Starostlivosť o kožu

8 Dôležité tipy na starostlivosť o pokožku pre plavcov

8 Dôležité tipy na starostlivosť o pokožku pre plavcov

Plávanie je bezpochyby jedným z najlepších a najzábavnejších foriem fyzického cvičenia. A nesmieme zabudnúť, že je to životné zručnosti taky! To príde ako žiadne prekvapenie, že plávanie je tiež jedným z najobľúbenejších pohybových aktivít, a to najmä počas leta. Avšak obava, že prichádza s vstúpil do bazéna chlór-ošetrené a vystavovať svoju kožu na chemikálie a dráždivých látok, je nevyhnutné. A tak, budete radi dozvedeli, že sa jedná o opatrenia, ktorými môžete chrániť kožu, keď máte pocit, ako ísť na dip.

Nasledujúce som dal dohromady zoznam 8 dôležitých tipov pre starostlivosť o pleť pre plavcov, ktorý sa bude dať všetky vaše obavy na odpočinok. Ale najprv sa pozrime na to, ako plávanie môže ovplyvniť vašu pokožku.

Je plávanie dobré alebo zlé pre vašu pokožku?

Väčšina bazény majú chlóru ošetrené vodu držať baktérie a zárodky v šachu. Avšak, rovnaký chlór, ktorý zabíja baktérie môžu strhnúť ochranné prírodné oleje, keď príde do kontaktu s pokožkou. To môže spôsobiť rad problémov, ako sú:

load...
  • Suchá koža
  • Predčasného starnutia spôsobené suchosti a proteínov poškodenia.
  • Svrbenie a vyrážky spôsobené špičkovom oleja a pH rovnováhy.
  • Nadmerná produkcia olejov dohnať k jej nedostatku.
  • Akné spôsobené nadmernou produkciu ropy a pórov-upchatiu.
  • Poškodenie Sun spôsobené oslabením svojej koži.

Ak však vezmeme správnych preventívnych opatrení môže jazýčkom na váhach vo svoj prospech. Plávanie môže pomôcť vašej koži detoxikáciu tela prostredníctvom cvičenia. Správne množstvo expozície chlóru môže tiež zabiť akné spôsobujú baktérie, pomáhajú vyčistiť pleť.

Pred a po Tipy Starostlivosť o pleť pre plavcov

Čítajte ďalej zistiť, ako sa postarať o kožu pri plávaní.

Ako na prípravu vašu pokožku pred tým, než plávať

1. Slather Na niektorých SPF

Použitím nepremokavú ochranu proti slnečnému žiareniu nie je len efektné praxi, aby sa zabránilo opaľovanie. Mlieko sa tiež tvorí ochrannú bariéru v hornej časti pokožky, udržuje chlóru pred vysychaním to príliš. To bude tiež zabrániť poškodeniu slnkom (a predčasné starnutie, ak ste pravidelnými plavec.) Investície do pre-plávanie krém je tiež dobrý nápad, pretože sú špeciálne formulované tak, aby blokovať chlór a udržať vlhkosť vo vašej pokožke. Jednoducho naneste produktov o 15 minút skôr, než máte v úmysle plávať. To dodá vašej pleti dostatok času absorbovať opaľovací krém, vytvára silné bariéry.

load...

2. Vezmite rýchlu sprchu

Rýchla sprcha pred ponorom je, častejšie ako nie, povinná na väčšine verejných bazénov. Kým posilnenie pod vodou pred ponorením môže znieť zbytočné a ako trochu brzda, to udržuje bazénu od dobývania príliš špinavé, a to tiež pomôže hydratovať vaše kožné bunky, zabraňuje tomu, aby absorbovať vodu v bazéne, posilňujú svoju sun-block bariéru ,

3. Hydrát A potom hydrát Niektoré Viac

Jedným z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť, aby vaša pokožka nedostane dehydrované je udržať popíjanie trochu vody pri kúpaní. Uistite sa, že budete konzumovať dostatok vody po celý deň, takže vaša pokožka je zdravá a nesnažia sa napraviť nedostatku vlhkosti tým, že absorbuje vodu v bazéne. Myslite na svoje koži ako huba, je tam len toľko vody, to môže trvať ďalej. A tak dlho, ako to je hydratovaná, že to nebude absorbovať nadmerné množstvo chlóru.

Post-Swim tipy Starostlivosť o pleť

4. Sprcha s teplou vodou

Je dôležité, aby si sprchu, akonáhle sa dostanete von z bazéna. Je to dobrý nápad začať svoj sprchou s teplou vodou. To vám pomôže otvoriť póry, aby bolo možné dôkladné čistenie. Ďalej použiť mydlo proti chlóru (ďalšiu dobrú investíciu, ak pravidelne plávať), aby očistil svoje telo. Umyť si vlasy dôkladne. Dokončiť otočením sprchu do studenej vody, aby pomohol dotiahnuť póry. Tým sa zabráni strate vlhkosti.

5. Použiť mastenec, ktoré vám pomôžu oschnúť

Dobre, poporiadku, trochu mastenec ide dlhú cestu. Uplatnenie mastenec do oblastí, ako je podpazušie pomôže vyschnúť rýchlo sprcha pri bazéne. Bude tiež pomôcť absorbovať všetok zvyškový chlór, ktorý by mohol byť prítomný na koži. Len uistite sa, že nepoužívate mastenec na tie časti tela, ktoré je potrebné, aby hydratujú.

6. Hydratujú pleť

To je najdôležitejšou súčasťou bežnej starostlivosti o pokožku vášho plavcov; zvlhčujúce pokožku. Investovať do dobrého hydratačný krém a používať ho pravidelne, aby zabezpečili, že vaša pokožka zostáva zdravý.

7. Starať o plavky

Udržiavanie vaše plavky čistote je dôležitou súčasťou udržanie zdravia pokožky. Chlór môže tiež poškodiť váš plavky od vyblednutiu jeho farbu. Môžete zachovať vaše plavky pridaním asi polievkovú lyžicu octu do vášho prania. To pomôže nielen neutralizovať zápach chlóru, ale tiež pomôže udržať farbu tkaniny.

8. Pite bylinné čaje

Je to tiež dobrý nápad, začať piť bylinné čaje, ktoré majú bohatý obsah antioxidantov. To pomôže zmierniť stres a oxidačné poškodenia na koži. Čaje dodá kožu s antioxidanty, ktoré budú na oplátku neutralizujú voľné radikály, ktoré môžu spôsobiť katastrofu na koži. Moringou čaj a zelený čaj sú dve veľké možnosti na výber.

Tu sú niektoré často kladené otázky týkajúce sa kúpanie a starostlivosť o pleť:

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Ako dlho trvá chlóru pobyt na koži?

Ak nechcete mať správnu starostlivosť o pleť rutiny v mieste, chlór sa môže viazať len na vašej koži, spôsobujúce poškodenie. Ak pravidelne plávať, bude to spôsobiť problémy, ako sú vyrážky, akné a predčasnému starnutiu.

Má Chlór voda tmavšiu pleť?

Kým chlóru sám o sebe nebude stmaviť pokožku v kombinácii s Slnko to môže byť príčinou docela zlý opálenie. To je dôvod, prečo je nutné vždy používať opaľovací krém, keď si ísť zaplávať.

Ako odstrániť kože Tan po plávaní?

Trením paradajka na koži pomôže odľahčiť a odstrániť zlý opálenie.

Môžete získať chemické popáleniny / svrbenie kože z chlóru?

Dráždivosti prítomný v bazéne s chlórom ošetrených vám môže dať dráždivý-dermatitídu. Je to veľmi podobné chemické látky horieť a môže nechať svrbenie s vyrážkami. Jedným zo spôsobov, ako sa vyhnúť tomuto bude mať efektívnu rutinnú starostlivosť o pleť na mieste, keď ste plávanie

Je bezpečné používať vazelínu chrániť pokožku pred dehydratáciou pri plávaní?

Áno, to je bezpečné používať vazelínu chrániť kožu pred dehydratáciou. Avšak, toto nebude brániť opaľovanie.

Môžu chlórovaná voda spôsobiť ekzém?

Áno, chlórovaná voda môže vyvolať ekzém, ak je vaša pokožka nie je hydratovaná a chránená.

Tu to máte, kompletné plavcov starostlivosť o pleť rutina. Tieto tipy vám nielen pomáha udržiavať zdravie vašej pokožky, ale v skutočnosti môže prispieť k zlepšeniu zdravia vašej pokožky. Ste našli tieto informácie užitočné? Dajte nám vedieť v komentároch nižšie.

load...