Starostlivosť o kožu

Najlepšie Vintage Parfémy - naše top 10

Najlepšie Vintage Parfémy - naše top 10

Kým sa snaží prísť s tohto zoznamu sme sa pozrel na dvoch faktoroch - kedy bol parfum prvýkrát formuloval, a ako to vytvorilo histórii. Niektoré vintage parfumy boli jednoducho zrušený, zatiaľ čo iní prešli niekoľkými formulačné zmeny v priebehu desaťročí.

Niektorí ľudia sú skeptickí ohľadom konceptu historických parfémov ( "Nie je to lepšie vyzkoušet,čerstvé'nové ,?" Alebo "Ja nechcem cítiť ako 80 ročný"). Chvíľu trvá, než aby sa tieto staré klasiky rastú na vás, a vy môže, ale nemusí skončiť im páči. Tu sú niektoré klasiky, že každý by mal rozhodne perfumista čuchať aspoň raz, ak nie vlastný fľašu.

Klasické Parfumy pre ženy

1. Guerlain Shalimar:

Parfumy od francúzskeho parfumu domu Guerlain vrcholy zoznam prianí akéhokoľvek parfumu Buff je, a vyzerá to, že zločin nie je písať o ich najznámejšie parfum - Shalimar. Jacques Guerlain vytvoril tento parfum v roku 1925, a to má byť inšpirovaný láskou, ktorá cisár Shah Jahan mal pre svoju manželku Mumtaz. Shalimar je pomenovaný po Mumtaz najobľúbenejších záhrady, záhrady Shalimar. Tento parfum s tónmi vanilky, tonka bôbov, kastoreum pižmo bol konzistentný bestsellerom po desaťročia. Dokonca s niekoľkými formulačné zmeny a úprav zovňajšku, to je jedna vôňa, ktorá zostáva jedinečný.

load...

2. Creed Fleur de The Rose Bulgari:

Je známe, že špeciálny prípravok na žiadosť manželky jedného z prezidentov Spojených štátov amerických, Creed Fleur de The Rose Bulgari je explózii bulharských čajových ruží. Tento ročník parfum bol vytvorený v roku 1890 francúzskou kozmetiku Creed a je vyhľadávaný držanie milovníkov ruže parfum. Stredný tón zeleného čaju odníma niektoré z, ruže 'kvalite a robí to sušička vôňa.

3. Chanel No.5:

Preslávil nikto iný ako legendárny Marilyn Monroe, keď vyhlásila, čo mala na sebe do postele bolo pár kvapiek Chanelu No.5 Tento kultový parfum od Chanel bola vytvorená v roku 1921 parfumov Ernest Beaux. Tento parfum robil oznámenia sveta Miesto aldehydických parfumov vďaka veľkorysé množstvo aldehydov v jeho formulácii.

load...

Pic Zdroj: Flickr, Geishaboy500.

4. Guerlain L'Heure Bleue:

To 1912 tvorba je predovšetkým o jemné a pekné veci. Myslíte si, že francúzske pečivo a čipky, a potom kvetinovými tónmi jazmínu a ruže vás zasiahne.

5. Nina Ricci L'Air du Temps:

Vytvorený v roku 1948 Robert Ricci, táto vôňa je obľúbený po celý rok. Jeho zmes jazmínu, ružové drevo, bergamot a santalové drevo okrem iného poznámky, že víťaz žien po celom svete robí. Fľaša sama o sebe je krásne vytvorený s holubicou predstavujúce mier, pretože to bola zahájená tesne po druhej svetovej vojne.

6. Coty Chypre:

Prvý medzi cyprusu parfumy a teda dávať kategórii jeho meno, Coty Chypre je ročník a nositeľné naraz. Francois Coty vytvoril predlohu v roku 1917 a od tej doby došlo k zmenám. Najnovšia verzia sa majú bergamot a kvetinové tóny jazmínu a ruže. To je must-zápach, len z toho dôvodu by bolo prvé, cyprusy vôňa.

7. Dior Miss Dior:

Vytvorený v roku 1947 a bola zahájená v rokoch po druhej svetovej vojne, tento parfum má svoj historický a kultúrny význam. Ale v okamihu, keď nastriekať trochu, to necháva vás diviť. Jedná sa o klasický cyprusy, bol inšpirovaný Coty Chypre. Ale je tu oveľa viac Miss Dior. Jeho zmes pikantné koriandra a korenia so sladkými kvetinovými tónmi tuberózy, konečne robiť cestu pre teplo pačuli a jantár, robí to parfum jednoducho nemôže ignorovať.

8. Guerlain Jicky:

Existujú tony príbehov o názve tohto parfumu, ale poďme rovno k samotnej vône. To 1889 classic by Guerlain má tému levandule, citrusov, kože a pižmo. Potom, čo bola cez formulačné zmeny, to bol asi od svojho vzniku, a je jedným z tých vôní, ktoré máte dostať čuchať o.

9. Balmain Vent Vert:

Zelená kvetinová vôňa vytvorená v roku 1947 Germaine Cellier pre Balmain, tahle má úplne zelené poznámky, ktoré sú dokonca často myšlienka ako horká. Súčasná verzia je však menej intenzívne, ale veľmi lákavá všetky rovnaké.

10. Caron Narcisse Noir:

Tento parfum bol vytvorený v roku 1911, a zatiaľ čo Caron vôňa nie sú všeobecne spájané s zmyselnosti, ale s sladkostí, toto je skutočná bomba. Jeho silný Civet poznámky, oveľa silnejší, než Jicky, opustí vás zaujímalo, kto si myslel, Gurlain bola pre milenky a Caron pre manželky. Oranžový kvet poznámky dať mu jeho dusno.

Teraz, ktorý z nich je vaša voľba? Napíšte nám komentár.

load...