Starostlivosť o kožu

Ako sa zbaviť šupinatej pokožky

Ako sa zbaviť šupinatej pokožky

Každý z nás sníva o mäkké a bezchybnú pleť sans žiadne škvrny alebo škvrny. Krásna pleť je predpokladom pre dobrý vzhľad. Ale rozhliadnuť - Som si istý, nenájdete príliš veľa ľudí, obdarený prirodzene krásnu pleť. A dokonca aj tí, ktorí majú dokonalú pleť majú tendenciu stratiť, že dokonalosti. A je to preto, zo stále rastúcej úrovne znečistenia a nápor drsných prvkov.

Vaša pokožka má ochrannú vrstvu oleja a má určitú úroveň obsahu vody, ktorý vedie to vyzerá dobre a žiariace. Stratíte Ak tento prirodzený olej a pokožka dostane dehydratácii, bude pokožka začne odlupovať alebo zažijete stav, čo sa nazýva šupinatá koža. Vaša pokožka začne odpadávať pomaly malé kúsky, ako snehové vločky. Niekedy, šupinatá koža môže byť tiež spôsobená v dôsledku vystavenia extrémnym teplotám a zmenám životného štýlu.

Netreba dodávať, že šupinatá koža nevyzerá dobre! Áno, budete musieť navštíviť dermatológa? Možno! Ale najprv, môžete skúsiť niečo doma!

Prečo Skin Flake?

Vaša pokožka má ochrannú vrstvu oleja a určitú úroveň obsahu vody, ktoré udržujú to vyzerá dobre a žiariace. Ak dôjde k strate tohto prírodného oleja alebo kože dostane dehydratácii, bude pokožka začne odlupovať a zažijete stav známy ako šupinatá koža. Vaša pokožka začne odpadávať pomaly malé kúsky, ako snehové vločky. Niekedy, šupinatá koža môže byť tiež spôsobená v dôsledku vystavenia extrémnym teplotám a zmenám životného štýlu.

load...

Táto podmienka dochádza tiež v dôsledku sezónnych zmien. Napríklad odlupovanie je výraznejší v zime ako v lete. Niektoré ďalšie dôvody k odlupovaniu pokožky sú stres alebo napätie, hormonálne zmeny a nedostatok správnej výživy.

Hlavné prostriedky pre nespoľahlivá kože, ktorá divy

Tu sú top 10 domáce prostriedky pre šupinatá koža. Vyskúšajte ich a znovu objaviť krásu vašej pokožky.

1. Jablčný ocot

Ste s najväčšou pravdepodobnosťou mať jablčného octu vo vašej kuchyni. Zriediť a použiť všade tam, kde je olupovanie kože. Nosiť rukavice, pokrývajú rozsah pôsobnosti a nechajte ju cez noc, aby čo najlepšie výsledky.

load...

2. Aloe Vera

Aloe vera je jedným z najvšestrannejších prírodných rastlín, ktoré majú rôzne aplikácie pre kožu. Vezmite aloe vera baňatý, pomelie ju na špičke, a votrite ho tam, kde koža je peeling. Nemáte mať prístup k aloe vera, závod jedného alebo použite kupovaný aloe krém pre liečbu.

3. Honey

Med je prírodný hydratačný a je tiež známe, že majú iné liečivé vlastnosti. Zmiešajte trochu medu s trochou citrónu, a potom ho aplikovať na postihnuté oblasti kože. Nechajte ho odpočívať po dobu piatich až 10 minút. Po nejakej dobe umyte a osušte pokožku jemne poklepávaním ju mäkkou handričkou. Nenechajte tvrdý trieť, pretože môže ďalej zhoršiť stav.

4. Papaya

Papája je ovocie, ktoré nielen vám pomôže schudnúť, ale to je tiež bohatá na antioxidanty a minerálov, ktoré pomáhajú upevniť proces hojenia kože. To tiež opravuje šupinatá kožný problém. Mash trochu papáje, zmiešame s trochou medu a použiť zmes na postihnutú oblasť pre liečbu šupinatá koža.

5. Tvaroh

Tvaroh je bohatá na mikróby a má antibakteriálne vlastnosti. Z toho dôvodu, že môže byť použitá na liečbu šupinatá koža. To obnoví prirodzenú hydratáciu pokožky a poskytuje toľko potrebnú a dôležitú vitamín A, a zároveň inhibujú rast všetkých baktérií.

6. Apple

Človek by si iste počuli príslovie,, jablko denne udrží lekára preč. ' Vezmite jablko, mash ho a priamo aplikovať na postihnutú oblasť kože sa zbaviť šupinatá koža. Budete tiež získať žiariaca pleť zároveň.

7. Banány

Plody sú vaši priatelia, ak ste jesť, dostanete zdravej výživy a ich aplikácia vám pomôže zbaviť sa šupinatá koža v niekoľkých aplikáciách. Banány sú známe pre svoju viskozitu a pomáhajú udržať vlhkosť v pokožke a liečiť kožu, ktorá sa rozpadá. Aplikovať banán a tvaroh dohromady vidieť, že zázraky pre vaše kožné problémy.

8. Mandľový olej

Šupinatá koža je priamym dôsledkom pleť stráca vlhkosť a nevyhnutných olejov. Mandľový olej je bohatý na vitamín A, a teda môže byť efektívne využité pre masáž pokožky a zdravotné sestry ho späť do zdravia.

9. Citrónová šťava

Môžete si myslieť, že použitie citróna nespoľahlivá oblastiach môže dôjsť k podráždeniu, ale je to vynikajúci domáci liek na liečbu postihnutú pokožku. Trvať niekoľko lyžíc cukru, stlačiť citrónovú šťavu na ňom, a masírujte postihnutú oblasť pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

10. Ricínový olej

Ricínový olej je naozaj silná a jeden z najlepších olejov na ošetrenie šupinatá koža. To pomôže liečiť postihnutú pokožku tým, že uľahčuje rast nových buniek.

Niektoré z vyššie spomenutých domáce opravné prostriedky pre suchú, šupinatá koža môže znieť nepresvedčivo. Avšak, ak ste prešli čerta k diablovi hľadal liek na šupinatej kože, ktorá skutočne funguje, sú to stojí za to vyskúšať. Nielen, že sú drahé, ale sú tiež prostriedky, ktoré boli vyskúšané a overené mnoho ako najlepší!

Suchá koža môže lúpať kdekoľvek, ale väčšinou, kožné vločky v blízkosti líc, okrem nosa, alebo na lakte a kolená. Jedná sa o vysoko viditeľnej oblasti. Poďme sa pozrieť na rôzne spôsoby, ako môžeme zabrániť toto trápenie.

Kroky, aby zabránil šupinatá koža

1. Parné

Vykúpať v teplej vode / teplú sprchu na päť až desať minút. Môžete tiež použiť tvárový parník na paru.

Buďte opatrní preháňať liečbu pary. Cieľom pre maximálne 10 minút pary. Kedykoľvek sa začnete cítiť nepríjemne, prestaňte ihneď.

2. Olúpať

Tvárové práčky ako krém na tvár, práčok, ktoré obsahujú mandľové a semien extrakty sú dobré na pleť. Opt pre organické práčok rastlinných vlákien z horkej tekvice. Skúste pemzy pre vaše kolená a lakte.

Vyhnúť sa príliš horlivý s práčkou, pretože pri nesprávnom použití môže dôjsť k poškodeniu kože.

Môžete tiež ísť o chemickú exfoliáciu, ktorá používa chemický peeling látky. Ak ste v DIY režime, môžete sa rozhodnúť pre kroviny na báze cukru. Vezmite hnedý cukor, jednu lyžičku olivového oleja a kaší do letného ovocia, ako sú broskyne a jahody, aby sa kroviny. Vždy byť nežný.

3. Hydratujú

Po exfoliáciu, že je čas na zámku v určitú vlhkosť a rozmaznávať pokožku. Môžeš použiť:

  • Teplý čistý olivový olej
  • Hydratačný s kyselinou hyalurónovou, ktorá tesní vo vlhkosti
  • Organické krémy neobsahujúce drsných ingrediencií

Môžete si tiež pripraviť DIY hydratačnú masku s banánom a medom. Med je zvlhčujúca látka a má upokojujúce účinky. Ovsené vločky je mimoriadne hojenie a je ideálny pre svrbiace a šupinatá koža. Vsiaknuť do 1 - 3 šálky ovsených vločiek v 1 - 2 šálky horúcej vody. Pridajte jednu lyžicu medu a dve lyžice jogurtu. Blend všetky prísady dohromady. Použiť túto zmes a nechať to na dobu 20 minút. Zmyte vlažnou vodou a pat suchú pokožku.

Tiež pozorne sledovať na vašej strave. Strava a hydratácia sú kľúčové body, ako sa zbaviť prebytočného sucha alebo šupinatá koža. Máte šupinatá koža? Aké typy liečby skúšali ste? Vedeli niečo funguje? Podeľte sa s nami v komentároch.

load...