Starostlivosť o kožu

Pigmentácia počas tehotenstva - Ako sa chrániť?

Pigmentácia počas tehotenstva - Ako sa chrániť?

Rozvíjanie škvrnité oblasti zatemnenej kožu pre tehotné ženy je celkom bežné, ktoré sú zvyčajne známe ako známky tehotenstva. Vedecky je známy ako chloasma gravidarum alebo melizma gravidarum. Táto podmienka je vidieť viac u žien s tmavou pleťou, keď v porovnaní s ľahkým pleť. Pigmentácie počas tehotenstva tiež dochádza v dôsledku dedičnosti. Ak táto podmienka je vidieť vo vašej rodine, potom sú vyššie šance pre vás, aby si to v priebehu tehotenstva.

Pigmentové zmeny počas tehotenstva

Pigmentácia počas tehotenstva môže slabnúť v priebehu času sa po pôrode, ale tam je šanca na zvýšenie týchto značiek počas rôznych fázach tehotenstva. Rôzne línie pigmentácie patria nasledujúce.

 • Počas týchto fáz, pigmentácia formy mimoriadne zrejmá línie prebiehajúcej smerom k stredu brucha celá cesta z pupka do lonovej kosti.
 • Ďalšie linka pigmentácie možno nájsť aj v okolí hrádze a genitálií oblastiach.
 • Tehotné ženy sú náchylnejšie k zvýšeniu tváre pigmentácie počas tehotenstva, najmä pri vystavení slnečnému svetlu. Sú náchylné k týmto druhom značiek pri depresii dokonca mierne. To zvyčajne sa stane, keď je to jej prvé tehotenstvo v dôsledku náhlej un-obvyklých zmien v tele. V priebehu druhého tehotenstva je tu menšia šanca získať také pigmentové značky.
 • Marks môže vyvinúť okolo hornej pery, nosa, lícnych kostí a na čele. Tie sa môžu vyvinúť aj v tvare masky. To sa môže objaviť na tvárach, čeľuste, predlaktia, a ďalších častí tela tie sú zvyčajne vystavená slnečnému žiareniu.
 • Pokožka, ktorá je už pigmentovaná všeobecne sa stáva viac pigmentovaná alebo tmavšie v priebehu tehotenstva. Tieto zmeny sa uskutočnia v dôsledku hormonálnych zmien v priebehu nasledujúcich etáp, ktoré stimulujú k dočasnému zvýšeniu vašej produkcii melanínu telo.
 • Časti tela, ako sú kolená, lakte, podpazuší apod, ktoré sú tmavo zvyčajne majú väčšiu šancu stať sa tmavšie ako predtým.

Táto zvýšená pigmentácia v tehotenstve môže znížiť po niekoľkých mesiacoch po pôrode, ale v niekoľkých žien, tieto značky sa stanú trvalou alebo nikdy úplne nezmizne. Existuje mnoho spôsobov, ktorými môžu byť znížené tieto hyperpigmentácie známky v priebehu tehotenstva.

load...

Ako sa vyhnúť pigmentáciu počas tehotenstva?

 1. Vyhnúť sa deje vonku maximálne počas dňa. Snažte sa zostať doma, rovnako ako je to možné. Ak je jeho veľmi naliehavé ísť von, potom použite opaľovací krém s minimálnym SPF 30 v ňom. Nosiť bezpečné oblečenie s dlhými rukávmi, dlhé nohavice na pokrytie celej ruky a nohy. Nosiť klobúk pokryť vašu hlavu. Ak máte ísť von, potom sa snažia vyhnúť výlet medzi 10 do 3pm.
 2. Používať dobré čistiace a krémy, ktoré nie sú krutý na koži. Nepoužívajte nové produkty, ktoré si nie sú vedomí. Používať produkty, ktoré už používajú skôr a uistite sa, že si istí, ako to funguje u vás.
 3. Môžete použiť niektoré lieky, ako je kyselina azelaová, retinovou kyselinu, hydrochinón atď, ale len s odporúčaním lekára. Váš lekár by mal vedieť, čo lieky užívate. Náležitú radu o týchto liekov pred ich použitím.
 4. V prípade, že pigmentové značky sú trápi vás, potom použite skrývanie make-up na ich pokrytie. Po pôrode, budú tieto značky slabnúť off pomaly.
 5. Po pôrode tiež zvýšenú pozornosť na niekoľko mesiacov, ktoré sa zdržiavajú doma na väčšinu času, za použitia ochranných odevov a ochranu proti slnečnému žiareniu. Nechoďte von počas poludnia.
 6. Kŕmiť svoje dieťa dobre. Áno, to funguje najlepšie. Čím dlhšie budete robiť, dojčiť, ľahko ich k zníženiu týchto pigmentových značiek. Vo väčšine prípadov sa tieto značky slabnúť bez liečby.
[Čítajte: Starostlivosť o pleť počas tehotenstva]

Ak sa tieto značky sa po niekoľkých mesiacoch narodení dieťaťa nezmizne, potom konzultujte s dermatológom. Ona ti navrhnúť dobré ošetrenie, ktoré môžu obsahovať bieliace krémy, ktoré obsahujú hydrochinón atď. Tieto môžu tiež obsahovať ochranu proti slnečnému žiareniu. Môžete sa rozhodnúť pre chemický peeling. Nemôžete očakávať okamžité výsledky z nich. Tehotenstvo známky pomaly slabnúť s časom.

load...