Starostlivosť o kožu

Dospelé akné - typy, príčiny, výhonky a starostlivosť

Dospelé akné - typy, príčiny, výhonky a starostlivosť

Ak dôjde k prekliatie na svete, je to určite hrozba kože, akné! Táto nepredvídateľná choroba sa prejavuje, keď najmenej potreba. Akné pozná svoje sociálne plán lepšie ako vy. Hej presto, objaví sa, keď konečne sa dostanete schôdzku so svojím tlačenica.

Pozrime sa na niektoré skutočnosti o akné dospelých, ktoré nám vybaví lepšie vyhnať túto záhuba nášho života

Čo je to akné?

Akné je časté kožné ochorenie. Na rozdiel od spoločnej viere, že akné útoky si len v priebehu dospievania, akné vám môže udrieť v dospelosti príliš. Tento typ akné sa nazýva, akné dospelých '.

load...

Akné dospelých sa stane byť veľmi nepríjemné a frustrujúce a je zistené, že majú veľký negatívny vplyv na kvalitu life.It ťaží vašu osobnosť a budete sa cítiť sebavedomie a rozpačito v dave.

Takže poďme sa pochopiť trochu viac o dospelých akné príčiny a procedúr.

Typy akné dospelých:

Dospelý akné môže byť rôznych typov, a to je dôležité, aby sa zoznámili asi všetky tieto typy identifikovať správnej liečby pre neho.

load...

1. Papula:

Bežne známy ako zit alebo pupienok, papule je drobný, pevná, červená rána. Tvorený opuchnuté krvných buniek, papule neobsahuje zjavnú hnis.

2. Vriedok:

Pupienok naplnené hnis, belavá látka, ktorá je zmes kvapalných a mŕtvych bielych krviniek, sa nazýva pľuzgierik. Tento typ akné sa zvyčajne tvoria v vlasové folikuly a potné žľazy.

3. Uzlíka:

Do uzla je obrovský, platidlo, lumpov, hnis-naplnené pupienok, ktorý pojme hlboko v koži pacienta. To je často charakterizované zápalom a končí v zjazveniu. Do uzla je veľmi bolestivé a nereaguje na akejkoľvek liečby okrem izotretinoín.

4. Cysta:

Cysta je sac-podobné lézie naplnený kvapalinou alebo polotekutej látky skladajúci sa z mŕtvych bielych krviniek a infekčné baktérie. Rovnako ako uzlík, cysta je tiež vážne zapálená, veľmi bolestivé a zanechať jazvy a škvrny. Obaja uzlík a cýst zvyčajne vyskytujú spoločne v extrémnom druhu prielom nazýva nodulocystického. Je tiež nereaguje na väčšine aktuálnych a orálny liečby akné.

Príčiny akné dospelých:

Pokiaľ ide o príčinách akné vzplanutia, je tu veľa faktorov, ktoré prispievajú. Niektoré hlavné prispievatelia do stavu, sú uvedené nižšie:

1. Hormonálna nerovnováha:

Hormonálna nerovnováha je zistené, že najčastejšou príčinou akné erupcie u žien. Ženské hormóny kolísať v priebehu puberty, obdobia, tehotenstvo a menopauze.

2. Ukončované antikoncepčné pilulky:

Mnoho žien tiež skúsenosti akné vzplanúť po ukončení užívania antikoncepčných tabletiek. Pilulky mohli byť regulačné hormóny a tak hrá úlohu pri prevencii akné.

3. Predpísané lieky:

Okrem toho, akné erupcie môže byť tiež dôsledkom vedľajších účinkov niektorých predpísaných liekov vám môže byť, ktorí sa za rôznych podmienok.

 • Tieto lieky patria antikonvulzíva, kortikosteroidy a triezvosť lieky.
 • Je veľmi vhodné, aby ukončiť užívanie svojich predpísaných liekov, ale poraďte sa s lekárom a požiadať ho, aby zmeniť lieky, ktoré neprinesie o týchto otázkach.
 • Navyše žena dospelý akné môže byť tiež priniesla na antikoncepčné pilulky chýba estrogén a práve obsahujúce progestíny.

4. Dedičná:

Dospelý akné môže byť tiež dedičná. V štúdii sa zistilo, že takmer 50% dospelej akné trpí, že majú prvý stupeň relatívne (rodičov alebo súrodencov) trpí stave.

5. Stres:

Stres je ďalším hlavným prispievateľom k breakouts u samíc. Zvýšené hladiny stresu vyvolať telo produkovať viac androgénne hormóny. Androgény stimulujú žľazy produkujúce ropu a vlasové folikuly v koži. Keď sú tieto žľazy a folikuly cez aktivované pri stresových dobe, akné erupcie trvať place.So radi a videli vaše akné zmizne

6. Niektoré Osobná starostlivosť produkty:

 • Niektoré osobné produkty starostlivosti, ako ochranu proti slnečnému žiareniu a chlpov na báze oleja tuky podoprieť určitý typ akné známy ako, akné Cosmetica '.
 • Takže tie, ktoré majú mastnú alebo akné náchylná kože by mal byť veľmi opatrní pri vyberaní kože a vlasové prípravky.
 • Rozhodnúť sa pre produkty, ktoré čítajú "nekomedogénny" alebo "non-acnegenic." Tieto označenia ukazujú, že výrobok je menej pravdepodobné, že spôsobí prerazenie.

Liečba akné dospelých:

K dispozícii je široká škála anti-liečby akné na trh dnes, ktorý tvrdí, že účinne eliminovať lézie. Môžete si tiež nájsť niekoľko produktov starostlivosti o pleť vymysleli špeciálne pre aknóznu pleť na trhu. Tu je stručný opis niektorých prírodných a predpísanej liečby akné dospelých, ktoré vám pomôžu nájsť tú správnu liečbu pre vašu konkrétnu situáciu:

A. Predpísané lieky pre akné dospelých:

Predpísané lieky na liečbu akné dospelých sú dva typy, aktuálne a ústnej. Lokálna liečba sa používajú externe, zatiaľ čo tie ústnej sú spotrebované vnútorne.

Lokálna liečba:

Predpísané lokálnej liečby akné dospelých zahŕňajú krémy, pleťové vody a gély, ktoré obsahujú, aktívne zložky 'zničiť akné spôsobuje baktéria. Väčšina z týchto lokálnych liekov produkovať najlepšie výsledky, ak podmienka je mierne. Tu sú niektoré účinné lokálne dospelých akné lieky:

1. Kyselina salicylová:

To je topicky aplikovaný protizápalové chemická látka, ktorá sa používa v niekoľkých cez pult produkty na zmiernenie podráždenia v probléme area.There mnoho čelných umýva kyselinou salicylovou

2. Benzoylperoxid:

Benzoyl peroxid je beta-hydroxy kyselina, ktorá preniká hlboko do kože pacienta, vymaže upchaté póry a zabíja infekcie spôsobujúce baktérie. Nájdete benzoylperoxidu v niekoľkých anti-akné výrobkov.

3. Tretinoín:

Crème derivát vitamínu A, Tretinoín čistí póry, a tým vám pomôže pri udržiavaní breakouts na uzde. Avšak, na rozdiel od prostého kožných výhod, rad potenciálnych zdravotných a starostlivosti o pleť rizík, ako sú vrodené chyby a fotosenzitivity sú tiež spojené s používaním tejto liečby. Takže ženy by mali byť veľmi opatrní pri používaní tretinoínu.

Orálny liečba:

Ak lokálne lieky neprinesú výsledky, lekári odporúčajú ústnej liekov do oblasti trpia. Orálny ošetrenia sú síce účinné, avšak riskantné príliš, a to najmä pre tie ženy, ktoré chcú otehotnieť. Niektoré bežne odporúča proti akné produkty v perorálnej lieky sú:

1. Antikoncepčné tabletky:

Neutralizačné účinky pohlavných hormónov, ktoré spôsobujú zápal pórov, antikoncepčné pilulky, ktorý vám pomôže prekonať dospelých akné svetlice up.

2. Antibiotiká:

Dva najviac vám môžeme vrelo odporučiť antibiotiká pre nakladanie s akné dospelých sú tetracyklíny a minocyclines. Aj keď produkovať výsledky táto antibiotiká sú tiež známe, že spôsobujú citlivosť kože u mnohých pacientov.

3. Izotretinoín:

Izotretinoín je derivát vitamínu A, ktorý sa užíva perorálne, aby sa zabránilo nadmernej produkcii ropy a ich akumuláciu v póroch. Zvyčajne sa odporúča pacienti zažívajú ťažkú ​​cystická akné použiť tento liek. Ale podobný väčšine anti-akné lieky, Izotretinoín má tiež potenciálne riziká s ním spojené. Tehotné ženy sú prísne odporúča vyhýbať tohto lieku, ako to môže vyvolať rôzne vrodené vady.

Dospelý Akné domáce opravné prostriedky:

Okrem roztoku syntetické, nepreberné množstvo ošetrenie akné prírodné dospelých sú k dispozícii aj pre ženské.opt pre tieto ošetrenia na kontrolu akné, bez toho aby sa uchyľovať k chemických produktov na báze a predpísaných liekov.

1. Vitamín A:

Nájsť v mnohých rôznych zeleniny a ovocia, vitamín A je osvedčený liek liečiť akné poškodenej kože. To môže robiť zázraky pre vašu pokožku a oči. Strava sa skladá z občerstvenie vitamín A je to skvelá alternatíva k predpísanej lokálnej liečby akné. Môžete tiež zvážiť užívanie doplnkov vitamínu A na urýchlenie hojenia. Vždy začať doplnky na predpisovaní lekárov, aby sa zabránilo predávkovaniu.

2. Jalovec olej:

Obohatená s antibakteriálnymi vlastnosťami, jalovec olej uľahčuje elimináciu akné tým, že ničí baktérie spôsobujúce infekcie, ktoré sú na koži. Okrem toho sa môže pochváliť aj adstringentné vlastnosti, ktoré prečistenie póry a čistí pokožku dôkladne, čo zníži pravdepodobnosť pupienkov.

3. Probiotiká:

Na rozdiel od predpísaných antibiotík pre liečbu akné, probiotiká vytvoriť zdravú rovnováhu výhodných a ujmu baktérií vo vašom systéme. Okrem toho by mohli tiež pracovať, aby objasnila svoju kožu tým, že zníži opuch a rezanie späť na produkciu mazu. Spojili tieto probiotiká so zdravou stravou a pravú miestnu liečbu pre maximálnu účinnosť.

4. Lopúcha koreň:

Koreň lopúcha už dlho známe a používané na liečbu niektorých ochorení kože, vrátane všetkých typov akné. Zvyčajne sa pestuje v záhradách domáceho, tento zázračný bylina obsahuje rôzne aktívne zložky, ako je napríklad arcigen a chlorogenové kyseliny. Tieto účinné látky bránia rastu baktérií spôsobujúcich akné a tým vám pomôže zabrániť a opraviť podmienku. Môžete konzumovať koreň lopúcha orálne vo forme čaju alebo ho použiť ako lokálne liečbe v boji proti svojmu akné dospelých.

5. Bylinné čaje:

V čase, zlá strava návyky alebo nesprávne fungovanie pečene vyvolať akné a vyrážok.

V takých prípadoch, bylinné čaje môže pracovať ako kúzlo pre vyriešenie problému. Zelený čaj, harmančekový čaj, sladkého drievka čaj a rooibos čaj je niekoľko populárnych bylinných čajov, ktoré založili povesť ako anti-liečbu akné a už dlho používané na tento účel po celom svete.

Tieto detoxikačné čaje detoxikovať svoje telo dostať sa späť do zdravšie, jasnejšie kožu ste kedysi tešil.

6. Bylinné pary:

Bylinné tváre výpary sú ďalšie uznal ošetrenie v boji proti akné dospelých. Vyrobené z organických bylín a nekontaminovanej éterických olejov, bylinných parných unclogs a hlboko čistí póry a získate tak jasné, zdravú, jemnú a omladené pleti.

 • Prvá čistí pokožku dôkladne.
 • Priviesť 2 šálky vody k varu a preniesť do bowl.Steep byliny
 • Teraz pokrývajú hlavu s uterákom a umiestniť vaše tvár 6 - 10 palcov cez misy.
 • Parné najmenej päť až osem minút a nakoniec pat váš tvár v suchu.
 • Sledujte s pravidelnou hydratačný doplnenie kožu vlhkosti, že by to mohlo počas varenia v pare procese stratená.

Ostatné Liečba Alternatívy:

Ak váš akné dospelých je dosť na to, tvrdohlavý reagovať na každej fyzickej alebo predpísané lieky alebo špecializovanými produkty pre akné pleť, potom chirurgická liečba je jediný spôsob, ako získať čistú pleť. Môžete uvažovať o laserovú terapiu, alebo ak si môžete dovoliť, môžete ísť na plastickú chirurgiu nahradiť poškodenej kože so zdravou, jasnú jeden. Môžete sa rozhodnúť pre to len vtedy, ak zlyhal so všetkými vyššie uvedenými lieky a domáce opravné prostriedky pre akné dospelých.

1. Facials pre akné pleť:

K dispozícii je veľká škála tváre akné kožných ochorení z čoho vyberať. Pred začatím akejkoľvek tváre režim, vždy sa poraďte so svojím dermatológom. Vždy opravu test na prípadné podráždenie pokožky. Môžete skúsiť tieto domáce anti-akné starostlivosti o tvár. Tieto tvár sú vysoko účinné pri liečbe dospievajúcich a dospelých akné a môže byť použitý iba raz za pätnásť dní, kým nebude problém vytratí.

2. Egg White Facial:

Vaječný bielok Funguje to ako kúzlo na odstránenie akné. Si môžete dať váš tvár má ošetrenie tváre vaječného bielka, ako sa zbaviť otravné pupienkov a jaziev.

 • Trvať dva bielky a Bite je dobre, takže oni prevádzajú do lepkavé pasty.
 • Očistiť pupienok a rozmazaniu, ktoré vložiť nad ním. Držať ju za desať minút pred opláchnutie vlažnou vodou.

3. Soda fúzy:

Jedlá sóda je ďalší skvelý domáci liek nielen liečbe akné, ale tiež pre odstránenie post-jazvy po akné. Či už je to jedlá sóda tváre alebo jedlá sóda kroviny, to robí divy odviezť poškodené bunky kože odhaľujúce základový zdravšia pleť.

 • Ak chcete vytvoriť jedlá sóda tváre, je potrebné miešať primerané dávkovanie vody a jedlej sódy spolu, takže sa dostanete konzistenciu zubnej pasty podobné.
 • Očistiť svojej koži a použiť túto zmes na problémové oblasti s využitím svetla krúživým pohybom.
 • Zotrite ho po pätnástich minútach. Budete určite svedkami pozoruhodné zlepšenie svojho stavu pokožky po niekoľkých dňoch pravidelného užívania.

4. Oatmeal Facial:

Urobte si ovsené vločky prášok, cibuľa šťavu a med, a miešať dohromady tvoriť hustú pastu. Šíriť pastu na vrchole svojej vopred očistenú akné po dobu piatich minút a potom zmyte.

Zvlášť Tipy pre starostlivosť o pleť akné:

 • Vždy majte vaša pleť čistú. Nedopustite, aby nečistoty, olej a iné nečistoty upchávajú póry vedú vašu pokožku do pupienkov. Nech je to miesto očistiť svoju tvár aspoň dvakrát denne sa špecializovaným čistiacim prostriedkom.
 • Vždy konzumovať zdravej a vyváženej stravy skladajúci sa z zelenej zeleniny, ovocia, mliečne výrobky, mäso a ryby. Drž sa od nevyžiadanej pošty a vyprážané jedlá a piť veľa vody, aby sa vaše telo dobre hydratované.
 • Nikdy stlačiť pupienok, alebo budete zhoršiť stav.
 • Nikdy spať s make-upu. Zvyšky make-upu sa upchávajú póry zvyšujúce riziko akné erupcie.
 • Wash prestieradlá a obliečky na vankúše raz za týždeň.
 • Vždy používať produkty starostlivosti o pleť a to je nezdieľajú. Uistite sa, že zmeniť čistiace často.

Je to jednoduchšie pre boj známu diabla ako neznámeho jeden. Takže teraz sa môžete pozrieť na rôzne procedúry, ako sa zbaviť acne.You stačí jeden cnosť a to je trpezlivosť.

load...