Starostlivosť o kožu

8 základných typov parfumov

8 základných typov parfumov

V dávnych dobách sa verilo, že každá žena mala vlastnú prirodzenú vôňu / vôňu, ktorý upozornil mužov voči nim. Ale teraz s meniace sa časy, ženy dávajú prednosť nakupovať a používať vonné látky, ktoré sú založené na jej nálad.

Vedeli ste, že parfumy boli použité v niektorej z prvých ľudských civilizácií siahajú až do takmer 4000 rokov !!! Niet divu, že existuje toľko druhov parfumov v súčasnej dobe na trhu!

Takže to, čo je parfum?

Parfém alebo vône, ako ich správne nazýva je zmes vonných olejov, aromatických zlúčenín a fixačných prostriedkov pre vytvorenie príjemnej a upokojujúce vôňu pre človeka a ďalších živých objektov.

load...

Rôzne typy parfumov

Parfumy sú obvykle dodávané v rôznych formátoch. Poďme sa pozrieť na to, čo tieto formáty sú, a akú funkciu vykonávajú ponúknuť dobrú vôňu.

  • Kvetinový
  • Citrus
  • Drevnatý
  • Orientálne
  • Ovocný
  • Zelená
  • Oceánsky
  • Pikantné

1. Kvetinový:

Kvetinové vône sú vraj pokryť najväčšie kategórii rôznych typov parfumov, ktoré čerpajú inšpiráciu z rôznych sladko voňajúce kvety ako ruže, jazmín, pomarančových kvetov, gardénie a karafiátov medzi ostatnými.

Kvetinové vône sú považované za romantické a sladko voňajúce. Tie majú zvyčajne jednu poznámku alebo zmes rôznych bankoviek z rôznych kvetov. Kvetinové vône sú veľmi ženské v prírode a sú klasické možnosti pre tých, ktorí chcú parfum s ženským dotykom.

load...

2. Citrus:

Parfumy Citrus založené majú podstatu citrusov ponúknuť štipľavú pocit. Tieto parfémy sú povedal, aby bol živý a sú ideálne pre osoby s temperamentný povahy. Citrusové vône sú odvodené od vápna, citrónu, mandarínky a mandarínky; a niektoré z nich môžu majú skutočné ostré pikantné poznámky. Citrusové vône tiež majú tendenciu dávať prirodzene osviežujúci pocit a sú ideálne pre použitie počas dňa. Tie sú tiež známe, že zmes dobre a dať ženám veľmi jemný parfum, ktorý možno nosiť s ľahkosťou.

3. Woody:

Kombinácia dreva a machu je hlavnou témou týchto Woody vône a sú najčastejšie označovaná ako chypre vôní. Prevládajúce Použitie dubového machu, citrusy, pačuli, bergamontu rovnako ako sladké zemitých vôní pomôcť pri vytváraní veľmi upokojujúce parfum. Cyprusu vôňa zvyčajne sa odkazujú na vôňou pre ženskej kategórii a niekedy aj unisex, ale nie sú pre mužskej kategórii. Hovorí sa, že existuje silná a klasické odvolanie v týchto chypre vône, pretože sú najčastejšie využívané firemných pracovníkov.

4. Oriental:

Orientálna parfumy sú zmesou zemitých a osobitých vôní. Prísady ako jantáru, pižma a zvieracím základňových vône sú často vidieť v orientálnych parfumov. Tie sú vyhlasoval, že je ideálne, keď niekto chce upútať pozornosť alebo zviesť, že veľmi zvláštny človek. Je ideálny pre nosenie na osobitný dátum alebo romantický večer.

5. Ovocná:

Ovocné vône sú tiež veľmi príjemné a veľmi populárny vďaka svojej sladkosti. Majú zmes pikantné a ovocnými tónmi, ktoré pomáhajú, aby tieto ideálne pre obvyklých termínoch a romantické výlety. Patrí medzi ne vonia ako jablko, bobule, mango, broskyne a iné šťavnaté plody alebo prípadne podstaty týchto plodov.

6. Green:

Zelená vôňa je známe, že je veľmi dobrá voľba pre denné náhodné udalosti, pretože ponúkajú vôňa čerstvých listov a novo pokosenej trávy. Zelená vôňa je známe, že športové a vo väčšine prípadov majú tendenciu byť unisex parfumy. Tieto parfémy sú ohľaduplne mierne a treba nosiť na príležitostné akcie či príležitosti.

7. Oceánske:

Oceánske vône sú vyhlasoval, že je relatívne novší typ parfumov, ktoré obsahujú syntetické vône, aby sa podobal vôňu horský vzduch, čistá bielizeň atď Tieto vône sú vyhlasoval, že je veľmi dobrá voľba pre prijímacie pohovory a oficiálnych akciách.

8. Pikantné:

Tieto vône balenie v tých kuchyne vonia ako škorica, zázvor, kardamóm, klinčeky, korenie a ďalšie. Korenistá vôňa tvrdia, že majú svoje vlastné zvodné vône a sú veľmi luxusné v staromódny zmysel. Tieto vône sú obrovským hitom pre neformálne príležitosti a brunch.

load...