Starostlivosť o kožu

Dobré tipy na starostlivosť o pokožku pre 20, 30 a Beyond

Dobré tipy na starostlivosť o pokožku pre 20, 30 a Beyond

Nikto z nás chcela zostarnúť, ale to je prirodzený proces, ktorý každý z nás musí prejsť. Sme však schopní bojovať tento proces starnutia a oddialiť ho v prípade potreby tiež. Koniec koncov, kto nechce, aby to pristane!

Takže to, čo môžete urobiť, aby sa vaša pleť mladá?

Najjednoduchším riešením je, aby sa starať o svoje zdravie pokožky už od útleho veku. Ja viem, že niektorí z vás môžu mať prekročil tohto veku, ale to nie je nikdy neskoro hneď !!!

load...

Expert Tip: Nezabudnite, že jedným z najdôležitejších vecí, ktoré musíte mať na pamäti za všetkých okolností je to, že je potrebné sa vyhnúť slnku, ak je to možné, samozrejme s výnimkou, kedy budete potrebovať nejaký vitamín-D.

Prečítajte si nižšie zistiť, ako môžete, môžete sa lepšie starať o svojej koži. Prečítajte si o týchto tipov pre rôzne vekové skupiny.

Starostlivosť o pleť pri 20 ° C:

1. Dvadsiatych rokov je správna veková skupina, kedy by sme mali začať starať o naše kože. Epione Beverly Hills zakladateľ a dermatológ Dr Simon Ourian hovorí, že opaľovací krém je, že jedna vec, ktorú nemôžeme zabudnúť vynechať, pretože slnko škody spôsobí jemné linky a vrásky.

load...

2. Trvá takmer 10 až 15 rokov, aby sa tieto účinky expozície slnečnému žiareniu na kožu. Preto fyzikálne slnečné bloky, ako je titán alebo oxid zinočnatý, sú výhodné pre ochranu pleti pred drsným lúčmi, v porovnaní s chemickými ochranu proti slnečnému žiareniu, ktoré je známe, že absorbujú všetky tie UV žiarenia, čím sa znižuje tendencia k ochrane, pričom je jasné, na koži ,

3. Ľudia zvyčajne v tejto vekovej skupine majú problémy s akné, takže je lepšie sa držať ďalej od dehydratačných produktov, ktoré na pravidelnom používaní je známe, že ovplyvňujú olej žľazy produkovať viac, čo vedie k pupienkov.

4. Táto veková skupina je tiež právo začať hydratáciu pokožky spolu s čistkami, pretože je v tomto veku, že máme maximálnu podporu kolagénu. Avšak, uistite sa, že používať iba prírodné produkty.

5. Musíme tiež kŕmiť našu pokožku s antioxidačnými bohaté na hydratačné produkty, kolagén funguje najlepšie v tomto veku. Nikdy nepoužívajte prípravky, ktoré odstráni celý olej z kože, aj keď máte plnohodnotné akné a vyrážky, pretože to povedie len naša olej žľazy na viac ako-disk, čo má za následok viac pupienkov.

6. Je lepšie začať používať bezmazné pleťové vody, výživné prípravky, kožné vyrovnávanie čistiaci a očné krémy čo najskôr.

No-Fail plán 20 je:

Jedná sa o jednoduchý režim starostlivosti o pleť po dobu 20 rokov.

Očista:

Ľudia s normálny typ pleti by sa pred spaním umyť tvár každý deň. Použite jemný čistiaci gél / -Li vaša pokožka je mastná, alebo mliečno jeden alebo suché.

Hydratačné:

Použite hydratačný krém, ktorý má aspoň SPF 15 alebo 20 s UVA i UVB ochrany.

Liečba noc Čas:

Väčšina dermatológovia odporúčajú používať vitamín A-derivát predpis retinoidy (ako Retina-A, Tazorac a AVAGO) znížiť jemné linky a liečbe akné a zároveň stimulovať koláž. Ak nie ste schopní ju používať, skúste použiť hydratačný krém aspoň pred spaním. Uistite sa, že platiť aspoň množstvo veľkosti hrášku.

Starostlivosť o pleť pri 30 ° C:

Akonáhle si uvedomíme, že sme dosiahnutie našich 30. Rokov, musíme tiež uvedomiť, že schopnosť nášho tela obnoviť poškodené kožné bunky sa začína rýchlo klesať. Zároveň začnú všímať tie nechcené vrásky a jemné linky, najmä v okolí úst a očí. Tmavej pleti ľudia zvyčajne zaznamenáte nerovnomerný tón pleti s odlišným sfarbením, zatiaľ čo reálne kože ľudí si všimnúť hyper-pigmentácia. Koža tiež stáva tenšie s časom a obrat bunka spomaľuje so stratou kolagénu. Pokožka potom vyzerá matne a ďalej potom potrebuje okamžité zlepšenie.

Tu sú niektoré zásady:

1. Ak nájdete nejaké dynamické čiary spôsobené počas výrazy tváre okolo očí, medzi obočím, okolo úst etc, potom je treba si uvedomiť, že toto je ten správny čas, aby zvážila Botox, najmä aby sa zabránilo tieto riadky v raste jej číslo a hĺbku.

2. Pomocou krémové čistiace prostriedky namiesto gély s AHA a kyselina glykolová, ktoré podporujú kolagén dáva najlepšie výsledky in` tomto prípade, a zároveň zachovať naša pleť hydratovaná.

3. Tvárové oleja, ako je jojobový olej a šípkou sú veľmi užitočné pri znižovaní slnečné škvrny, ako aj vyrovnávanie vlhkosti pokožky. Séra a krémy s obsahom kyseliny hyalurónovej sú tiež užitočné. Fyzikálne a chemické exfoliants sú tiež užitočné, aby sa naša pokožka hladká a zároveň stimulovať bunkovú obnovu. Je tiež dobré uvažovať prírodné pleťové vody, ktoré obsahujú retinols, vitamín C a kyselinu koji.

4. Ak používate retinoidy v noci, potom ste dostatok exfoliáciu, ale ak ich nepoužívate, a vaša pokožka je citlivá k nim pridať čistiace, hydratačný alebo nočný krém s kyselinou salicylovou alebo kyselina glykolová.

5. Nepoužívajte drsné kroviny. Oni by k ničomu na kožu; namiesto toho bude vaša pleť v priebehu reakcie, ktoré nikdy dáva žiaduce výsledky.

6. V našich 30 kožu môže začať vyzerať nudné a najjednoduchšie riešenie je to, exfoliácia, ktoré si môžete urobiť doma tiež. Aby bolo možné oživiť pleť, produkty, ako sú SkinCeuticals Micro-exfoliačný peeling s Clarisonic čistenie pleti štetcom hodiť každý večer.

No-Fail plán 30 je:

Očista:

Použite čistiaci prostriedok s alfa-hydroxykyseliny (AHAs) pre podporu exfoliáciu ráno, a pokiaľ ide o večer používať iba krémové čistiace prostriedky.

Hydratačné:

Zvlhčujúce kožu vám pomôže chrániť pokožku správne. Výrobky s antioxidantmi, ako je zelený alebo biely čaj, granátové jablko, alebo vitamín C, bude chrániť našu pokožku pred škodlivými voľnými radikálmi.

Uistite sa, že nosiť očný krém každý deň, aby sa zabránilo tie nechcené tmavé kruhy pod očami. Je ale potrebné použiť tie, hydrochinón, vitamín C, alebo rastlinných látok, ktoré sú známe pre zjasnenie pokožky s kyselinou koji, sója, alebo sladkého drievka zložiek.

Tiež, ak ste, že potrebujete prebytočnú vlhkosť myslieť, potom by ste mohli zvolili výrobky s kofeínom a kyseliny hyalurónovej.

Liečba noc Čas:

Retinoidu alebo retinol je nevyhnutná pre našu pokožku, akonáhle sa dotkneme svoje 30. Rokov. Je tiež užitočné si vybrať nočný krém alebo sérum s retinol.

Starostlivosť o pleť pri 40 ° C:

Vidíme väčšinu poškodenia kože objavil počas tejto doby. Väčšina ľudí nemôže prísť na to, čo robiť s vrásky a jemné linky na ich tváre, a to najmä, keď sa zase hlbšie a hlbšie.

1. Niekedy sa dostane do bodu, kedy je ťažké stanoviť tam, kde to bolo preto, že póry majú tendenciu stať sa veľký, koža stráca svoju elasticitu, zatiaľ čo tváre otázky, ako je zmena farby / miasmatem začne objavovať.

To tiež znamená, že nie ste odišiel s akýmkoľvek voľby, ale použiť plnivá, ako je Restylane, Radiesse a Juvéderm. Rovnako ako akýkoľvek iný problém, aj tento problém má drahú liečbu zvanú laserový resurfacing s Fraxel, ktorý je známy pre zníženie poškodenia slnkom spôsobil červenými škvrnami, rudost a blotchiness.

2. Ak ste počuli o retinol, potom je to ten správny čas, aby ho použiť na zníženie všetky tie vrásky na tvári. Najdôležitejšia vec v tomto veku je, aby sa vaša pleť hydratovaná na dennej báze. Je to naozaj stojí za to hľadať peptidov a koenzýmu Q10 v zozname zložiek pred zakúpením výrobku na zvýšenie vitality a odolnosti.

No-Fail plán 40 je:

Očista:

Výrobky s miernou AHA alebo kyseliny salicylovej sú dobré, ak ho používate každý deň, ale môžete si tiež ísť o krémové čistiace dvakrát denne.

Hydratačné:

Nikdy nezabudnem na hydratačný krém s vazelíny a bambucké maslo, ak zistíte, že aj najmenší vysušení na koži. Rovnako je ten správny čas na zoznam von doplnky, ktoré skutočne potrebujete vo svojej hydratačné, akonáhle sa dotknete svojej 40. Rokov.

Budete potrebovať aspoň SPF 15 - 20, a dva typy antioxidantov, ako lykopén, zelený čaj, a sójové pre zdravú kožu.

Liečba noc Čas:

Kolagén je hlavný dôvod, prečo sa naša pleť vyzerá mlado, takže nájsť spôsob, ako zvýšiť svoju úroveň, alebo jednoducho použiť retinoid predpísal Váš dermatológ.

Starostlivosť o pleť na 50., 60. A ešte ďalej:

1. Že celý zápas ste mali v mladom veku s pokožkou vám pomôže v tomto veku. Jediné, čo musíte urobiť, je udržiavať pokožku a nedá sa na to. Nájdenie niektoré žilky, hyper-pigmentácie a prekancerózne škvrny na koži je v tomto veku úplne prirodzené.

2. Predpokladajme Elos laser a laserové ošetrenie Fraxel liečiť žilky a hyperpigmentácie, resp. Crotherapy / Lokálna liečba môže poskytnúť úľavu od vzniku prekanceróznych škvrny.

3. Skúste liečbe všetky vaše problémy pri svojich 50. Rokoch sám o sebe, pretože akonáhle sa dostanete 60. Vecí, to bude len zhoršovať, pretože intenzita sa zvýši v tomto veku. Skúste zvažujú séra a pleťové oleje s vitamínom C a brať rybí olej kapsule.

4. Ak dávate prednosť akúkoľvek operáciu, ísť na plastické operácie, ako je blefaroplastike a platysmaplasty. Zvážte však skúsený dermatológ s dobrými recenzie od pacientov.

No-Fail plán 50s, 60s, a potom:

Očista:

V tomto veku je lepšie zvážiť non-mydlovou čistiace prostriedky. Skúste umývanie tváre dvakrát denne s trochou smotanovej alebo čistiaca pena.

Hydratačné:

Naša pokožka vyžaduje viac externý postarať, aby zvážila sérum s peptidy alebo antioxidanty, takže vaša pokožka môže ľahko absorbovať. Druhým krokom je vždy aj naďalej budete hydratačné s riadnou SPF a UVA / UVB ochrany v nej zahrnutá

Liečba noc Čas:

Zoberme si retinoid predpísal Váš dermatológ. Plastové možnosti chirurgia patrí Blepharoplastika (ktorý sa zaoberá unavené, prebytočnej kože viečok), platysmaplasty (ktorý zbaví "morčacie Gobbler") a obočie výťahy (premiestniť hrbenia obočie).

load...