Starostlivosť o kožu

Je sezamový olej vhodný pre akné?

Je sezamový olej vhodný pre akné?

Ako sa cítite, keď sa prebudíte, kto v nedeľu ráno a nájsť akné objaví na tvári? Docela nepríjemné, že jo?

Ale to by nemal byť prípad už, ako sa chystáte učiť sa o jeden báječný liek na akné! Je sezamový olej hovoríme o!

Zaujíma vás, ako sa môže liečiť akné a dá vám zdravú kožu? Potom tento príspevok je must-čítaj pre vás!

Akné - Stručný:

Akné nemožno presne nazvať chorobu, ale o kožné ochorenie, ktoré sa môže otravovať a nepohodlné. Pre väčšinu žien a mužov, je súčasťou vstúpil do dospelosti, ale ľudia v ich neskorých 20s a 30s tiež trpí akné breakouts (1). Kým ľudia s mastnú pleť, sú viac náchylné k akné, ale nešetrí tí s inými typmi pleti rovnako.

load...

Nuance akné a spôsoby, ako zaobchádzať s ňou:

Akné sa vyskytuje hlavne keď mazových žliaz v ľudskom tele sa stáva príliš aktívny pri nástupe puberty (2). Vzhľadom k zvýšenej sekrécii hormónov v puberte, kožné póry upchať s mazu a špiny, a výsledok v hromadenie baktérií. Sekrécia kožného mazu, ale môže byť tiež spôsobená niektorými liekmi, faktory životného prostredia a dedičnosti. Vzhľadom k tomu, vlasové folikuly stať naložené odumretých kožných buniek a kožného mazu akné nastáva, čierne bodky, cystickej akné či vyrážky začnú zobrazovať.

Nájdete tu mnoho liečba akné výrobkov na trhu. Tie sú väčšinou k dispozícii vo forme gélu, spreja alebo balzamu. Aj keď sa môžete rozhodnúť pre takéto ready-made akné riešenie, výsledky môžu líšiť. Niektoré produkty môžu priniesť dočasnú úľavu, zatiaľ čo iní nemôžu poskytnúť očakávané výsledky. Navyše také chemické obťažkané produkty môžu skutočne zhoršiť Váš zdravotný stav pokožky. Použitím týchto výrobkov často robí pleť príliš suchá a vaše telo začne vytvárať väčšie množstvo oleja, ktorý robí veci komplikovanejšie. Je lepšie používať prírodné akné riešenia, ktoré majú nízke riziko nežiaducich účinkov. Jedno takéto riešenie je sezamový olej.

Prečo používať sezamový olej na akné úľavu?

Sezamový olej, ktorý sa získava z sezamové semienka, sa používa vo veľkej miere v starostlivosti o kožu. To bol tiež použitý na liečbu ochorení kože od dávnych dní a jej kulinárske použitie nie sú neslýchané buď (3). Tento olej obsahuje dobré množstvo proteínu spolu s antioxidačnou zlúčenina nazýva sesamolu (4).

load...

Masírovať pokožku so sezamovým olejom pomáha zvýšiť krvný obeh a nakoniec pomáha pri odstraňovaní trosiek upchatiu kožných pórov. Olej je šetrná k pokožke a prospieva pleti vo viacerých smeroch, než len odstránenie akné. Obsahuje vitamíny A a E a polynenasýtené tuky, ktoré pomáhajú zlepšiť štruktúru pokožky a znižuje príznaky starnutia.

Spôsoby, ako využiť sezamový olej sa vyrovnať s akné:

Môžete použiť sezamový olej v rôznych spôsobov, ako získať úľavu od akné.

  1. Môžete vziať sezamový olej a namočte vaty v ňom. Potom aplikovať tieto ropné nasiaknuté guľôčky jemne na akné postihnutých oblastí na koži. Nechajte kože máčať olej po dobu 20 minút alebo tak. Umyte medikovanej jemným mydlom alebo čistiacim prostriedkom. Samozrejme, že je lepšie opustiť olej na tele cez noc a majú vaňu v dopoludňajších hodinách.
  2. Môžete tiež použiť sezamový olej na akné škvrny a sadnúť si vedľa vane naplnené teplou vodou. Para bude prečistenie kožné póry a nechať sezamový olej presakuje do lepší.
  3. Môžete použiť sezamový olej na varenie potravín, ktoré majú rozšíriť svoj vplyv na svojej koži. Jeho vysoká fajčenie bod vám zaistí väčšinu výhod (5).

Preventívne opatrenia, ktoré:

Kým sezamový olej má mnoho živín a ponúka niekoľko zdravotných výhod, tie s mastnú pleť by mala byť pred použitím na odstránenie akné trochu opatrný. Mali by to používať olej v malých množstvách, aby sa zabránilo stavu pokožky z zhoršuje.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Už ste využili sezamový olej, než pre liečbu akné? Povedzte nám to tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...