Starostlivosť o kožu

Je olej vitamínu E účinný pre akné a pupienky?

Je olej vitamínu E účinný pre akné a pupienky?

Sú pupienky ťa do rozpakov? Je akné Jedným z hlavných problémov, ktorým čelia? Potom je najvyšší čas, aby ste niečo o tom, že jo? Vitamín E olej je označovaný ako dobrú liečbu akné a vyrážok. Ale, ako pravdivá je, že?

Tento príspevok má odpovede. Čítajte ďalej sa dozvedieť viac.

Prečo Vitamín E je ideálny pre liečbu akné a Pimples

Vitamín E olej má silné antioxidačné vlastnosti (1), vďaka ktorým je veľmi účinná pri liečbe rôznych ochorení kože, vrátane akné. Potraviny, ako mandle, fazuľa, brokolica, arašidy, lieskové orechy, sladké zemiaky, sladké zemiaky, pšeničné klíčky, surový med a slnečnicové semienka sú bohaté na tejto životne dôležité živiny. Možno ste si všimli, že veľa produktov pre starostlivosť o pleť ako krémy a pleťové vody obsahujú vitamín E olej ako hlavnú zložku. Je to preto, že má mnoho skvelých výhod, ako oddialenie príznaky starnutia, hydratáciu pokožky, odstraňuje jazvy po akné, atď.

load...

Príčiny akné a Pimples

Akné a pupienky sú trápne kožné problémy, pretože nielen kaziť pleť, ale tiež opustí škaredé jazvy pozadu. Existuje veľa príčin, z ktorých niektoré patria nasledujúce:

  1. Kolísanie hladiny hormónov, ktoré zase spôsobujú mazových žliaz, aby sa stal hyperaktívne (2). Póry upchať a blokovaný prebytočný olej, a to zase vedie k akné a pupienok breakouts.
  2. Baktérie uviaznuť ktoré potom násobiť, spôsobujúce zápal a podráždenie. K infekcii môže byť príčinou týchto kožných problémov.
  3. Póry môžu tiež získať blokované odumretých kožných buniek, čo ďalej vedie k akné alebo pupienok pupienkov.
  4. Pre niektorých ľudí, akné môže byť spôsobené alergickou reakciou na určité látky alebo detergenty. Pokožka dostane podráždené, a to môže urobiť je náchylnejší k tomuto ochoreniu kože.

Bez ohľadu na to, čo spôsobilo akné alebo pupienok vypuknutí, môžete ho účinne liečiť s vitamínom E olej. Nielen, že to bude eliminovať problém, ale tiež vám dáva jasnú, svetlú pleť odstránením jaziev.

Ako používať vitamín E olej na akné?

Ako už bolo spomenuté, je skvelý spôsob, ako sa dostať vitamín E má zahŕňať potraviny, ktoré sú bohaté na neho vo vašej strave. Nájdete tu tiež to vo forme kapsúl, ak chcete, aby sa tento priaznivý olej interne. Tým, že ju do svojho tela, budete považovať túto dráždi stavu pokožky zvnútra, ktorý má lepší dlhodobý účinok na kožu, rovnako ako vaše zdravie. Avšak, ak uvažujete o ústnu Vitamín E doplnky pre akné a vyrážky, tam sú niektoré veci, ktoré by ste mali mať na pamäti.

load...

Po prvé, premýšľať o tom, či si prajete doplnok, ktorý je prírodné alebo syntetické. Mnoho ľudí sa rozhodnú pre prirodzený, pretože je viac biologicky dostupné. To je tiež lepšie nevstrebávajú v tele. Odborníci odporúčajú sa snaží nájsť doplnok, ktorý je prírodný zmes tokotrienolov a tokoferolov. Vitamín E olej v prirodzenej forme je známe, že je dvakrát aktívnejší ako je to v syntetickej forme (3).

Druhá vec, ktorú treba mať na pamäti, je množstvo oleja, ktorý kúpite v Odporúčaná denná dávka alebo RDA je o niečo viac ako 22 IU pre dospelých (4). Avšak, to je bežne predáva v dávkach, ktoré sú oveľa vyššie. Existujú určité obavy o tom, že vitamín E olej vo vysokých dávkach, ako bolo zistené v nedávnej štúdie, že riziko úmrtia môže výrazne zvýšiť. Predpokladá sa, že príčinou môže byť údajne vyššie riziko krvácania, a to najmä u pacientov s nedostatkom vitamínu K, alebo tých, ktorí sa na riedenie krvi lieky. Udržujte svoj príjem nižší ako 400 IU, aby toto nebezpečenstvo preč.

Ďalším spôsobom, ako využiť Vitamín E olej pre aknóznu pleť je aplikovať lokálne. Ako už bolo spomenuté, to je často používané ako prísada do mydla, pleťové vody, krémy a iné kozmetické výrobky. Funguje výborne ako zvlhčovač a jeho antioxidačné vlastnosti sa predpokladá, že k ochrane kože pred jemných línií a vrások, rovnako ako poškodenie slnkom. Keď je lokálne aplikované na kožu s akné či vyrážky, vitamín E olej pracuje s fantastické výsledky. Avšak, ak už máte mastnú pleť, nemusí byť vhodné pre vás. Výskum ukázal, že použitím tohto oleja lokálne môže pomôcť pri vyčistení pórov, čo má za následok výrazne nižšiu trhlinami.

Objavili sa aj štúdia hovorí, že aktuálne užívanie vitamínu E olej môže spôsobiť dermatitídu, čo je ochorenie, pri ktorom koža sa stáva podráždené a červené po príchode do priameho kontaktu s látkou. Hoci tento olej funguje veľmi dobre pri liečbe akné a vyrážky a jazvy, ktoré spôsobujú, mali by ste si to vyskúšať na malej ploche kože, aby sa ubezpečil, že nie ste alergickí na to.

Vitamín E olej možno zakúpiť vo fľaši. Ak už pri doplnení, všetko, čo potrebujete urobiť, je prepichnúť kapsulu a vymáčknout olej. Odborníci odporúčajú kupovať Vitamín E olej v čistej forme; nájdete ju bez problémov v obchodoch so zdravou výživou. K liečbe akné a vyrážky s týmto olejom, postupujte nasledovne:

  • Jemne umyte si tvár, aby sa ubezpečil, že všetky make-up, nečistoty a špinu sú odstránené.
  • Namočte mäkkú handričku alebo uterák do horúcej vody a zakryť si tvár s ním tak, že vaše póry otvoria.
  • Dať pár kvapiek oleja na dosah ruky, naneste ju na postihnuté oblasti a jemne masírujte pokožku, čo mu umožňuje absorbovať olej.

Aby to súčasťou vašej každodennej starostlivosti o pleť rutina a uvidíte znateľný rozdiel vo vašej koži. Akné a pupienky bude významne znížený, a vaša pokožka bude vyzerať a cítiť sa oveľa lepšie. Podráždenie a začervenanie sa upokojil preč oleja vitamínu E. Budete mať tiež skvele vyzerajúca pleť, ktorá je bez jaziev po akné a iných kazov. Vitamín E olej podporuje proces tvorby tkaniva a regeneráciu (5). Keď sa vytvorí nová tkanivo jazvy dostať uzdravil, a vaša pokožka hladšia.

Ako môžete vidieť, Vitamín E olej možno použiť v mnohých spôsobov, ako účinne liečiť akné a vyrážok. Bez ohľadu na to, ktorú metódu použiť, môže pomôcť liečiť a predchádzať týmto ochorenia kože. Dermatológovia často odporúčajú túto vynikajúcu olej pre liečbu rôznych kožných ochorení. Ak máte ťažkú ​​prípad akné, je najlepšie sa poradiť s odborníkom pokožky pred použitím tohto nápravu. Akonáhle sa dostanete zelenú, môžete mať krásnu, zdravú kožu, ktorá je bez akýchkoľvek vád.

Ešte nám povedať, ako to po vás pomohlo. Komentovať v poli nižšie. Radi by sme od vás počuť.

load...