Starostlivosť o kožu

Sunblock proti slnečnému žiareniu

Sunblock proti slnečnému žiareniu

Naozaj potrebujú ochranu pred slnkom?

Odpoveď na túto otázku by bola veľká áno! Bez ohľadu na to, kto to je, každý musí mať na pozore pred škodlivými účinkami slnečných pokiaľ ide o poškodenie kože. Napriek tomu, čo si mnohí ľudia myslia o využitie slnečnej ochrany iba počas leta, to budete potrebovať po celý rok, pretože slnko je vonku skoro každý deň! Myslite na to takto; Je tam slniečko? Potom je potrebné ochranu proti nemu.

Možno sa čudujete,, Nie sú to to isté? ' Odpoveď na túto otázku je, naozaj nie. Čítať ďalej a dozviete sa viac.

Čo je Sunblock?

Opaľovací krém pôsobí ako fyzikálne bariéra medzi kožou a škodlivých slnečných lúčov. Opaľovací krém obsahuje organické a non-organických zložiek, ktoré sedia na povrchu kože, aby sa zabránilo UV žiareniu preniknúť do kože.

load...

Čo je opaľovací krém?

Opaľovací krém je zvyčajne viac populárny voľbou. Kým opaľovanie väčšinou funguje physcially tento druh slnečný ochranný prostriedok funguje chemicky a bráni dlhodobé poškodenie známky od slnečných lúčov. To obrazovkách UV žiareniu a obracia žiadne škodlivé účinky, ktoré lúče môžu mať na kožu. Vždy sa odporúča nosiť opaľovací krém, keď vyjdete von z domu.

Najdlhšiu dobu, vždy som premýšľal, čo to, SPF 'Štítok na ochranu proti slnečnému žiareniu a sunblocks znamenalo. Takže, ak je rovnaká otázka vás trápi, nájdete nižšie, čo presne to je!

Čo je to SPF?

SPF je v podstate Sun Protection Factor. To je zhruba odhadnúť ako množstvo UV žiarenia, ktorý je potrebný k popáliť pod slnkom. Môžete určiť, ako dlho sa môžete chrániť aj keď je potrebné znovu použiť podľa toho, ako dlho trvá, než pre vašu pokožku spáliť bez ochrany a SPF. Napríklad v prípade, že SPF 30, a ak je vaša pokožka začne horieť počas 20 minút bez opaľovací krém a opaľovací krém, potom stačí vynásobiť, aby zistili, ako dlho vaša pokožka zostane chránená proti slnečnému žiareniu. Takže, 30 x 20 = 600 minút ochrany, čo je asi 10 hodín.

load...

Teraz sa poďme pozrieť na niektoré z rozdielov medzi opaľovací krém a opaľovací krém.

Rozdiel medzi opaľovanie a Sunscreen

Tu sú niektoré z hlavných vlastností opaľovací krém a opaľovací krém.

Krém na opaľovanie

Ochrana: Primárnou úlohou A opaľovací krém je pre vás chrániť pred UVB žiarením. Ďalej len, B 'tu znamená horenia. To znamená, že opaľovací krém bude chrániť vonkajšie vrstvy pokožky tým, že vytvorí bariéru a odráža všetky škodlivé lúče.

Ingrediencie: by ste zvyčajne nájsť oxid zinočnatý, oxid titaničitý, ako hlavných zložiek v opaľovací krém. Toto vlastne robí to hrubšie, ktoré niektorí ľudia môžu nájsť to ťažšie na použitie.

Konzistencia: Vzhľadom k tomu, je to vlastne fyzická bariéra, je to celkom husté a nepriehľadné.

Pros

 • Opaľovací krém by zrejme bolo výhodnejšie pre prevenciu spáleniny, takže ak viete, že budete mať pod drsným slnkom po celý deň, je najlepšie používať opaľovací krém.
 • Nemusíte sa držať opätovné tak často.

Zápory

 • Vzhľadom k svojej hustej konzistencie, má tendenciu pozerať sa biela na koži.
Tipy
 • Znovu použiť opaľovací krém, ako je požadované.
 • V týchto dňoch zistíte, blokátory, ktoré nemajú príliš veľa bieleho obsadenie, takže sa môžete dostať je, ak vám vadí bielej.
 • Väčšina z nich sú vodotesné v týchto dňoch, ale ak plánujete ísť na pláž, uistite sa, že je odolný proti vode.
naše návrhy
 • Banana Boat Ultra Defense UltraMist SPF 85
 • Neutrogena Ultra Sheer Čistenie Dotykový Sunblock SPF 50+

Opaľovací krém

Ochrana: Ako už názov napovedá, opaľovací krém filtruje škodlivé lúče, ktoré vaša pleť je vystavená. Rovnako ako opaľovací krém chráni pred UVB žiarenia, opaľovací krém chráni pred UVA žiarením, kde, A 'je skratka pre starnutie. Takže zatiaľ čo opaľovací krém pracuje fyzicky, opaľovací krém funguje chemicky prevenciu a opravu akékoľvek dlhodobé poškodenie kože.

Ingrediencie: Opaľovacie krémy často používajú aktívne zložky, ako je avobenzene a oxybenzen.

Konzistencia: opaľovací krém má konzistenciu normálne mlieko.

Pros

 • Nie je to príliš silné, čo je to, čo je ideálny pre každodenné použitie.
 • To nie je mastný, čo znamená, že nebude mať vplyv na make-up rutina.

Zápory

 • Nedáva pod intenzívnym slnku dostatočnú ochranu
Tipy
 • Počkajte 30 minút po použití opaľovacieho krému, než vystúpiť.
 • Používať krém s vysokým SPF, či je to leto.
 • Naneste ju na každú piaď exponovanej kože.
naše návrhy
 • La Roche Posay Čistenie Dotykový opaľovací krém SPF 60
 • Olay Regenerist Micro-sochárske krém SPF 30

Konečný verdikt o "ochranou proti slnku Vs opaľovanie"

Tieto dni, väčšina spoločností, aby výrobky, ktoré majú obe ochranu proti slnečnému žiareniu a vlastnosti opaľovací krém s širokým spektrom SPF. Ale ak hľadáte niečo úplne konkrétne, potom si môžete nájsť tie rovnako. Úprimne povedané, na konci dňa, to všetko závisí na tom, čo si prajete. Pre niekoho, ako som ja, ktorých vystavenie slnku je pre sotva hodinu celkom; ochranu proti slnečnému žiareniu by byť v poriadku. Opaľovací krém by skončiť robiť tvárou celkom mastný, a ja som naozaj nechcel, že keď idem do práce. Avšak, keď som ísť na pláž, asi by som sa rozhodnúť pre niečo trochu silnejšie a priamejšie ochrana proti slnku, určite by som vybrať opaľovací krém s vysokým SPF.

Takže, ako som sa zmienil, že všetko závisí na tom, čo pracuje pre vás a situáciou na dosah ruky. Či tak alebo onak, uistite sa, že ste na sebe nejakú formu SPF zakaždým, keď vystúpiť; aj keď to nemusí vyzerať príliš slnečno, pretože vás ešte ochráni od iných škodlivých látok a aby sa vaša pleť vyzerať zdravo.

load...