Starostlivosť o kožu

Je bezpečné používať Borax na koži?

Je bezpečné používať Borax na koži?

Vedeli ste, že celkom málo kozmetických výrobkov v regáloch majú malé percento bóraxu? Teraz sa to prísť k vám ako prekvapenie? Neboj sa! Okrem toho, že používa ako pufračná činidlo pre čistenie bielizne, bórax je tiež používaný široko v mydiel a kozmetiky.

Ale problémom je - ako bezpečná je bórax pre vašu pokožku? Odpoveď spočíva v tomto príspevku. Čítajte ďalej objavovať viac.

Je Borax bezpečné?

Borax bol prvýkrát objavený v Perzii pred asi 4000 rokmi, a od tej doby ľudia boli ťažba tohto minerálu. Kryštály bóraxu sú tvorené, keď je voda na horskej odtoku a lakebeds neodparí. Kryštály takto vytvorený koncentrát a stvrdnúť po uplynutí robiť minerálne zobrazí krieda biela. Keď je bórax vnesie do horúcej vody, prevedie molekuly vody na peroxid vodíka, ktorý produkuje bieliaci účinok.

load...

Prvok bór je prítomný v bóraxu, ktorá je potrebná k rastlinám ako stopový prvok. Avšak nadmerné vystavenie bór je toxický a zabíja rastliny, čo je dôvod, prečo sa používa na ničenie burín jedovaté. Podobne, bórax, ak je použitý v malých množstvách, môže ukázať ako užitočné, aj keď jej nadmerné užívanie môže byť toxický.

Prečo je bórax v kozmetike?

Borax je v kombinácii s voskom s cieľom zlepšiť súdržnosť kozmetických mlieka a krémy. Funguje ako emulgátor v kombinácii s voskom a je väčšinou používaný v ruky mydlom ako brúsny čistič. Jeho zásaditej povahy to vynikajúce ingrediencie pre čistenie robí. Kozmetické výrobcovia zmes bóraxu s inými prvkami za vzniku exfoliačný a čistiaci krém, ktorý eliminuje baktérie a odumretých kožných buniek, znižuje olej, a zabraňuje tvorbe akné. To je dôvod, prečo je bórax používa ako spoločný zložka v mnohých studených krémov a exfoliants.

Nízke koncentrácie bóraxu sú zvyčajne považované za bezpečné na koži. Avšak, väčšina z etiketách výrobkov poradiť opláchnutie tváre alebo rúk úplne po použití. V niektorých prípadoch, zvýšené hladiny alkalickej bóraxu môže viesť k významnej podráždeniu kože.

load...

Ako bezpečné je bórax pre pleť a celkový zdravotný stav?

  1. Skôr, kyselina boritá, ktorá obsahuje takmer podobné vlastnosti, ako je bórax, sa používajú na pranie oči. Avšak, to je viac používaný pre lekárske použitie. Podľa poradný panel Food and Drug Administration, sú zlúčeniny, ktoré obsahujú bórax alebo kyseliny boritej by sa nemali používať príliš, pretože môžu ukázať ako toxické. To môže tiež spôsobiť kožné alergie a podráždenie v rade (1).
  2. EPA varoval, že toxické účinky spôsobené bóraxu najčastejšie postihuje mužov, a môže spôsobiť vážne problémy semenníkov, čo vedie k nižším počtu spermií a tubulárnej atrofiou. To je hlavný dôvod, bórax bol zakázaný v Spojených štátoch. Avšak, mnoho iných národov stále umožňujú použitie tohto minerálu.
  3. Chronické toxické expozícii bóraxu môže spôsobiť vážne kožné problémy, vrátane olupovanie a začervenanie kože, záchvaty a dokonca aj zlyhanie obličiek.
  4. Borax je používaný nelegálne ako konzervačná látka v mnohých balených potravín, vrátane rezance, dusenou ryžou, karbonátky a kaviár.
  5. Väčšina štúdií naznačuje, že krátkodobé vystavenie bóraxu nevedie k vzniku rakoviny. Avšak, expozícia vŕtané za viac ako desať rokov po kozmetických a potravinárskych výrobkov, môžu v niektorých prípadoch viesť k rakovine pečene.
  6. Použitím kozmetiku s bóraxu počas tehotenstva môže zvýšiť riziko vrodených chýb a môže tiež spôsobiť mužskej neplodnosti.
  7. Nadmerné vystavenie bórax je tiež zodpovedná za abnormálny vývoj plodu, a v niektorých prípadoch tiež spôsobuje kostrové a mozgovej anomálie.

A napokon, aj keď používate bórax produkt, uistite sa, že ste ju udržali mimo dosahu svojich detí a opláchnite všetky povrchy a dokonca aj oblečenie, kde bola použitá minerálna. Tehotné ženy by sa mali vyvarovať expozícii bórax alebo obmedziť ich používanie. Takže je bórax bezpečí na koži? Borax, ak je použitý v malom množstve a s opatrnosťou, môže byť v bezpečí na koži, ale jej nadmerné užívanie rozhodne nie je vhodné.

Dajte nám vedieť, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...