíček vyschne off dobre. Opláchnite vlažnou vodou odhaliť hladkú a hydratovanú tvár.

3. Cream a Apple čistiace:

Variť malej veľkosti jablká a pomocou vidličky, roztlačíme ju jemne. Do toho, pridajte 1 lyžicu smotany, 1 lyžičku olivového oleja a 1 lyžičku citrónovej šťavy alebo pomarančového džúsu. Zmiešajte všetky ingrediencie dobre vzniku hladkej pasty. Aplikovať tento balík na celú tvár, vrátane tváre, čelo a krk. Majte to po dobu 5 minút a opláchnite teplou vodou.

load...

Domáce Face Wash pre mastnú pleť / domáce Face Wash na akné

Mastná pleť má tendenciu priťahovať veľa špiny a znečistenia, čo často vedie k tvorbe akné, čierne bodky a pupienkov. Organické čistiace prostriedky sú veľmi vhodné pre potieranie mastnú pleť, a to bez akýchkoľvek vedľajších účinkov.

4. Jogurt a jahoda čistiace:

Take 2 čerstvé zrejú jahody a pridajte 2 čajové lyžičky jogurtu. Zmiešať obe zložky v mixéri a jemne premiešajte pyré. Naneste a jemne masírujte na tvár. Udržiavať ju po dobu 5 - 7 minút a potom opláchnite studenou vodou. Tento čistiaci prostriedok sa odstráni prebytočný olej a mazu z povrchu.

5. Mlieko a Med čistiace:

Zmiešajte 1 lyžičku medu 2 lyžičky surového mlieka. Budete získať jemný krém, ktorý použije na koži rovnomerne. Jemne masírovať na koži po dobu 2 - 3 minúty a potom opláchnite teplou vodou. Tento čistiaci rozžiari vašu pokožku a odstraňuje olej z povrchu. To je skvelý domáce face wash pre citlivú pokožku.

6. Clay a Aspirin čistiace:

Clay je jeden z najlepších čistiace prostriedky pre všetky typy pleti. To absorbuje všetky prebytočný olej, nečistoty a maz, obnovuje a upokojuje akýkoľvek typ podráždenia pokožky. Aspirín je dobre známy pre svoje protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Tak tento čistič čistí nielen svoju tvár, ale tiež pomáha v boji off pupienkov. V miske zmiešajte dve čajové lyžičky ílu, pridajú sa 2 - 3 drvený aspirín prášok a vzniku hladkej pasty pridaním malého množstva vody. Uchovávať po dobu 10 minút, až uschne a opláchnite studenou vodou.

7. Ananás čistiace:

Zmiešajte 2 lyžice ananásovej šťavy, teraz pridať 2 lyžičky citrónovej šťavy. Do toho, pridáme 1 lyžičku jedlej sódy, aby sa hustú kašu. Použiť a masáž po celej tvári ľahko. Uchovávať po dobu 5 minút pred opláchnutie studenou vodou.

Pre zmiešanú pleť:

8. Gram Múka čistiace:

Besan alebo gram múky je jedným z najstarších a najznámejších prirodzené domáce tvárové umývanie. Môžete kombinovať besan s mliekom, tvarohom alebo Malai pripraviť balíček a aplikovať ho na celú tvár a jemne masírujte. Uchovávať po dobu 15 minút, až sa úplne vysuší. Umyte studenou vodou.

9. Tomato čistiace:

Zmiešajte 2 lyžice paradajkovej dužiny spolu s 1 lyžičkou mlieka a 1 lyžičku citrónovej šťavy. Aplikovať tento čistič na tvári a držať po dobu 10 minút pred opláchnutie studenou vodou. Dokonca si môžete uložiť tento čistiaci prostriedok pre budúce použitie.

10. Mlieko a cícer čistiace:

Pre tento čistiaci prostriedok, 5 - 6 lyžičky cizrnové múky musí byť zmiešaný s 2 lyžičkou surového mlieka a 1 lyžičku kurkumy prášku. Pripravíme hladké pasty a aplikovať na celú tvár. Po 10 minútach zmyte svoju tvár.

Prispôsobte si domáce Face Wash pre žiariace pleť podľa typu vašej pokožky. Nechajte sa hýčkať, sluší a žiariace !!!

load...