Starostlivosť o kožu

Skleróza pokožky - čo to je, príčiny, príznaky a liečba pokožky

Skleróza pokožky - čo to je, príčiny, príznaky a liečba pokožky

Máte škvrny na koži, ktoré sú tvrdé a cíti pevne? Ak vaša odpoveď znie áno, môžete byť trpí zriedkavým ochorením známym ako skleróza kože. V tomto stave, kože a spojivového tkaniva stvrdnú a tesný. Obvykle skleróza koža má vplyv iba na kožu, ale niekoľko ľudí, ale tiež môže mať vplyv na krvné cievy, rôzne vnútorné orgány a dokonca aj tráviaci systém. Príznaky tohto ochorenia sú závislé na ktoré je súčasťou vášho tela ovplyvnené.

Bolo zistené, že ženy sú náchylnejšie k sklerózou pleti v porovnaní s mužmi, a to je bežná najmä medzi ľuďmi vo veku medzi 30 a 50 ° C.

Príčiny kože sklerózy:

Stále nie je známe, ako skleróza kože vyvíja. Avšak, v závislosti na rôznych výskumov toto ochorenie dochádza v dôsledku nadprodukcie kolagénu, ktorá sa dostane nahromadené v telesných tkanivách. Kolagén je vláknitý proteín, ktorý tvorí spojivového tkaniva a kože.

load...

Čo je skleróza kože? Mnoho zdravotníkov sa domnievajú, že skleróza koža je autoimunitné ochorenie, keď imunitný systém začne napádať telo bez dôvodu, a to spôsobuje zápal, rovnako ako nadmernú tvorbu kolagénu.

Príznaky kože sklerózy:

Ako už bolo spomenuté, tieto príznaky sú závislé na ktorú časť tela bola ovplyvnená skleróza kože. Niektoré príznaky si dať pozor, sú:

Koža:

V praxi nebude nikto postihnutý sklerózou kožou všimnete spevnenie a sprísnenie kože. K tomu dochádza v náplasti, ktoré môžu byť oválneho tvaru, alebo v priamych linkách. V závislosti od typu pleti skleróza má osoba, veľkosť, umiestnenie a počet náplastí líšiť. Obvykle zistíte, vaša pleť sa vzhľadom lesklé vzhľadom k uťahovanie a pohyb postihnutých oblastí budú obmedzené.

load...

Prstov a / alebo nôh:

Keď sa dostanete skleróza kože, všimnete si prsty na rukách a nohách reagujúce na nízkych teplotách. Dalo by sa cítiť bolesť, zmeniť farbu a dokonca znecitlivenie. Táto podmienka je známa ako Raynaudova fenoménu.

Srdce, pľúca a / alebo obličiek:

Hoci vzácny, to nie je neslýchané kože skleróza postihuje fungovanie pľúc, srdca a obličky. Ak sa tak stane, je to život ohrozujúce.

Zažívacie ústrojenstvo:

Ak je váš tráviaci systém postihnuté touto podmienkou, budete trpieť žalúdočných štiav, ktoré by mohli nenávratne poškodiť pažerák. Tam by mohol byť tiež problém absorbovať živiny z potravín, ktoré konzumujú. Dôvodom je, že jedlo je schopný sa pohybovať správne dôkladné vaše črevá.

Liečbu kožných skleróza:

Nie je tam žiadny liek na túto chorobu, ale existujú spôsoby liečby, ktoré môžu zmierniť príznaky a zlepšiť kvalitu života. Niekedy sa choroba zmizne bez liečby po 3to 5 rokov, ale v prípade, že choroba postihuje vnútorné orgány, postupuje s časom. Niektoré z kože skleróza liečebné možnosti sú nasledovné:

Lieky:

Neexistuje žiadny liek, aby sa zabránilo nadprodukcii kolagénu. Avšak, tam sú lieky k dispozícii, aby sa zabránilo komplikáciám a príznaky ochorenia. Lekár vám môže predpísať lieky na zníženie príznakov sklerózy kože. Aby sa zabránilo infekcii v prstoch rúk a nôh, budete musieť použiť antibiotickú masť. Tiež môžete použiť predpísané lieky proti bolesti zvládnuť bolesť.

Rehabilitácia:

Ľudia, ktorí trpia sklerózou pokožky sú často odporúča prejsť fyzioterapii pre správu bolesti, zlepšenie pohyblivosti a udržať ich schopnosť plniť každodenné úlohy nezávisle.

Chirurgia:

Ak skleróza kože spôsobuje komplikácie v prsty a prsty, je jediným riešením by mohlo byť amputácia. Zvyčajne, keď vredy rozvíjať a trpíte závažnou Raynaudovým syndrómom, mohlo by to mať za následok gangrény.

Okrem toho, mali by ste sa snažiť zostať tak aktívny ako je to možné. To bude mať nielen vaše telo pružné, ale tiež zlepší krvný obeh a zmierniť stuhnutosť. Ak ste fajčiar, okamžite prestať fajčiť, pretože nikotín prítomný v cigaretách môžu zovrieť cievy, zhoršuje Raynaudov fenomén.

Teraz, keď viete všetko, čo tam je vedieť o pleť skleróza, obráťte sa na svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti a zistiť, či tieto prísne a tvrdé škvrny máte na koži sú v skleróze skutočnosť, kože alebo niečo iné.

Zostať zdravý a nenechajte kožné skleróza vystrašiť. Lekár vám pomôže ho spravovať a môžete žiť zdravý, šťastný život!

Dúfam, že tento článok bol užitočný! Ešte nechajte nám svoj názor v komentároch.

load...