Starostlivosť o kožu

Ako liečiť nerovnomernú kožnú tónu?

Ako liečiť nerovnomernú kožnú tónu?

Kožné kryty a chráni naše telo pred klimatickými zmenami, stresom a znečistením. Pokožka obsahuje pigment nazývaný melanín, ktorý nás chráni pred slnkom. Avšak, môže existovať prípad, kedy by mohlo byť nerovnomerné hromadeniu melanínu. To má za následok vznik tmavých škvŕn a bielymi škvrnami. Niekedy dochádza k nadprodukcii melanínu príliš, a táto situácia sa nazýva hyperpigmentácie.

Máme pochybnosti ktokoľvek z nás by si prial mať taký nerovnomerný tón pleti, pretože každý chce zdravé i tón pleti. Takže, dajte nám pochopiť príčiny sú ako prvé.

Príčiny nerovnomerného tónu pleti

Takže aké sú dôvody k nerovnomernému tónu pleti na tvári alebo inde na koži? To môže byť čokoľvek z nasledujúceho.

load...
 1. Najčastejším dôvodom pre nerovnomerné tón pleti je vystavenie slnku. Ak je vaša pokožka nadmerne vystavené slnku, zvyšuje produkciu melanínu. A tak sa snažia vyhnúť dlhšiemu pobytu na slnku.
 1. Ak máte suchú pleť, niekedy bunky môžu postrádať mazu spôsobujúce popraskané a nezdravé pokožky. Takže suchá koža je náchylný k dôjsť k jeho poškodeniu a ľahko zmenenú farbu.
 1. Ak máte hormonálne problémy alebo nevyvážený uvoľňovanie hormónov, môže to viesť k produkcii viac či menej melanínu v určitých oblastiach.

Hlavné prostriedky pre nerovné tón pleti

 1. Exfoliácia je hlavným kľúčom, aby sa zabránilo nerovnomernému tónu pleti. Zmes jogurt alebo tvaroh a uzemnenými pomarančovej kôry pomôže odstrániť odumreté bunky, zatiaľ čo vyhladenie sa tón.
 1. Naneste citrónovú šťavu na pokožke. Môžete ho použiť na celú tvár a nechajte ju na chvíľu. Umyte si ich neskôr.
 1. Naneste zmes tvarohom a kurkuma na kožu a čakať, až uschne. Potom votrite ho vypnúť.
 1. Môžete tiež použiť paradajka na koži, nasleduje masírovať buničiny po dobu asi 10 minút. To napraví nerovný tón pleti a odstráni škvrny a škvrny.
 1. Očistiť tvár s ružovou vodou poklepávaním ju s kúskom vaty pred spaním. Vzhľadom k tomu, že je to vynikajúci prírodný toner, uzatvára otvorené póry.
 1. Použitie medu na koži môžu tiež pomôcť opraviť nerovný tón pleti.
 1. Veľa ovocia, zeleniny, ovocné šťavy, a strukoviny v strave tiež pomôcť pri odplavovanie toxínov z tela, a tým vyváženie vašej pleti.
 1. Jedlá sóda peeling - Zmiešajte jednu čajovú lyžičku jedlej sódy a jednu čajovú lyžičku vody a naneste na pokožku. Nechaj to zostať na koži po dobu jednej minúty a opláchnite pokožku teplou vodou.
 1. Čistenie pleti a hydratačné sú ďalšie dva zo zásadných dôvodov "musí dos" prispieva k zníženiu nerovnomerného tónu pleti. Hydratuje pokožku je kľúčom k udržaniu je zdravé.
 1. Olivovníky a ľanový olej sú dobré moisturizers. Zmiešajte tieto a aplikovať na kožu. Oni tiež pomôcť pri liečení suchú a popraskanú kožu červenej.
 1. Uplatnenie zemiaky, alebo plátky uhorky na kožu a nechal ich na asi desať minút bude nielen hydratujú, ale bude to detoxikovať taky.
 1. Zmiešajte jemne mletej ovsené vločky s vodou a použiť ju na kožu pre dosiahnutie najlepších výsledkov.
 1. Použitie organického jablčného octu pre dosiahnutie najlepších výsledkov, pretože obsahuje veľa prirodzene sa vyskytujúce minerály a ďalšie vitamíny, ktoré nie sú prítomné v destilovanej octu. Len zmiešať s vodou v rovnakom pomere a naneste na pokožku.

Neprehliadajte dôležitosť tonera len preto, že si nevšimnete výsledky cez noc. Nikto nerobí. Tonery spresniť a zmenšiť veľkosť našich pórov vtedy a len vtedy, ak pravidelne používa.

Typy tonerov

Mnoho z týchto výsledkov, závisí na tom, aký typ tonera, ktorý používate. Áno, existujú rôzne typy a tieto typy majú dobré aj zlé ty taky.

Tonery podstate prichádzajú v troch variantoch -

 • Nealkoholické (obsahuje 0% alkoholu a obsahuje glycerín)
 • Kožné toniká (obsahujúci až 20% alkoholu) a
 • Zvieravé (obsahujúci až 60% alkoholu).

Na rozdiel od názvu, toner ', títo sú tiež k dispozícii ako, osviežovače',, kožné tonikum ', a sťahujúce, resp.

load...

Ktorý Toner je pre mňa?

Zaujíma vás, ktorý z nich si vybrať? Žiadny problém, sme rozdelili rôzne typy tonerov pre rôzne typy pleti.

 • Pre našich suchú pokožku krásy, sú nealkoholické tonery sú najlepšie. Sú to nie je príliš krutý na koži, ani sa im vyschnúť kožu von. Robia len to, čo majú - udržiavať rovnováhu pH pokožky.
 • Pri všetkých krás s inými typmi pleti, kožné tonika fungovať lepšie. Tieto odstrániť všetky stopy oleja z povrchu. Pomáhajú udržať svoju tvár úplne čisté.

Ale prečo sú ľudia nepríčetný o nealkoholického Tonery?

Nealkoholické tonery sú najmiernejšie a najvhodnejšie pre osoby so suchou pokožkou. Ale majú tú nevýhodu, pokiaľ ide o ostatné typy pleti. Nemôžu udržať vaše pleť bez oleja. Sú to vlastne aplikovať späť vlhkosť, ktorá bola stratená. Vzhľadom k tomu, nájdeného v kožných toniká a astringents alkoholu, odstrániť všetok olej z povrchu kože a vyvážiť jeho olejnatosť.

Takže, tonery s alkoholom dobré alebo zlé?

Odpoveď by bola, zlá '! Prečo? No, ak ste odstrániť všetok olej z povrchu kože, koža je napálil do myslenia že to vyschlo. Teraz, s cieľom vytvoriť rovnováhu tohto suchosť, že začne produkovať prebytočný olej - podávajúci mastnejšiu pleť. Opäť platí, že alkohol je dehydratačné činidlo. To by vám pocit, že bez oleja na nejakú dobu, ale v skutočnosti, to by odparené všetku prirodzenú vlhkosť od pokožky a nakoniec viesť k predčasnému starnutiu.

Takže je lepšie držať sa nealkoholických tonerov alebo tie, ktoré obsahujú mierne množstvo alkoholu. Je lepšie bojovať proti olejnatosť miesto aby šiel okolo s vráskami a s kožou, ktorá vyzerá viac mŕtvy ako živý.

Ale to k sebe, jeho vlastné "je mantra tu. Všetci sme sa od seba líšia. Takže najlepšie by bolo obrátiť sa na svojho dermatológa a ísť podľa jeho / jej odporúčania.

Rýchly Tip

Prečo nie previesť bez alkoholu toner v spreji a použiť ju ako osvieženie v horúcich zmyselnými dní, alebo v suchých zím? Len streknúť alebo dva, a tie sú dobré ísť ďalej znova.

Okrem všetkých týchto, použitia opaľovacieho krému alebo opaľovací krém je nutnosťou. Ak sa tieto lieky nefungujú pre vás, potom by ste mali navštíviť dobrého dermatológa a nechať liečiť hneď.

load...