Starostlivosť o kožu

8 jednoduchých domácich liekov na liečbu akné na skalpe

8 jednoduchých domácich liekov na liečbu akné na skalpe

Ste čelí strašnej svrbenie pocit na pokožke hlavy? Má svoj deň začína a končí s vami poškriabaniu pokožku hlavy a ste podráždená o tom? Potom jeden z dôvodov, prečo môže byť akné. Áno, skalp akné je ďalším častým problémom, ktorý vzniká, keď vlasové folikuly upchať nečistotami, potu a oleja.

Máte obavy o tom, ako zaobchádzať s skalp akné doma? Ale počkať, rovnako ako akýkoľvek iný problém, a to aj skalp akné môže byť veľmi dobre liečiť pomocou jednoduchých domáce opravné prostriedky. Chcete vedieť, čo sú zač? Potom pokračovať v čítaní!

Ako sa zbaviť Of skalp akné - 8 účinné opravné prostriedky:

1. Neem vody:

Neem má antibakteriálne a protiplesňové účinky, ktoré fungujú skvele vyliečiť skalp akné. Variť neem listy vo vode a roztok sa nechá vychladnúť. Odfiltrovať vodu a použiť ju na pokožke hlavy. Vyčkajte po dobu jednej hodiny. Použite riešenie pre riedenie šampónu a tiež ako vlasy opláchnite.

load...

2. Pískavica Listy:

Zmiešajte dve polievkové lyžice drveného senovka listy s vodou. Naneste pastu na pokožke hlavy a počkajte po dobu 15 minút. Umyť vlažnou vodou.

3. Citrónová šťava:

Vytlačte šťavu z citróna a zrieďte ju s polievkovou lyžicou vody. Naneste ju na pokožke hlavy a po pätnástich minútach opláchnite šampónom. Je účinný pri podpore pískacie čistú pokožku hlavy a lieči skalp zits.

4. Strúčiky:

Masáž s kašou strúčik cesnaku na skalp akné. Táto liečba pomáha zmierniť bolesť rovnako ako odstraňuje zit na skalp. Tento liek však je štipľavý zapáchajúca one! Takže v prípade, že ste proti tomu, aby vôňu cesnaku, možno zistíte, tento liek trochu ťažké sledovať!

load...

Liečba 5. Tea Tree Oil-Olivový olej:

Tea tree olej má antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú v boji proti akné vlasovej pokožky. Pre domácu liečbu, mix tea tree olej a olivový olej v rovnakom množstve a masírujte vlasovú pokožku jemne. Nechaj to ako taký asi dve hodiny. Opláchnuť.

6. Muškátový oriešok, mlieko Liečba:

Mlieť na muškát na prášok a pridá sa mlieko (4 lyžice). Naneste pastu na bruchu oblasti akné a počkajte asi jednu hodinu. Opláchnite jemným šampónom.

7. Liečba Lavender oleja Tea Tree Oil:

Zmiešajte lyžicu levanduľový olej so štyrmi lyžicami oleja Tea Tree. Pridajte dve polievkové lyžice olivového oleja a zmiešajte všetky z nich do jemného zmesou olejov a použiť lektvar na pokožke hlavy.

8. Honey-Cinnamon Liečba:

Zmiešajte dve polievkové lyžice medu s dvoma lyžicami škorica. Naneste pastu na pokožke hlavy a čakať pol hodiny. Zmyť pokožku hlavy. Protizápalové a stimulujúce vlastnosti škorice a anti-mikrobiálne vlastnosti medu sú účinné pre liečenie vlasovej pokožky akné.

Najvyššie Osem tipov pre prevenciu a tlmenie skalp akné:

Ak ste sa usilovne snaží eliminovať akné od pokožky hlavy, tu je niekoľko tipov, ktoré treba mať na pamäti:

  1. Piť veľa vody, k odstráneniu toxínov z tela.
  2. Vyhnite sa jesť spracované a vyprážané položky potravín.
  3. Pridať viac zeleniny a čerstvého ovocia do svojho jedálnička.
  4. Uistite sa, že budete spať po dobu najmenej 8 hodín za deň.
  5. Udržiavať pokožku hlavy čistú a zabezpečiť, že budete udržiavať váš skalp od nežiaduceho hromadenia oleja, mastnoty, prachu a nečistôt.
  6. Vyberte si šampón, ktorý obsahuje prísady, ako sú výťažky z ibišteka, neem, senovka grécka a éterických olejov, ako je levanduľový olej a tea tree oil.
  7. Byť pravidelné s vašou starostlivosť o vlasy režimu, a ak sa to tieto domáce opravné prostriedky pre vlasovej pokožky akné, uistite sa, že si ich nábožensky. Je potrebné vykazovať trpezlivosť a odhodlanie, keď sa rozhodnete na liečbu takých podmienok ako doma.
  8. Nedotýkajte sa Zits alebo poškriabaniu je zbytočne. Táto akcia bude iba zhoršiť stav.

Teraz, keď viete, ako sa zbaviť akné vlasovej pokožky, dajte nám vedieť, ak budete to skúsiť. Liečbe skalp akné je jednoduché, ak budete mať tieto tipy a triky na mysli, a rozhodnúť sa pre domáci liek, ktorý je vhodný pre vás, pokiaľ ide o dostupnosť surovín. Aká liečba si prajete vyskúšať ako prvý? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...