Starostlivosť o kožu

Aký je význam pH na vašej pokožke a čo môžete urobiť?

Aký je význam pH na vašej pokožke a čo môžete urobiť?

Premýšľali ste niekedy o tom, ako naša koža dokáže čeliť zverstvá prostredí, ktoré je tak znečistené? Krok v pred zrkadlom po celý deň raz, a spustiť vatový tampón s nejakým čistiacim prostriedkom na ňom. Uvidíš! Teraz viete, čo vaša pleť prechádza na dennej báze. Takže je na čase postarať sa o to! Inak vaša budúcnosť bude pretkaná ťažkosťami starnutia, akné a ešte oveľa viac!

Príroda dala naša pokožka určitú úroveň ochrany sám o sebe, ale rozhodne nemal takú úroveň zneužívania predvídať! Zavlažovače, krémy, tonery a opaľovací mimo iné produkty, ktoré používajú pomáhajú chrániť pokožku navonok, zatiaľ čo vo vnútri je pH pokožky pôsobí ako obrana proti nečistôt, baktérií a znečisťujúcich látok.

Čo je rovnováha pH v koži?

Hodnota pH pokožky je tiež známy ako Acid Mantle a je výhradne zodpovedné za ochranu pokožky zvnútra proti všetkým vonkajším útočníkmi. Za normálnych okolností, pH rovnováha pokožkou zvyčajne pohybovať v rozmedzí od 4 do 6,5. Avšak, rôzne časti tela potrebujú a majú pestrú škálu.

load...

Ako je pH pokožky určená?

Mliečne kyseliny, mastné kyseliny a voľné aminokyseliny hrajú veľkú úlohu pri rozhodovaní o tom, jeho rozsah.

Nízka úroveň pH by znamenalo, že koža je veľmi kyslé, zatiaľ čo vysoká hodnota pH je priateľské a žiaduce. Hodnoty pH kože sa mení, keď naša koža príde do kontaktu s mydla, ktoré používame na čistenie nášho tela, ale aj keď máme kožné problémy, ako sú ekzémy, dermatitída kože a ďalších chronických ochorení, ako je cerebrovaskulárne ochorení a cukrovky.

PH a potné žľazy:

Hodnota pH pokožky je riadený mazových a potných žliaz, ktoré uvoľňujú mazu zachovať pružnosť a zdravie pokožky. Avšak, je to bežný problém u dospievajúcich, vzhľadom k vyššej úrovni týchto hormónov, že táto rovnováha je stratená. Výsledkom je akné a mastná pleť. Vo všeobecnej, vyvážený mazu sekrécie kože by mal hodnotu pH 5,5.

load...

Starnutie účinky na pH pokožky:

Novorodenci majú neutrálnu hodnotu pH, ktorá sa postupne dostane normalizovať. Keď dieťa dosiahne puberty, on / ona sa vyvíja viac chĺpkov na tele. Olejové žľazy v vlasových folikulov vylučujú viac a viac mazu, ktorý potom prirodzene mení hodnotu pH ich koži.

Koža dvadsať rokov starých pohľadov zdravším ako 60 ročný kvôli dôležitosti pH. Keď ste mladí, Acid Mantle naďalej rozvíja v tele a pôsobí vo svojej úlohe v boji proti baktériám a udržiavať zdravé prostredie pre pleť vyzerať mlado. Avšak, keď človek starne, pH začína byť viac neutrálne alebo alkalické, takže priestor pre infekcie na rast a kožnými problémami nastať.

Akné a pH:

Hlavnou príčinou akné je nadmerné sekrécia kožného mazu a pH v tomto prípade pomáha kontrolovať akné. Vyvážený pH 5,5 pomáha vytvárať zdravé prostredie, ktoré udržuje baktérie na uzde. Akné spôsobuje baktéria Propioinbacterium rastie, keď je pH kože je viac alkalická.

Ako udržiavať zdravé pH pokožky?

Teraz, keď vieme, prečo je tak dôležité udržiavať rovnováhu pH pokožky, pozrime sa, ako to môžeme urobiť.

1. Povedz nie na vysokej alkalické obsahu mydla, pretože zničí rovnováhu pokožky tým, že reálnejšieho pre baktérie rast. Vyberte si mydlá, ktoré sú kyslejšie, čo spôsobí menšie podráždenie pokožky. Kyslé čistiace prostriedky sú tvorené tým, čo sa nazýva "hmota syntetického", ktorý pomáha udržiavať nízke pH. Dokonca aj ľudia s citlivou pokožkou by mali používať kyslé čistiace prostriedky, aby sa zabránilo kožné problémy.

2. Poznať typ vašej pokožky. Skontrolujte, ktoré oblasti na koži je mastnejšia. To vám pomôže vybrať správne produkty.

3. Vyhnite sa použitie príliš veľa chemických látok na tvári. Chemické látky majú nepriaznivý vplyv na úroveň pH pokožky. Je vhodné používať prírodné produkty pre starostlivosť o pleť pre zdravo vyzerajúcu pokožku. Ale ak sa nemôžete vyhnúť chemické výrobky potom aspon zdvihnúť pH vyvážené produkty pre starostlivosť o pleť.

4. Udržiavať zdravú starostlivosť o pleť režime. Uistite sa, umyť si tvár pred spaním. Vždy hydratuje vašu tvár. Nezabudnite na odstránenie make-up pred spaním do postele.

Dúfať, že tieto základné tipy pre starostlivosť o pleť na hodnote pH rovnováhu pleti pomáha starať o vašu pleť dôkladne.

load...