Starostlivosť o kožu

Top 10 ayurvédske procedúry na suchú pokožku

Top 10 ayurvédske procedúry na suchú pokožku

Suchá pokožka je častým problémom, ktorému čelia všetky vekové skupiny. Tínedžeri, stredného veku muži alebo ženy, žiadny sú ušetrení od tohto pretrvávajúce kožné problémy. Suchá koža, a to najmä v zime môže ďalej zhoršiť rad ďalších problémov, ako je šupinatý a drsnej pokožky a odlupovanie kože. Liečenie suchú pokožku v počiatočných fázach, je najlepší spôsob, ako bojovať všetky ostatné problémy, ktoré môžu vzniknúť v dôsledku nedbanlivosti.

Mimoburzovom masti a krémy na trhu nemusia fungovať efektívne liečiť suchú pokožku, a preto sa snažia alternatívne lieky, ako je aurveda k zbohom až suchú pleť. Ajurvédske lieky je vyrobený z prírodných bylín a kvetín a preto nespôsobujú žiadne vedľajšie účinky a po určitú dobu, aby vám trvalú úľavu. Tu je zoznam niektorých jednoduchých suchú pleť ajurvédske procedúry, ktoré si môžete vyskúšať doma získať úľavu.

Ajurvédska liečba pre suchú pleť:

1. Nechtík je bohatá na prírodné flavonoidy a olejov, ktoré sú dôležité pre zdravú kožu. Zbierať okvetné lístky kvetín a robiť jemnú pastu z toho, pred použitím ho na koži. Opustí pastu na až uschne. Môžete potom opláchnite tvár teplou vodou. Pravidelné používanie tejto zmesi zanechá vašu pleť vláčnu a žiariace.

load...

2. Harmanček je prírodný hydratačný, ktorý pomáha pri liečení mnohých kožných ochorení. Má aj protizápalové vlastnosti, ktoré pomáha pri liečbe kožných alergií a pomliaždeniny. Môžete si urobiť odvar z harmančeka a napnúť ju pred použitím. Niekoľko kvapiek tohto odvaru môžu byť tiež pridané do kúpeľa! Nielen, že sa budete cítiť svieži a omladená, harmanček bude pracovať aj na koži, aby bol pružnejší a mäkké.

3. Papája je ovocie bohaté na vitamín A je tiež ochrana pokožky, ktorý pomáha predchádzať kožu pred nadmerným sucha. Môžete použiť zrejúce papája ako krovie. Make buničiny z zrelého ovocia a vmasírujte do pokožky v mäkkých krúživými pohybmi. Papája možno tiež použiť denne na koži, pretože nemá žiadne vedľajšie účinky.

4. Aloe Vera je považovaná za jednu zastávku liek na všetky problémy súvisiace s kože a vlasov. To má hydratačné vlastnosti a bojuje so suchou kožou rýchlo a efektívne. Masti a gély z aloe vera sú ľahko dostupné, avšak sa odporúča čistá a svieža aloe vera gél. Naneste gél na vašom tele skôr, než spať a nechať cez noc.

load...

5. Kombinácia banánu a medu bol používaný po stáročia na liečbu suchej a šupinatej kože. Zmiešajte 1 lyžicu surového medu s dvoma lyžicami zrelý banán a použiť ju na kožu. Nechajte ju po dobu 15 až 20 minút pred praním ju. Po tejto nábožensky odhaliť hladšie pokožku počas niekoľkých týždňov.

6. Jačmenná múka zmieša s kurkuma prášok a horčicový olej je tiež dobrý prostriedok pre suché ošetrenie pokožky. To môže byť použitý ako krovie a môžete ho použiť na kožu pomocou prstov alebo kefou. Tento peeling jemne exfoliuje pokožku zanechá hladkú, zdravú a žiarivú pleť, ktoré vám vyhrá mnoho komplimentov.

7. Santal pasta je mastná v prírode, a to pri aplikácii na kožu pomáha v boji proti suchej pleti. Ružová voda môže byť použitá, aby pastu z santalového dreva, čo pomáha v ľahko opadávaním preč odumreté a suché kožné bunky dávať vaša pleť sviežu lesk.

8. Uhorky a paradajky možno tiež použiť na upokojenie suchej pokožky. Táto zelenina sú bohaté na obsah vody, a tiež pomáhajú pri aktivácii sekrécie kožného mazu oleja. Nielenže hydratujú pokožku, ale tiež čistí pokožku a zlepšiť textúru pleti. Proste trieť plátok paradajky a uhorkou na tvár každý deň vidieť rýchle výsledky.

9. Neem listy pomôcť liečiť suchú pokožku a majú tiež antibakteriálne vlastnosti. Môžete vykonávať jemné pasta z listov a aplikovať ju po celej tvári a tele. To nielen pomáha liečiť suchú pokožku, ale tiež pomáha udržať kožné infekcie na uzde.

10. Odvar pripraví za použitia rasca, koriander semená a semien feniklu v rovnakom pomere možno aplikovať na problémové oblasti. Táto šťava, keď vstrebáva do pokožky udrží vlhkosť a tiež pomáha pri exfoliačný odumretých kožných buniek a vyčistenie pórov.

Skúste jeden alebo viac domáce opravné prostriedky a ajurvédskej suchej ošetrenie pleti sa rozlúčiť s hrubou suchú pleť. Vítame jemnosť a pružnosť pokožky s niekoľkými Ajurvédske opravných prostriedkov.

load...