Starostlivosť o kožu

Ako sa zbaviť nárazov po voskovaní

Ako sa zbaviť nárazov po voskovaní

Nie je to utrpenie sa vysporiadať s bolesťou voskovanie? Ak chcete pridať k tejto bolesti, rany a pupienky objaví na koži po zasadnutí dorastajúceho. Väčšinou sú tieto hrbole sú malé a bezbolestné, ale keď sa premení v niečo bolestivo škaredá, to môže byť ťažké situáciu riešiť. Prinášame vám DIY nápravy pomocou prísad z vašej špajzi, ako sa zbaviť týchto nerovností.

Bez ohľadu na to pri vývoji hrbole, či už okamžite alebo niekoľko dní po voskovanie vaše vlasy, je dôležité, že nebude ignorovať dlho. Môžete dať hrbole deň alebo dva odznejú samy o sebe. Ak tomu tak nie je, využiť opravné prostriedky, zostavili sme pre vás, ako sa zbaviť voskovanie hrbolčeky na koži.

Poďme pochopiť, prečo sú tieto hrbole vytvorená v prvom rade, ako sme sa ponoriť do opravných prostriedkov v detaile.

Čo spôsobuje Bumps Po voskovanie?

Naše vlasy býva v vlasových folikulov v koži. Keď voskovaný, tieto vlasy sú vytiahnutá silou, a to spôsobuje tlak na kožu. Základná reakcia tela na to je zápal v mieste podrobili tomuto stresu. Tento opuch vlasové folikuly zvyčajne klesá od seba v deň alebo dva. V čase, tieto vačky môžu nakaziť a rozvíjať hrbole naplnené kvapalinou. Tie sa objavujú ako biele hrbole, a to môže trvať dlhšiu dobu, aby tieto plány odísť sami. Keď sú hrbolčeky tvorili pár dní po voskovanie, mohlo by to znamenať, zarastený vlasy.

load...

Svrbiace hrbole a / alebo červené hrbole sa môžu objaviť tiež týždeň po depilácii. Či tak alebo onak, môžete použiť rôzne procedúry, aby sa ich zbaviť. Tu je návod, ako!

Ako sa zbaviť Of hrbole Po voskovanie

 1. Aloe Vera
 2. Čajovníkový olej
 3. Jablčného octu
 4. Kokosový olej
 5. Witch Hazel

Domáce lieky na voskovanie hrbole

1. Aloe Vera Pre Dorastajúci Bumps

Budete potrebovať

Aloe leaf

Čo musíte urobiť,

 1. Trhať dosť dlhý list z rastliny aloe.
 2. Plátok list do strany a extrakciu gélu.
 3. Preniesť do vzduchotesnej nádobe.
 4. Použiť niektoré z tohto gélu na hrbole a masírovať ju.
 5. Nechajte ju cez noc.

Uložiť zostávajúce gél v nádobe na chladnom mieste.

load...

Ako často by ste mali robiť to

Aplikovať tento každý večer pred spaním.

Prečo to funguje

Tento liek môže byť použitá na liečbu voskovanie hrbole na časti tela, ako je hrudník a nohy, rovnako ako slabín koža. Aloe vera upokojuje zápal a svrbenie. To tiež hydratuje a hydratuje pokožku, ktorá sa môže stať za sucha a šupinatá po depilácii (1).

Späť na obsah

2. Tea Tree Oil na voskovanie hrbole

Budete potrebovať

 • 2-3 kvapky tea tree olej
 • 1 čajová lyžička olivový olej

Čo musíte urobiť,

 1. Zmiešajte esenciálny olej s olivovým olejom.
 2. Použiť túto zmes na postihnutú oblasť a masáž pre jednu alebo dve minúty, aby sa vstrebáva do pokožky.
 3. Nechajte ju cez noc.

Ako často by ste mali robiť to

Tento postup opakujte každú noc. Znovu počas dňa, ak je to možné.

Prečo to funguje

Jeden z najlepších esenciálnych olejov na liečbu voskovanie hrbole, tea tree oil môže byť záchranca. Zabraňuje infekciám, pretože jeho antibakteriálne, antimykotické a antivírusové vlastnosti. Taktiež urýchľuje prirodzený proces hojenia kože (2).

Späť na obsah

3. Jablčný ocot na voskovanie hrbole

Budete potrebovať

 • Jablčného octu
 • Voda
 • Vatový tampón

Čo musíte urobiť,

 1. Riedi jablčného octu s vodou v pomere 1: 1 pomere.
 2. Túto zmes aplikovať na postihnutú oblasť pomocou vatový tampón.
 3. Nechaj to prirodzene uschnúť po dobu asi 10 minút a potom ho opláchnite.

Ako často by ste mali robiť to

Tento raz alebo dvakrát denne opakovať.

Prečo to funguje

To je skvelý liek na rany na tvári a bikini vosk hrbole. Tieto adstringentné a antiseptické vlastnosti ACV ukázať ako výhodná v tomto prípade. Vyrovnáva pH pleti a tiež redukuje zápal (3).

Späť na obsah

4. Kokosový olej pre Dorastajúci Bumps

Budete potrebovať

Organický kokosový olej

Čo musíte urobiť,

 1. Po voskovanie, čistí pokožku s jemným čistiacim prostriedkom.
 2. Pat kožu suchú a použiť nejaký kokosový olej.
 3. Nechaj to na tak dlho, ako je to možné.

Ako často by ste mali robiť to

Znovu kokosový olej zakaždým, než sa kúpať.

Prečo to funguje

Kokosový olej je skôr preventívne opatrenia než liek. Upokojuje zapálené a začervenanú kožu. Je to tiež zmäkčovadlo, ktoré môžu podmieniť a hydratujú pleť. Jeho antioxidant obsah pomáha urýchliť proces obnovy pleti po tom, čo prešiel mučivý voskovanie relácie (4).

Späť na obsah

5. Hamamelu na voskovanie hrbole

Budete potrebovať

 • Hamamelu roztok
 • Vatový tampón

Čo musíte urobiť,

 1. Namočte vatu do roztoku a aplikovať na oblasť, ktorá bola voskovaný.
 2. Nechajte zaschnúť. Nie je potreba oplachovať tento off.

Ako často by ste mali robiť to

Urob to dvakrát denne.

Prečo to funguje

To je vynikajúca chladiacej kvapaliny, ktorý upokojuje pokožku veľa. To má antiseptické, zvieravé a protizápalové vlastnosti (5). Slúži pre biele hrbole, ktoré sú vytvorené na hornej pere po depilácii, aby sa zabránilo vzplanutia.

Prosím, majte na pamäti, že nebude bezprostredne po voskovanie ako pár prísady môžu bodať kožu, ktorá sa stala Diagnostický po voskovanie použiť niektoré z týchto opravných prostriedkov. Až potom, čo poskytne medzera niekoľkých hodinách, rozhodnúť sa pre tieto lieky na rany po voskovanie. Poďme sa pozrieť na nejaké ďalšie tipy, triky a ďalšie súvisiace informácie o voskovanie hrbole v ďalšej časti tohto článku.

Späť na obsah

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Ako dlho trvá, než Dorastajúci Bumps odísť?

Obvykle voskovanie hrbole odísť za deň alebo dva. V prípade, že vydrží dlhšie, alebo rozvinúť do bielych hrbole, môžu trvať dlhšie, než zmizne a môže vyžadovať zásah sa opravných prostriedkov.

Preventívne opatrenia na voskovanie hrbole

Voskovanie hrbole možno ľahko zabrániť použitím jednoduchých techník starať o pokožku pred pribúdajúceho vymenovania. Po tejto rutiny:

 • Olúpať - povrchu kože má vrstvu odumretých kožných buniek, špiny a nečistôt, ktoré môžu upchať póry. Použiť jednoduchý cukor peeling (cukor, soľ + olej) alebo akúkoľvek peeling, ktoré môžete mať doma olúpať kožu a zbaviť sa týchto zložiek. Tento proces bude vaša pokožka hladšia a jednoduchšie pre vosku vytiahnuť vlasy von. To tiež zabraňuje tvorbe nerovností, pretože nečistoty a odumreté pokožky už postarané. Urobte to deň pred vymenovaním.
 • Očistiť - Ak nemáte čas na olúpať pred svojím vymenovaním, použite čistiaci prostriedok na oplachovanie preč prebytočný olej, nečistoty a pleťové mlieka alebo krémy, ktoré ste použili. Tie môžu upchať póry a spôsobiť podráždenie neskôr.
 • Heat - Ak môžete urobiť ani peeling ani čistky, platia určité množstvo tepla do priestoru tým, že si sprchu s teplou vodou a umiestnenie horúci uterák na časť tela, ktorú budete vosk. Urobte to 30 minút pred vymenovaním otvoriť póry. Vlasy sa ľahko vytiahnuť, čo spôsobuje nielen menšiu bolesť, ale tiež znižuje riziko podráždenia z voskovanie.
 • Vyhnúť sa výrobky, ktoré obsahujú AHA, BHAs a kyselinu salicylovú týždeň alebo dva pred voskovanie. Tie môžu robiť tenšie kožu a dráždi ju ešte ďalej.
 • Udržiavať pokožku hydratovanú. Ak je vaša pleť hydratovaná, proces voskovanie bude hladšia a nedráždi pokožku a spôsobiť kožu.
 • Pomocou pravého vosku, aby sa dosiahli najlepšie výsledky a zabrániť kožné problémy. Poraďte sa so svojím kozmetička alebo estetik to pochopiť lepšie.
 • Nepoužívajte vosk počas svojho obdobia, ako je vaša koža sa stáva v tejto fáze veľmi citlivá.
 • Ak máte holiť medzi svojimi voskovanie stretnutia, potom sa zastaví na holenie 2 - 3 týždne pred ním. Vaše vlasy musia byť dosť pre vosk dlho, vytiahnite ju účinne z folikulov.

Post Wax Care A upozornenie?

Udržať tieto na pamäti, pred stanovením schôdzku:

 • Niektoré liečivé látky môžu interferovať s postupom pribúdajúceho nepriaznivo. Napríklad, ak ste po priebeh Retina-A alebo Accutane, mali by ste sa vyvarovať voskovanie. Tieto lieky vyvolávajú šance na zdvíhacie vypnutého do značnej miery. Môžete ísť na voskovanie až po šiestich mesiacoch kurzu.
 • Zostať v pokoji počas voskovanie. Štúdie preukázali, že panikári často sťahuje vlasových folikulov z kože, ktorá sa stáva náchylnejší k poškodeniu.
 • Uistite sa, že kozmetička použije ho po vosku mlieko k zníženiu bolesti a nepohodlia. Skontrolujte, či je mlieko obsahuje akýkoľvek minerálny olej. Ak sa tak stane, môže upchať kožné póry. Takže vyhnúť pre lepšie výsledky.

Tu je niekoľko tipov, ktoré môžete sledovať po depilácii, aby sa zabránilo voskovanie hrbole a iné kožné problémy z vynárať:

 • Niekedy krvácanie môže dôjsť v dôsledku šklbanie ochlpenia priamo z folikulov. Potrite ľadových kociek na postihnutú oblasť. To bude iste ponúkne veľa pohodlia.
 • Aplikovať ľad, aj keď nie je krvácanie alebo pálenie. Pomáha uzavrieť póry.
 • Nenanášajte žiadny krém alebo olej, aspoň na pár hodín po depilácii.
 • Aby sa vaša pleť chrániť pred slnkom, ako čerstvo voskované kože je náchylnejší k spáleniny od slnka.
 • Vyhnúť saunu a parné kúpele pre 1 - 2 dni po voskovanie ako vaša pokožka je veľmi citlivá po vosku a teplo možno ho ľahko poškodiť.
 • Nestriekajte dezodorant na voskovaný kožou najmenej 24 hodín.
 • Vyhnúť plávania pre jeden alebo dva dni po depilácii.
 • Umyť voskovaný plochu a použiť nejaké čerstvé aloe vera gél na upokojenie pokožky.
 • Môžete olúpať kožu po 1 - 2 dni raz začervenanie a nárazy boli znížené. Tým sa zabráni zarastený vlasy.

Je to normálne, že Red Bumps Po depilácii?

Áno, to je úplne normálne! Nie každý dostane hrbole po voskovanie, ale to je celkom bežné.

Voskovanie sa môže zdať ako niečo, čo chcete, aby zostali na míle ďaleko od, ale nie je to tak zlé. Po niekoľkých minútach bolesti môže zanechať pokožku hladkú a bez srsti po celé týždne. No strnisko a bez svrbenie, ktoré sú zvyčajne vidieť s holenie. Ak vyvíjať hrbole po depilácii, dať opravnými prostriedkami v tomto článku skúsiť. Tiež majte na pamäti, pre a post voskové voskové tipy a opatrenia už bolo spomenuté.

V prípade, že príznaky pretrvávajú vážny po voskovanie lekára. Oni zvyčajne predpíše krém pre depiláciu rany, ktorý obsahuje silnejší ingrediencie.

Dajte nám vedieť, či existuje niečo, čo prišiel o vyvesením v sekcii Komentáre nižšie.

Tu je video Preukázanie určité opatrenia - Ako sa zbaviť voskovanie hrbole

load...